PDA

View Full Version : Акцент



KumchoValcho
12-23-2009, 15:47
Здравейте, владея англисйкия език доста добре, но ме дразни акцента ми..има ли някакви начини да си го изчистя максимално?
Мерси..

dido_plovdiv
12-23-2009, 19:49
Гледай филми и ще им прихванеш акцента , по възможност да са английски филми , щото аз съм гледал толкова много американски , че говоря като nigga :D

KumchoValcho
12-23-2009, 20:05
Аз си гледам, но все пак не ми е толкова хубаво говоренето.. :/

amk933
12-23-2009, 20:40
Ами какво да ти кажа...Говори, говори и пак говори и то предимно с американци/англичани/австралийци/канадци/етс. в зависимост от акцента, който ти харесва. Имай предвид, обаче, че в самите Щати има огромна разлика между акцента в Колорадо, Калифорния, Тексас и Ню Йорк, например. Същото е във Великобритания между Шотландски, Ирландски и Английски.

Не е толкова трудно. Опитвай се да повтаряш думи точно както ги чуваш. Гледай филми, слушай музика, но гледай да не смесваш акцентите, че звучи адски смешно... :D Освен акцента, обаче, между Англия и Америка специално има баааааая разлика в граматиката и лексиката, която няма също да е зле да понаучиш. Ако кажеш на някой американец caravan ще има да те гледа тъпо и да си мисли за 15 камиона един след друг. Там думата е RV. Абе има десетки, стотици такива нещица, които освен акцента определят произхода. И говоренето безакцентно е един мнооого дълъг процес, адски трудно осъществим без общуването с native speakers. Това е ключът.

Казвам ти го като човек, чийто първи език е английски и като човек, питан от сума-ти американци от кой щат идва. Даже малко се пообърквам, защото имам 3 родни езика и чат-пат викам на Европа, Еуропа. :oops:

someonerandom
12-23-2009, 20:44
И аз,въпреки че съм много добър по англиски,имам големи проблеми с произношението.То аз си ги имам и на бългаски,на немски сякаш ги поразчистих :D

amk933
12-23-2009, 20:54
И аз,въпреки че съм много добър по англиски,имам големи проблеми с произношението.То аз си ги имам и на бългаски,на немски сякаш ги поразчистих :D

Немците, индийците и дръпнатите принципно говоят отФратителен англиНцки, също и французите... 8-)

someonerandom
12-23-2009, 20:58
И аз,въпреки че съм много добър по англиски,имам големи проблеми с произношението.То аз си ги имам и на бългаски,на немски сякаш ги поразчистих :D

Немците, индийците и дръпнатите принципно говоят отФратителен англиНцки, също и французите... 8-)
Е не съм чак толкова зле :D