PDA

View Full Version : На какъв лекар се ходи при проблеми с косата?



Gwendoline
12-25-2009, 19:54
Дерматолог или ендокринолог? Или някакъв друг?

ledenakrasota
12-25-2009, 19:55
Може би дерматолог,защото е проблем с кожата на скалпа,но най добре питай личния си лекар :)

Gwendoline
12-26-2009, 13:06
Ами да, аз първо при нея ще ходя, но исках да имам някаква подготовка, защото сигурно ще ме прати на ендокринолог, защото винаги на такъв ме праща, а аз знам, че друг лекар кожен или някакъв друг трябва да е.

semantics
12-26-2009, 13:09
Ендокринологът също може да има работа с косатата, при това значителна, не само дерматолога.

heiress
12-27-2009, 00:39
Дерматолог.. но като цяло няма много добри в България по тази част. Аз мога да ти препоръчам много добра дерматоложка, но предполагам, че ще може да те приеме чак след околомесец.

viksit0y
12-29-2009, 14:39
Аз когато имах проблеми с кожата на главата, ходих при дерматолог :)

amk933
12-29-2009, 14:44
Дерматолог и, ако той прецени, ендокринолог. Впечатлението ми от българските дерматолози е потресаващо, обаче... 8-) И ходих при някакъв, за когото чаках месец и нещо. :lol:

Това е единственият вид доктор, който тук не е успял да ми помогне. :-D

Gwendoline
01-02-2010, 20:18
ами аз мисля да отида сама, да си взема направление от личния и така... някой може ли да каже какво трябва да си нося, някакви изследвания нещо...? и при положение, че имам направление, трябва ли да му плащам някаква сума? по принцип винаги ходя с майка ми и това ще ми е за първи път сама да ходя на лекар :D ии не знам нищо - някакви специални изследвания ще ми прави ли там на место в кабинета...
проблема ми е, че ми пада косата много и забелязах пърхот, но един такъв не на парченца, а залепен по скалпа.. в нета пише, че се нарича себорея тва :?

Lady_003
01-02-2010, 22:37
Аз имам проблем с косата и бях при дерматолог който реши да ме прати при ендокринолог...първо отиди при дерматолог и след това му мисли ;)

kalpazanka
01-03-2010, 08:15
ами аз мисля да отида сама, да си взема направление от личния и така... някой може ли да каже какво трябва да си нося, някакви изследвания нещо...? и при положение, че имам направление, трябва ли да му плащам някаква сума? по принцип винаги ходя с майка ми и това ще ми е за първи път сама да ходя на лекар :D ии не знам нищо - някакви специални изследвания ще ми прави ли там на место в кабинета...
проблема ми е, че ми пада косата много и забелязах пърхот, но един такъв не на парченца, а залепен по скалпа.. в нета пише, че се нарича себорея тва :?
Ако си под 18 години, не плащаш потребителска такса. Ако си над 18 и не си студент редовно обучение, нямаш диагноза, която те освобождава от такса, плащаш 2.40 лв. Дерматологът има право да ти прави всякакви изследвания, стига да не е свършил лимита за медико-диагностични и високоспециализирани дейности. Като ти издаде направление за изследванията, няма да ги плащаш от джоба си.