PDA

View Full Version : Дизайнер



BlackKeys
12-22-2009, 14:47
Рано ми е още, но от любопитство искам да ви попитам какво освен рисуване му е нужно на човек, за да следва това?

BlackKeys
12-22-2009, 18:24
:)

BlackKeys
12-23-2009, 10:13
Айде дее, никой ли не знае?

bloodymirror
12-23-2009, 11:26
Дизайнер като висше или просто професия дизайнер в гимназия имаш предвид? Иначе най-вече рисуване ти трябва! ;)

st3f1too
12-23-2009, 12:03
Къкъв дизайнер по-точно моден или интериорен??Ако моден най-вече ти трябва рисуване и стил!А ако интериорен най-вече трябва да имаш вкус за мебели!! :)

oziris
12-23-2009, 15:38
Къкъв дизайнер по-точно моден или интериорен??Ако моден най-вече ти трябва рисуване и стил!А ако интериорен най-вече трябва да имаш вкус за мебели!! :)

Абе глупости!!!

За моден дизайнер не ти трябва само рисуване и стил... Какъв ще да е тоя стил, то и аристократичността и консерватизма също е стил... Кича също! Трябва да имаш усет към дрехите, към аксесоарите, цветознание и материалоусещане... Също така има ТОП-ове, тоест тестове по общообразователна култура, които са доста всеобхващащи...
А пък за интериорният дизайн мебилите са най-малкият проблем - как ще направиш една актова зала, в която принципно няма мебели, а сцена и седалки за публиката. Разположението, разпределението, какво ли не, та ако щеш и фън шуито!

dennsy
12-23-2009, 16:14
Аз уча за интериорен дизайнер.В средно училище.Повярвай ми не ти трябват рисуване и стил или усет към мебелите само...имам един куп специални предмети ,чертане,материалознание,к нструиране,технология на производството,рисуване, часове по аутокат и още 100 глупости. :) За моден дизайн немога да ти помогна.

QuietDeath
12-27-2009, 18:47
и аз мисля да уча за моден дизайнер но зная само че трябва да рисуваш добре но разбира се че ще трябва и друго :D а всъщност искам да питам математиката има ли нещо общо с професията? щото математиката ми е доста и чудя дали ще ме приемат :?

QuietDeath
12-28-2009, 13:10
има ли някой който да учи за моден дизайнер? :oops:

xtina333
01-02-2010, 17:52
според мен не е чак толкова важно рисуването защото ако знаеш как да направиш едно облекло наистина добро и без рисунка ще минеш, все пак ввсичко е в главата ни.. :) (това си е мое мнение)
бтв и аз искам да ставам дизайнер ама наще не ма пуснаха да уча в едно училище където се учи специално това.
И на мен ще ми е интересно да разбера какво още трябва за дизайнер, ако има някой запознат нека да ни каже

Chacho
01-07-2010, 01:16
Влизате в текстилен техникум ^^ А в СУ знам, че има специалност Графичен дизайн, за която е изложен конспекта (поглеждате го в сайта и решавате дали има общо с това, което искате да учите) и изпитите, които ще полагате (май е само рисуване) и балообразуващите оценки от дипломата след завършване на гимназия. Поразпитайте и родители/познати, а и се поинтересувайте какво точно представлява работата, че току виж някой излязал с погрешни представи. Успех в начинанията ви!