PDA

View Full Version : Cъвет



Georgi93
12-22-2009, 12:08
Здравейте,съфорумници,
казвам се Георги,на 16 години съм.Ето как седи положението при мен,до скоро бях по-затворен,нямах много приятели,не общувах много с хората,междучасията стоях в стаята четейки книга.От началото на тази учебна година(10 клас съм)реших да се променя,почнах да излизам извън стаята,запознах се много хора,почнах да излизам почти непрекъснато от нас.Проблемът ми е свързан с едно момиче - най-добрата приятелка на най-добрия ми приятел :) .Познавам я от скоро,няма и месец даже.С нея сме в добри отношения,говорим си,гушкаме се,смеем се заедно.Аз я харесвам,но не знам как да подходя...до сега не съм имал никога приятелка,не знам как да я поканя навън да излезем,къде да ходим,как да 'действам' и най-важното е,че ме е страх как ще се отрази на приятелските ни отношения евентуален провал от моя страна.Нямам брат,нито сестра,нито съм имал преди приятелка и за това реших да пиша тук,за да ми дадете някакви съвети,които биха ми помогнали.

soul1199
12-22-2009, 14:00
ами попитай я някой път да излезете,прави й комплименти,бъди мил с нея и я изслушвай,бъдете повече време заедно,след някой друга седмица я попитай,как те възприема,като приятел или като нещо повече,надявам се да съм ти помогнала,късмет :)

ManiaSpiritY
12-22-2009, 16:16
^ Горният пост е достатъчно изчерпателен и като момиче мога да ти гарантирам ,че ако храни тя някаква симпатия към теб ще подейства :) Айде успех ;]

sladur4etyYy
12-22-2009, 16:18
ами попитай я някой път да излезете,прави й комплименти,бъди мил с нея и я изслушвай,бъдете повече време заедно,след някой друга седмица я попитай,как те възприема,като приятел или като нещо повече,надявам се да съм ти помогнала,късмет :)

хааааахахах, ти му казваш как на 100% да влезе в графа ''Приятели''. направи ли написаното от теб, няма никаква нужда да я пита като какъв го възприема тя, то просто няма да има и грам шанс да го има за нещо повече от приятел или в най- крайния случай- ще почне да го разиграва, правейки се на ''объркана'' :lol:

T91
12-22-2009, 16:25
Съжалявам , но това е гаджето на най-добрият ти приятел . Ако имаш поне малко достойнство няма да "действаш" . Това е чисто предателство . Намери друга , не се забърквай в глупости . Това си е лично мое мнение , ако не го харесваш , горните мнения са точно за теб .

sladur4etyYy
12-22-2009, 16:30
Съжалявам , но това е гаджето на най-добрият ти приятел . Ако имаш поне малко достойнство няма да "действаш" . Това е чисто предателство . Намери друга , не се забърквай в глупости . Това си е лично мое мнение , ако не го харесваш , горните мнения са точно за теб .

съжалявам, ама я прочети пак темата 8-) объркал си се. момичето не е ничие гадже.

ivcheto0o
12-22-2009, 16:41
ами попитай я някой път да излезете,прави й комплименти,бъди мил с нея и я изслушвай,бъдете повече време заедно,след някой друга седмица я попитай,как те възприема,като приятел или като нещо повече,надявам се да съм ти помогнала,късмет :)

T91
12-22-2009, 16:44
Съжалявам , но това е гаджето на най-добрият ти приятел . Ако имаш поне малко достойнство няма да "действаш" . Това е чисто предателство . Намери друга , не се забърквай в глупости . Това си е лично мое мнение , ако не го харесваш , горните мнения са точно за теб .

съжалявам, ама я прочети пак темата 8-) объркал си се. момичето не е ничие гадже.

Да съжалявам за което . Просто вече се обърквам тотално от изрази "най-добър приятел/ка" . :D

Тогава пича да действа , няма какво да се тревожи .

haritov
12-22-2009, 16:55
ами попитай я някой път да излезете,прави й комплименти,бъди мил с нея и я изслушвай,бъдете повече време заедно,след някой друга седмица я попитай,как те възприема,като приятел или като нещо повече,надявам се да съм ти помогнала,късмет :)
100%

MaLkaTa_LaDy
12-22-2009, 17:55
Относно комплиментите не прекалявай. Не трябва да звучат като опит да и се харесваш, а просто ей така подхвърлени.

Не я кани на среща, а го направи да изглежда като приятелско излизане. Например имаш нужда да купиш подарък на приятелка и ти трябва момиче с хубав вкус и си се сетил за нея. Хем я каниш да излезете, хем не е среща, хем и правиш комплимент, от който на нея няма да и е неловко.

Много важно е при една "среща" разговора да върви гладко. А не да се чудиш какво да измислиш, че да говорите за нещо. Мисля, че тук е по-добре ти да говориш повече, но не прекалено. А когато тя говори не я прекъсвай. Подхождай с разбиране към повечето неща, които казва, но не се съгласявай за всичко.

Използвай думи като: права си, съгласен съм, разбирам те, познато ми е... и т.н. за да я предпоставиш да се чувства комфортно в твоята компания.

Общо взето трябва да балансираш между образа на мачо и на доброто благородно момче. Успех :-)

cinderella_gugutka
12-22-2009, 17:59
толкова ли е сложно да я поканиш да излезнете :shock:

Georgi93
12-22-2009, 18:58
@MaLkaTa_LaDy - Благодаря за съветите,мисля че ще са ми доста полезни. :)

@cinderella_gugutka - Горе съм написал на дълго и на широко цялата ситуация,сложното в случая е,че не искам да си развалям хубавите (приятелски) отношения с момичето,а пък и до сега не съм канил момиче никога на среща. :P

А колкото до първия пост - има някакви противоречия и не знам кой да слушам и кой не. :D

Python5
12-23-2009, 08:50
Здравейте,съфорумници,
казвам се Георги,на 16 години съм.Ето как седи положението при мен,до скоро бях по-затворен,нямах много приятели,не общувах много с хората,междучасията стоях в стаята четейки книга.От началото на тази учебна година(10 клас съм)реших да се променя,почнах да излизам извън стаята...
Еех, Жорка, Жорка ... (лирично отклонение: фрасвай в муцуната всеки, който те обижда с "Жоро", "Жорка" или друго подобно с "Ж") ... имаш още да учиш за живота, но предполагам 16 е добра възраст да започнеш ;).

Не можеш да "решиш" да се промениш. Период. Ако вземе да стане, значи си никой и нищо. Ако не стане, просто ще си загубиш времето.

Чети си книжките, ще дойде ден, в който съучениците ти, които по цял ден са щуряли из коридорите и са обарвали мацките, ще карат таксито, с което ти пътуваш до аерогарата.

aloveyou
12-23-2009, 10:13
Ами покани я на кафе или нещо подобно..Дръж се мил с нея..Прави й комплименти..

Хайде..Успех :P

Georgi93
12-23-2009, 14:34
Здравейте,съфорумници,
казвам се Георги,на 16 години съм.Ето как седи положението при мен,до скоро бях по-затворен,нямах много приятели,не общувах много с хората,междучасията стоях в стаята четейки книга.От началото на тази учебна година(10 клас съм)реших да се променя,почнах да излизам извън стаята...
Еех, Жорка, Жорка ... (лирично отклонение: фрасвай в муцуната всеки, който те обижда с "Жоро", "Жорка" или друго подобно с "Ж") ... имаш още да учиш за живота, но предполагам 16 е добра възраст да започнеш ;).

Не можеш да "решиш" да се промениш. Период. Ако вземе да стане, значи си никой и нищо. Ако не стане, просто ще си загубиш времето.

Чети си книжките, ще дойде ден, в който съучениците ти, които по цял ден са щуряли из коридорите и са обарвали мацките, ще карат таксито, с което ти пътуваш до аерогарата.Явно представите ни за ценности в живота са различни. :)

Hilary_
12-23-2009, 19:22
Ми покани я да излезнете само двамата ..