PDA

View Full Version : Едно Въпрос4е



RadioMan
12-27-2009, 08:37
Зна4и слу4и се нещо странно с моя комп не се 4ува като е вклю4ен вентилатора не се върти а си работи по вода някакви идеи ?

doomkillerr
12-27-2009, 09:16
Зна4и слу4и се нещо странно с моя комп не се 4ува като е вклю4ен вентилатора не се върти а си работи по вода някакви идеи ?
Идейте са следните:
1. Някой от вентилаторите е спрял да се върти (нуждае се или от смяна или от смазване), което след време (най-вероятно лятото) ще доведе до преграване на даден компонент на компютъра и ще започне да ти прави проблеми - възможно е и нещо да изгори!
2. Възможно е ако е вентилатора на процесора да се върти с по-малко обороти, но това е при полужение, че в стаята не е много топло. Това е възможно, ако дъното само регулира оборотите на вентилатора спрямо отчитането на датчика, който измерва температурата на процесора! 8)

RadioMan
12-27-2009, 09:37
Не ми се вярвв да ми създаде някакви проблеми това нещо като картата ми е мн мошна издържа на няколко токови удари през последните години не сам я сменял и сега продължава да си работи идеално дори и без вентилатор

ПС - В стаята да нее мн топло нормална температура е няма камина с климатик съм и е отдал4ен от пц то вероятната при4ина да спре вентилатора мисля 4ее от топлината в стаята но нее мн топло

doomkillerr
12-27-2009, 14:14
"RadioMan" - като гледам ти достатъчно си знаеш от какво са ти проблемите - за това аз по добре да си трая... 8)

RadioMan
12-27-2009, 20:55
Сега пак се върти вентилатора :D

SolusChristus
12-27-2009, 21:35
Като процесора започне да прегрява, компютъра се изгасва. Няма проблеми.

bonbogoko
12-28-2009, 03:43
По-добре отвори го, почисти го, смени му вентилатора, ако създава проблем и на видеото е хубаво да смениш вентилатора, не са толкова скъпи, не бъди скрънза. 8) Иначе то сега е зима и няма да създава проблеми, но като дойде лятото е друга работа! 8)