PDA

View Full Version : Немски



DesSsi
12-25-2009, 12:57
Здравейте 8)

ии Честита Коледа :smt026

Аз съм 8 клас и уча немски, обаче сга за ваканцията имаме за домашна да пишем съчинение на тема " Wie habe ich die Ferien verbracht " и тъй като това е първото ми съчинение съм много затруднена , ако може някой да ми помогне ще съм многоооо благодарна :-) :-) :-)

didivid
12-25-2009, 13:41
Здравейте 8)

ии Честита Коледа :smt026

Аз съм 8 клас и уча немски, обаче сга за ваканцията имаме за домашна да пишем съчинение на тема " Wie habe ich die Ferien verbracht " и тъй като това е първото ми съчинение съм много затруднена , ако може някой да ми помогне ще съм многоооо благодарна :-) :-) :-)
Ако искаш някой да ти го напише не се надявай...... :x

Unendlich
12-25-2009, 16:36
Ако не се опиташ само да го направиш, няма да станат нещата ;) Защото ще имате още много съчинения на най-различни теми, на годишния изпит също има съчинение ;) И аз в 8-ми клас съм правила, сега в 9-ти също правя и ще продължавам да правя.. дори и да правиш грешки си го прави сама, иначе няма да свикнеш. ;) И к'во всички тук го обърнахте този форум не на тийнпроблем, а на домашнапроблем.нет ?! :?

TrickyAngel
12-25-2009, 17:32
Не виждам момичето да е казало, че иска да му напишем съчинението.. а просто да му помогнем.. :? Какво лошо има в това? :(

Бих ти помогнала.. но граматиката ми куца яко.. не съм се занимавала с немски от няколко години.. Надявам се, че ще се намери някой добър човечец, който да ти го провери СЛЕД като го напишеш ;)

DesSsi
12-25-2009, 17:46
Благодаря на TrickyAngel , че е разбрала какво имам предвид :)

Zarity
12-25-2009, 19:15
Ама кажи само как да ти помогнем,щото така нищо не можем да направим. :)

пп:Айде не се карайте на момичето де и аз бях супер спекла като си писах първото съчинение.Сега правя 200 думи без да ми мигне окото. 8-)
Deutsch,Deutsch,Deutsch...

Unendlich
12-25-2009, 19:26
Не 'и се караме на момичето, ама нали все пак, за да се научи да прави както трябва съчинение, сама трябва да се потруди ? Я кажи какво ти е трудно, та аз да видя какво може да направя по въпроса ? :-o

DesSsi
12-25-2009, 20:15
Ами може да ми помогнете с някакви помощни въпроси :(

MirCa1
12-25-2009, 23:32
Ich habe das Weinachten mit meiner Familie verbracht. / и обясняваш там , алабала , може да кажеш колко ястия е имало на масата =] , какво си получил/а за коледа. Можеш да вметнеш някъде изречение като : Ich frohe mich sehr, wenn es Weinachten ist. / ........... а иначе можеш да кажеш ,че си се видяла с приятели , че времето е било необичайно топло , измисляш си . След това като изкараш Новата година , разкажи как си я изпразнувал/а... че например сте били много хора .. сега ми е малко късно да ги мисля на немски , но ако имаш проблем кажи . Ще се опитам да помогна колкото мога.

P.s. не съм перфектна с граматиката за това казвам колкото мога.

BaiboCo
12-25-2009, 23:35
Das ist fantastisch! :D

kolio94
12-26-2009, 02:23
немския е лесен език но граматиката е много вземи си учебника наи вероятно там ще намериш всичко от което имаш нужда аз уча немски от 2 години 1вата по 13 часа седмично .
помощни въпроси и номера:съчинението предполагам че искат около 100 думи или нещо подобно. пиши примерно как си се забавлявала кои са били там какво и имало за ядене колко време сте били на масата какво са ти подарили и т.н аз на съчинението имах 5 и 1/2 6 и написах на 1 съученик на друг му помогнах лесно е просто слагаи повечко думи успех

DesSsi
12-26-2009, 07:29
Благодаря ви,, ако има още нещо ще ви питам :-)

Hilary_
12-26-2009, 08:29
Ако искаш някой да ти го напише не се надявай...... :x

+++ 8)

faststep
12-26-2009, 11:50
Темата е невероятно трудна и въобще не е обширна, не мога да ти помогна, tut mir leid... :(

alba29
12-26-2009, 15:25
Първо го напиши,пък после ние ще ти го проверим.Ако в някой израз или в някое изречение не си сигурна не се притеснявай ние ще ти помогнем. :)