PDA

View Full Version : *ВНИМАНИЕ* Да бъдем добри ! !



bebkata
12-21-2009, 22:54
Пиша в този раздел , защото според мен любовта не е само между двама души (момиче-момче/мъж-жена) .
Преди няколко дена , както си вървях по Витошка с приятеля си , се уплаших . По - точно някой ме уплаши .. Едно малко , нисичко момченце с красиви очи , но дрипаво .. То ме беше обвило с ръцете си до колкото е възможно с думите "Какичко може ли паричка.." Бях втрещена :shock: :shock: Стана ми толкова мъчно за това детенце и така ме сви сърцето .. Просто не можех да го отмина , както бих отминала някоя жена от ромски произход .. В продължение на 1 минута го гледах втренчено .. Приятелят ми ме дръпна за ръката , но аз останах на място .. След това бръкнах в джоба на якето си и извадих парите , които ми се намираха там .. Дадох ги на детенцето , а то ми се усмихна и побягна ..
Честно да ви кажа стана ми толкова неприятно и се почувствах така ужасно като се замислих , че всеки ден харча пари за какви ли не глупости , а това дете нямаше стотинка у себе си .. (Вярно , че понякога ако не почти винаги дечицата биват карани да го правят това от по - възрастни) .. Но просто останах без думи ......... :shock: :shock: :shock:
После се замислих за всички страдащи деца в България с увреждания , които са записани по какви ли не фондове , за да съберат родителите им пари за операции и лечения .. За рекламите по телевизията , на които преди Коледа или Великден , или просто преди някой български празник , излъчват дете с увреждане .. Как виждаш болката и същевременно желанието на това същество за живот ...
По телевизията ни казват "Нека бъдем добри на Коледа!" А на мен въпроса ми е :
Защо да сме добри само по Коледа?
Защо не сме добри и през останалото време .. ? Защо не се опитваме да зарадваме някое от тези деца , по някакъв начин!? Те не са виновни , че са се родили в бедност или с болест ... Защо всички ги забравяме :-# :-# :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry:

w0sh
12-21-2009, 22:59
дае. жалко че ги бият, за да просят.

Sirius
12-21-2009, 23:01
Аз ако те прегърна ще ми пуснеш ли? :razz:

Не драматизирай излишно няма да спасиш света. Пък ако лапето е било мангалче пък съсем не знам за кво е цялата врява.

FancyGirl
12-21-2009, 23:01
Всяка година си задавам този въпрос, защо по Коледа почват тези кампании с SMS и се побъкват от реклами по телевизиите а през останалото време по 1 такава кампания срещнеш ще е добре. А и не мисля че хората са по-добри по празниците еднакво гадни са .... просто се правят на такива. А и всъщност сега ще се напишат куп мнения от сорта че наистина нези деца заслужават повече, но пръста няма да си мръднат за тях, така че спестете си го :)

bebkata
12-21-2009, 23:04
Аз ако те прегърна ще ми пуснеш ли? :razz:

Не драматизирай излишно няма да спасиш света. Пък ако лапето е било мангалче пък съсем не знам за кво е цялата врява.

Е , ако всеки си казва "е и без това няма да спася света" .. :? :? :? Леле .. Ето за това земята ще иска да се отърве от нас .. Защото сме гадни , себични същества , мислещи за собственото си удобство и спокойствие :? :? :x :-x

bebkata
12-21-2009, 23:05
Sirius , постави се за малко на мястото на това дете .. :(

bathory
12-21-2009, 23:07
Аз ако те прегърна ще ми пуснеш ли? :razz:

Не драматизирай излишно няма да спасиш света. Пък ако лапето е било мангалче пък съсем не знам за кво е цялата врява.
+ :(

Sirius
12-21-2009, 23:20
Еми тъпотии са тва са - реклами за деца с увреждания, просещи лапета и тн. Еми шанс тва е. Живота е шибан. Аз не мога си платя наема и чакам по 3 часа рейса докато минава Х6 покрай мене и ме пръска с киша. Ще кажеш че примера не е подходящ, но като се замислиш е добра аналогия. Шибано е, но щом нищо не мога да направя, нема да мисля за всеки дето умира от глад и да рева за всеки умрял от супер драматична болест разбираш ли. Гадно е, ясно, но факт. Ти сега ще кажеш: " даааа, но ако всички отделяме по малко ще им олесним живота, но никой не си прави труда". Аз ще му дам 5 лева, защото повече не мога, но те са до такова положение че никой не може да ги оправи. Едни са богати, други бедни, шанс. Пък и хората са бедни, факт. Освен това развиват някаква логика като мойта, която до голяма степен е тъпа, но тва е лоши сме. Тябва да си коравосърдечен, иначе може да се депресираш непрекъснато т подобни неща, но не можеш да им помогнеш колкото и да искаш. Сега в момента докато пишеш на топло и си се наяла добре някоя бабичка се е увила в 3 палта и бере душа, защото у тях т -1 градуса и е изляла последната филия от хляба купен преди седмица.

А деца с хубави очета колкото щеш, и мойте са хубави ;) :D .

Не разбрах , от черните братя ли беше?

s70rm3r
12-22-2009, 05:45
Какви да очакваш да бъдат.. българчета ли?

Българчета почти не просят но ти си прав.. добре е като е на гърба на мама и тати , има пара в джобарата - но хора като нас дето хем са на квартира , хем са на даскало (студенти или ученици) . Откъде да отделят пари за света , пък дори и за лично себе си.. ей го.. аз съм ученик на 18г. наема ми е 100 лв , ток , вода - отидоха към 200. От цялата ми заплата за месеца ми остават лични 150. Добре че имам майка , пък тя ми праща от време на време храна. Така или иначе ако тя не ми праща храна ми остават около 20 лв е така за харча..

Така че bebkata , помисли върху перспективата за хората които живеят на квартира , помисли върху техните занимания и как се опитват да оцелеят.. Пък и дарявал съм пари лятото.. 20-30 кинта успях да отделя..

ivcheto0o
12-22-2009, 05:48
да наистина има много такива деца,което е жалко.Но мен тези реклами и показност по ТВ ме дразнят и аз като много други хора си мисля 4е тези пари не отиват за децата :?

Tempest
12-22-2009, 05:50
най-малкото не можем да сме добри с всички... дори и да има желание... другото е - не помня, едно момиче, май в Иран ли, къде беше, дето беше в будна кома, а баща му си ръгаше ръчките в казината... баси якото, а? А относно "Българската Коледа" - ако така агитират през останалата част от годината, тия смси и подобни ще са максимум 2-3 месеца.. а сега - тъкмо за празника, всеки е готов да даде повечко пари ;) лятото едни пичове уредиха боя на едно подобно лапе, защото, вместо да му дадат пари, му купиха баница и му казаха да седне да си я изяде.. то, детето, се оказа послушно и я излапа набързо баничката.. ама после какъв бой го чакаше, щото зад ъгъла го чакаха едни български мексиканци, дето си искаха парите за... ЦИГАРИ!!! :shock: Ето затова не давам на малчуганите пари - защото съм сигурен, че не са за него и няма да са за храна.. уви

MaLkaTa_LaDy
12-22-2009, 05:58
Ами какво да ти кажа, дала си му пари да си купи мепила до смърка. И така ще си остане още по-малко. Повечето цигани не са хора. Като бях малка баща ми купи закуска на едно, защото изглеждаше гладно просеше и така. Но в последствие видяхме същото циганче да играе със закуската и да я рита. При което баща ми се вбеси и му каза защо не ми каза да ти купя топка, а не закуска. И си е така. Това то да казва, че е гладно босо, го прави не защото е такова, а за да изкара повече пари.
Апък аз какво съм виновна, че то е станало такова? По дяволите, защо не се беше хванало да учи? Ааа много се извинявам. За децата с увреждания съм съгласна, но за циганите, които сами си купуват лепило да си вредят - не. А кампаниите за децата с увреждания кой знае колко малка част отиват при тях. Другата си я запазна или медията или лицето, което ти пробутва картичка за 1 лев. Не вярвайте на всичко, което казват.

LadyDi
12-22-2009, 06:04
Има си естествен подбор. По-приспособимите оцеляват.
Колкото и да ми е неприятно, ще се съглася със Sirius.

Sirius
12-22-2009, 12:33
Особено щом е цигане нека мре по улиците, щом техните се плющят като животни. Аз ше наеба утре 20 жени, ще си направя цял отбор и ще ги напускам по улицата. Аре са помагайте на мангалите да станат по-бързо повече от нас. Като са глупави, да се оправят. Аз на твое място такъв бой ще му ударя ако се приближи толкова не е истина. :D

LadyDi
12-22-2009, 12:35
E, айде сега. Чак такава агресия не е необходима :)

soul1199
12-22-2009, 13:56
да наистина има много такива деца,което е жалко.Но мен тези реклами и показност по ТВ ме дразнят и аз като много други хора си мисля 4е тези пари не отиват за децата :?

bebkata
12-22-2009, 18:13
Особено щом е цигане нека мре по улиците, щом техните се плющят като животни. Аз ше наеба утре 20 жени, ще си направя цял отбор и ще ги напускам по улицата. Аре са помагайте на мангалите да станат по-бързо повече от нас. Като са глупави, да се оправят. Аз на твое място такъв бой ще му ударя ако се приближи толкова не е истина. :D

Един човек каза , че е съгласен с теб и толкова се възгордя , че чак започна да се правиш на интересен :? :?

Mitara6ki
12-22-2009, 18:41
Парите от "Българската Коледа" едва ли остават за медиите и прочее, защото това е голяма кампания и СЕМ, НАП или там, които се занимават едва ли ще допуснат такава грешка, че да ги оставят толкова лесно да приберат парите.То че някаква част от тея пари отиват за тях е така, но те са си официално обявени в договори и прочее, така че е напълно легално. А за т мангалите и т.н. Sirius е напълно прав ;) Хич не ми е жал за такива "аборигени", спасява ги единствено беззаконието в България! Защо в Швейцария не съм видял една подобна простотия като Каруца, Гето, Просещи мангали и т.н.
А децата с увреждания вече са съвсем друга тема, те наистина заслужават да им се даде нещо дори малко, от сърце, но само ако със сигурност знаете къде ще отидат парите.

Sirius
12-22-2009, 20:28
Особено щом е цигане нека мре по улиците, щом техните се плющят като животни. Аз ше наеба утре 20 жени, ще си направя цял отбор и ще ги напускам по улицата. Аре са помагайте на мангалите да станат по-бързо повече от нас. Като са глупави, да се оправят. Аз на твое място такъв бой ще му ударя ако се приближи толкова не е истина. :D

Един човек каза , че е съгласен с теб и толкова се възгордя , че чак започна да се правиш на интересен :? :?

Не просто ти през цялото време реши да не споменаваш дали е било мангалче или българче, затова после приех че е циганче и си изказах мнението по въпроса.

GunSnSteelflowers
12-29-2009, 21:38
Факт е ,че ако си седиш вкъщи и си учиш това няма да ти се случи ... За болни хора не говорим ,по-лошо от това няма .Но като цяло ми омръзнало от богати самарянки ,които се доказват само на думи ,но не и на дела ...

Lucksy
12-29-2009, 21:51
Наистина трябва да помагаме с каквото можем. Само че държавата е виновна. Все пак тя е длъжна да осигури дом и храна на българите. :)

sexyto0o93
12-29-2009, 22:22
В моето училище преди 2 седмици организирахме събирания на средства, по случай Коледа. Целия педагогически и непедагогически персонал също се включи... Събрахме общо 850лв. и ги дарихме на Дом за деца в Пазадржик... Позволиха ни да отидем при децата и част от учениците.... Когато видях тези малки деца, с очички пълни с надежда ми се искаше да потъна в дън земя... Как може да има хора, по-точно деца, които не мислят какво правят и за тях Секса е едно напълно безопастно нещо? Как може да има такива, които все още незнаят що е презерватив???? Децата много ни се зарадваха, преоблякохме един приятел като Дядо Коледа... Беше много хубаво... След като видяхме тези страдащи деца ( от 0 до 3 годинки) решихме ако не всеки месец, то през 1-2 да събираме средства, плодове, дрешки... Кой каквото може да даде и да помагаме на тези деца... И дори и да са от ромски произход повечето от тях, трябва да ги погледнем с душата си... Те не заслужават тази съдба.... :( :( :(

leviafana
12-29-2009, 23:06
Факт е ,че ако си седиш вкъщи и си учиш това няма да ти се случи ... За болни хора не говорим ,по-лошо от това няма .Но като цяло ми омръзнало от богати самарянки ,които се доказват само на думи ,но не и на дела ...

Много си прав/а! Ти какво мислиш? Че всички сме богати. Плюс това невиждам какво им е горкото на гнусните мангали, които се имат за нещо повече от нас. И как няма на нас ни спират ток, вода, кабелна и т.н. ако не сме си платили седмица предварително, а на тях някой спира ли им ги? Не плащат с години и никой нищо неказва. Хората зимата са без парно ти с малки гнусни мангалчета ни занимаваш. А така да се замислиш че не всички са богати? Всеки сам се оправя. А ти новоизлюпената пикла реши да се правиш на интересна с тъпите си слова как дечицата гладували нямали пари ма можеш да се контиш като някоя Холивудска звезда нали? Първо погледни себе си тогава поучавай останалите. Пикла. Sirius- ти си ми идол!

stupid0boy
12-30-2009, 01:57
Не сме виновни, че те са се родили в бедност или болни...

БЕДНОСТ - Можеха майките им да си купят един балон от 2 кинта и да се шибат безопасно...
БОЛНИ - Може би държавата трябва да усигови донякъде леченията им.... ама нали нашите депотатчета тряя си тъпчат гъза с пари... така е... България няма да се оправи НИКОГА... само това да знаете...

jumpin
12-30-2009, 07:23
Наистина трябва да помагаме с каквото можем. Само че държавата е виновна. Все пак тя е длъжна да осигури дом и храна на българите. :)
Най-точния коментар в цялата тема. :) За мангалите съм съгласен те нямат оправия :D Ама за болните трябва държавата да се грижи,а не да разчитат пак на бедните хора със златните сърца.Това България си е чиста пародия от всякъде.

sh3_1s_7h3_0n3
12-30-2009, 09:50
Мразя да давам пари на разни хора, просещи по улиците, дрипави, с недъзи, и какви ли още не, които се стремят по всякакъв начин да ти изтръгнат някой лев, уповаващи се на съчувствието на околните. Ужасно ме отблъскват подобни хора. Винаги когато съм имала възможност и ми е ставало гадно за такива хора съм им купувала храна. Но пари да им дам - никога.
Защото с очите си съм виждала какво правят подобни деца или възрастни с парите, които им дадеш. Което е отвратително. И изобщо не им съчувствам.

awerw
12-30-2009, 10:49
Не е това форума но нека и аз кажа мнение :D Като ги видя такива само малко ми се стъжнява но си мисля 4е тези са някви глупаци дето не са могли да си намерят работа и ся са на улицата и те самите са си виновни а и се 4укат като луди имат по 100 деца и ся децата невинни ги пра6тат да искат пари (просят) :( (мисля 4е това определя мангалите) :D

Bellatrix
12-30-2009, 14:53
Относно децата с увреждания: това е един ужас, за когото си заслужава да пуснеш някой и друг смс.

Относно бедните деца, просещи по улицата: Я пробвай вместо пари да им дадеш храна? По-голямата част или ще те напсуват, щото искат пари, а не ядене (за да не ги набият мама и тати, които са ги пратили да просят та после с парите да си купят алкохол/цигари/наркотици), или ще игнорират храната напълно.

В редките случаи, в които става въпрос за истинска луда беднотия, пак са си виновни родителите, защото какво правят на улицата да просят вместо да отидат да работят като нормални хора!?

Snickers
01-01-2010, 11:19
Скоро ми се случи нещо подобно.
Обръщам огромно внимание на тези неща и се самоизмъчвам, а действително нищо не мога да направя. Нито мога да им дам топъл дом, нито мога да дам на всички пари... Жалко е, но.;/
//С какво те са по-малко от нас, че да не седят на топло и т.н? С какво...
Животът е несправедлив към някои, но... живот.
едит: Изпитах нужда да споделя.;/
Онзи ден, като отивах на театър видях една бабичка, беше се свила до едно дърво, май беше седнала на земята(не съм сигурна), опитваше се да се предпази от студа максимално. Когато я видях... очите ми се насълзиха. Сърцето ми се къса да гледам как някой се мъчи, но...
Бла.

Jumbie483
01-01-2010, 11:34
През досегашния си живот съм давала само на един човек пари. Не беше дете, а мъж на средна възраст някъде.
Човека стоеше един ден на автогарата и помагаше на хората с по-тежки чанти да ги пренесат до най-близкото такси или да ги качат в автобуса. Българин беше, не циганин. Половин час тичаше насам-натам да помага, но НИКОЙ не му даде и една стотинка. Само му се усмихваха и му благодариха. Някои пък се дърпаха.
Като ми дойде автобуса, този човек беше близо до мен и като ме видя, че ставам, взе ми плика (в който имаше маратонки и няколко дрешки) и ми го занесе до автобуса. Благодарих му и му дадох пари. Бях доволна да видя, че веднага отиде в близката закусвалнята отсреща и си поръча. Не съжалявам, че направих така.
Иначе за такива просещи по улиците аз не давам пари. Нека отидат да си ги изкарат.

tanchu
01-01-2010, 11:37
да наистина има много такива деца,което е жалко.Но мен тези реклами и показност по ТВ ме дразнят и аз като много други хора си мисля 4е тези пари не отиват за децата :?

+естествено,че не отиват при тях,аз не им вярвам на тези уж благотворителности :?

vikitolove
01-01-2010, 13:09
няма да си кажа мнението по тази тема,зашото един път съм ходила в дома за сираци в моя град и ми стана гадно как аз имам всичко от което се нуждая,а те почти нищо и като видях рисунките които нарисуваха,само си мислех как ще си тръгна и ще се прибера в дома си и ще видя семейството си и елхата,а те цял живот си мечтаят само за това

Cybershot
01-01-2010, 13:42
Вижте сега, има разлика между просещите мангаля по улицата и децата сираци по домовете. Недейте ги смесва!
Тия мангаля по улицата не мога ги понасям, нито пари, нито нищо да не му дадеш. Ако му дадеш пари ще отиде си купи цигари и т.н. Не мога да ги гледам как живеят на гърба да държава им плаща всичко, циганките по цял ден чакат детските, пък моите родители по цял ден се трепят на работа за да можем да живеем... За това не ги понасям тия мангаля и никога няма и 1 стотинка да им дам или нещо друго!

Децата по домовете които са изоставени или сираци нямат нищо общо със по-горе споменатите индивиди! Когато имам възможност да даря, дарявам за тези деца, които стратат заради безотговорните си родители и заради скапаната държава която не ги е грижа за тях. Някъде бях чел че "плаща" нещо държава мисля че беше в порядъка на 2лв/седмично на дете. ИЗВИНЕТЕ 2ЛВ НА СЕДМИЦА, ТОВА Е СМЕШНО! Скапаната ни държава е един голям СЪРВАЙВЪР, само че тука няма награда за "последният оцелял"... Ти ако си родител и така се случи че не можеш да отгледаш детето си поради финансови причини кое би израл : да го оставиш в някой дом където детето ти ще има някакви шансове, даже и минимални да оцелее, да си намери друго семейство ИЛИ да живееш на улицата с детето, да просиш, зимата недай си боже замръзне нещо ако е малко?!
Не пожелавам на никого да стига до този избор, но това е суровата действителност на ъпсурдната ни дъжава! Жал ми е за тези деца, че никой не го е грижа за тях... те с нищо не са виновни че на депутатите им остарели мерцедесите на 3-4години и решили да си купят нови и не останали пари за тях и всички останали неща. Замислете се каква е причината домовете за изоставени деца да са пълни. Ще видиме бате Бойко какво ще направи... В тази скапана държава всичко е с главата на доло, ДОБРЕ ДОШЛИ В ДЪРЖАВАТА НА ЪПСУРДИТЕ!!!