PDA

View Full Version : КУПУВАМ КИТАРА !!!



JustDance97
12-23-2009, 11:58
Здравейте !
Търся си обикновена класическа или акустична китара ( немога да разбера разликата м/у двете, зако може някой да ми обясни :D ) Таа .. от Шумен съм. Разполагам с около 200лв , но за такава китара давам до 100 :) . Ако няма хора които да отговарят на изискванията ми, ако може магазини, форуми, сайтове :)

bathory
12-23-2009, 20:51
провери във форума за музиканти - предполагам има обяви или нещо от сорта. http://forum.muzikant.org/
ако имате музикален магазин в Шумен със сигурност ще продават китари.
успех! :)

SnowWhiteQueen
12-24-2009, 10:11
А така :D Как може да не знаеш разликите бе? :D Разликите са в грифа, струните, а от струните и звука. При класическата китара грифът е по-широк, което прави свиренето на нея малко по-трудно...Хващането на акордите е малко мъчително. :D Струните й са пластмасови, а на акустичната са метални, ама то и на двете китари може да се сложат както пластмасови, така и метални тъй че... Звукът е различен с двата вида струни. Аз вече от около година си дрънкам на класическа и вече не ми е толкова трудно, обаче ми е много по-лесно да свиря на акустична. :D А да и разстоянията между прагчетата май са по-малки на акустичната...ама то си зависи от грифа на самата китара.Както и да е.Ааа за китарата...ако искаш нещо хубаво си вземи Ibanez, ама те са по-скъпи, но си заслужава парите.
Успех с намирането на китара и после със свиренето! :)

NamelessRomantic
12-24-2009, 12:16
А така :D Как може да не знаеш разликите бе? :D Разликите са в грифа, струните, а от струните и звука. При класическата китара грифът е по-широк, което прави свиренето на нея малко по-трудно...Хващането на акордите е малко мъчително. :D Струните й са пластмасови, а на акустичната са метални, ама то и на двете китари може да се сложат както пластмасови, така и метални тъй че... Звукът е различен с двата вида струни. Аз вече от около година си дрънкам на класическа и вече не ми е толкова трудно, обаче ми е много по-лесно да свиря на акустична. :D А да и разстоянията между прагчетата май са по-малки на акустичната...ама то си зависи от грифа на самата китара.Както и да е.Ааа за китарата...ако искаш нещо хубаво си вземи Ibanez, ама те са по-скъпи, но си заслужава парите.
Успех с намирането на китара и после със свиренето! :)
Трънки.Сложи метални на класика,след седмица имаш лък.Ше си пускаш стрели с него през терасата :-o .
За начинаещ - вземи си класика.От акустиката (метални струни) ще те болят много пръстите.Намери си даскал,помоли го да ти помогне в избора на китара,и вземи нещо оне 120-130 лв.щото за 90 лв.китарите са хептен боклука (шперплат,и то китайски).Слаба работа.
Късмет.

iLovePussyJuice
12-24-2009, 12:23
Абе ще го болят пръстите...куро ми янко.