PDA

View Full Version : Разделихме се



mechtaq_za_teb
12-26-2009, 04:43
Снощи се разделихме и ми е много тежко. Не успях да спя... в главата ми се въртяха само стари спомени. Всичко ми мина на лента пред очите и не спирах да плача. Знам, че се борих достатъчно и дадох всичко от себе си, но просто така е писано. Не трябва вече да сме заедно. И двамата знаем, че няма тръпка, че не сме щастливи един с друг. 1 година връзка. Беше супер, но свърши. Само че защо пак чувствам, че светът е свършил? Знам, че така е най-добре, но все едно някой е взел част от мен, която така ще ми липсва. Всичко ще ми липсва. Караниците, после сдобряванията. :cry: Обичах го, той мен също, но и двамата допуснахме грешки и загубихме доверие в себе си. Предния път, когато се разделихме аз исках да се боря... и най-накрая се събрахме, но не беше същото. Затова се разделихме. По-добре така. Но искам да събера сили да не го търся... защото знам, че сега ме очаква страшна борба със самата мен и онова колбливо чувство, което ме кара да го видя. Той не иска. Иска да се забравим и чак тогава да се потърсим. Разбирам го... няма смисъл да връщаме лентата назад, като се виждаме, за да разпалваме старата искра. И двамата се променихме. Пътищата ни се разделиха отдавна. :cry:
Само ме е страх от самотата и от неговата липса. Знам как ще се чувствам седмици наред и как ще се събуждам и ще знам, че всичко е свършило. :cry: Толкова много ще ми липсва и ще ми е празно, а тази празнота никой не може да заъплни поне засега. :cry: Помогнете ми да събера тези сили да гледам само напред... и да не го търся този път. :cry:

kolio94
12-26-2009, 04:54
щом знаеш ,че всичко е свършило и нямате първоначалната искра защо тъгуваш като знаеш ,че и да се съберете пак ще се разделите по-добре си намери някои друг с които ще имате тази искра и тя ще се развива и усилва .мисли за това как ще срещнеш твоят "принц на бял кон" и ще бъдете вечно щастливи и ще се утешиш.Нормално е да го понасяш така при дълги връзки позабрави мъката и си припомни какво може да ти се случи и с кого този въпросен човек ще те търси какти и ти.

ivcheto0o
12-26-2009, 06:17
нормално е да ти липсва ,била си много време с него,нагодила си си на4ина на живот по един на4ин.Но предполагам след време 6те свикне6,особено след като знаи6 4е няма смисъл и 4е няма да се полу4и :)

valdesbg
12-26-2009, 07:48
Гледай сега.

Ние тук можем САМО съвети да даваме. От всичко казано/написано/недоизказано - ти решаваш кое да послушаш и кое не. И съответно да извършиш някакво действие.

Моят принос в торбата с мненията е следния:

До тук всичко е окей. Т.е. осъзнала си доста неща, ии ще ти е много по лесно да го преодолееш отколкото си мислиш. Сега остава само още едно нещо да направиш - да го свалиш от пиедестала, на който е седял досега. Каквото и да е ставало досега, колкото и да сте се обичали както сама каза - дошъл е краят. И от тук следва че не заслужава това внимание и статус, които е имал по време на връзката ви. И така. Наложи си да мислиш за него като познат/приятел и нещата ще са окей.

Наистина, няма да е много лесно. Но пък иначе ще се получи едно идеализиране и обожествяване на неговия образ и кашата става пълна.

Успех!

Ако искаш нещо да ме питаш - ЛС :)

Hilary_
12-26-2009, 08:03
Най - важното си го осъзнала а именно, че така е по - добре .. от натам просто недей да спираш да си го повтаряш .. успех ти желая!! :( (мечки)

Alli
12-26-2009, 08:16
щом знаеш ,че всичко е свършило и нямате първоначалната искра защо тъгуваш
Ами то е много лесно да ти кажат защо тъгуваш или ю
"ооо не си заслужава забрави го",обаче повярвайте ми не е толкова лесно отвътре,само човек,минал през това може да разбере.

aloveyou
12-26-2009, 09:31
Осъзнала си всичко,разбрала си - че дори и да се съберете отново ще се разделите..Ти сама каза "дошъл е края" и че тази "искра" не е както преди..
Опитай се да го забравиш = знам на думи е лесно,но да го направиш е доста трудно..Няма какво да правиш.."Такива моменти винаги се изживят бурно,но трябва да се изживеят" = това е всякаш някакво правило на природата.."Щастието може да е само миг, но носи цяла вечност от вълнения във себе си.".. :( :(

Ще ти е малко или много трудно да го забравиш..Излез с приятели,намери си някакво хоби..И най-важното = гледай само напред и никога назад..Един ден ще срещнеш правилния човек..Живей си живота,все пак е един..За нищо не си струва да плачеш и страдаш..Това няма да промени нищо - така че,живей си живота..И повярвай ми - някой ден,дори когато и не очакваш - ще намериш "принца на белия кон"

sladyr4etoo
12-26-2009, 09:48
със сигорност ще ти е много трудно..според мен ако си останете поне приятели и се виждате от време на време ще ти е по-леко,макар че ще си спомняш за всички онези моменти и ще искаш отново да е твой..:(

kolio94
12-26-2009, 09:53
щом знаеш ,че всичко е свършило и нямате първоначалната искра защо тъгуваш
Ами то е много лесно да ти кажат защо тъгуваш или ю
"ооо не си заслужава забрави го",обаче повярвайте ми не е толкова лесно отвътре,само човек,минал през това може да разбере.
припомни какво може да ти се случи и с кого този въпросен човек ще те търси какти и ти.за това се чете всичко усмисля се и тогава се пита. не си го прочела цялото защото не си в настроение най-вероятно ,да може да не е лесно,но може да се улесниш ,според мен не е важно как ще го преживееш а с кого ! успех

Alli
12-26-2009, 10:06
прочетох го цялото,не е нужно да го приемаш толкова лично,просто много хора дават съвети без да знаят за какво става дума и аз се радзелих с приятеля ми,с когото бяхме година и половина заедно и знам,че не е лесно и много по-добре е да те разберат и подкрепят,отколкото само да ти натякват забрави го :x

XtraBrite
12-26-2009, 10:08
Попитаи го дали иска да ди останите приятели или ако смяташ 4е това мойе да ти навреди недей :(

kolio94
12-26-2009, 10:15
прочетох го цялото,не е нужно да го приемаш толкова лично,просто много хора дават съвети без да знаят за какво става дума и аз се радзелих с приятеля ми,с когото бяхме година и половина заедно и знам,че не е лесно и много по-добре е да те разберат и подкрепят,отколкото само да ти натякват забрави го :x не го приемам лично даже се радвам ,че някои може да ми направи забелешка за нещо различно от правописа.аз се опитам да и дам надежда или да я подкрепя ,по добре да се подкрепяме отколкото всеки да лае по другия .

doomkillerr
12-26-2009, 10:25
"mechtaq_za_teb" - Напълно нормално е да се чувстваш така! Изпитвала си силни чувства към приятеля си, но както ти сама каза си осъзнала, че вече нямате бъдеще заедно, а дори когато сте заедно нещата не са същите, като преди! Напълно познато ми е това чувство. :(

Ще се опитам да ти дам няколко съвета, които се надявам да ти помогнат. Хубаво е постепенно да спреш да мислиш за този човек, но това не е така лесно. Ще ти става по-лесно с течение на времето, а и както каза "aloveyou" - е добре да излизаш с приятели, започни да вършиш нещо което ти харесва и от което няма да ти остава много свободно време, през което "отново и отново" да ги премисляш нещата! Няма смисъл от това - повярвай ми!!! :? Продължавай смело само напред и не се рови в миналото... Един ден ще се появи точния човек за теб! Аз силно вярмам в това... :)

stanimir4etooo
12-26-2009, 10:57
Най-важното е,че си осъзнала всичко...Не стой пред компа много ..излизай и се забавлявай с приятели така по-бързо ще го забравиш ! Успех ! :-) =; \:D/

balu4ka
12-26-2009, 11:10
Гадното е ,че в повечето връзки осъзнаваме какво губим ,чак когато го загубим,жалкото е ,че сте се разделили на Коледа...

soul1199
12-26-2009, 12:12
нормално е да ти липсва ,била си много време с него,нагодила си си на4ина на живот по един на4ин.Но предполагам след време 6те свикне6,особено след като знаи6 4е няма смисъл и 4е няма да се полу4и :)

azida
12-30-2009, 19:33
намери с нещо, с което да се разсеяш - ново занимание и обърни просто нова страница - живота продължава

ще намериш някой по-добър