PDA

View Full Version : НЕлюбовта ми към Коледа...



FromAutumToAshes
12-26-2009, 20:09
Отварям тази тема, хах знам ли аз за какво.. Да искажа поредното си разочарование от Коледа... Как да започна хм ? Еми като цяло това време от годината доста ме здухва ако трябва да си призная, но тази година може би дори повече защото тайничко се надявах нещата да са различни, но уви бързо се върнах в реалността. От седмица някъде вече не живея в Бургас преместихме се малко по-далечко от града (родителите ми остаряват и искат спокойствие, нормално сякаш нали?) Нямах нито интернет, нито имах много възможности да ходя в Бургас и какво се случи... "приятелите" ми взеха е така, че изведнъж забравиха за мен. Все едно никога не съм съществувал. Факта, че и тази Коледа отново я посрещам сам(както в личен, така и в семеен план) също не ми се понрави да не кажа, че доста ме натъжи. А не е какво да нямах шанса нещата да бъдат по-добре, но явно просто по Коледа нямам късмет. И самият факт, че всички са толкова весели и щастливи, някак си ме кара да се чувствам не на място... Да се правя на щастлив когато не съм, и всички да те поздравяват с весели пожелания които никога не се сбъдват, кофти работа. И винаги да са толкова изненадани като им кажеш, че мразиш Коледа. Питам как да я обичам, когати в последните години нищо хубаво не ми е донесла ?

incarnati0n
12-26-2009, 20:13
виж, не губи кураж, вярвай и гледай напред...
и успех!

ApXaHrEJI
12-26-2009, 20:15
Коледа е просто време от годината ... Все едно да кажеш, че има нещо общо, че си сдухан въртенето на луната около земята...
Винаги ще има поводи хората около теб да са весели ама докато оценяваш, че си самотен и тъжен нищо няма да промениш ! Или се научи да ти харесва или го промени ! В теоите ръце са отговорите на въпросите ти !

Luciernaga
12-26-2009, 20:18
Прекалено голямо значение обръщате на тая Коледа, не го пиша за първи път.
Аз НЕ приемам Коледата като нещо специално, а като тръгнат разни познати да ми казват цяла сюрия пожелания, толкова са ми превзети и странни, че няма накъде.

В живота си ще срещаш мноого такива хора, които само да се възползват от теб. Гадно е, тъпо е, но е факт.

Чела съм доста твои мнения и единственото, което мога да ти кажа е, да не се отчайваш и да не вземаш нещата толкова присърце. Попаднал си в кофти период, на всеки се случва, и това ще отмине.

LaDy_DaQnA
12-26-2009, 20:22
Лелее... една по-сериозна тема в сайта... Амин! ть по въпроса ти ... Наистина всеки се има такива моменти независимо кога . Съвпадението е кофти още повече че не ти е за първи път . Лошото в случая е че сам трабва да намериш отговор на проблема си дали ще са приятели или приятелка или нещо ... Ако не е възможно си измисли някое занимание което те кара да се чувстваш добре и го прилагай ... Успех!

FromAutumToAshes
12-26-2009, 20:25
Прекалено голямо значение обръщате на тая Коледа, не го пиша за първи път.
Аз НЕ приемам Коледата като нещо специално, а като тръгнат разни познати да ми казват цяла сюрия пожелания, толкова са ми превзети и странни, че няма накъде.

В живота си ще срещаш мноого такива хора, които само да се възползват от теб. Гадно е, тъпо е, но е факт.

Чела съм доста твои мнения и единственото, което мога да ти кажа е, да не се отчайваш и да не вземаш нещата толкова присърце. Попаднал си в кофти период, на всеки се случва, и това ще отмине.


Аз да ти кажа никакво значение не обръщам на Коледа... дори не го приемам като празник за мен си е най-обикновен ден и да напълно съгласен съм за превзетите пожелания и тн и тн.

За хората ми нито ми е за първи път, нито ще е за последен това е неизбежно, знам го. А за периода то явно стана цяла епоха :lol: но това е съвсем друга тема, която няма да засягам в момента. Мисълта ми беше, че просто така тайно дори и наивно се надявах тази година да бъде малко от малко по-добра от предходните, и защо това трябва да ми се случва но явно си има причинам пък може и за добро да е кой знае (:
Мерси за поста =] Както и на остналите юзъри.

Luciernaga
12-26-2009, 20:30
Ама няма защо, това ми е работата. 8-) Докато стигна 3 000 мнения, като предния път, ехее...


Миналите години и аз се надявах на много неща. Пожелавах си нещо на Нова година точно в 12 часа, внимателно си избирах парчето баница, заради късмета и всичко това, вярвайки, че по тоя начин нещата следващата година ще са по-успешни. Работата обаче е там, че това са просто едни дати и това, което ще ти се случи през следващата година си зависи изцяло и единствено от теб. :)

Извинявай, че ти тровя темата, просто наистина ми е много скучно.

FromAutumToAshes
12-26-2009, 20:35
Определено е така... никога не съм живял с тази мисъл. Малко е глупавичко да ти кажам, не се обиждай xD Но за жалост има и неща които не зависят от нас, а просто трябва да чакаш. Тежко му на този който търпението не му е присъщо :D

Luciernaga
12-26-2009, 20:42
Е, нормално, бях по-малка. 8-)

FromAutumToAshes
12-26-2009, 20:44
Прощава ти се значи :-D

NoShTnO_iZkUsHeNiE
12-26-2009, 21:14
Тази година изтича след броени часове... и представи си може да започнеш една много хубава година или както се изрази ти епоха,хубавото е че си запазил чувство за хумур...Коледа...ами тя е просто обикновен ден,който хората смятат за празник и за вълшебство,но всъшност тя си е религия и повечето изобщо не празнуват празника така както трябва да бъде...Спокойно винаги в края на тунела има лъч светлина,ти също ще откриеш твоя! Успех и не гледай песимистично на нещата,макар че е хубаво човек да е реалист,пробвай да намериш нещо оптимистично и му се радвай!

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
12-26-2009, 21:15
ах тази Коледа...и аз никак не я обичам и от части съм в твоето положение...и моите приятели...хората на които мислех,че мога да вярвам и прочие ,се отдръпнаха от мен...а като цяло и празника е супер сдуващ,като нямаш на какво да се радваш...в крайна сметка се иска воля и търпение за преодоляване на проблемите...така че..успех.. :)

Assshley
12-26-2009, 21:47
Абе незнам ама и аз мразя Коледа .. сдухващ празник попринцип.;)

sladyr4etoo
12-26-2009, 22:03
^+1

Snickers
12-26-2009, 23:08
Коледна депресия.
По принцип обичам(х?) Коледа, но тази година нещата не бяха същите. Осъзнах някои неща и просто коледния дух го нямаше.
//Щом не я обичаш, не си прави труда да се правиш на щастлив. Няма смисъл от излишни фалшиви маски. Щом не ти идва отвътре, значи не бива да има преструвки.
Пък и от една страна Коледа е просто един (обикновен?*за някои хора, а не за всички) ден в годината и щом не ти е приятен/не ти харесва, просто не му обръщай внимание.)
Едит: Сега прочетох, че сте избирали внимателно парчето от баницата бла-бла. Това си е пълна измислица, нещата просто се случват (сами).

GossipGirl89
12-26-2009, 23:18
Аз съм по същият начин, споко. Страшно много обичам Коледнити празници, но последните 2-3 години са ми адските сдух и депресия по Коледа... И то главно в любовен план. Ще ти кажа само едно - бъди благодарен, че имаш покрив над главата си, че имаш семейство, което да се грижи за теб и че въпреки всичко не си бал сам, а с тях. Повярвай ми, нашите проблеми са нищо. В България има страшно много хора, които нямат къди и при кого да отидат не само по празниците... Така че горе главата! За всеки влак си има пътници и любовта ще дойде - просто още не й е дошло времето ;)

DNJ
12-26-2009, 23:20
Коледа е просто време от годината ... Все едно да кажеш, че има нещо общо, че си сдухан въртенето на луната около земята...
Винаги ще има поводи хората около теб да са весели ама докато оценяваш, че си самотен и тъжен нищо няма да промениш ! Или се научи да ти харесва или го промени ! В теоите ръце са отговорите на въпросите ти !
Поздравявам те за този пост!

Човек винаги минава през периоди, в които се чувства така да се каже "не на място". За мен миналата Коледа беше по този начин. Загубих много важен за мен човек от семейството си и на никой от нас не ни беше до празнуване, но това е хубавото на живота - всичко минава....Не губи най - важното - усмивката си и надеждата. Всичко ще е наред...рано или късно! Весели празници....нарочно ти го пожелавам, защото го заслужаваш - сигурна съм :)

FromAutumToAshes
12-27-2009, 07:33
Още един път благодаря ви за коментарите (: Има доста истина в това което казахте като се замисля :-o хах :-D

ivcheto0o
12-27-2009, 07:49
то и моита година не бе6е кои знаи колко хубава,ама се пак се радвам на празника,макар 4е не исках да го празнувам по този на4ин...Мисли позитивно,мисли 4е през новата година вси4ко 6те е супер и може и така да е :) А относно "приятелите ти" не мисля 4е някога са ти били истински приятели :)

lipsvashh_mi
12-27-2009, 07:58
мислейки позитивно привличаш позитивни неща да ти се случват и обратното... каквито сигнали излъчваш към вселената,така и тя ще ти отговори...щом си подтиснат и мислиш негативно как очакваш да ти се случват хубави неща? :?
гледай филма-Тайната,за да разбереш за какво говоря
начина е да се запознаеш с нови хора,да създадеш нови познанства и контакти ида спреш да се самосъжаляваш..рано или късно нещата се оправят-няма цял живот да си вкиснат ,нали :-D

w0sh
12-27-2009, 08:45
Тъй е.

Човек му е писано да бъде сам.

Истински приятелства и любови са толкова рядко срещани че направо са прецеденти.

Gergankaa
12-27-2009, 09:01
Попринцип винаги съм обичала Коледа и съм я чакала с нетърпение.. но от година на година става все по-скучно. Самата идея за празника и как всички хора по света му се радват, празнуват, а ти не чувстваш нещо по-специално, те кара да се сдухваш. Тази година при мен в личен план нещата са чудесни: приятели имам, с родителите си се разбирам доста добре и имам страхотен човек до себе си. Просто не успях да усетя коледния дух така че да съм наистина развълнувана. Може би порастваме и не обръщаме достатъчно внимание на тези неща и вече ни вълнува и интересува друго.. Лично аз съм малко по-наивна и не знам защо още вярвам в Коледа.. след тази и миналата година. Според мен всичко опира до човека и до нагласата му, и все пак това е просто един ден, който минава бързо и не е повод да си разваляме настроението! :)

vampire_girl_
12-27-2009, 13:47
отвратителен празник :) за това и не го празнувам :д
сдухващ,фалшив...пълна глупост.
Мразя го по редица причини (:

Robe
12-27-2009, 14:32
Отварям тази тема, хах знам ли аз за какво.. Да искажа поредното си разочарование от Коледа... Как да започна хм ? Еми като цяло това време от годината доста ме здухва ако трябва да си призная, но тази година може би дори повече защото тайничко се надявах нещата да са различни, но уви бързо се върнах в реалността. От седмица някъде вече не живея в Бургас преместихме се малко по-далечко от града (родителите ми остаряват и искат спокойствие, нормално сякаш нали?) Нямах нито интернет, нито имах много възможности да ходя в Бургас и какво се случи... "приятелите" ми взеха е така, че изведнъж забравиха за мен. Все едно никога не съм съществувал. Факта, че и тази Коледа отново я посрещам сам(както в личен, така и в семеен план) също не ми се понрави да не кажа, че доста ме натъжи. А не е какво да нямах шанса нещата да бъдат по-добре, но явно просто по Коледа нямам късмет. И самият факт, че всички са толкова весели и щастливи, някак си ме кара да се чувствам не на място... Да се правя на щастлив когато не съм, и всички да те поздравяват с весели пожелания които никога не се сбъдват, кофти работа. И винаги да са толкова изненадани като им кажеш, че мразиш Коледа. Питам как да я обичам, когати в последните години нищо хубаво не ми е донесла ?Брат не спирай да вярваш в духа на коледа... секи с проблемите си и моята не беше от най-хубавите ама винаги в себе си пазя коледното настроение.

awerw
12-27-2009, 14:44
Нз тва дет 6е го кажа е свързано с темата но като ставам по - голям се вълнувам все по малко от празниците :?

buuu
12-27-2009, 15:22
ами преди се се радвах като дойде коледа..но последните 2 години ми е адския сдух ... в семеен и личен план .. и като се замисля тва наистина е най обикновен ден от годината .. и вече дори не го отразявам да не кажа че го мразя... ноо нищо особено най обикновен ден (:
а колкото до теб.. на всеки се случва..или го приемаш или правиш нещо за да го промениш (:

black_baby
12-27-2009, 16:35
Както сам каза по горе че приемаш Коледа като обикновен ден не празнувай този празник.

soul1199
12-27-2009, 17:18
и на мен тая Коледа ми се прееба,като почнем от това,че цялото семейство,както и аз бяхме болни за този празник и продължваме да сме :booooomb: и аз не обичам кой знае колко Коледа,но все пак се надявам догодина нещата да са по различни и да не ми е така сдухано :(

antifashionshit
12-27-2009, 17:24
нищо особено не е Коледата, само дето половината народ истерясва по пазарите...
иначе винаги можеш да подариш нещо на някого или да го зарадваш някак, нищо че не е Коледа.
и аз не тача особено Коледа... стоя си вкъщи, родителите ми се карат, зор и приготовления, орди от роднини, с които се избягваме цяла година, но сега идват и ни правят мили очи... и често си създавам напразни очаквания.
сигурен съм, че доста хора не са особено щастливи по Коледа.. затова по принцип си имам традиция да отделям известно време да направя нещо малко, ей така, за жеста, на хората около мен.. да им покажа, че някой мисли за тях... това кара и мен да се чувствам по-добре :)

NeverTheSame
12-27-2009, 18:36
Не се преструвай.След като не ти е на сърце тоя празник няма смисъл да се правиш на щастлив.Просто го приеми като един ден..по-особен за други,но съвсем обикновен за теб.Наистина е кофти гадните неща да ти се случват сега,но никой не си избира кога дявола да го ритне отзад x]]
И без това празника толкова се е разводнил...Един религиозен празник се е превърнал в истински парад,толкова кичозен и шумен,че главната причина да го има е почти незабележима,да не кажа и липсваща.Много малко са хората,които знаят какво има на този ден,но пък какво им пука,нали мама и тате се изръсват за подаръци на `любимото` хлапе

Be happy!

Opium_Like_Me
12-27-2009, 19:35
Отварям тази тема, хах знам ли аз за какво.. Да искажа поредното си разочарование от Коледа... Как да започна хм ? Еми като цяло това време от годината доста ме здухва ако трябва да си призная, но тази година може би дори повече защото тайничко се надявах нещата да са различни, но уви бързо се върнах в реалността. От седмица някъде вече не живея в Бургас преместихме се малко по-далечко от града (родителите ми остаряват и искат спокойствие, нормално сякаш нали?) Нямах нито интернет, нито имах много възможности да ходя в Бургас и какво се случи... "приятелите" ми взеха е така, че изведнъж забравиха за мен. Все едно никога не съм съществувал. Факта, че и тази Коледа отново я посрещам сам(както в личен, така и в семеен план) също не ми се понрави да не кажа, че доста ме натъжи. А не е какво да нямах шанса нещата да бъдат по-добре, но явно просто по Коледа нямам късмет. И самият факт, че всички са толкова весели и щастливи, някак си ме кара да се чувствам не на място... Да се правя на щастлив когато не съм, и всички да те поздравяват с весели пожелания които никога не се сбъдват, кофти работа. И винаги да са толкова изненадани като им кажеш, че мразиш Коледа. Питам как да я обичам, когати в последните години нищо хубаво не ми е донесла ?

Значи са ти били малко наркотиците............напуши се и няма да ти пука толкова многоо........... :D :D :D

w0sh
12-27-2009, 19:37
Да. пушенето е кораво друсане.

Ако искаш наркотиците винаги ти стигат.

FromAutumToAshes
12-27-2009, 20:05
Отварям тази тема, хах знам ли аз за какво.. Да искажа поредното си разочарование от Коледа... Как да започна хм ? Еми като цяло това време от годината доста ме здухва ако трябва да си призная, но тази година може би дори повече защото тайничко се надявах нещата да са различни, но уви бързо се върнах в реалността. От седмица някъде вече не живея в Бургас преместихме се малко по-далечко от града (родителите ми остаряват и искат спокойствие, нормално сякаш нали?) Нямах нито интернет, нито имах много възможности да ходя в Бургас и какво се случи... "приятелите" ми взеха е така, че изведнъж забравиха за мен. Все едно никога не съм съществувал. Факта, че и тази Коледа отново я посрещам сам(както в личен, така и в семеен план) също не ми се понрави да не кажа, че доста ме натъжи. А не е какво да нямах шанса нещата да бъдат по-добре, но явно просто по Коледа нямам късмет. И самият факт, че всички са толкова весели и щастливи, някак си ме кара да се чувствам не на място... Да се правя на щастлив когато не съм, и всички да те поздравяват с весели пожелания които никога не се сбъдват, кофти работа. И винаги да са толкова изненадани като им кажеш, че мразиш Коледа. Питам как да я обичам, когати в последните години нищо хубаво не ми е донесла ?

Значи са ти били малко наркотиците............напуши се и няма да ти пука толкова многоо........... :D :D :D


Мерси за безкрайно тъпия ти коментар ;)
Иначе доста съгласен с NeverTheSame Може би и тази част ме дразни, доста са факторите като цяло оО И ще се повторя. но пак ще кажа де хах : не го приемам като нищо, ден най-обикновен. Така де 3 дни хаха нали уж е 3 дни.. хъх

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
12-27-2009, 20:08
имам един въпрос...винаги ли ти е била Коледата...как да се изразя,винаги ли не си я харесвал?

FromAutumToAshes
12-27-2009, 20:15
Ами не да ти кажа, даже обратното като бях по-малък много я харесвах. Нооо с течение на годините и несгодите които ми поднесоха тези години, ме промениха доста и точно този "празник" (за някои хора) го намразих... Както и не само него де.. но се отклонявам от темата, за това ще сра до тук (:

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
12-27-2009, 20:19
с течение на времето...аха
това показва,че всъщност тази ненавист към Коледа не е от тази година...смисъл ти като я таиш и вече с всяка година празника щи става все по-неприятен...при мен лично е така...

FromAutumToAshes
12-27-2009, 20:22
О не.. това е от няколко години насам хах (колко тъпо звучи само така да се оплакваме нооо карай да върви xD) Не мисля, че ми е по-неприятен, но просто не знам що реших, че тази година нещо може да се промени ии разбира се разочарованието беше по-голямо (конкретно с миналата година тогава дори нямаше разочарование просто си знаех, че така ще стане хах..) а за тази имах няк'ви наивни надежди xD

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
12-27-2009, 20:25
сега това,което щи кажа може да прозвучи грубо,съжелявам за което ,но се стегни и направи нещо догодина,за да имаш хубав празник...със самосъжаляване нищо няма да постигнеш....имам опит в това...и все пак наистина Коледата е гадна!

andrags
12-27-2009, 20:29
приятели те ти са идиоти.. след като не се интерисуват от теб => и ти не тряя да се интересуваш от тях :)
за коледа кво да кажа... аз съм съм разочарован... тъпо ми беше даже на коледа отидох и се направих дармадан и вечерта не съм се пребирал в къщи а спах в 1 приятел който беше сам (техните са в чужбина)
относно подараци... съм радостен :) майка ми подари билет за Дубай, защото винаги съм искал да отидя там (нали всички ще ходим де :Д) както и 1 тениска на Baby Milo. Въпреки че аз много исках до Коледа да тръгна с момичето който харесвам ама уви... неща даже са много далеч от това което исках - явно не съм бил добър през годините :Д

виж ся пич... знам че ти си яко момче (от постовите ти съм го разбрал) и гледай поне на нова година дори и с 3 човека се съберете и си направете весело, апък после го мисли :)

FromAutumToAshes
12-27-2009, 20:30
Не е грубо ;) Ноо аз не мисля, че се самосъжалявам(може и да греша щото доста хора сами го казвали рофл) просто си се чудя на акъла и късмета и на всичко което е свързано с моментното ми положение, което както казах наистина се превърна в цяла епоха хах. Иначе съм съгласен, че с него(самосъжалението) нищо не се постига, а за опита.. явно си приличаме в това отношение xD

едит - оооо за нова година схемата е начертана не се притеснявай :lol:

едит 2 - определено е хубаво (: и много се радвам като намеря такива хора =]

xxCutMEOpenWhileSobbingxx
12-27-2009, 20:32
Не е грубо ;) Ноо аз не мисля, че се самосъжалявам(може и да греша щото доста хора сами го казвали рофл) просто си се чудя на акъла и късмета и на всичко което е свързано с моментното ми положение, което както казах наистина се превърна в цяла епоха хах. Иначе съм съгласен, че с него(самосъжалението) нищо не се постига, а за опита.. явно си приличаме в това отношение xD
ехе! хубаво е даа намериш човек,с който си приличаш! 8-)

andrags
12-27-2009, 20:35
Не е грубо ;) Ноо аз не мисля, че се самосъжалявам(може и да греша щото доста хора сами го казвали рофл) просто си се чудя на акъла и късмета и на всичко което е свързано с моментното ми положение, което както казах наистина се превърна в цяла епоха хах. Иначе съм съгласен, че с него(самосъжалението) нищо не се постига, а за опита.. явно си приличаме в това отношение xD

едит - оооо за нова година схемата е начертана не се притеснявай :lol:

едит 2 - определено е хубаво (: и много се радвам като намеря такива хора =]
радвам се :Д
жалко че моята май не е начертана :Д
не се знае ко ще се прай че не ми се изтъпява в къши ;д

FromAutumToAshes
12-27-2009, 20:36
дам и това съм го преживявал и на никого не го пожелавам доста неприятно е ;/ Все пак нека не флуудим излишно темата 8-)

Chrissie
12-28-2009, 00:17
Прочетох много от постовете в тази тема, докато се реша да напиша отговор. Разбрах едно: такова нещо като "за всеки влак си има пътници" рядко се среща и тази реплика е започнала да ме дразни толкова силно, че ми идва да заявя открито, че доста често се случва влака да те подмине. И може би не е случайно това, че настроението ти е минусово по Коледа, както и на много други хора, към които се вмъквам и аз. Наистина е малко странно и смущаващо, когато Коледния дух навлиза с пълната си сила и всички около теб се радват, а ти стоиш настрана, без да знаеш как точно е правилно да реагираш в момент като този, след като не се чувстваш добре сред цялата тази суматоха и след като изобщо не ти е до празнуване. Определено е неприятно всеки път, когато пуснеш телевизора да чуваш "Jingle bells" от поредната реклама или да седнеш на компютъра и всеки втори рекламен блок, който тече да гласи "Весела Коледа!". И определено е неприятно да усещаш пълната сила на тъгата, когато всеки ти отправя почти глуповати поздрави като: "желая ти много здраве, щастие, късмет" при положение, че очевидно, ти и сега ги нямаш.

Най-лошото във всичко това е че приятелите ти са позабравили някои неща или по-точно - теб, както ти се изрази. Тук мога да ти кажа със сигурност, че на света има и хора, които не просто играят поредната глвна роля "приятел" , а наистина биха ти помогнали, дори без да си казал каквото и да било. Както се казва... Разбираш кой ти е истински приятел, когато му се обадиш в 3 сутринта и му кажеш, че си убил човек, а той да попита къде да копае.

Не е лоша наивността, с която си подходил към празника тази година - напротив, смятам, че е нещо нормално да искаш тази "епоха" (както отново самият ти се изрази) да приключи и си се надявал това да е тази година. Така че... Защо не? Запази наивността и за следващите Коледи, току-виж чудото се е появило. :)

Robe
12-28-2009, 12:51
Не се преструвай.След като не ти е на сърце тоя празник няма смисъл да се правиш на щастлив.Просто го приеми като един ден..по-особен за други,но съвсем обикновен за теб.Наистина е кофти гадните неща да ти се случват сега,но никой не си избира кога дявола да го ритне отзад x]]
И без това празника толкова се е разводнил...Един религиозен празник се е превърнал в истински парад,толкова кичозен и шумен,че главната причина да го има е почти незабележима,да не кажа и липсваща.Много малко са хората,които знаят какво има на този ден,но пък какво им пука,нали мама и тате се изръсват за подаръци на `любимото` хлапе

Be happy!Owned .. fully support...

stupid0boy
12-28-2009, 15:33
Прекалено голямо значение обръщате на тая Коледа, не го пиша за първи път.
Аз НЕ приемам Коледата като нещо специално, а като тръгнат разни познати да ми казват цяла сюрия пожелания, толкова са ми превзети и странни, че няма накъде.

В живота си ще срещаш мноого такива хора, които само да се възползват от теб. Гадно е, тъпо е, но е факт.

Чела съм доста твои мнения и единственото, което мога да ти кажа е, да не се отчайваш и да не вземаш нещата толкова присърце. Попаднал си в кофти период, на всеки се случва, и това ще отмине.

fenastz
12-28-2009, 17:57
БУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ УУУУУ

*хвърля баклава по екрана*

Не обиждай единственият празник, който прави зимата поносима !!!


бтв сдухвам е правилно, здухвам не е :)

vilityyy96
12-28-2009, 18:21
Аз също не я обичам Коледата... имам някаква коледна депресия не знам не мога да го опиша :o мислех че само на мене не ми нрави тоя празник ама явно не съм сама :-)

DevilWish
12-28-2009, 18:54
И аз мразя коледа.Живея извън България, и всяка коледа съм далеч от родината, тъпо ми е, че на семейния празник всички сме разделени в различни градове, някои в различни държави.Приятелите ми от България не са ме забравили напротив дори показаха ми, че са ми истински приятели, обаче проблема е, че ги виждам ужасно рядко.Към 1 път в годината и то за по седмица някъде.Моят приятел работи постоянно, така че на нито един празник не можем да сме заедно, не зависимо дали е коледа, нова година, годишнина, св. валентин или каквото и да е още.И аз се чувствам винаги сама.Тази година за сефте от години си бях в България за коледа, но беше същата умряла ситуация.В 22 часа си бях в леглото.На всичкото отгоре най-сетне се отвори възможност да се ходи на дискотека в последният ден в България и пак нещо се обърка и останах в нас.
Тук , където живея е тридно да се интегрираш, но успях макар че съм проляла кофи сълзи.
Но се държа и се боря. ;) И ти трябва да го направиш.Все някога ще дойдат добри дни.
Дано поне малко да ти дадох кураж или поне да видя, че има и по-сложни неща ;)

nicolepcd
12-29-2009, 09:51
Останах с впечатлението, че те е яд, че на другите им е кеф на Коледа :-o Надявам се да съм объркала. :)

MaLkaTa_LaDy
12-29-2009, 10:58
Приеми, че Коледа е още един повод за празнуване. Аз вече не се вглеждам толкова в смисъла й.

izlishna
12-29-2009, 11:04
Лелее... една по-сериозна тема в сайта... Амин! ть по въпроса ти ... Наистина всеки се има такива моменти независимо кога . Съвпадението е кофти още повече че не ти е за първи път . Лошото в случая е че сам трабва да намериш отговор на проблема си дали ще са приятели или приятелка или нещо ... Ако не е възможно си измисли някое занимание което те кара да се чувстваш добре и го прилагай ... Успех!

:)

xoxi
12-29-2009, 14:03
Коледата преди може да е била религиозен празник, но сега е напълно комерсиален.
Тази година коледният дух, коледното настроение въобще ги нямаше при мен.
Половината ми приятели ми пратиха поздрави по СКАЙП. Дори не си направих труда да ги прочета. Никой не се сети поне да се обади (или да дойде да се видим). Няма да чета поздрави в интернет. Къде им отиде живота на тези хора.. по Коледа ?
Ужасих се и от думите "Ето това е моят подарък по случай Коледа". Защо трябва само на Коледа да си подаряваме нещо? Това е станало като задължение.. Ако наистина искам да подаря нещо на този човек, аз ще го купя и ще му го дам, независимо дали сме е Коледа или средата на лятото.
Ужасно е да гледаш как само по Коледа хората се усмихват, в настроение са (поне някои), мислят един за друг и даряват по 1лв за българската Коледа. Само един ден от цялата година хората са Х О Р А... и то не всички.
Е.. как да има човек настроение, че даже и коледно?!

mimikaulit
12-29-2009, 14:40
Тази Коледа беше най-ужасната ... като започнем:
1.Писах си с едно момче което учи в Добрич около 2 месеца но иначе е от Силистра тук беше само за Коледа и ми призна че си има друга ... а аз тъпата го чаках да се върне и накрая х*й ... А аз толкова го харесах..
2.Моята приятелка изгуби близък човек на 24....
3.На 24 вечерта бях в болницата защото се натрових с куп хапчета заради мойте вечно каращи се родители..... :x :evil:

ThePowerOfLove
12-29-2009, 14:53
Ужасно е да гледаш как само по Коледа хората се усмихват, в настроение са (поне някои), мислят един за друг и даряват по 1лв за българската Коледа. Само един ден от цялата година хората са Х О Р А... и то не всички.
Е.. как да има човек настроение, че даже и коледно?!
Тук си много прав :? Толкова е изкуствено всичко..

GunSnSteelflowers
12-29-2009, 16:05
Здрасти :) И аз като теб май не си падам много много по този празник. Прекалено комерсиализиран и изкривен . Коледни чудеса и така нататък ... Това ,което ти се случва е неприятно меко казано ,предполагам се чувстваш изоставен от приятелите си и от всички ,познато ми е . Но нали знаеш ,след всяко зло следва нещо добро . Не се отчайвай ,това ти показва кой държи на теб и кой не и със сигурност ще се появи някой или нещо ,за което не си очаквал и ,което е в състояние да те зарадва . И аз преди 4 години се преместих от родния си град и то доста далеч от него ,голям шок си е ... Дай време на тези твои приятели .. Ако продължават да се държат по същия начин явно просто не си струват ,лично мнение . Късмет :)

FromAutumToAshes
12-30-2009, 14:00
Останах с впечатлението, че те е яд, че на другите им е кеф на Коледа :-o Надявам се да съм объркала. :)

Мии не точно xD

cookie_master
12-30-2009, 16:14
аз пък обичам Коледа,ама тая година не ми е коледно :(
кур за тазгодишната Коледа

FromAutumToAshes
12-30-2009, 17:02
аз пък обичам Коледа,ама тая година не ми е коледно :(
"мъжки полов орган" за тазгодишната Коледа

Welcome to the club xD

P.S. Аватара ти не е ли едния от Bring Me The Horizon или бъркам страшно много :?

britzy
12-30-2009, 18:51
Не четох много подробно темата,ше ме извиниш 8-)
Но как може да кажеш че я мразиш? И аз я чаках 3 месеца,дойде и ...и просто 25 декември свърши...чаках 3 месеца.Както и да е -никога не мрази Коледа-това е най-святият празник,той сплотява всички,ражда нови надежди у хората за нещо по-добро,всички се заобичват повече и по-силно.Коледа винаги е в сърцето ми,макар и да плача понякога на нея,моля те не мрази Коледа.
Извинявай за баналния и дълъг пост :) :) :) :)

sunshinepp
12-30-2009, 18:53
а бе Калоо бее ти може да не обичааш Коледа ма аз тебе си тъ обичъмм ! :grin: :-) ае пиши у скъйпа

FromAutumToAshes
12-30-2009, 19:36
Не четох много подробно темата,ше ме извиниш 8-)
Но как може да кажеш че я мразиш? И аз я чаках 3 месеца,дойде и ...и просто 25 декември свърши...чаках 3 месеца.Както и да е -никога не мрази Коледа-това е най-святият празник,той сплотява всички,ражда нови надежди у хората за нещо по-добро,всички се заобичват повече и по-силно.Коледа винаги е в сърцето ми,макар и да плача понякога на нея,моля те не мрази Коледа.
Извинявай за баналния и дълъг пост :) :) :) :)


Наистина е банален.. и за жалост изобщо не е вярно това *за много малко хора Е, за жалост*

cmexotepanuq
12-30-2009, 19:37
сажалиавам че ти се слочва така (doh)

leviafana
12-30-2009, 20:44
...

cookie_master
12-31-2009, 09:15
аз пък обичам Коледа,ама тая година не ми е коледно :(
"мъжки полов орган" за тазгодишната Коледа

Welcome to the club xD

P.S. Аватара ти не е ли едния от Bring Me The Horizon или бъркам страшно много :?да :)

FromAutumToAshes
12-31-2009, 09:41
аз пък обичам Коледа,ама тая година не ми е коледно :(
"мъжки полов орган" за тазгодишната Коледа

Welcome to the club xD

P.S. Аватара ти не е ли едния от Bring Me The Horizon или бъркам страшно много :?да :)


Еххх мн знам бе оО (все пак са ми една от фав групите :oops: :lol: )

cookie_master
01-01-2010, 15:38
аз пък обичам Коледа,ама тая година не ми е коледно :(
"мъжки полов орган" за тазгодишната Коледа

Welcome to the club xD

P.S. Аватара ти не е ли едния от Bring Me The Horizon или бъркам страшно много :?да :)


Еххх мн знам бе оО (все пак са ми една от фав групите :oops: :lol: ) :-) :-)