PDA

View Full Version : Вчрно ли е ,,,,,- за лаптоп



Dimityr
12-25-2009, 21:08
Здрасти пак аз ще се излагам във форума :Д Точ път въпроса ми е следния:Купих си наскоро лаптоп и имам две противоречиви мнения-един авер ми каза че не е хубаво докато зареждам лаптопа той да е включен и да работч с него .... друг авер обаче ми вкара мухата че не е хубаво да работя на него и да не се зарежда лаптопа през цялото време ... айде моля ви кажете кой крив и кой прав :Д :-o :-o :-o

doomkillerr
12-25-2009, 21:30
- Първо: Батерията на лаптопа НИКОГА не се изважда, или се изважда само тогава, когато стане време да се сменя (срока е относителен - около 2-3 години)
- Второ: Нищо не пречи да ползваш лаптопа до като се зарежда батерията!
- Трето: От време на време е хубаво да ползваш лаптопа само на батерия до като се изтощи почти напълно. След това си я зареждаш, като включиш лаптопа в ел. мрежата - по такъв начин ще се удължи живота на батерията!

Успех! :)

play23
12-25-2009, 22:19
Колко е това "от време на време" :)

doomkillerr
12-25-2009, 22:42
Колко е това "от време на време" :)

С това "от време на време" имах в предвид да не си държите лаптопите включени в контакта с месеци и после да се оплаквате, че батерията се е скапала много бързо! Хубаво е тя да се разрежда и зарежда, като всяка една акумулаторна батерия! Имайте в предвид, че батерията се зарежда само когато е изтощена, а когато се зареди и лаптопа продължава да е включен в контакта тя на практита не се ползва... един вид се явява UPS. При спиране подаването на ток от ел. мрежата започва ползването на батерията.

skuck
12-25-2009, 23:22
- Трето: От време на време е хубаво да ползваш лаптопа само на батерия до като се изтощи почти напълно. След това си я зареждаш, като включиш лаптопа в ел. мрежата - по такъв начин ще се удължи живота на батерията!


Това е вярно.

play23
12-26-2009, 00:29
ОК! Иначе май наистина е така. Един приятел си купи лаптоп и му стой по 24 часа включен в мрежата, независимо дали лаптопа е включен или изкючен. Аз му казвах, че не бива ама... и супер бързо му се скапа батерията. Не издържа повече от 20 минути.

stupid0boy
12-26-2009, 01:41
Чувал съм, че батерията се вади докато лаптопа стои на зарядно и ти работиш на него... :? Незнам....

doomkillerr
12-26-2009, 09:23
Чувал съм, че батерията се вади докато лаптопа стои на зарядно и ти работиш на него... :? Незнам....

Ами и на мен много хора ми казват, че това са чули, но като ги питам от кого и какъв е ефекта от това - и те не знаят! :?

П.С. - Имаше един лаф: "...една жена каза..." - То ако вярвате на всичко, което чуете... :?

viksit0y
12-27-2009, 08:36
- Второ: Нищо не пречи да ползваш лаптопа до като се зарежда батерията!
Аз най-често си ползвам лаптопа докато се зарежда и нищо не му е станало, едва ли му пречи ..

Ospi
12-27-2009, 11:21
Наще си взеха един лаптоп преди година-две и постоянно го ползваха включен в мрежата. Сега издържа 15 минути на батерия, а кото го купиха беше доста повече...