PDA

View Full Version : Правилно ли е изпращането на още войници в Афганистан от стр



BERCUT
12-27-2009, 08:23
Според мен въввеждането на допълнителни войски не беше правлно, защото за една ничия кауза се погубват животите на невинни войници. Според мен всяка страна сама трябва да се справя с вътрешните си проблеми без намесата на други сили освен ако самото правителство не е поискало, както го направи афганистанското правителство през 1979 година. Освен това смятам че когато една от големите държави реши да прави нещо то трябва да се допита с другите големи страни и да спазва наставленията давани от ООН. Естествено щом САЩ изпратиха още и то с одобрението на най-големия съперник на САЩ, Руската федерация въвеждането можеби е правилно. Естествено въведените войски трябва да са мироопазващи, а не застрашаващи и живота на цивилното население (пример - някои от акциите на съветските, а по-късно и на американските войски). Освен това според мен веднага след справянето с талибаните войските трябва да бъдат изведени, а не да се просрочва какно в Ирак. Според мен упортебата на конвенкционални мини в 21 век от страна на САЩ е неморално и неетично, както и застрашаващо живота на невинни, според мен трябва да бъдат упоребявани т.н. „умни мини” които разпознават животно от човек и цивилен от военен, за съжаление САЩ все още има ненадежни опитни образци и затова трябва да закупи такива от Русия (малко ще трябва да си накърнят достойнството американците).

kalashnik
12-27-2009, 08:26
Според мен трябва да се направи блицкриг - минавати ввсичко което не им се подчини го гърмят. Или както Льоша каза - умни мини по цялата страна, с малко осъвършенстване може сигурно да се направят така че да разпознават и талибан от военен.

mitternacht
12-27-2009, 09:08
Не е правилно изобщо да има военни там.Суверенна държава си е.Ама кой да краде нефт и опиум.

BERCUT
12-28-2009, 06:49
Според мен талибните трябв да бъдат унищожени, когато не бяха закачани те пак тероризираха света. Освен това те нарушават човешките права на жените, като ги карат да се крият под някакви чаршафи, унищожават произведенията на изкството и забраняват на хорта да водят светски живот. В 21 век подобно нещо не е нормално. През 70-те правителството им помоли за помощ и тя им беше оказана и можеше д продължи да им с оказва, ако Горбачов н беше истеглил войските. Когато САЩ въведоха войски Афганистан нямаха нормално правителство, което да се противопоставя, то беше талибанско. Освен това те не са хора, те се бият до последния човек, до последната капка кръв, те са фанатици които трябва да бъдат унищожени. През 80-те години съветските минн полета са размнирани по уникално жесток начин - пускал са животни перз минните полета, за да взривят мините, затова и са създанени първитеумни мини различаващи хора от животни, посл са започнали жените които са отказвали да носят бурки са били нареждани в колони и карани да преминават през полетата, тогава пък се появява и второто поколение умни мини различаващо военни от цивилни, а скоро ще се появи и третото поколения рлазличаващо вражески войници от приятелски.

Сега да обобщя: Подобни луди същества кито са заплаха за мирното население трябва да бъдат изтребени и когато преди казвах, че не съм съгласен САЩ да въвеждат още войски, то беше защото виждах в това проект за обсада на Русия с бази, но след затоплянето на отношенията с НАТО и проекта заядрено обезоръжаване веч не виждам подобна заплаха.

mitternacht
12-28-2009, 12:32
Вкарвате няк'ва желязна логика.
Не че имам против американци и талибани да се избиват взаимно.Ама... ако реши някой нас да окупира и да ни трепе цивилното население? Както сърбите например? :-o

Diam0nD
12-29-2009, 09:44
http://vbox7.com/play:5fd7145b 8) za cqlata voina v avganistan edin _|_ :)

Vesk0u
12-30-2009, 10:49
Разбира се, че е правилно! Войната срещу тероризма винаги е правилна!

ZipFail
12-30-2009, 13:39
Въпросът е дали тези милиарди не могат да бъдат използвани за нещо много по полезно ;)

Vesk0u
12-30-2009, 22:13
Въпросът е дали тези милиарди не могат да бъдат използвани за нещо много по полезно ;)

Много правилно са насочени. Нали се сещаш, че се казва "война срещу тероризма", не защото въпросните терористи тормозят собствения си народ, а защото ходят да правят терористични актове на запад. За да няма тероризъм в Европа и останалия запад, той трябва да бъде премахнат от там, от където идва.

ZipFail
12-30-2009, 23:10
Бях гледал някъде че за не знам си коя година американските жертви на тероризъм са към 100
А от сърдечни заболявания умират към 200-300 000 всяка година..
Но пък за тероризъм се се отделят към 50 пъти повече пари отколко за борба със сърдечните заболявания... :)
Цифрите са ми по спомен но мисля че схвана идеята ^

Vesk0u
12-30-2009, 23:15
Бях гледал някъде че за не знам си коя година американските жертви на тероризъм са към 100
А от сърдечни заболявания умират към 200-300 000 всяка година..
Но пък за тероризъм се се отделят към 50 пъти повече пари отколко за борба със сърдечните заболявания... :)
Цифрите са ми по спомен но мисля че схвана идеята ^

Ако статистиката с парите беше обратна, хора като теб щяха да обвинят САЩ в егоизъм...

ZipFail
12-31-2009, 01:13
САЩ и без това в момента ги обвиняват в империализъм, материализъм, конусматорско общество и т.н..не мисля, че едно 'егоизъм' ще има особено значение.. ;)
Пък и първа задача на държавата е да защитава народа си, а чак после да ходи да убива други, понеже пречат на трети.. ^

bulgarian1878
12-31-2009, 08:38
Веско, аз те бях питал, ама ти не ми отговори, вярно - на колко си години?

Такова наивно човече като теб... Не ти давам повече от 16.

mitternacht
12-31-2009, 08:41
Добре бре, толкова ли не схванахте, че е заради облагите, които получават, като окупират чужда държава?! Или прекалено много филми сте гледали.
Те ония капути си признаха, че са инсценирали Виетнам... ПСВ... (има твърдения, че нарочно не са направили нищо по въпроса с Пърл Харбър, но за там мисля, че японците хубаво им го на*укаха със самолетоносачите...).
И ко?
Храбрия американски войник жертвоготовно, всеотдайно и без никаква лична облага е тръгнал по света да се бори с лошия терорист, който ще дойде да се самовзриви пред дома?
Вий у ред ли сте?!?!

amk933
12-31-2009, 11:13
Добре бре, толкова ли не схванахте, че е заради облагите, които получават, като окупират чужда държава?! Или прекалено много филми сте гледали.
Те ония капути си признаха, че са инсценирали Виетнам... ПСВ... (има твърдения, че нарочно не са направили нищо по въпроса с Пърл Харбър, но за там мисля, че японците хубаво им го на*укаха със самолетоносачите...).
И ко?
Храбрия американски войник жертвоготовно, всеотдайно и без никаква лична облага е тръгнал по света да се бори с лошия терорист, който ще дойде да се самовзриви пред дома?
Вий у ред ли сте?!?!

Какво за японците и самолетоносачите? :razz: Япония се е надявала да потопи самолетоносачите, но точно тази седмица всички са били изтеглени от Хаваите на западното крайбрежеие и точно Америка ползва тези същите самолетоносачи, които Япония иска да потопи, за да пусне атомните бомби в Херошима и Наказаки. И не знам Япония какво им е начукала със самолетоносачи точно, но Япония не е имала самолетоносачи. :razz: Много сте просветени някои...

По темата:
В Афганистан има два изхода: оттегляне и правенен на нищо или струпване на още толкова войски и прекратяване на всякакви талибански движения, организации, етс. Аз подкрепям вариант 2, съответно съм ЗА струпването на дори още войници, което обаче няма да стане за съжаление. Америка го изнася този конфликт почти индивидуално, а това не е малко дори за нейната икономика. Европа нещо много дистанционно помага като изключим Великобритания. Ама Великобритания е инсуларна държава тъй че е малко извън спектара Европа...Войната в Афганистан трябва да продължи до финалното и завършване и аз лично смятам, че трябва инвазия и в северните райони на Пакистан и блокаж на Пакистано-Афганистанската граница. На там се изнесоха доста терористи и заради това смятам тази мярка за правилна. Освен това Пакистан се опита да направи нещо, ама без мнооого резултат.

ПС: На тези, които смятат, че е заради петрола мога да им кажа само: тъпи и смешни сте. Америка, ако си беше купила петрол с парите, инвестирани във войната, щеше да има количества до 2450 година, грубо казано. Да не говорим, че самото афганистанско население възлага много надежда на мисията там и едно напускане на войските, ще доведе до масови набези и избивания от талибаните, които ще се върнат на власт и ще продължат да спонсорират световния тероризъм, както си беше по старому. :?

malone
12-31-2009, 12:23
Храбрия американски войник жертвоготовно, всеотдайно и без никаква лична облага е тръгнал по света да се бори с лошия терорист, който ще дойде да се самовзриви пред дома?
Вий у ред ли сте?!?!Е това е дума.Тероризма се превърна в добър предтекст за американците да се облагодеталстват от богатствата на чуждите страни. 8)

ZipFail
12-31-2009, 13:10
Amk, колкото и да се мъчиш, няма как да убедиш никой, че Америка е отишла в Ирак с ясната представа че ще изгуби от войната(друг е въпроса че е спечелила повече отколкото е изгубила)..
Абсолютно всяка война по света се води или за пари, или власт(пък пари=власт и обратното) и няма как САЩ, чиято култура, общество и медия са изцяло подчинени на правенето и харченето на пари и която е водела най-много войни през последните 10-20 години да е някво изключение от тва правило(понеже храни топли чувства към братския иракски народ, примерно).. ;)

amk933
12-31-2009, 13:19
^Аз не казвам, че е от топли братски чувства, казвам, че твърденията, че е там заради петрол са смешни за всеки човек, който може да работи с цифри и да извършва просто умножение и деление и да работи с калкулатор. :lol:

ZipFail
12-31-2009, 13:39
Цък (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=6566748#6566748) :)

mitternacht
12-31-2009, 15:38
^Аз не казвам, че е от топли братски чувства, казвам, че твърденията, че е там заради петрол са смешни за всеки човек, който може да работи с цифри и да извършва просто умножение и деление и да работи с калкулатор. :lol:

Опиум.

amk933
12-31-2009, 15:47
^Аз не казвам, че е от топли братски чувства, казвам, че твърденията, че е там заради петрол са смешни за всеки човек, който може да работи с цифри и да извършва просто умножение и деление и да работи с калкулатор. :lol:

Опиум.

:razz: :razz: :razz:

Директивата на САЩ е, че опиумните полета трябва да бъдат изгаряни. Само че 60% от Афганистанската икономика се гради на продажбите на опиум. Сещаш ли се какво ще стане, ако ги изгорят?

И не ми говори наизуст. Аз лично съм се срещал с агенти на ДЕА и съм ги питал точно за Афганистан. ;)

mitternacht
12-31-2009, 15:48
Добре бре, толкова ли не схванахте, че е заради облагите, които получават, като окупират чужда държава?! Или прекалено много филми сте гледали.
Те ония капути си признаха, че са инсценирали Виетнам... ПСВ... (има твърдения, че нарочно не са направили нищо по въпроса с Пърл Харбър, но за там мисля, че японците хубаво им го на*укаха със самолетоносачите...).
И ко?
Храбрия американски войник жертвоготовно, всеотдайно и без никаква лична облага е тръгнал по света да се бори с лошия терорист, който ще дойде да се самовзриви пред дома?
Вий у ред ли сте?!?!

Какво за японците и самолетоносачите? :razz: Япония се е надявала да потопи самолетоносачите, но точно тази седмица всички са били изтеглени от Хаваите на западното крайбрежеие и точно Америка ползва тези същите самолетоносачи, които Япония иска да потопи, за да пусне атомните бомби в Херошима и Наказаки. И не знам Япония какво им е начукала със самолетоносачи точно, но Япония не е имала самолетоносачи. :razz: Много сте просветени някои...

По темата:
В Афганистан има два изхода: оттегляне и правенен на нищо или струпване на още толкова войски и прекратяване на всякакви талибански движения, организации, етс. Аз подкрепям вариант 2, съответно съм ЗА струпването на дори още войници, което обаче няма да стане за съжаление. Америка го изнася този конфликт почти индивидуално, а това не е малко дори за нейната икономика. Европа нещо много дистанционно помага като изключим Великобритания. Ама Великобритания е инсуларна държава тъй че е малко извън спектара Европа...Войната в Афганистан трябва да продължи до финалното и завършване и аз лично смятам, че трябва инвазия и в северните райони на Пакистан и блокаж на Пакистано-Афганистанската граница. На там се изнесоха доста терористи и заради това смятам тази мярка за правилна. Освен това Пакистан се опита да направи нещо, ама без мнооого резултат.

ПС: На тези, които смятат, че е заради петрола мога да им кажа само: тъпи и смешни сте. Америка, ако си беше купила петрол с парите, инвестирани във войната, щеше да има количества до 2450 година, грубо казано. Да не говорим, че самото афганистанско население възлага много надежда на мисията там и едно напускане на войските, ще доведе до масови набези и избивания от талибаните, които ще се върнат на власт и ще продължат да спонсорират световния тероризъм, както си беше по старому. :?

Кой ти говори за пикливите американски самолетоносачи! Говоря ти за японския флот бе, умник! Нали точно тоя флот го е набил яко на х'Америка!От къде са излитали самолетите бе?!?! От Япония ли!!!
Аман от идиоти!
Как япония да не е имала самолетоносачи?!?!?! Ти луд ли си бе!!! Те са имали подводница с палуба за излитане на самолет, за самолетоносачи ще ми говориш?! ТИ се образовай а не дрънкай глупости!!!

"Японското съединение включва шест самолетоносача - „Акаги“, „Хирю“, „Кага“, „Сьокаку“, „Сорю“ и „Дзюйкаку“, на които са били разположени 441 самолета. Самолетоносачите са екскортирани от 2 линейни кораба, 2 тежки крайцера, 1 лек крайцер и 11 ескадрени миноносци."- на, яж информация!

(Извинявам се, мразя да чета абсолютно необосновани, пълни глупости.Ако се съди по всичките лъжи, които съм изчел, не би трябвало да вярвам на нито една дума от т'ва момче.Освен ако не е трол, разбира се, и го прави нарочно.Тогава му е простено)

Вече казах- опиум.Иначе ми е през оная работа колко х'американи или афганистанци ще изпукат.Да се трепят там.Въпроса е, че не е морално да се окупира суверенна чужда територия, без заплаха за собствената ти.

malone
12-31-2009, 15:51
^Аз не казвам, че е от топли братски чувства, казвам, че твърденията, че е там заради петрол са смешни за всеки човек, който може да работи с цифри и да извършва просто умножение и деление и да работи с калкулатор. :lol:

Опиум.

:razz: :razz: :razz:

Директивата на САЩ е, че опиумните полета трябва да бъдат изгаряни. Само че 60% от Афганистанската икономика се гради на продажбите на опиум. Сещаш ли се какво ще стане, ако ги изгорят?

И не ми говори наизуст. Аз лично съм се срещал с агенти на ДЕА и съм ги питал точно за Афганистан. ;)И ти вярваш че съвестните американци горят опиума от който се печелят милиони. :D Едва ли.От войната в персийския залив до наши дни американците водят действия с които да се доберат до петола,наркотиците и тн.

amk933
12-31-2009, 15:55
^Аз не казвам, че е от топли братски чувства, казвам, че твърденията, че е там заради петрол са смешни за всеки човек, който може да работи с цифри и да извършва просто умножение и деление и да работи с калкулатор. :lol:

Опиум.

:razz: :razz: :razz:

Директивата на САЩ е, че опиумните полета трябва да бъдат изгаряни. Само че 60% от Афганистанската икономика се гради на продажбите на опиум. Сещаш ли се какво ще стане, ако ги изгорят?

И не ми говори наизуст. Аз лично съм се срещал с агенти на ДЕА и съм ги питал точно за Афганистан. ;)И ти вярваш че съвестните американци горят опиума от който се печелят милиони. :D Едва ли.От войната в персийския залив до наши дни американците водят действия с които да се доберат до петола,наркотиците и тн.

Ти беше там и ги видя? О.о :lol:

amk933
12-31-2009, 16:04
Добре бре, толкова ли не схванахте, че е заради облагите, които получават, като окупират чужда държава?! Или прекалено много филми сте гледали.
Те ония капути си признаха, че са инсценирали Виетнам... ПСВ... (има твърдения, че нарочно не са направили нищо по въпроса с Пърл Харбър, но за там мисля, че японците хубаво им го на*укаха със самолетоносачите...).
И ко?
Храбрия американски войник жертвоготовно, всеотдайно и без никаква лична облага е тръгнал по света да се бори с лошия терорист, който ще дойде да се самовзриви пред дома?
Вий у ред ли сте?!?!

Какво за японците и самолетоносачите? :razz: Япония се е надявала да потопи самолетоносачите, но точно тази седмица всички са били изтеглени от Хаваите на западното крайбрежеие и точно Америка ползва тези същите самолетоносачи, които Япония иска да потопи, за да пусне атомните бомби в Херошима и Наказаки. И не знам Япония какво им е начукала със самолетоносачи точно, но Япония не е имала самолетоносачи. :razz: Много сте просветени някои...

По темата:
В Афганистан има два изхода: оттегляне и правенен на нищо или струпване на още толкова войски и прекратяване на всякакви талибански движения, организации, етс. Аз подкрепям вариант 2, съответно съм ЗА струпването на дори още войници, което обаче няма да стане за съжаление. Америка го изнася този конфликт почти индивидуално, а това не е малко дори за нейната икономика. Европа нещо много дистанционно помага като изключим Великобритания. Ама Великобритания е инсуларна държава тъй че е малко извън спектара Европа...Войната в Афганистан трябва да продължи до финалното и завършване и аз лично смятам, че трябва инвазия и в северните райони на Пакистан и блокаж на Пакистано-Афганистанската граница. На там се изнесоха доста терористи и заради това смятам тази мярка за правилна. Освен това Пакистан се опита да направи нещо, ама без мнооого резултат.

ПС: На тези, които смятат, че е заради петрола мога да им кажа само: тъпи и смешни сте. Америка, ако си беше купила петрол с парите, инвестирани във войната, щеше да има количества до 2450 година, грубо казано. Да не говорим, че самото афганистанско население възлага много надежда на мисията там и едно напускане на войските, ще доведе до масови набези и избивания от талибаните, които ще се върнат на власт и ще продължат да спонсорират световния тероризъм, както си беше по старому. :?

Кой ти говори за пикливите американски самолетоносачи! Говоря ти за японския флот бе, умник! Нали точно тоя флот го е набил яко на х'Америка!От къде са излитали самолетите бе?!?! От Япония ли!!!
Аман от идиоти!
Как япония да не е имала самолетоносачи?!?!?! Ти луд ли си бе!!! Те са имали подводница с палуба за излитане на самолет, за самолетоносачи ще ми говориш?! ТИ се образовай а не дрънкай глупости!!!

"Японското съединение включва шест самолетоносача - „Акаги“, „Хирю“, „Кага“, „Сьокаку“, „Сорю“ и „Дзюйкаку“, на които са били разположени 441 самолета. Самолетоносачите са екскортирани от 2 линейни кораба, 2 тежки крайцера, 1 лек крайцер и 11 ескадрени миноносци."- на, яж информация!

(Извинявам се, мразя да чета абсолютно необосновани, пълни глупости.Ако се съди по всичките лъжи, които съм изчел, не би трябвало да вярвам на нито една дума от т'ва момче.Освен ако не е трол, разбира се, и го прави нарочно.Тогава му е простено)

Вече казах- опиум.Иначе ми е през оная работа колко х'американи или афганистанци ще изпукат.Да се трепят там.Въпроса е, че не е морално да се окупира суверенна чужда територия, без заплаха за собствената ти.

:razz: :razz:
А как са нарича това талибанската диктатура да спонсорира терористи работещи срещу собствената ти държава, а? Умнико? Не е ли заплаха това за собствената ти територия? :?

Япония е имала два "самолетоносача", които са били модифицирани военни кораби, които обаче преди това не са били проектирани да превозват самолети. С тях Япония напада Америка. Чак по-късно построява още 2, но Американската флотилия потапя всичките 4 по-късно. Има още 2, които са изградени на по-късен етап. И по това време Американската флотилия е била най-голямата, след това Английската и чак след това е била японската. И какво? Америка наказва сурово Япония на финала и предизвиква императора да накара правителствто да се предаде, което никога преди и след това не се е случвало в японската история. :?

Пърл Харбър? И к'во? Няколко потопени кораба и неосъществената мечта да се разрушат всички американски самолетоносачи... :shock:

ПС: :shock: Не думай! Япония имала подводници, носещи самолети. :shock: Америка има такива от 1918 година...

mitternacht
12-31-2009, 16:16
Aa... директивата е да се изгарят опиумни полета, а? Затова ли износа на опиум се е увеличил главоломно след окупацията от х'американите!
Заплаха за нацията викаш?Че тя Турция е много по-близо и потурчва нашите цигани!Америка НЕЯ трябва да бомбандира, капиш?Досега кьорав афганистанец не е проповядвал радикален ислям пред мене.

Момче, не можеш ли да четеш? Атакува с шест самолетоносача едновременно, носещи общо 441 самолета.6.Шест.6.Това е след 5 и преди 7.Не е 2.Шест не е равно на две.

След това американците извършват невиждано зверство дотогава- да убиват цивилни чрез радиация.Но... всъщност и днес сме свидетели на убиване на цивилни от тия и пак никой нищо не им казва.Една маймуна спечели и Нобелова награда за мир.
Егати сбъркания свят.

Ясно е, че Японската империя е велика.За жалост срещу нея и още 1-2 велики страни е бил целия свят.

mitternacht
12-31-2009, 16:22
ps. на село има кенеф още преди Америка да е основана!

amk933
12-31-2009, 16:22
^Много тежък случай си...чак се отчайвам...няма смисъла да контрирам горния коментар, защото спорът е воден 75 пъти и съм казвал защо е било правилно да се хвърлят атомните бомби, защото Америка води войните, етс, етс...Ти си глух и сляп освен за твоето си мнение...все тая. Плюй си няма лошо. За теб сигурно е много яко и да нападнеш някой, избивайки 3000 души без нищо да ти е направил и да го въвлечеш в една война. Хахаха. Искриш от мислене...Обаче, понеже Америка е премачкала Япония, тя е лошата...Хахаха.

И по тъпа логика скоро не бях чувал. Турция потурчвала българските цигани и за това Америка трябвало да бомбандира!!!? ВЕрно ли? Това какво общо има с интереса на Америка и каква заплаха е това за САЩ? Ако някой трябва да бомбандира в този абсурден случай е България. Май нещо така логическото мислене ти се изплъзва? :(

mitternacht
12-31-2009, 16:34
^Много тежък случай си...чак се отчайвам...няма смисъла да контрирам горния коментар, защото спорът е воден 75 пъти и съм казвал защо е било правилно да се хвърлят атомните бомби, защото Америка води войните, етс, етс...Ти си глух и сляп освен за твоето си мнение...все тая. Плюй си няма лошо. За теб сигурно е много яко и да нападнеш някой, избивайки 3000 души без нищо да ти е направил и да го въвлечеш в една война. Хахаха. Искриш от мислене...Обаче, понеже Америка е премачкала Япония, тя е лошата...Хахаха.

И по тъпа логика скоро не бях чувал. Турция потурчвала българските цигани и за това Америка трябвало да бомбандира!!!? ВЕрно ли? Това какво общо има с интереса на Америка и каква заплаха е това за САЩ? Ако някой трябва да бомбандира в този абсурден случай е България. Май нещо така логическото мислене ти се изплъзва? :(

Кой тогава е пращал оръжие на врага бе? Както и войници всъщност.
Значи Афганистан е заплаха за Америка?Как?

Всъщност, няма смисъл да споря с дечурлига.Искам само едно:
Дай ми точен цитат и място от където си го намерил и се казва, че Америка има подводници способни да изстрелят самолет още през 1918, защото доколкото знам шибаняците крадат технологията от Япония.
Дай ми от къде пък ти дойде на акъла, че Япония има само два кораба пригодени като самолетоносачи.
Дай ми информация или поне спри да лъжеш кат' циганин.

amk933
12-31-2009, 16:38
^Аз да лъжа и да ти давам цитати? Не си сакат, предполагам знаеш как се работи с google (ако не - лошо)....

Пусни USS S-1 (SS-105) и си чети...

Ама като гледам може и да не знаеш как се работи с гуугъл, след като не разбра защо Афганистан беше и е заплаха за Америка след като го обяних. Или четеш избирателно? :-o

PS: http://www.battleships-cruisers.co.uk/kaga.htm - ... Japanese naval history of the aircraft carrier Kaga. Originally a battleship, Kaga was converted to a carrier .... дали не е пригоден?

http://www.ibiblio.org/hyperwar/OnlineLibrary/photos/sh-fornv/japan/japsh-a/akagi2.htm - ...Akagi, a 34364-ton aircraft carrier, was built at Kure, Japan. Begun as a battle cruiser... дали и тук не значи, че е модифициран?

Айде понаучи се да не помниш и четеш избирателно...

PS: 6 са, не 2 грешката е моя. Тези, които са произведени по-късно не са произведени чак толкова късно колкото си мислех. Но хъх 6 самолетоносача не могат да износят 400 самолета каквото искаш си пиши. Дай линк.

PS2: И изобщо не ми се оправдавай с атомните бомби, защото Япония сама си слага главата в торбата от алчност и лакомия за петрол. ;)

ZipFail
12-31-2009, 16:51
А Ирак беше ли заплаха за САЩ ? А Виетнам ?
И 'терористите' които уж са подкрепяни от талибанското правителство, са заплаха за САЩ дотолкова, доколко кучето на съседа е заплаха за мене..но не е много хуманно да тръгна да бия съседа си заради кучето ^
А що полетата с опиума почти не са намаляли след окупацията и защо износа на опиум се е увеличил ?
А защо при талибаните е било обратното ?
Все въпроси без отговор.. :)

ZipFail
12-31-2009, 16:53
ПП: Няма лошо Америка да ходи да си ги бие, понеже трябва да си оправдава някак си огромното военно производство(пък и няма кво да и кажат), но тва оправдаване и измисляне на някви висши идеали ми лази по нервите ^

amk933
12-31-2009, 16:55
А Ирак беше ли заплаха за САЩ ? А Виетнам ?
И 'терористите' които уж са подкрепяни от талибанското правителство, са заплаха за САЩ дотолкова, доколко кучето на съседа е заплаха за мене..но не е много хуманно да тръгна да бия съседа си заради кучето ^
А що полетата с опиума почти не са намаляли след окупацията и защо износа на опиум се е увеличил ?
А защо при талибаните е било обратното ?
Все въпроси без отговор.. :)

За теб без отгвор за мен не. Правителството на Афганистан тотално финансираше Ал Кайда. Ако съседат беше избил цялото семейство или беше платил на някого да ти избие цялото семейство пак ли нямаше да е заплаха.

Ирак беше заплаха за Кувейт и Саудитска Арабия - основните доставчици на петрол за Америка. ;)

При талибаните е било обратното на кукуво лято. Опимните полета няма как да намалеят моментално, защото това означава хората да останат без поминак и афганистанската икономика да загуби 60% от своя БВП. Нещо неясно? Обсъждани са 800 пъти тия въпроси.

mitternacht
12-31-2009, 17:10
^Аз да лъжа и да ти давам цитати? Не си сакат, предполагам знаеш как се работи с google (ако не - лошо)....

Пусни USS S-1 (SS-105) и си чети...

Ама като гледам може и да не знаеш как се работи с гуугъл, след като не разбра защо Афганистан беше и е заплаха за Америка след като го обяних. Или четеш избирателно? :-o

PS: http://www.battleships-cruisers.co.uk/kaga.htm - ... Japanese naval history of the aircraft carrier Kaga. Originally a battleship, Kaga was converted to a carrier .... дали не е пригоден?

http://www.ibiblio.org/hyperwar/OnlineLibrary/photos/sh-fornv/japan/japsh-a/akagi2.htm - ...Akagi, a 34364-ton aircraft carrier, was built at Kure, Japan. Begun as a battle cruiser... дали и тук не значи, че е модифициран?

Айде понаучи се да не помниш и четеш избирателно...

PS: 6 са, не 2 грешката е моя. Тези, които са произведени по-късно не са произведени чак толкова късно колкото си мислех. Но хъх 6 самолетоносача не могат да износят 400 самолета каквото искаш си пиши. Дай линк.

PS2: И изобщо не ми се оправдавай с атомните бомби, защото Япония сама си слага главата в торбата от алчност и лакомия за петрол. ;)

Егати негодната подводница-експеримент.Нищо де, въпроса е, че действително са имали някакви разработки по тоя въпрос.

http://en.wikipedia.org/wiki/Attack_on_Pearl_Harbor

Погледни колонката вдясно.

Ако прочетеш повече информация се казва за един, сравнително малък спрямо другите, който е носел "само" 70.Така че е напълно възможно.
Явно първия наистина е бил пригоден от батълшип- но какво от това.Самолетоносач е. Другото което каза си е изсмукано от пръстите.

Да, факт е, че Япония води война и е против страната на х'Америка.Да, факт е, че я губи, колкото и да е жалко.
Да, факт е, че съюзниците са изроди и гледат да изтребят колкото се може повече цивилни чрез бомбандировки- дори с атомно оръжие.
...да не говорим за Виетнам, но там вече е друга история.

amk933
12-31-2009, 17:13
Ако Америка целеше да избие колкото е възможно повече хора, нямаше да хвърли атомните бомби, а щеше да доизибие останалата 1 милионна армия на Япония. Тогава пак щяхте да я обявите за нехуманна.

mitternacht
12-31-2009, 17:16
А Ирак беше ли заплаха за САЩ ? А Виетнам ?
И 'терористите' които уж са подкрепяни от талибанското правителство, са заплаха за САЩ дотолкова, доколко кучето на съседа е заплаха за мене..но не е много хуманно да тръгна да бия съседа си заради кучето ^
А що полетата с опиума почти не са намаляли след окупацията и защо износа на опиум се е увеличил ?
А защо при талибаните е било обратното ?
Все въпроси без отговор.. :)

За теб без отгвор за мен не. Правителството на Афганистан тотално финансираше Ал Кайда. Ако съседат беше избил цялото семейство или беше платил на някого да ти избие цялото семейство пак ли нямаше да е заплаха.

Ирак беше заплаха за Кувейт и Саудитска Арабия - основните доставчици на петрол за Америка. ;)

При талибаните е било обратното на кукуво лято. Опимните полета няма как да намалеят моментално, защото това означава хората да останат без поминак и афганистанската икономика да загуби 60% от своя БВП. Нещо неясно? Обсъждани са 800 пъти тия въпроси.

Значи... директивата е да се унищожават опиумните полета, но и да не се унищожават, защото ще се скапе икономиката? ъ... и талибаните са лоши и т.н. нищо че (реално) са желаели да унищожат опиума? Всъщност какво е талибан? Афганистанец, нежелаещ да е окупиран от чужда армия?

mitternacht
12-31-2009, 17:18
Ако Америка целеше да избие колкото е възможно повече хора, нямаше да хвърли атомните бомби, а щеше да доизибие останалата 1 милионна армия на Япония. Тогава пак щяхте да я обявите за нехуманна.

Нехуманна е, защото ги хвърля в/у цивилно население в два града.Да ги метне нейде където ще бъде видяна силата им, но не и да нанесе толкова поражения в/у хората.Нали това е целта?ДА се видят бомбите.

amk933
12-31-2009, 17:19
А Ирак беше ли заплаха за САЩ ? А Виетнам ?
И 'терористите' които уж са подкрепяни от талибанското правителство, са заплаха за САЩ дотолкова, доколко кучето на съседа е заплаха за мене..но не е много хуманно да тръгна да бия съседа си заради кучето ^
А що полетата с опиума почти не са намаляли след окупацията и защо износа на опиум се е увеличил ?
А защо при талибаните е било обратното ?
Все въпроси без отговор.. :)

За теб без отгвор за мен не. Правителството на Афганистан тотално финансираше Ал Кайда. Ако съседат беше избил цялото семейство или беше платил на някого да ти избие цялото семейство пак ли нямаше да е заплаха.

Ирак беше заплаха за Кувейт и Саудитска Арабия - основните доставчици на петрол за Америка. ;)

При талибаните е било обратното на кукуво лято. Опимните полета няма как да намалеят моментално, защото това означава хората да останат без поминак и афганистанската икономика да загуби 60% от своя БВП. Нещо неясно? Обсъждани са 800 пъти тия въпроси.

Значи... директивата е да се унищожават опиумните полета, но и да не се унищожават, защото ще се скапе икономиката? ъ... и талибаните са лоши и т.н. нищо че (реално) са желаели да унищожат опиума? Всъщност какво е талибан? Афганистанец, нежелаещ да е окупиран от чужда армия?

Директивта е да се унищожат и се унищожаваха, но в момента командата е да се подминават, защото е много силен удър срещу населението и икономиката.

Талибани, муджахидини и т.н. няма какво да ти обяснявам какво са. Намери си материал и чети. Талибаните са там много преди Америка да окупира. Те са причината Америка да окупира.

ZipFail
12-31-2009, 17:20
А Виетнам кого заплашваше ?
А Ирак как заплашваше Кувейт ? С оръжията за масово поразяване дето не бяха отрити ?
А по времето на талибанското управление полетата от опиум са били спаднали на 73% от състоянието преди това...а в момента са на над 95% ^
Ама тва е сигурно щото талибаните пречат 8-)
А и 'подминаването' на полетата е доста интересно...и ние така не трябва да бием циганите дето продават хероин, щото с кво ще се изхранват ?! :(

mitternacht
12-31-2009, 17:22
Те американците печелят от тия опиумни полета.К'во лошо- военна плячка.Причина за война.Все тая.

:-o Ама много интересно го извъртате вие, американофилите.
В Сърбия имаше реален тормоз над християнското и сръбско население.Милошевич реши да се заеме реално по въпроса- тия пе'ераси бомбандираха там, защото не било правилно.
Има напълно измислено присъствие на терористи- Америка решава да бомбандира на другия край на света.Това уж било правилно.

mitternacht
12-31-2009, 17:24
А Виетнам кого заплашваше ?
А Iрак как заплашваше Кувейт ? С оръжията за масово поразяване дето не бяха отрити ?
А по времето на талибанското управление полетата от опиум са били спаднали на 73% от състоянието преди това...а в момента са на над 95% ^
Ама тва е сигурно щото талибаните пречат 8-)
А и 'подминаването' на полетата е доста интересно...и ние така не трябва да бием циганите дето продават хероин, щото с кво ще се изхранват ?! :(

Виж сега, приятелю... няма да стане, колкото и да се мъчиш.Пести си нервите.
Нищо лично против момчето нямам, даже- напротив.Ще ми се да му отворим очите.Иначе, не е на добре сред младежта да има толкова заблудени.

BERCUT
01-01-2010, 12:07
В Афганистан САЩ може малко пвече да се бръкнат, като унищожат полетата и спонсорират с пари и мирни технологии Афганистан и помогнат за развитието на една нормална икономика.

amk933
01-01-2010, 13:17
Ако Америка целеше да избие колкото е възможно повече хора, нямаше да хвърли атомните бомби, а щеше да доизибие останалата 1 милионна армия на Япония. Тогава пак щяхте да я обявите за нехуманна.

Нехуманна е, защото ги хвърля в/у цивилно население в два града.Да ги метне нейде където ще бъде видяна силата им, но не и да нанесе толкова поражения в/у хората.Нали това е целта?ДА се видят бомбите.

В Херушима и Нагазаки е имало военни заводи и бази, ако не си наясно.
Ако искаха да избият мирното население, Токио щеше да е целта.

amk933
01-01-2010, 13:23
А Виетнам кого заплашваше ?
А Ирак как заплашваше Кувейт ? С оръжията за масово поразяване дето не бяха отрити ?
А по времето на талибанското управление полетата от опиум са били спаднали на 73% от състоянието преди това...а в момента са на над 95% ^
Ама тва е сигурно щото талибаните пречат 8-)
А и 'подминаването' на полетата е доста интересно...и ние така не трябва да бием циганите дето продават хероин, щото с кво ще се изхранват ?! :(

Ирак как заплашваше Кувейт? :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: Кувейт беше окупиран от Ирак, защото Садам Хюсейн не можеше да си плати дълговете към Кувейт за войната с Иран. Сещаш ли се? Саудитска Арабия беше следващата плячка, ама Америка изнесе цялата отбрана в две операции "Desert Shield", "Desert Storm".

Да бе сигурно са били намалели. За това е имало талибански бейове, които са прибирали реколтата и са я пласирали. Нещо като тукашната мафия. То и Доган не купува гласове нали, ако го слушаш него...

А това с хероина беше толкова, ама толкооова нелепо. Циганите не са 90% от българското население и мнооого малка част се издържат от пласиране. В Афганистан 80% от всичкото население отглежда опиум и той съставя 60% от икономиката. Производството на хероин ли издържа българската икономика, че не знаех...мнооооого нелепо сравнение.

Много ми е интересно, ако в България 50% от хората бяха католици, другите 50% бяха православни, Гоце беше католик и беше решил да избие православните с химическо оръжие дали щеше да пееш същите глупости, ако беше православен. Като не сте наясно с религиозното деление и контрола над петрола според етноса поне не говорете глупости за там...

amk933
01-01-2010, 13:26
Те американците печелят от тия опиумни полета.К'во лошо- военна плячка.Причина за война.Все тая.

:-o Ама много интересно го извъртате вие, американофилите.
В Сърбия имаше реален тормоз над християнското и сръбско население.Милошевич реши да се заеме реално по въпроса- тия пе'ераси бомбандираха там, защото не било правилно.
Има напълно измислено присъствие на терористи- Америка решава да бомбандира на другия край на света.Това уж било правилно.

Печелят те, печелят, ама ще разберат от теб, че печелят май, че до сега не знаеха...

Това, което се е случвало в Югославия не е било нормално...И нека не местим темата, че това е доооста далече от самата тема и от това за което говорим.

Много обичам да ми въртите темите от Япония на Афганистан и после н Ирак, сега се върнахме на Сърбия. Е изберете си едно нещо...не като няма какво да кажете да местите целия спор...

amk933
01-01-2010, 13:31
А Виетнам кого заплашваше ?
А Iрак как заплашваше Кувейт ? С оръжията за масово поразяване дето не бяха отрити ?
А по времето на талибанското управление полетата от опиум са били спаднали на 73% от състоянието преди това...а в момента са на над 95% ^
Ама тва е сигурно щото талибаните пречат 8-)
А и 'подминаването' на полетата е доста интересно...и ние така не трябва да бием циганите дето продават хероин, щото с кво ще се изхранват ?! :(

Виж сега, приятелю... няма да стане, колкото и да се мъчиш.Пести си нервите.
Нищо лично против момчето нямам, даже- напротив.Ще ми се да му отворим очите.Иначе, не е на добре сред младежта да има толкова заблудени.

Нямам нужда някой като теб да ми отваря очите. Като ти гледам картинката на профила ми е ясно колко са "отворени"... :lol: Първо отвори своите...

И със ЗипФейл от доста време си спорим и не вярвам да се нерви...поне аз не се нервя. :D

mitternacht
01-01-2010, 15:59
Аватара ми е специален поздрав за тебе :) Писна ми да гледам чужди символи из форума, тъй че що да не сложа един на наш съюзник :)



Колкото до Хирошима и Нагасаки- щом това изкарваш благороден и акт на хуманност... няма за какво изобщо повече да говорим.

Vesk0u
01-01-2010, 22:28
Веско, аз те бях питал, ама ти не ми отговори, вярно - на колко си години?

Такова наивно човече като теб... Не ти давам повече от 16.

Не съм видял. Другия месец навършвам 17. Защо?

Vesk0u
01-01-2010, 22:32
Аватара ми е специален поздрав за тебе :) Писна ми да гледам чужди символи из форума, тъй че що да не сложа един на наш съюзник :)



Колкото до Хирошима и Нагасаки- щом това изкарваш благороден и акт на хуманност... няма за какво изобщо повече да говорим.

Глупости... "съюзник".. в продължение на колко години?!?! По тая логика дай аз да си сложа съветско знаме щото сме били съюзници с руснаците 45 години?!

EDIT: *исках да кажа съюзник с руските комунисти (да не обидя BERCUT)

bulgarian1878
01-02-2010, 16:03
Аватара ми е специален поздрав за тебе :) Писна ми да гледам чужди символи из форума, тъй че що да не сложа един на наш съюзник :)
Да вмъкна, че кръговратът или т.нар. свастика е символ намерен на осемдесетина километра от Бургас, който е бил изобразен първо на наша територия 6000 години преди новата ера. Образът изобразява затворена свастика, смята се, че предците ни, които са били тук тогава са го ползвами като слънце, като кръговрат на живота и прочее други положителни неща. След което се местят на изток, както вече знаете, а свастиката се променя от идните поколения.

И още един малък и интересен факт: в началото чичо Хитлер е срещу нас, заради цар Борис /масон/, но след дълго изучаване на историята на България му става ясно що за народ сме и бързо иска да ни привлече в съюз с тях. И символът е на предците ни, които са били тук, а не негов.

Веско, познах. Просто питах... Порасни малко, тогава ще започнеш да виждаш нещата по-добре. :)

mitternacht
01-02-2010, 19:36
Бе доста време сме били съюзник... бая боеве сме извели... ПСВ, ВСВ... и много работи са направили за нас.Не е въпроса колко години сме били съюзник, а какво сме спечелили.

Е те не са само нашите предци... ако това е истина- за преди 6000 години... тогава е много добре.Наистина и нашите предци са го ползвали, също и римляни, индийци и кой-ли-не :) Хубав символ!
Е, надали точно от нас го е взел, сещаш се, избира го за партията си още преди пуча (мисля).Няма значение де.
Виж, за сина му-знаех.Но не знаех че и царя е бил.Дали има нещо общо с отказа за доставянето на определена пратка на запад?

bulgarian1878
01-02-2010, 20:12
Я, аз пък не знаех, че Сакскобургготски е масон. Но не се и учудвам. :D

Не взима символа от нас като цяло, затворената свастика не е тази, която е известна до ден днешен, но пък е най-старата намирана някога. Но едното идва от другото, сещаш се...
За определената пратка на запад мисля, че отказва, заради общественото мнение. Поне аз така мисля, имайки в предвид под какъв натиск се намира. Знае ли човек, сигурно има и други фактори.