PDA

View Full Version : !!!HELP!!! Стрии!!!



desipetkova
12-25-2009, 14:16
Здравейте, надявам се наистина да ми помогнете и да ми дадете съвети, защото вече съм супер отчаяна!
Ами да започна..значи аз съм на 13 и от малка имам лееко наднормено тегло-около 5,6 кг. Това лято реших да отслабна защото 5,6-те килограма се бяха превърнали в 10-12кг. Наложих си не диета, а хранителен режим като не се ограничавах а ядях само здравословна храна. Правих го, за да не ми овисне кожата от бързото отслабване. Отслябнах, но ето че пак се появи проблем-стрии. Има ги навсякъде по бедрата ми. Толкова се старах да не увисна, а аз направо се нацепих цялата! Сега е зима, но като дойде лятото няма да мога и бански да си облека-все пак съм на 13 и точно сега мисля, че ми е моментът да се наживея а кво стана-стрите ми съсипаха тялото. Моля ви помогнете. Кажете ми с какво се премахват независимо дали е народна медицина или лекарство само да помага! Моля ви пишете и давайте съвети!

iveto90
12-25-2009, 16:00
Значи една приятелка има и си взе ампули на Lierac не изчезват напълно,но има подобрение(междодругото те няма как да изчезнат напълно) но наистина доста и избледняха след като се маза с тези ампули мойеш да ги поръчаш но са доста скъп 1кашонче(20-тина ампули)струва около 70лв.намери в интернет и можеш да поръчаш ето ги ампулите www.lierac-bg.com/products/body/anti-stretch-marks/phytolasti/vials_and_solution надявам се да съм ти помогнала! :) :)

sharyn
12-25-2009, 16:53
Не искам да те отчайвам, но веднъж появили се, стриите не се премахват. Избеляват, свиват се, стават почти незабележими, но никога не изчезват напълно.
Мазилата намаляват риска от поява на стрии, но не заличават вече съществуващи такива.
Съветвам те вместо да си губиш времето и парите в инвестиране в разни кремове, ампули и т.н., за които се твърди, че са ефикасни, просто да приемеш и да заобичаш тялото си такова, каквото е. Не се коси, задето си само на 13 и "сега ти е времето да се наживееш", стриите няма по никакъв начин да попречат на живота, сексуалните ти отношения (сигурна съм, че се притесняваш и за това) и всичко останало, което те тревожи в момента. А и след като кожата ти не е увиснала след отслабването, значи няма от какво да се притесняваш. Няколко стрии са нищо в сравнение с увиснала плът, нали? ;)
Просто се приеми такава, каквато си, не мисли, че си си съсипала тялото. Хората ще те харесват и с недостатъците ти. :)

desipetkova
12-25-2009, 18:50
Наистина, много благодаря, че веднага отговорихте! Разгледах тези ампули, но ще видя- само ако стриите се увеличават може би ще ги купя дори да са на такава цена! Но да попитам значи, за да има резултат в какъв период от време горе-долу трябва да се използват ампулите..?? А иначе що се отнася за другото мнение много благодаря за милите думи, но наистина ми е трудно да повярвам, че това няма да попречи на живота ми. Може би имате повече житейски опит и затова ми казвате такива неща тъй като според мен също не трябва да прибягва чак пък до ампули и т.н. Но все пак много благодаря за съветите :smt045

iveto90
12-26-2009, 08:18
Е да но тези ампули можеш да ги купиш и от някоя по голяма аптека и там са продават на бройки 1ампула излиза 2 или 3 лева.А иначе ако си купиш цяло кашонче задължително трябва да бъдеш стриктна с мазането защото ако не си няма да има ефект това ще рече че всеки ден трябва да се мажеш сутрин и вечер (дори може и на обяд) но започнеш ли трябва да продължиш докато не избледнеят достатъчно дори и едно мазане да пропуснеш ефектът се губи така че внимавай какво ще решиш!Успех!!! :) :) :)

knights
01-14-2010, 21:32
Има специален Alpha-E Factor срещу стрии и подобрява еластичността. Ако искате - обадете се, че помогна.