PDA

View Full Version : Очила



darka1
12-22-2009, 20:04
Имам очила от малка ... не знам точно от кой клас ... диоптърът ми се увеличава всяка година ... много се притеснявам от това, а не искам да си нося очилата постоянно ... сега на дясното е 1.5 , а на лявото е 3.00 ... щях да си взимам лещи, но понеже имам астигматизъм ( диоптърът на двете очи не е един и същ ) се оказа, че лещите за 6 месеца ще ми излязат 250 лева ... и така пак си останах с очилата ... искам да попитам някой който има очила дали е нормално при самия растеж да се училичава диоптърът ... очният ми лекар каза така, но не ми се вярва много ... иии дали, ако ги нося почти постоянно ( да не ги нося само в междучасията и по пътя за даскало ) диоптърът може да се намали ? ... моля ви, ако не сте запознати да не пишете ... ако се интересува някой мога да пусна снимки със и без очила ... моля ви отговорете, че много се притеснявам :oops: :shock: :?

FuckingFreak
12-22-2009, 20:10
Мисля, че е нормално.Аз също нося очила само за в даскало,защото понякога недовиждам какво пише на дъската.На мен също ми го казаха 3ма очни лекари (:

Madeyed
12-22-2009, 20:10
Аз имам очила на едното ми око е 1 диоптър а на другото е 3.5 аз съм далекоглед и е малко по - различно :( ми на мен в началото ми бяха 1 и 5ти диоптър :shock: ама аз ги нося напълно постоянно и ги смъкнах :) искам да питам дали диоптърът ти е с положителен или отризателен ( дали има + или - пред него )

angel4eto966
12-22-2009, 20:12
ами аз от 3 годишна нося очила сега сам на 13 и това е вярно че през пубертета се увеличава диоптара и зотова операциите за очи се прават някаде около 20 да си излязъл от пубертета и диоптрите да са се задържали на едно ниво.А за това дали ще се намалят не мисля за десет минути няма да стане голяма разлика а и няма да ти е добре като си свикнала с очила и като ги махнеш ще те боли главата и е много гадно.Но я пусни снимки да те видим може да ти отива и да няма нужда да се притесняваш :)

Madeyed
12-22-2009, 20:17
Пък и важе да ти ходят наистина може да пуснеш някоя снемка :) а и операция се прави на 22 защото тогава очната кухина спира напълно да расте :) и окото си остава такова без повече да се променя :)

ПП - Аз казах има различни случеи

darka1
12-22-2009, 20:26
Ами през различните години веднъж е + , веднъж - ... сега е - и това май означава, че с растежа на окото се увеличава диоптъра :-o

kalpazanka
12-22-2009, 20:28
+ и - касаят това къде се фокусира образът- дали пред или зад ретината.
Ако е пред, изписват се разсейвателни лещи, ако е зад- събирателни.

darka1
12-22-2009, 20:28
ъъъ как да кача снимка от компа ? :oops:

darka1
12-22-2009, 20:29
+ и - касаят това къде се фокусира образът- дали пред или зад лещата. Ако е пред, изписват се разсейвателни лещи, ако е зад- събирателни. аха ... мерси за пояснението :)

Madeyed
12-22-2009, 20:29
Ами през различните години веднъж е + , веднъж - ... сега е - и това май означава, че с растежа на окото се увеличава диоптъра :-o

как така !? ми те тези знаци са си постоянни показват дали си далекоглед или късоглед :( . А може ли точна диагноза която очния ти е казал :? .

Madeyed
12-22-2009, 20:30
ъъъ как да кача снимка от компа ? :oops:

http://prikachi.com/ не от тука е 8-)

darka1
12-22-2009, 20:41
http://prikachi.com/files/1237282E.jpg това съм аз
http://prikachi.com/files/1237283t.jpg ; http://prikachi.com/files/1237285V.jpg това е с очилата ( много съжалявам за лошото качество ... просто сега ги правих снимките, а камерата на компа е много зле просто :D )

П.п Madeyed мерси мнооого за всичко :-) :-) :-)

Madeyed
12-22-2009, 20:47
http://prikachi.com/files/1237282E.jpg това съм аз
http://prikachi.com/files/1237283t.jpg ; http://prikachi.com/files/1237285V.jpg това е с очилата ( много съжалявам за лошото качество ... просто сега ги правих снимките, а камерата на компа е много зле просто :D )

П.п Madeyed мерси мнооого за всичко :-) :-) :-)
ъъъ :oops: изчервих се като го прочетох :oops:
Пак заповядай :)

Очилата според мен ти ходят имаш много интелегентно изражение :) Сладка си :oops: 8-)

darka1
12-22-2009, 20:50
Това '' изчервих се като го прочетох '' го виждам :D ... не виждам надалеч, а не наблизо :D :D :D

darka1
12-22-2009, 20:52
Направо ми даваш надежда с това че диоптърът ти се е намалил с 1.5 ... дано да помогне, ако ги нося редовно :-o ... а твоят прогресивен ли беше ? ... имам предвид дали всяка година се е вдигал и на колко години си сега ? :)

Madeyed
12-22-2009, 20:54
Това '' изчервих се като го прочетох '' го виждам :D ... не виждам надалеч, а не наблизо :D :D :D
значи образът ти се получава пред ретината :) ми и аз съм чувал че е нормално в този случей :) Няма нужда от притеснение :)

Madeyed
12-22-2009, 20:57
Направо ми даваш надежда с това че диоптърът ти се е намалил с 1.5 ... дано да помогне, ако ги нося редовно :-o ... а твоят прогресивен ли беше ? ... имам предвид дали всяка година се е вдигал и на колко години си сега ? :)
мойто е дълга история... когато съм бил бебе съм имал жълтеница и когато са ме слежили в ковиоз ( там ни облъчват ... :? ) и трябвало да нося някакви очила за да ме предпазват... та аз съм шавал и съм ги бутнал и едното ми око било без предпаза та тзатова е било всичко :?
Когато бях в 3 клас ми откриха това и бях с диоптър 5 сега съм 8 клас и съм с 3.5 и е малко по различно от твоя случей защото моя образ е получава зад ретината В твоя случей е нормално :)

Madeyed
12-22-2009, 21:04
Нядявам се да помогнах :) ако искаш да ме питаш нещо по специално можеш да ме питаш на ЛС или на скайпа ми : Madeyed :) . Аз съм изморен та лягам и Лека нощ от мен :)

FuckingFreak
12-23-2009, 06:05
Аз съм чувала че дългогледството (когато не виждаш на близо) се оправя, докато късогледството (когато не виждаш на далеч) не се оправя :wink: Аз съм с късогледство и са ми казали,че трябва да ги нося само за училище и също съм наясно, че не се оправя .. просто се примирих, че когато съм без очила надалеч от дясната страна ще ми бъде леко размазано .. :roll: Все пак ако наистина не виждаш трябва да ги носиш .. Това е като грип : например имаш грип и не приемаш никакви лекарства е как очакваш да ти мине !? То не че ще ти мине, но с тези очила все пак нали виждаш. Ако все още продължава да ти расте диоптерът както казаха преди мен в един пост на 22 годишна възраст се прави операция : )

darka1
12-23-2009, 06:14
Мерси на всички :)

terawatt
12-23-2009, 07:02
Аз съм чувала че дългогледството (когато не виждаш на близо) се оправя, докато късогледството (когато не виждаш на далеч) не се оправя :wink: Аз съм с късогледство и са ми казали,че трябва да ги нося само за училище и също съм наясно, че не се оправя .. просто се примирих, че когато съм без очила надалеч от дясната страна ще ми бъде леко размазано .. :roll: Все пак ако наистина не виждаш трябва да ги носиш .. Това е като грип : например имаш грип и не приемаш никакви лекарства е как очакваш да ти мине !? То не че ще ти мине, но с тези очила все пак нали виждаш. Ако все още продължава да ти расте диоптерът както казаха преди мен в един пост на 22 годишна възраст се прави операция : )
Точно обратното... Даже за самата операция, че се оправя късогледството напълно, докато при далекогледството са коригират няколко диоптъра... С упражнения от -2/-1.75 вече съм -1/-1.

darka1
12-23-2009, 14:01
Упражнения ? Какви упражнения ? Ти далекогледство ли имаш или късогледство ? :-o

titinkaa
12-23-2009, 14:15
аз нося очила,преди едното ми беше 0.75 а другото 1 май беше обаче ги махнах носих ги 5-6 месеца и сега съм с едни дето ми са само за компа през другото време не съм с тях :) между другото на далеч не мога да виждам,но вече мога де,иначе и аз правих преди упражнения за очите и да може да ми се подобри състоянието и да не нося очила и наистина помогнаха :)

POLLINA
12-23-2009, 14:16
оу и аз се бях захванала с упражененията ама съм забравила хах добре че ме подсети пак да почна...
а имам въпрос за лазерното лечение.аз след 2 години мисля да се подложа...
казват ми , че имало някакви страшни (буквално) изисквания за след това... да не стоиш на пушек, да не се навеждаш... :-o (wtf)
и такива неща... също са ми казвали , че е и малко болезнено? някой да е запознат ?

darka1
12-23-2009, 15:25
Какви упражнения ???

titinkaa
12-23-2009, 19:19
в слепоочните точки разтриваш с пръсти в кръгови движения,после отпред до веждите разтриваш,после отдолу,абе така не мога да ти обясня то си има специални точки които трябва да масажираш

darka1
12-23-2009, 19:38
Май разбрах ... мерси много ... това не са ли суджок точки ? ... По колко време ги правиш тези масажи и има ли ефект ?? :)

POLLINA
12-23-2009, 19:52
аз знам други..
значии едното е .. четеш или гледаш нещо, което е близо, затваряш очи и веднага четеш или гледаш нещо далеч товя 3 пъти..
след това : правиш бавни движения с очите на всички страни


това го прави по няколк пъти на ден , когато се сетиш.
за тези упражнения съм сигурна , че помагат.
на една приятелка майка и в момчнета няма диоптър благодарение на тях..

darka1
12-23-2009, 20:36
Мерси много :)

AngelLady
12-23-2009, 21:03
Аз също носа очила късогледа съм януари месец разбрах и сега почти 1 год диоптрите не са ми се дигнали и двете са на 1.25 нося ги само в часовете в дасакло, очния лекар каза да ги нося постояно, но една приятелка на майка ми каза да не ги защото така окото свиква и почва да мързелува и почва да се увеличава диоптера и аз я послушах и за една година не съм го дигнала . Нося ги в даскало в часовете само през междучасието ги свалям и пак в часа и вечер ако гледам телевизия или някой филм те попринцип са и за компа ама рядко ги слагам . При всеки е различно някои като не ги носят дигат други като носят .. :D :D :D