PDA

View Full Version : Обама (amk933) да се яви в изповедалнята



Canis_Dirus
12-24-2009, 14:41
След 24-дневни дебати Сенатът на САЩ одобри предложения от президента Барак Обама проект за реформи на системата за здравно осигуряване, съобщиха световните информационни агенции.

Проектът на Обама предвижда радикални промени на пазара на здравното осигуряване и осигурява здравни застраховки за десетки милиони американци, посочва Ройтерс.

Гласовете на всички демократи и на двама независими сенатори, общо 60, осигуриха най-радикалните промени в здравната политика от четири десетилетия насам. Против програмата гласуваха всичките 39 сенатори републиканци. В Сената на САЩ има 99 сенатори.

Продължилите месеци наред спорове по здравната реформа се превърнаха в основен законодателен проблем за Конгреса и предизвикаха остри дебати в обществото, които доведоха и до спад в популярността на президента. Реформата в здравната система бе най-важният вътрешнополитически проблем, който Обама обяви, че ще бъде решен през първата година от неговия мандат.

През януари Сенатът и Камарата на представителите започват нов кръг от преговори за изработване на единен документ, който след това трябва да бъде одобрен като закон и от двете камари на Конгреса, посочва Ройтерс. На 7 ноември Камарата на представителите гласува свой вариант на проекта, който е свързан със значително по-високи разходи. Според Асошиейтед прес тези преговори ще бъдат не по-малко трудни от дебатите по здравната реформа в Сената и в Камарата на представителите.

Пакетът от мерки на обща стойност 871 милиарда долара предвижда за десет години здравното осигуряване да бъде направено достъпно и за по-бедните слоеве от американското общество. Средствата за покриване на по-големия брой застраховки ще дойдат от субсидии и чрез създаването на специфични по своя характер "борси", на които ще могат да се купуват по-евтини здравни застраховки. В бъдеще почти всички американци ще бъдат задължени да притежават здравна застраховка.

На застрахователните компании се забранява да отказват застраховка на лица, които са болни в момента на сключването на полица за здравно осигуряване. Забранява се и използването на по-високи вноски, определени въз основа на пол или здравна история.

Последните реформи в системата за здравно осигуряване в САЩ бяха извършени през 60-те години на миналия век, когато бяха създадени и двете застрахователни структури, Мидикеър и Медикейд, ориентирани съответно към бедните и възрастните, посочва ДПА.
Ot http://dnevnik.bg/
Хайде сега ми обясни, защо твоята велика Америка пое по европейски и по-социален курс? Питам!
Какво става с тая държава, а? Заробват хората със задължително здравно осигуряване. Защо така, а?

skuck
12-25-2009, 21:54
Извикаите сценаристите да записват и да се учат как се праят филми! Ей тука ще им покажат след малко...

democratos
12-26-2009, 07:23
Защото Обама е прикрит СОЦИАЛИСТ и ще прецака здравната система на тази велика държава! :x

amk933
12-26-2009, 13:41
Отварям раздела веднъж на 5 седмици и си попадам на ника.

Много е просто защо. Защото американското здравеопазване беше базирано на частните застрахователни дружества като AIG Life, които съдираха кожите на средностатистическия американец и, въпреки това не плащаха после застрахователните полици. Оправдаваха/ат се с разни заболявания от преди 20 години и пак не плащат. Освен това в Америка имаше 30 000 000 души, които не се бяха застраховали, защото не могат да плащат полицата. Да, обаче, като викнат бърза помощ никой няма да ги остави да умре и ставаше така, че тези които плащат луди пари за полици, плащаха и за тези 30 000 000, които не плащаха. Освен това искат да се намалят и цените на услугите в медицинските заведения, което ще се опитат да се случи. Много правилна е тази реформа. Не беше редно една върхушка частни дружества да живеят на гърба на средностатистически американец, да пирибират луди пари и после да не плащат. И не беше редно тези, които не плащат да ползват същите услуги като и за сметка на тези, които плащат. И не е нормално някои услуги като MRI (не го знам на български) в Америка да са 32 пъти по-скъпи от тук, както е в момента. Само не ми е ясно откъде ще извадят парите, но да видим...Новината не е нова за мен, ако трябва да съм честен. Очакваше се и това се коментира от около 2-3 месеца из американските училища. :)

Canis_Dirus
12-26-2009, 14:29
A сега какво се променя? Ще трябва всички да плащат? Принуждавате някого към нещо? Това демокрация ли е? Да принудиш някой друг да плаща твоите медицински разходи?
Как така ще намалят цените на услугите? Със закон? Това пазарна икономика ли е, питам? А цената се определя много просто - цена на работната ръка, разходи за изследване, патенти.

Подобна реформа се обсъждаше още от времето на Клинтън. Пак си проспал много.
Сега какво? Оказва се, че демокрацията от американски тип не е най-доброто май, а? И вместо да държат сметка на здравните фондове ще задължат обикновения човек да плаща. Колко демократично. Каквото правили корпорациите и банките - правили. От сега няма да могат да го правят така (уж, макар при банките пак да си дават големите бонуси), но обикновения човечец ще плаща.

amk933
12-26-2009, 14:40
A сега какво се променя? Ще трябва всички да плащат? Принуждавате някого към нещо? Това демокрация ли е? Да принудиш някой друг да плаща твоите медицински разходи?
Как така ще намалят цените на услугите? Със закон? Това пазарна икономика ли е, питам? А цената се определя много просто - цена на работната ръка, разходи за изследване, патенти.

Подобна реформа се обсъждаше още от времето на Клинтън. Пак си проспал много.
Сега какво? Оказва се, че демокрацията от американски тип не е най-доброто май, а? И вместо да държат сметка на здравните фондове ще задължат обикновения човек да плаща. Колко демократично. Каквото правили корпорациите и банките - правили. От сега няма да могат да го правят така (уж, макар при банките пак да си дават големите бонуси), но обикновения човечец ще плаща.

Аз може и да съм проспал много, ама ти си проспал още повече. То и до сега беше задължително да си го плащаш, защото работодателят ти го РЕЖЕ от заплатата без да те пита. Сега го налага държавата. И нищо не съм проспал. Говорех специално за Обама, че се говори изключително много в последните два месеца. Единствената разлика сега е, че ще трябва да плащат хората по-малко, т.е. ще им режат по-малко от заплатите и държават ще плаща за здравеопазване. Ау колко лошо. айде не ми говори глупости от 10 000 километра. Никой тук не се е разминал с плащането на въпросните малоумно скъпи полици, изключая безработните. И за цените също не ми говори простотии. Да не би българските консумативи и доктори общо да получават/струват 32 пъти по-малко? Хахаха, да бе добре. Американското здравеопазване е едно от най-скъпите в света и подържа едни изкуствени високи цени, които е редно да се смъкнат, защото това си е грабителство върху нормалния американец. Да не говорим, че имаше монопол на здравното застраховане. Колко демократично само...Не ми говори глупости.

Както сам(!) каза не е демократично да караш някой да плаща твоите медицински разходи и заради това тази реформа е силно желателна.

Canis_Dirus
12-26-2009, 15:07
А ти какво си мислиш? Че работодателят не т реже от парите в станалия свят? Защо реши, че ще плащат по-малко? Някои е плащат по-малко за сметка на други. Просто няма как да обслужваш повече хора за по-малко пари, освен ако не влошиш качеството. Тоест успелите хора, които изкарват повече ще плащат за мързеливите и безработните. Което си е един вид принудителен друг в полза на някой друг - робство.
Цените съвсем не са изкуствено високи. Просто американците плашат по-голям процент от разходите за R&D отколкото българите.
какъв монопол на здравното осигуряване е имало? Само една здравна каса както в България?
И изобщо как си го представяш държавата да принуди частно дружество като AIG LIFE да плати разходите за някой, който е ползвал спешна помощ, но не е техен клиент? Май не си нясно, че спешната помощ се финансира главно с дарения и се извършва частично от доброволци. Освен това получава и финансиране от общини и федерални. Срамота да не знаеш такива неща-

Цените се определят от пазарната ситуация. Кой е виновен, че здравеопазването също както и финансите са в частни ръце?

antiWHAT
12-26-2009, 15:44
вие си немате работа, нали :lol:

YouKnowImBetterThanYou
12-26-2009, 15:45
5 пари не давам.

amk933
12-26-2009, 16:28
А ти какво си мислиш? Че работодателят не т реже от парите в станалия свят? Защо реши, че ще плащат по-малко? Някои е плащат по-малко за сметка на други. Просто няма как да обслужваш повече хора за по-малко пари, освен ако не влошиш качеството. Тоест успелите хора, които изкарват повече ще плащат за мързеливите и безработните. Което си е един вид принудителен друг в полза на някой друг - робство.
Цените съвсем не са изкуствено високи. Просто американците плашат по-голям процент от разходите за R&D отколкото българите.
какъв монопол на здравното осигуряване е имало? Само една здравна каса както в България?
И изобщо как си го представяш държавата да принуди частно дружество като AIG LIFE да плати разходите за някой, който е ползвал спешна помощ, но не е техен клиент? Май не си нясно, че спешната помощ се финансира главно с дарения и се извършва частично от доброволци. Освен това получава и финансиране от общини и федерални. Срамота да не знаеш такива неща-

Цените се определят от пазарната ситуация. Кой е виновен, че здравеопазването също както и финансите са в частни ръце?

Пълни глупости. Като чета и ми се реве. На всеки американец е ясно, че 30 000 000, които не плащат нищо, живеят на гърба на останалите, които си плащат въпросните пари в момента.

Нямало как да намалиш цената без да е за сметка на качеството??? Нима? Я пак помисли. В момента цените са такива, за да може на мен като ми се наложи да отиди и мога да си го платя после още 1 човек, който отиде и не може да си го плати да му покрият разходите. Ако всички плащат чинно и точно проблем с цените няма да има, нито с качеството. Изобщо, ама изобщо не можеш да ме убедидш, че един MRI е нормално да ми струва в Америка 4000 долара, а в България на частно някакви си смешни 200 или 300 лева. Консумативите не са 30 пъти по-скъпи, нито заплатите на докторите толкова по-високи. Къде отиват парите??? Да се плаща за безработните и нямащите. Еми не е честно пък! Това се случва в момента. Защото застрахователната комапния, ако не си схванал, АКО плати, плаща тези да речем в случая 4000 долара. Да обаче 2500 ще отидат за мен, а 1500 за тоя дето няма пари. Обаче, тоя дето няма пари, няма и полица и такива, които имат полица плащат освен за себе си и за такива като този. Ако нямаше такива неплащащи, можеше полиците да са по-евтини и услугите също и да си плащаме реалните цени! Не да ми ги надуват двойно. Стана ли ти ясно сега как застрахователите и плащащите плащат и за другите. Точно през напомпаните цени.

И каква благотворителност те тресе за спешната помощ? Ти в ред ли си? За това като ме боля корем и наще викнаха бърза помощ, после платиха няколко хилядарки в зелено. И какво мислиш ми правиха? Пуснаха едно ПКК и дойдоха да ме вземат от нас с линейка. Уоу. Къде е тази благотворителност, че не я усещам нещо? Наще си платиха като попове.

Ако стане задължитено здравното осигуряване към държавата, поне всички ще плащат кой, колкото може и някакви навлеци няма да лежат на гърба на редовно плащащите.

Освен това няма да ги има тия злоупотреби от застрахователите, които всячески се измъкват да не плащат полиците си! :x

Canis_Dirus
12-26-2009, 16:49
Моето момче. Ти пак говориш наизуст от не-знам-къде.
Значи отиваш, преглеждаш се и плашащ не само твоя преглед, ами и този на някой друг? Ти наред ли си? Значи отивам в щатите на доктор без здравна застаховка и той ще ме прегледа и лекува без да плащам? така ли? :razz: :razz:
MRI е магнитен резонанс. Цената се определя и от това, с каква апаратура се прави. Ако в САЩ ти го правят с последен модел, то тук е със стар модел. Цената на уреда има ли нужда да ти казвам, каква е и колко бързо остарява подобна техника?
Застрахователите плащат само за свои клиенти. Иди им кажи да платят за някой бездомник.

Или прочети дори една wikipedia, как се финансира спешната медицинска помош, която е безплатна и какво включва тя. Или май не са те учили, какво е спешна и какво е неотложна медицинска помощ.
На всеки му е ясно, че като се осигуряват повече хора ще са по-евтини полиците, но не и услугите.
От друга страна, как ще се осигурят допълнителни болници и персонал за нарасналото търсене?

А вашите защо нямат застраховка, а? Или сте решили да лежите на гъррба на редовно плащащите?
Тоест излиза ще не плащат:
1. най-бедните, коит не могат
2. тези, които са избрали да не плащат.

От първите пари няма да получат болниците и след реформата. Вторите им се ограничава още малко свободата.
Пък и да имаш полица. Да не мислиш, че всичко ще ти е безплатно? Въпросната полица ще ти покрива толкова малко неща, че само ще утежни допълнително социалната система поради факта, че умирали до сега бездомници и лумнеи от гетата ще живеят по-дълго.

Но не е това идеята. Идеята ми беше, че Америка - тази най-велика демокрация тръгна по европейски път. Социализация. На какво прилича това?-

amk933
12-26-2009, 17:15
Абе ти още по-повърхностен може ли да станеш? Естествено, че, ако отидеш току-така на доктор никой няма да те прегледа без застраховка или да си платиш. Ама нали се сещаш, че като катастрофираш никой няма да ти търси ни полицата ни парите в спешното. Всички ще гледат да те спасят независимо дали си американец или афганистанец. И MRI да се наложи, ще ти го направят по спешност и после, ако се окаже, че нямаш парите никой няма да тръгне да те съди, ами аз и останалите, които сме си го платили, ще сме го платили и за теб. Хили се, хили се, ама точно така си става.


Застрахователите плащат само за свои клиенти. Иди им кажи да платят за някой бездомник.

Ще се поосемнайстя ли, ако кажа, че като го плати за мен, част ще отиде и за този дето няма пари, като в случая по-горе и в този смисъл ще плати и за него. Май пак не разбра.

Аз специално нямам, защото аз не живея в САЩ за постоянно и пътувам всеки месец, ако не, то поне през 2-3. Днес съм в България, на 28 януари заминавам за Катар, после отивам в Швейцария някъде март и после евентуално пак за САЩ, като през това време ще съм и тук чат-пат. И къде да се осигуря? Плюс това за болките в корема и осигурен да бях никой нищо нямаше да ми плати, защото аз имам колит и познай какво щяха да кажат. Както винаги се измъкват "preexisting cricumstances

Canis_Dirus
12-26-2009, 17:24
Продават се едн международни застраховчици, които ти покриват медицинските разходи по спешна и неотложна помощ навсякъде.
Жалкото е, че не правиш разлика между спешна и неотложна помощ.
Нито имаш реална представа, кое колко струва и къде ти отиват парите.
Нито знаеш, че за неплатени сметки ти се налага запор на имущество, или ти удържат от заплатата.
И след реформата пак няма да вземете на босия цървулите.
Но хипотетично - аз не съм осигурен ползвам спешна помощ. Коя точно компания ще плати за мен? Нали са много? Кой ще я задължи да плати? Как? е на тези въпроси ми отговори.
Дай ми източник да прочета, как точно от твоята полица се финансира спешна помощ.

Сигурно си и наясно, какъв бездънен кладенец е държавното здравно осигуряване и колко си на сметка като млад човек да го има. и какво бреме е за държавата.
Държавното ргулиране на цените демокрация ли е?

amk933
12-26-2009, 17:42
Продават се едн международни застраховчици, които ти покриват медицинските разходи по спешна и неотложна помощ навсякъде.

Да бе, добре. Аз имам две - една в Алианц и една в QBE. И?

Жалкото е, че не правиш разлика между спешна и неотложна помощ.
Нито имаш реална представа, кое колко струва и къде ти отиват парите.

Ти си обиколил целия свят, прочел си в Уикипедия и знаеш всичко, особено на американската система. ;)

Нито знаеш, че за неплатени сметки ти се налага запор на имущество, или ти удържат от заплатата.

Точно така "става". Като стане нещо и си чужденец или нелегален емигрант, никой няма да те остави да умреш като куче, ами ще се положат най-добрите възможни грижи за теб. Ако нямаш пари никой няма да ти отиде в родината и да ти запорира имуществото,пък ти каквото искаш си перкай от България. Няма такива работи. Ако си безработен американец най-много да поработиш 1 месец в болницата.

И след реформата пак няма да вземете на босия цървулите.
Но хипотетично - аз не съм осигурен ползвам спешна помощ. Коя точно компания ще плати за мен? Нали са много? Кой ще я задължи да плати? Как? е на тези въпроси ми отговори.
Дай ми източник да прочета, как точно от твоята полица се финансира спешна помощ.

Обяних ти го към 18000 пъти. Явно не разбра. Много лесно ще ти я финансира. Ще дам пак примера. Ти катастрофираш. Имаш черепномозъчна травма. Трябва ти ядреномагнитен резонанс. Аз съм си го направил това същото и компанията ми е платила 4000 долара. От тях реално консумативи, заплати и т.н. покриват 3000 долара. Останалите 1000 отиват при такъв като теб, който се оказва, че е чужденец или нелегален имигрант и няма как да си плати. Сега схвана ли как моята компания ще плати? Точно заради това са надути и цените - за да си покриват разходите от неплатежоспособните чрез платежоспособните.

Сигурно си и наясно, какъв бездънен кладенец е държавното здравно осигуряване и колко си на сметка като млад човек да го има. и какво бреме е за държавата.
Държавното ргулиране на цените демокрация ли е?

Държавата няма директно да ти контролира цените. Очаква се събираемостта да се повиши и с нейното повишение да паднат цените, защото така всички ще плащат. Доколко ще стане това, ще видим. Не съм Ванга. И освен това събирането на парите от дръжавата ще сложи точката на порочните практики от застрахователните компании, които доста честа най-нагло отказват да плащат. ;)

Canis_Dirus
12-26-2009, 17:50
Пак не ми обясни, как точно твоята компания плаща чужди сметки. Катастрофирал съм аз и тя ги плащала. Е кой я задължава? Или болниците изкуствено надуват цените на вашите услуги? И компаниите си мълчат? Да. Точно така е.
Това за най-добрите грижи малко го преувеличи.
А всъщност, какъв процент от разходите за здравеопазване са за подобни спешни случай? м?

А сега обясни, от къде ще дойдат тези пари? По твоите думи излиза, че сега не плащат някви гадни имигранти и чужденци. Те завбъдеще ак няма да плащат. Кой ще поеме бремето на реформата? Обикновения американец.
Това става, ако твоята теория е вярна. Ще задължиш друг да плаща, за да плащат всички по-малко. Демократично ли е?
По тази логика може да задължите всеки да плаща пътен данък, въпреки че няма кола. Така ще се плаща по-малко, но гадните имигранти пак ще се движат по пътищата без пари.

skuck
12-26-2009, 18:47
Тоя amk933 е ебаси мечтателя.

Canis_Dirus
12-26-2009, 18:49
Гледал е sicko и си е повярвал.
Също както някои са гледали zeitgeist и са взели всичко за чиста монета.

amk933
12-26-2009, 19:08
Пак не ми обясни, как точно твоята компания плаща чужди сметки. Катастрофирал съм аз и тя ги плащала. Е кой я задължава? Или болниците изкуствено надуват цените на вашите услуги? И компаниите си мълчат? Да. Точно така е.
Това за най-добрите грижи малко го преувеличи.
А всъщност, какъв процент от разходите за здравеопазване са за подобни спешни случай? м?

Еми сори, че не разбра. Няма да се подесетвам. Да цените са изкуствено завишени и аз или моята компания като плати някаква част отива за тоя, който не може да си плати. Пак ли не схвана? Сигурно...

А сега обясни, от къде ще дойдат тези пари? По твоите думи излиза, че сега не плащат някви гадни имигранти и чужденци. Те завбъдеще ак няма да плащат. Кой ще поеме бремето на реформата? Обикновения американец.
Това става, ако твоята теория е вярна. Ще задължиш друг да плаща, за да плащат всички по-малко. Демократично ли е?
По тази логика може да задължите всеки да плаща пътен данък, въпреки че няма кола. Така ще се плаща по-малко, но гадните имигранти пак ще се движат по пътищата без пари.

Това беше гоооляма глупост, защото невсеки ползва магистралите, докато на всеки се налага да отиде на доктор, защото в Америка, ако не ти изпишат лекарство, ще си умреш с билки. Т.е. трябва ти рецепта и ще ти се наложи да я имаш. Емигрантите, които бачкат самостоятелно сега ще са длъжни да плащат някаква минимална вноска за здравеопазване, нещо, което не се случваше досега. Имаш ли си идея колко от българите, живеещи в Америка, развиващи частен бизнес, не плащат и стотинка за здравеопазване/ живеят на гърба на другите? Много. И то не са само българи, ами точно тези 30 000 000 имигранти. Ще ти отговоря риторично на въпроса за демокрацията. Демокрация ли е 1 да плаща и още 3ма да живеят на гърба му?

Canis_Dirus
12-26-2009, 20:05
Ето ще сам си противоречиш. Сигурно твоята компания плаща. Е как бе? Как я задължават? Как така ще задължат частна копания да плаща за човек, който не е техен клиент?

Значи е демократично да ме принудят да плащам за услуги, които не искам да ползвам, за да ги ползват бездомници и безработни. Защото това ще направи реформата.
Хората, които имат частен бизнес имат и имущество, нали? Имали много пари, ама не плащали осигуряване. Имат избор. Ако отидат на лекар ще получат сметка, нали? Ако не я платят ще отидат на съд, нали? И после сдъия изпълнител.Ако имат имнущество ще покрият с него дълговете. Или имигрантите имат имущество но за тях важи особен закон и не плащат за здравеопазване.

А кой не си плаща сега - който не може да плати. който няма никакви пари. За него ще плаща редовния американец след реформата.


Такъв идиот като тебе втори няма.

tuzaro
12-26-2009, 21:01
кур за негрите

Canis_Dirus
12-26-2009, 21:06
Хайде сега да обобщим.
Кой ще понесе бремето на задлъжителното здравно осигуряване?

Хората, които не плащат за здравно осигуряване и не го ползват.
Защо?
Хората, които го ползват, но не могат да го платят живеят под прага на бедността и нямат доходи, за да платят. Те не ходят на профилактични прегледи, не ходят на лекар при грип и тн. защото няма да ги прегледат.

Хората, които плащат осигуровки ще плащат и за в бъдеще. Веднъж като осигуровки и индиректно чрез по-високи данъци.

Хората, които сега ползват здравно осигуряване получават сметки. Ако не ги платят случаят постепенно стига до съда и до съдия изпълнител. Нямат право да напускат страната, не получават кредитни карти и имуществото им може да бъде иззето. Това хора с частен бизнес ли са? Те могат ли да си позволят да не платят при положение, че ще им отнемат имуществото и ще ги изхвърлят на улицата?
Тоест и те си плащат. Не плащат най-бедните, които няма и за напред да плащат.
Държавата ще принуди да палщат хората, които са избрали да не плащат понеже не ползват тези услуги. Дали защото ползват традиционна медицина, или по друга причина.

А това, че нямало да отказват застрахователите- МЕЧТИ! В соациални държави като Швеция например пак може да ти откажат някакво лечение. Например на мен трябваше да ми одобрят от касата определено лечение при зъболекар.
А дори и след като съм осигурен трябваше да платя и то доста.

Демокрация. Ха-ха!

amk933
12-26-2009, 21:15
^Обобщавай си каквото искаш. И не не си противореча. Никой не задължава компанията да плаща. Задължава я да плаща надутите цени, а в тези цени обясних какво. За 15 поста едно елементарно нещо не разбра. Обобщавай си... Няма лошо. :razz: :razz:

Хахахаха. Аз съм идиотът, обаче ти не си стъпвал в Америка и всичко знаеш. Хахаха. Какво ми правиш тема тогава, като в главата ти няма много сиво вещество, което да приема. Да плямпа глупости пре доволно, ама то това и в Факултета го могат.

Добре, че тези, които правиха реформата поне знаят какво е здравеопазване и са наясно какво се случва сега, че ако не схващаха едно нещо и трябваше да им се обяснява по 15 пъти и те пак не го разбираха нямаше да му е леко на Обама.

Canis_Dirus
12-26-2009, 21:26
^Обобщавай си каквото искаш. И не не си противореча. Никой не задължава компанията да плаща. Задължава я да плаща надутите цени, а в тези цени обясних какво. За 15 поста едно елементарно нещо не разбра. Обобщавай си... Няма лошо. :razz: :razz:
А сега искаш да кажеш, че си експерт по ценообразуването в здравната система?

И че всички тия компании няма да вдигнат врява до бога, ако плащат надути цени?

Един ядренопмагнитен резонанс в Германия струва до 1200 евро според органа.

В САЩ според този сайт около 2400, което е около 30% разлика. А също така е по-евтино от Великобритания, където тази процедура струва средно 2600 долара. Напълно обяснимо с различно заплщане, консумативи и тн.

А сега спри да даваш ирелевантни примери и да ми обясняваш за надутите цени.

А специално ти и идея си нямш, колко съм се занимавал и интересувал с това. Или че преди 2-3 години писахме реферат за различните системи на здравеопазване по света.
Освен от телевизора от къде другаде имаш информация?

Или се впечатляваш от трогателните истории за хора, на които са отказали да им поемат някое лечение. Е това се случва и в Германия, и във Франция и тн.

Ти познаваш ли страна, където да действа задлъжително здравно осигуряване и да няма сериозни проблеми с него и здравните каси да са на ръба на фалита?

amk933
12-26-2009, 21:29
^Обобщавай си каквото искаш. И не не си противореча. Никой не задължава компанията да плаща. Задължава я да плаща надутите цени, а в тези цени обясних какво. За 15 поста едно елементарно нещо не разбра. Обобщавай си... Няма лошо. :razz: :razz:
А сега искаш да кажеш, че си експерт по ценообразуването в здравната система?

И че всички тия компании няма да вдигнат врява до бога, ако плащат надути цени?

Един ядренопмагнитен резонанс в Германия струва до 1200 евро според органа.

В САЩ според този сайт около 2400, което е около 30% разлика. А също така е по-евтино от Великобритания, където тази процедура струва средно 2600 долара. Напълно обяснимо с различно заплщане, консумативи и тн.

А сега спри да даваш ирелевантни примери и да ми обясняваш за надутите цени.

А ти спри да ми обясняваш неща, с които не си наясно и да ми цитираш информация от 15 000 километра, защото на мен са ми правили MRI и струвеше 3000 900 и не знам си колко долара до стотинка. Става въпрос за мозъка. И цените са пределно надути. Много обичам разни експерти по всичко да ми приказват от дистанция без да са наясно за какво става въпрос. Прочел човека новината с 5 дена закаснение и вече знае всичко. Ок, вярвай си, няма лошо. Само не ми обяснявай кой е идиотът с цитатчета от някъде си. ;)

Canis_Dirus
12-26-2009, 21:32
А ти спри да ми обясняваш неща, с които не си наясно и да ми цитираш информация от 15 000 километра, защото на мен са ми правили MRI и струвеше 3000 900 и не знам си колко долара до стотинка. Става въпрос за мозъка. И цените са пределно надути. Много обичам разни експерти по всичко да ми приказват от дистанция без да са наясно за какво става въпрос. Прочел човека новината с 5 дена закаснение и вече знае всичко. Ок, вярвай си, няма лошо. Само не ми обяснявай кой е идиотът. ;)Ок, гъбо.
А аз от къде да знам, какъв е твоя резонанс точно? Щото то има бая видове.
А какъв по ранг доктор ти е гледал снимката?
Почивен ден?

Не разбра ли, че не можеш с един пример да обощаваш, че били надути цените?

amk933
12-26-2009, 21:37
А ти спри да ми обясняваш неща, с които не си наясно и да ми цитираш информация от 15 000 километра, защото на мен са ми правили MRI и струвеше 3000 900 и не знам си колко долара до стотинка. Става въпрос за мозъка. И цените са пределно надути. Много обичам разни експерти по всичко да ми приказват от дистанция без да са наясно за какво става въпрос. Прочел човека новината с 5 дена закаснение и вече знае всичко. Ок, вярвай си, няма лошо. Само не ми обяснявай кой е идиотът. ;)Ок, гъбо.
А аз от къде да знам, какъв е твоя резонанс точно? Щото то има бая видове.
А какъв по ранг доктор ти е гледал снимката?
Почивен ден?

Не разбра ли, че не можеш с един пример да обощаваш, че били надути цените?

Работен ден и никакъв доктор не ми е гледал снимката. За това бяха още няколко по 100 после. Не помня, защото след снимката и линейката за стомаха това вече не ми прави впечатление. И това за надутите цени го знам и от учителите ми в училище, които също си плащат застрахователната полица и като им кажа нещо колко струва в България се маят на евтинията ( за частните болници тук става въпрос, не за потребителската такса или изследването с направлението). И каквото и да е, не е нормално една услуга да струва няколко 10-ки пъти повече. В Америка техниката е добра, да така е, и заплатите са по-големи, но това не оправдава такива разлики. ;)

Canis_Dirus
12-26-2009, 21:43
Работен ден и никакъв доктор не ми е гледал снимката. За това бяха още няколко по 100 после. Не помня, защото след снимката и линейката за стомаха това вече не ми прави впечатление. И това за надутите цени го знам и от учителите ми в училище, които също си плащат застрахователната полица и като им кажа нещо колко струва в България се маят на евтинията ( за частните болници тук става въпрос, не за потребителската такса или изследването с направлението). И каквото и да е, не е нормално една услуга да струва няколко 10-ки пъти повече. В Америка техниката е добра, да така е, и заплатите са по-големи, но това не оправдава такива разлики. ;)
Също така можеш да им кажеш вероятно и за различното данъчно облагане, различните осигуровки, които се поемат от работодателя и тн.
Кажи им също, колко ти струва тук в България да ти оправят колата. Дано са им силни сърцата, че да не получат инфаркт.

Защо не сравниш и с доходите на населението?
Тръгнал да сравнява държава, която е една от най-бедните в Европа и БВП й е доста нисък, че на всичкото отгоре до преди 20 години е имала напълно безплатно здравеопазване със САЩ.

Акъл - море, глава - шамандура.

MakeMeLaugh
12-26-2009, 21:44
е не може всичко да знаеш, каниЗ, не може всички да ти се кланят ;д