PDA

View Full Version : Какъв цвят гримове отиват на светла кожа?



Gwendoline
12-22-2009, 17:06
Имам чувството, че каквото и да сложа, приличам на циганка, тъй като ми е бяла кожата.
Според вас на какви цветове мислите, че трябва да залагам (ако има значение - сини очи и кестенява коса).
Не става дума за какво би ми отивало на мен специално, а по принцип на бяла кожа дали въобще ходи нещо?!
Ако сложа черен молив или нещо черно около очите - все едно от някое гробище излизам; ако сложа примерно розов гланц или някакъв руж, който е в гамата на розово/оранжево, все едно съм копала на нивата 1 час и съм се зачервила...
Да му се невиди пуста кожа!

Аз лично си мисля, че сив цвят отива тъй като е тъмен, но не баш черно, както и някакви телесни цветове, но от по-светлите, а не бронзово... и смятам, че всякакви зелени/сини/оранжеви/розови/червени и т.н. не отиват. Вие как мислите?

silviau66
12-22-2009, 17:39
Ами според мен всички сравнително светли цветове.. смисъл дори и зелено, синьо, оранжево и такива.. когато е съвсем лек отенък.. се получава много добре.. :) А друг вариант е фдт или пудра... но.. по скоро просто използвай светли цветове... и така.. МОе МНЕНИЕ.. :) :-)

BlackKeys
12-22-2009, 18:24
Ами най-добре дай снимка, за да преценим по-добре. Но попринцип на светла кожа отива бледо розово.

billytalent
12-22-2009, 19:03
И аз съм с бяла кожа и сини очи,слагам си черни сенки-представи си не приличам на мъртвец woww :shock: хаха иначе отиват и телесни цветове,розови също...но и зависи можеш ли да работиш с тези цветове,ако не ти се отдава ще изглежда зле положението

ppoolliitto
12-23-2009, 05:28
За да подчертаеш светлия тен на кожата си, трябва да се съобразиш и с цвета на косата си.

За блондинки- изберете си по-скоро студена комбинация от цветове – синьо и розово, сиво и цвят сьомга, бледолилаво.

За брюнетки – за вас са топлите и матираните цветове: прасковено, керемидено, шоколадово кафяво.Седефена пудра, с малко блясък. Вземи си розовееща и няма да сбъркаш.В никакъв случай не използвай червено червило. Да, много е модерно в момента, но не е за теб.

Твоите цветове са розово или бордо с блясък.Всички пастелни сенки ще ти отиват :grin:

lDoLLl
12-23-2009, 07:50
Очна линия (черна) ми харесва много как стои на бяла кожа :smt007
зеленикави сенки също...ааа, ама ти си със сини очи, сигурно няма да е добър вариант
Най-хубави ще стоят според мен телесни сенки/леко розови

Infinity
12-23-2009, 09:12
http://www.product-girl.com/img/mac_cosmetics_royal_assets-thumb.jpg
Мисля, че и трите вида от ляво / и трите малки палитри/
ще седят добре на светла кожа.Също нещо прасковено , леко телесно към розово :)

pifiella
12-23-2009, 10:35
Всичко си слагам,но в светли нюанси....СъС ПЪСТРИ ОЧИ И ЧЕРНА КОСА СЪМ

Biskfitka
12-23-2009, 13:37
На мен кожата ми е светла ( като купувам фдт винаги най-светлия тон взимам...;д;д;д смятайй..) ии г/д всички цветове ми ходят (кафяви очи и често променяща се коса..;д ) -розово и лилаво (и тъмните и светлите ми ходят..) черно,златисто (когато бях с руса коса) и сребърноо...тия слагам най-често...

Sarafina
12-25-2009, 10:26
На мен кожата ми е светла ( като купувам фдт винаги най-светлия тон взимам...;д;д;д смятайй..)
На мен пък най-светлия тон ми е тъмен... смятай :D добре, че нямам нужда течния коректор ми е точен.

Neopitom3na
12-25-2009, 10:39
аз мисля, че всичко ще е ОК, ако е в по- светлите тонове :)

casey
12-25-2009, 11:28
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=301774&highlight=%F6%E2%E5%F2%EE%F2%E8%EF
Ето тук можеш да определиш какви цветове ще ти отиват... :grin:

h0peless
12-29-2010, 11:22
На мен също най-светлия тон ми е тъмен. Със сенки изобщо не се харесвам обаче искам малко разнообразие. Ще пробвам :)