PDA

View Full Version : татуйровка



shokolina
12-24-2009, 21:24
първо-Весела Коледа :)

татуса е де факто рана,нали?казаха ми да го мажа с вазелин,обаче той не забавя ли заздравяването на кожата...имам и някъв Пантогел,с него ли е по-добре да се мажа или с вазелина :-o

DarkKisss
12-24-2009, 22:18
колко си годишна?

rusoto_baby_f
12-24-2009, 22:31
ето какво намерих из нета:
Да започнем оттам, че трябва да мислите за татуировката си като за рана, която трябва да зарасне правилно.Най-важното е да не оставяте мястото да изсъхне. Татуировката трябва да се маже с тънък слой дерматичен (чист) вазелин, докато заздравее.
Гордите притежатели на татуировки съветват да си вземете пантогел – продава се в аптеките и не е никак скъп. Нанася се тънък слой от крема върху цялата татуировка, не се плашете, няма да я изтриете. Колкото до гентамицина, има различни мнения за влиянието му върху татуировките, но повечето хора не го харесват, защото „изсмуква“ цветовете.

В никакъв случай не се опитвайте да махнете коричката, която се образува през първите дни. Тя ще падне сама с течение на времето. Другото важно правило е да не излагате татуировката си на пряка слънчева светлина (разбирайте плаж) поне два месеца и да не я мокрите.

Преди да влезете в банята намажете добре татуировката със специален защитен крем (продава се в аптеките) и я покрийте с найлонова превръзка. Не мокрите и миете въпросното място. Използвайте ръчния душ, ако имате такъв, разбира се.

Не се плашете от променящия се вид на татуировката ви. През първия ден цветовете са изключително наситени, после може да ви се стори, че са избледнели или неравномерни. Не се притеснявайте, това са нормални процеси.

Татуировката ви ще започне да изглежда „нормално“ след около две седмици, само трябва да сте търпеливи.

heiress
12-24-2009, 23:20
Мажи се по 2 пъти на ден с Гентамицин и няма да имаш проблеми.

marin4itu
12-24-2009, 23:53
да не я мокрите.

Преди да влезете в банята намажете добре татуировката със специален защитен крем (продава се в аптеките) и я покрийте с найлонова превръзка. Не мокрите и миете въпросното място. Използвайте ръчния душ, ако имате такъв, разбира се.



Това не е вярно.. Трябва хигиената да е мн стриктна! Да се мие със сапун, но само твърд. Разпенваш с ръце, сапунисваш и изплакваш. Аз моите татуировки ги мазах с Гентамицин маз, абе и с вазелин става, просто трябва да е постоянно мазно.

shokolina
12-25-2009, 08:05
колко си годишна?
на 17 съм :)

иначе и аз изчетох супер много материали в нета,но исках да чуя отговор от някой с опит :) май да продължавам да си се мажа с вазелин :)

LovelyGirl
12-25-2009, 08:39
Една моя съученичка скоро си направи и я маже с вазелин.Сестра ми преди няколко години като си направи я маза с нещо друго, не помня какво беше, но не беше вазелин.Те в студиото не ви ли казват с какво трябва :-o

И аз реших окончателно след няколко месеца да си направя :)

HexGirl
12-25-2009, 10:49
Вазелин :)
Малко е странно когато измъкнеш мега голямата туба вазелин , хората леко се притесняват 8-)
Аз обикновенно след тъпите въпроси казвах "Ще си мажа дупенцето "

fakesmiles
12-25-2009, 11:52
добре,нали искаше някой с опит, ще ти кажа аз какво правех:
на 3-4 часа татуировката се мие с антибактериален/бебешки сапун след това се маже с обикновен вазелин без аромати и глупости.не слушай това,че не се мие татуировката-пълни простотии! това с миенето и мазането се прави докато татуировката се обели, времето е различно за всеки :) това е, успех!

sunshine1
12-25-2009, 12:09
добре,нали искаше някой с опит, ще ти кажа аз какво правех:
на 3-4 часа татуировката се мие с антибактериален/бебешки сапун след това се маже с обикновен вазелин без аромати и глупости.не слушай това,че не се мие татуировката-пълни простотии! това с миенето и мазането се прави докато татуировката се обели, времето е различно за всеки :) това е, успех!
съгласна

shokolina
12-25-2009, 14:46
добре,нали искаше някой с опит, ще ти кажа аз какво правех:
на 3-4 часа татуировката се мие с антибактериален/бебешки сапун след това се маже с обикновен вазелин без аромати и глупости.не слушай това,че не се мие татуировката-пълни простотии! това с миенето и мазането се прави докато татуировката се обели, времето е различно за всеки :) това е, успех!

мерси,точно така и ще направя :)

sanyflower7
12-25-2009, 15:22
Ми кат не си мислила ат си я слагаш така е то първо се мисли ама аз ли да ти давам ъкъл 8)

shokolina
12-25-2009, 16:07
Ми кат не си мислила ат си я слагаш така е то първо се мисли ама аз ли да ти давам ъкъл 8)


сама го каза,ти ли пък ще ми даваш акъл... :-o

koshtramba
12-25-2009, 16:18
на 17 и пише "татуйровка" :D :D :D :D :D

sanyflower7
12-25-2009, 16:49
Ми кат не си мислила ат си я слагаш така е то първо се мисли ама аз ли да ти давам ъкъл 8)


сама го каза,ти ли пък ще ми даваш акъл... :-o
Ми кат нямаш свои собствен някои друг ще ти дава 8)