PDA

View Full Version : Дайте съвет за поставяне на сенки за очи!



Francheska_Delera
12-26-2009, 21:37
Здравейте! От 4-5 години ползвам само молив и спирала за да се гримирам, не употребявам фон дьо тен, пудра, руж и пр. защото кожата ми е чиста и гладка и мисля, че нямам нужда от тях! Но никога не ми върви относно поставянето на сенки за очи! Когато реша за купон например да се гримирам по-силно 10 минути след като съм нанесла сенките се получава една линия от сенки точно на сгъвката на окото :( защото клепачите ми са по-особени моля за някакъв съвет... :smt087 :o ще кача и моя снимка за по-ясна представа! Желая ви весело посрещане на Новата Година! :) :oops: http://prikachi.com/files/1245043P.jpg

stop_looking_at_me
12-26-2009, 22:32
Според мен би трябвало да нанесеш сенките само на клепача, или с други думи само до тази сгъвка, която се получава при теб. По-нагоре ако искаш да нанасяш сенки използвай само телесни, светли цветове, за да акцентираш клепача и веждите.
Друг начин е да използваш някаква основа за сенки. Ако не разполагаш с много пари, можеш да използваш кремообразни сенки или стик коректор, преди да нанесеш прахообразните сенки. Друг вариант (и по скъп) е да си купиш специална основа. Като например Urban Decay Primer Potion, Too Faced Anti-Crease Primer... и тн. Също така, основите правят сенките по-ярки и издържат по-дълго време.
Сега се сетих, че и кожата на клепачите ти може да е по-мазна, и това да кара сенките да се стичат в една линия. Как може да се спре нямам идея понеже нямам този проблем, но предполагам основите без олио в тях биха били полезни.
Надявам се да съм помогнала! :)

Francheska_Delera
12-26-2009, 23:08
Благодаря ти много! Определено ще потърся някаква основа! :)

milickata
12-27-2009, 21:42
амии за да не се размацва, както са споменали преди мен...най-добре е да си сложиш основа,но ако нямаш и малко пудра ще свърши добра работа....също така гледай сенките които използваш да не са мазни,защото мазните сенки се насъбират на всяко око(включително кремообразните и тея които са на прах,даже те най-много се насъбират)...иначе за идея как да се гримираш...първоначално гримирай цялото око в някакъв светъл тон (може да в бял,златно и т.н. да не е мн матов цветът и да не е мн бляскав)...след това си избери др цвят (на кафевите очи отиват всички цветове...но избягвай лилаво,розово или наситено синьо според мен)...та сложи този 2-я цвят (светло кафяво да речем) от основата на миглите до сгънката на окото...може и малко над нея (над сгънката)....сега избери 3-ти цвят (черно или тъмно кафяво примерно)...него пък сложи в ъгълчето на окото, като се постарай да го преелеш с останалите сенки..ако нещо не се получи не се стеснявай и коригирай (примерно прекалила си с 3-я цвят или не е на мястото където би искала да е...покрий го със 2-я или 1-я и оформи наново както желаеш)...накрая сложи от 1-я цвят в основата на долния клепач,а от 3-я в края на долния клепач (като пак ги прелей)...изпиши плътна линия с черен молив или очна линия по продължение на ръба на горните мигли,под долните мигли нанеси по-тънка линия,и за завършек спирала която да придаде изразителност на погледа ти и готово :-P .... да ти кажа, като гледам сега колко съм писала, бих си казала, че е мн сложно, а всъщност не е така :-) айде успех мацка...дано съм помогнала,а ако не съм, дано поне не съм те объркала 8-) 8-) 8-)

Sladyranna
12-27-2009, 22:07
^ от това по-точно няма на къде.

Francheska_Delera
12-28-2009, 08:26
амии за да не се размацва, както са споменали преди мен...най-добре е да си сложиш основа,но ако нямаш и малко пудра ще свърши добра работа....също така гледай сенките които използваш да не са мазни,защото мазните сенки се насъбират на всяко око(включително кремообразните и тея които са на прах,даже те най-много се насъбират)...иначе за идея как да се гримираш...първоначално гримирай цялото око в някакъв светъл тон (може да в бял,златно и т.н. да не е мн матов цветът и да не е мн бляскав)...след това си избери др цвят (на кафевите очи отиват всички цветове...но избягвай лилаво,розово или наситено синьо според мен)...та сложи този 2-я цвят (светло кафяво да речем) от основата на миглите до сгънката на окото...може и малко над нея (над сгънката)....сега избери 3-ти цвят (черно или тъмно кафяво примерно)...него пък сложи в ъгълчето на окото, като се постарай да го преелеш с останалите сенки..ако нещо не се получи не се стеснявай и коригирай (примерно прекалила си с 3-я цвят или не е на мястото където би искала да е...покрий го със 2-я или 1-я и оформи наново както желаеш)...накрая сложи от 1-я цвят в основата на долния клепач,а от 3-я в края на долния клепач (като пак ги прелей)...изпиши плътна линия с черен молив или очна линия по продължение на ръба на горните мигли,под долните мигли нанеси по-тънка линия,и за завършек спирала която да придаде изразителност на погледа ти и готово :-P .... да ти кажа, като гледам сега колко съм писала, бих си казала, че е мн сложно, а всъщност не е така :-) айде успех мацка...дано съм помогнала,а ако не съм, дано поне не съм те объркала 8-) 8-) 8-)
ехеее :grin: много ама много ти благодаря за това подробно обяснение мисля, че вече ми трябват малко тренировки и резултатът ще излезе на лице! :-) :-) :-) :-)

tonity95
12-28-2009, 08:58
В YouTube има уроци по гримиране. Там ти показват всичко- от ФДТ до червилото и т.н . Просто напиши Makeup tutorials :)

milickata
12-28-2009, 09:30
:-) :-) :-) наистина практиката е решаваща...никой не се е гримирал добре първите пъти...но ръката свиква постепенно,а и 100% ще си измислиш техники с които да ти е по лесно :-) :-) :-)

Francheska_Delera
12-28-2009, 10:30
В YouTube има уроци по гримиране. Там ти показват всичко- от ФДТ до червилото и т.н . Просто напиши Makeup tutorials :)

да доста клипове гледам напоследък относно техниките за гримиране, но не бях видяла досега като моя случай 8-)

Francheska_Delera
12-28-2009, 10:32
:-) :-) :-) наистина практиката е решаваща...никой не се е гримирал добре първите пъти...но ръката свиква постепенно,а и 100% ще си измислиш техники с които да ти е по лесно :-) :-) :-)

:-) :-) :-)

SunSmile
12-28-2009, 11:29
Ще ти използвам темата, за да питам черния молив по линията на горните мигли преди слагането на сенките или след това да го сложа?
Аз съм го слагала преди, но грима ми беше по - различен,...

Francheska_Delera
12-28-2009, 12:01
Ще ти използвам темата, за да питам черния молив по линията на горните мигли преди слагането на сенките или след това да го сложа?
Аз съм го слагала преди, но грима ми беше по - различен,...

Доколкото знам след сенките се слага и след това спиралата! :) Надявам се и на теб да съм ти помогнала :)

DevilWish
12-28-2009, 12:11
На мен ми се случва само и единствено с едни сенки.Може и да е от качеството на сенките ;) Ако не пробвай както каза колежката по-горе (дългото обеснение) =))

milickata
12-28-2009, 14:25
Ще ти използвам темата, за да питам черния молив по линията на горните мигли преди слагането на сенките или след това да го сложа?
Аз съм го слагала преди, но грима ми беше по - различен,...

Ами, мила, след като си сложиш сенките се слага моливът (или очната линия)....защото иначе сенките попадат в/у линията която си описала и тя избледнява,дори може изцяло да не се види, че си си сложила молив,защото сенките попаднали отгоре го прикриват (иначе като се замисля ако сложиш 1-во молива а след това сенките сигурно ще стане опушен ефект,но нз трябва да пробвам). Та след като се гримираш се слага ми е мисълта :D ...и най-накрая спирала и воала 8-)

Infinity
12-28-2009, 14:53
Използвай качествени сенки , защото се мисля , че е от това.
Основа или пудра. :)
Лично според мен е много по-добре сенките да се нанясат със четчица /с косми / отколото със тези обикновените. :)

Francheska_Delera
12-28-2009, 15:03
Ще ти използвам темата, за да питам черния молив по линията на горните мигли преди слагането на сенките или след това да го сложа?
Аз съм го слагала преди, но грима ми беше по - различен,...

Ами, мила, след като си сложиш сенките се слага моливът (или очната линия)....защото иначе сенките попадат в/у линията която си описала и тя избледнява,дори може изцяло да не се види, че си си сложила молив,защото сенките попаднали отгоре го прикриват (иначе като се замисля ако сложиш 1-во молива а след това сенките сигурно ще стане опушен ефект,но нз трябва да пробвам). Та след като се гримираш се слага ми е мисълта :D ...и най-накрая спирала и воала 8-)

Аз гледах един клип точно за тоя опушения ефект първо сложи молив върху клепача и след това започна със сенките,а след това вече и очна линия по ръба на горните мигли красиво се получи наистина! :oops:

milickata
12-28-2009, 19:55
хаха ммм....начи не съм се лъгала :D :D :D това е добре 8-) 8-)