PDA

View Full Version : За любовта и волята...



fenastz
12-22-2009, 16:36
Скъпи съфорумци,
почвам без прелюдия - ако в интимните ви отношения или по принцип има някой, който ви кара, бавно и постепенно, да вършите нещо, което не ви се нрави и никога не сте смятали за нужно, какво бихте направили ?

Бихте ли навели глава в знак на подчинение ? Бихте ли се оставили да потъпчат принципите ви ? Счита ли се за проява на воля да правиш нещо, което не искаш ?

Или бихте се отървали от този някой, въпреки, че се предполага, че той го прави за ваше добро ? Бихте ли оставили това, което имате, за да потърсите това, което желаете да имате ?


Както знаете, с всяка тема пускам и въпрос за тези, които не могат да дадат отговор на главната тема - прекалено ТЪпите. Днешният такъв Въпрос е: Кое е по-яко - кифла или кроасан ?

T91
12-22-2009, 16:42
Всичко зависи от това какво те кара да направиш , но ако после и ти можеш да го накарш да промени своите навици или каквото и да е било , отговора ми е - Да . Това обаче е възможно да стане ако обичаш тази личност изключително много ... В противен случай - Не .

Лично предпочитам кифла с мармалад . :-o

crazymm
12-22-2009, 17:16
Случи ми се, скарах се с цялото си семейство заради тази постъпка... Мислех си, че няма да се поддам, че ще устоя на предложеното, ама не се получи точно така.
И все пак зависи до каква степен това, което те кара да правиш е в разрез със собствените ти принципи. Не е проява на воля да правиш това, което не искаш, аз тогава се поддах от чисто любопитство. Но не се отървах от въпросния човек, а направеното от мен беше огроомна простотия и все си мисля, че остана с мен просто колкото да не се карам и със семейството и с него...
И да, бих оставила това, което имам, за да потърся това, което желая.

Обичам кифла с шоколад

KiNgGRaND
12-22-2009, 17:17
кроасана брат

MaLkaTa_LaDy
12-22-2009, 17:31
Аз го приемам като въпрос на самооважение дали заради друг ще правиш неща, които на теб не ти харесват. До сега не е имало човек в интимно отношение, който да ми докаже, че мога да му се доверя до толкова. За приятели съм го правила, но пак много трудно и рядко. А аз бих му показала, че имам собствени принципи и ги спазвам. Оттам нататък, ако иска да е с мен. Няма да го задържам.

fenastz
12-23-2009, 14:59
Мерси за хубавите три отговора :)

sh3_1s_7h3_0n3
12-23-2009, 16:56
Зависи за какво конкретно става въпрос. Но ако прекалено често започне да ми се налага да се 'примирявам' и 'подчинявам', ще има червен картон.
Не търпя дълго някой да ми налага своя възглед за живота и това как е по-добре да си го живея. Може в моя случай да е по-скоро отрицателна черта, но направо полудявам някой като започне да ми дава 'акъл', когато не съм го искала, пък било то и от любим човек.
Любим, любим, ама ако се опитва да ме променя, спира да ми бъде толкова 'любим'.

loliii
12-23-2009, 18:38
Ако някой ме накара да върша нещо, което изобщо не ми се нрави и е против моите принципи, не бих го направила. Но ако е просто нещо, което "никога не съм смятала за нужно", но все пак мога да го превъзмогна - да, бих го направила. Трябва да правим компромиси.

Не бих оставила да потъпчат принципите ми. Това е единственото нещо, което не променям в себе си и ми дава чувство за уникалност, колкото и дребнава да съм понякога. И не, да склониш глава не е знак на силна воля, напротив - да се надигнеш и да отстояваш принципите си е знак на силна воля.

Не бих се отървала от човека, който иска да си потъпча принципите. Всеки мисли за собствена изгода и иска от другия да направи жертва, това не го прави лош човек, а просто човек. Просто бих казала не и точка.

Да се откажа от нещо свое, за да постигна нещо желано ... зависи от много неща. Ако това, което желая, ми се струва по-важно от това, от което се лишавам, да, ще направя всичко, за да го получа.

Козунак.