PDA

View Full Version : Образованието на Англия



LusyLu
12-22-2009, 13:35
Какво мислите?
По-добро ли е от нашето? :)

DenBr
12-22-2009, 17:30
8-)

aloveyou
12-27-2009, 09:06
Мисля че,е много по-добре от България 8)

Aniiiii
01-19-2010, 16:06
Ох, на мен преди ми казваха че тук е много лесноо и т.н
Ноо изобщо да ви кажа не е лесно ..
В училищата е лесничко, но после колеж .. юни ... Ах не питай :?

cherrygloss
01-28-2010, 16:42
Брата е в Англия,Манчестър.Образован ието им е на високо ниво, карат ги доста да учат, но и цените не са от най-евтините.

bubals
02-12-2010, 14:30
аре някой да ми даде класация за ун-тата в Англия и ако може да ми каже 5-ца общ успех дали стига горе-дол

goshka
02-13-2010, 17:17
http://www.timesonline.co.uk/displayPopup/0,,32607,00.html

http://colleges.indiaedu.com/top-universities-of-the-world/uk.html


Общ успех от дипломата ли...?

Nakadah
02-28-2010, 19:35
дрън дрън дрън
като усетите дискриминацията в даскало ще ви е мноо яко в английя..
ако не ходите в елитни университети не ви и трябва да ходите там... ма от къде пари и оценки за Oxford?

michaelasos
09-27-2011, 16:32
дрън дрън дрън
като усетите дискриминацията в даскало ще ви е мноо яко в английя..
ако не ходите в елитни университети не ви и трябва да ходите там... ма от къде пари и оценки за Oxford?

Малко неподготвен се изказа тук :) Във Великобритания населението е 1/3та чужденци, расовата дискриминация отдавна са я надраснали. Естествено, има места, на които е възможно да бъдеш жертва на подигравки, особено в по-малките градове като Манчестър и Ливърпул например, но в космополитен град като Лондон, откъде идваш няма никакви значение за тях (говоря общо, имам в предвид повечето). Там никога не съм ставала жертва на каквито и да било подигравки - даже напротив - всички се отнасят с уважение към факта, че съм отишла там да уча. Разбира се, няма да оспорвам, че има и деца, които реално стават жертва на дискриминация, но това зависи от съучениците им, не от това дали плащат 10 000 паунда за образование или 100.

krisinox
09-27-2011, 17:15
Уча в едно малко градче в Англия.. най-елитната гимназия в града.. Сега учим по всички предмети това, което съм го учил преди 2 години.. Може да се каже, че съм най-умния в целия випуск.. Откакто започнах учебната година, не съм говорил с нито един чужденец.. само с англичани говоря (или поне се опитвам, защото в 70% от ситуациите не ги разбирам какво говорят.. това им е мега тъпото :shock: ) .. Има и някои, които ма имитират, заради акцента.. напсувам ги и мирясват.. :oops:

Ето един разговор между мен и някой си англичанин(който говори неразбираемо) :

Някой си:Бла бла бла.... бла, бла бла, бла..?
Аз: Yeeeeeeeeeeeeeesssssssss.......................... .........

Ps: мислих, че всеки втори в Англия пуши трева и се ебе.. ее.. не е така.. много малко хора пушат трева.. около 10% от учениците.. (в Лондон най-вероятно процента е 6-7 пъти по-висок.. 8-) )

AngliskiqtKostumar
10-26-2011, 13:34
Ква диплома те гони за тях твойта диплома е тоалетна хартия :-D , трябва да държиш изпити (които е хубаво да се държат 11 клас )

shaunaa
11-17-2011, 18:51
DA be6e samo ot Bg, tam obazpvanieto e edno ot nai-dobrite !!

Evelynn
11-21-2011, 23:12
Не знам за кое образование говорим (висше или средно), но което и да е, въпроса просто е смешен! Това е Англия!


Брата е в Англия,Манчестър.Образован ието им е на високо ниво, карат ги доста да учат, но и цените не са от най-евтините.

Не ги 'карат' ако трябва да съм честна. Цените са високи и стават и все по-високи, но си струва. Всеки, който е влязъл в университет е влязъл с цел да учи, а не за да вземе диплома просто, за да има такава. Те се скъсват да четат, постоянно са в библиотеките, research-ват и т.н.
Най-странно ми беше как учат толкова много и междувременно купонясват като невидяли почти всеки ден, но пък щом могат..

Аз съм влюбена в образованието им, системата им, всичко..нямат грешка!

bishop
12-08-2011, 00:55
дрън дрън дрън
като усетите дискриминацията в даскало ще ви е мноо яко в английя..
ако не ходите в елитни университети не ви и трябва да ходите там... ма от къде пари и оценки за Oxford?

Или на Ковънтри нещо не му е на ред, или ти си в грешка за дискриминацията.
Парите за Оксфорд и Кеймбридж са точно толкова, колкото за всеки друг университет (поне до тази година). От догодина може да станат и по-евтини от другите*. И да, оценки трябват. Трябват и допълнителни изпити. И интервюта. Не е като в УНСС да взимат куцо и сакато и осем от всеки десет да са с диплома за висше, макар че не знаят какво е косинус. Да не говорим, че от тия дето бъкел математика не разбират, половината стават финансисти.

И не, диплома за средно образование с 5ца за никъде няма да ти стигне. Освен за поредния новооткрит университет в Горно Нанадолнище някъде в западна България.

*От 2012/2013 година държавата във Великобритания спира да спонсорира университетите и таванът на таксите се качва на 9000 паунда. Това е особено сериозен проблем за Оксбридж, защото вече няма да могат да си позволят да взимат най-добрите от най-добрите. Възможно е двата университета да качат таксите си с по-малко от много други, за да продължат да приемат само отлични кандидати.

ilikeitdirtyX
12-29-2011, 23:14
Живея тук, студент съм 10ти клас.
Сега като започвам ГЦСЕ всичко се променя и става по трудно, свикнал съм с този стандарт и не знам как е в БГ, но в БГ знам че в училище ги напъват повече от нужното.
Не им завиждам.