PDA

View Full Version : Киселини, или не точно?



TykaSePisheNick
12-27-2009, 15:35
Забелязъл съм от доста време, че понякога като ям нещо тестяно и ми се получава нещо гадно в корема / :D /.Смисъл сякаш нещо се повдига нагоре и ми идва да се оригна, а ако не оцеля момента или не се оригна, ми става супер гадно, сякаш нещо ми ходи из корема..Случвало ми се е от закуски, от бисквитена торта също и изобщо все в неща, в които има тесто или нещо от вида..Направи ми впечатление, че вчера ядох пържени картофи и изпих една бира..Малко по-късно си легнах и се събудих към 9 със адски силното.."нещо".Като се оригна ми минава моментно, докато отново не се навдигне нагоре..Даже и не знам дали са киселини, понеже никога не съм имал..Та, ако някой по дяволите знае какво е това и как да го облекча поне..

ПП:Съжалявам за кофти описанието, ама и аз не мога да го опиша..

mrtn
12-28-2009, 08:40
мисля, че са киселини.. :-o

TykaSePisheNick
12-28-2009, 11:12
За киселини кое е най-добре да се приема?Понеже не съм и сигурен дали са киселини и да не се ръся за скъпи лекарства, а за содата четох, че още повече вреди..С лимон и захар ще се оправя ли?

ПП:Впрочем, щом киселините са нарушено ph в корема, може ли от лимон+сол да се получат?

haritov
12-28-2009, 14:17
За киселини кое е най-добре да се приема?Понеже не съм и сигурен дали са киселини и да не се ръся за скъпи лекарства, а за содата четох, че още повече вреди..С лимон и захар ще се оправя ли?

ПП:Впрочем, щом киселините са нарушено ph в корема, може ли от лимон+сол да се получат?

да с лимон и захар ще се оправиш

с лимон и сол няма стане нищо освен да ожаднееш

пх в стомаха е кисело при киселините пх минава оптималната стойсност при която е най-ефективен пепсинът към алкално пх

и трябва да приемеш някаква киселина било оцет или лимонена за да се нормализира баланса

ето защо не трябва да се приемат основи

terawatt
12-28-2009, 17:43
Избягвайте мазни и пържени храни, шоколад, кафе, доматен сок или пюре, лук и чесън, газирани напитки, цигари и алкохол... Последно хранене минимум 3ч преди лягане... По-малки порции храна...

TykaSePisheNick
12-29-2009, 09:30
Тоест при киселини - нещо кисело?

@terawatt - мерси за съветите, макар от дадените храни да пия само газирани напитки и алкохол /което рядко се случва/.

terawatt
12-29-2009, 10:02
Нищо кисело или люто... Пий повече течности през деня, и в никакъв случай не преяждай. Освен храните, които изброих, всякакви сосове, силни подправки, торти могат да доведат до там... тъй като отпускат долния мускул на хранопровода, оттам и връща храна от стомаха в хранопровода...

За тези неща си има лекари. Те най-точно могат да видят какво не е наред... Да ти кажа майка ми си прави преглед на стомаха и хранопровода и трябваше да гълта тръба, за която ми каза, че е ужасно чувство...

haritov
12-29-2009, 10:27
Нищо кисело или люто... Пий повече течности през деня, и в никакъв случай не преяждай. Освен храните, които изброих, всякакви сосове, силни подправки, торти могат да доведат до там... тъй като отпускат долния мускул на хранопровода, оттам и връща храна от стомаха в хранопровода...

За тези неща си има лекари. Те най-точно могат да видят какво не е наред... Да ти кажа майка ми си прави преглед на стомаха и хранопровода и трябваше да гълта тръба, за която ми каза, че е ужасно чувство...

ти що говориш глупости?

уча вече 5 години медицина и киселини се лекуват точно така

всяка храна е важна

Ахалазията едно че е рядка друго че не се получава така а от нарушена перисталтика на хранопровда което води до затваряне свинктера
което става по неизвестни на медицината причини

и не е гълтала тръба взели са и със сонда стомашно съдържание

спри моляте кажи ми какво да ям а не какво не трябва да ям!
по твоята логика да съм пукнал 1000 пъти

terawatt
12-29-2009, 11:25
Това, за което писах се нарича гастроезофагеален рефлукс (добре че е гугъл да помогне за 1-вата дума)... Такъв беше и проблема на майка ми. След месеци занимавки с лекари, отиде в Токуда, където гастроентеролога и даде написани какво да избягва като храни и навици, препоръча да се пият повече течности, консумират плодове и салати.

Кой пише глупостите... може да си анализираш твоите постове. Като си толкова начетен, за 5 години да си си направил извод какво да ядеш.

haritov
12-29-2009, 11:34
Това, за което писах се нарича гастроезофагеален рефлукс (добре че е гугъл да помогне за 1-вата дума)... Такъв беше и проблема на майка ми. След месеци занимавки с лекари, отиде в Токуда, където гастроентеролога и даде написани какво да избягва като храни и навици, препоръча да се пият повече течности, консумират плодове и салати.

Кой пише глупостите... може да си анализираш твоите постове. Като си толкова начетен, за 5 години да си си направил извод какво да ядеш.

еми ти пишеш глупости защото при герб не се връща храна а стомашно съдържание разликата е огромна ( ти казаха храна и ми даде други насоки)

и се получава от прекаляване с цигари и алкохол

и са казали на майка ти да не яде онези неща защото това е начина за да няма проблеми трябва да пази диета

НАУЧИ ТЕРМИНОЛОГИЯТА ПОНЕ

пп първата дума са две думи

terawatt
12-29-2009, 11:41
Да сега видях - поправям се, че е стомашно съдържание, а не храна...

Мятам ти 1 линк: http://www.puls.bg/illnes/issue_71/part_3.html

Ако ще се ловим за думите, причините не са САМО цигари и алкохол... Написал съм го както съм го видял в интернет, т.е. 1 дума.

haritov
12-29-2009, 11:47
Да сега видях - поправям се, че е стомашно съдържание, а не храна...

Мятам ти 1 линк: http://www.puls.bg/illnes/issue_71/part_3.html

Ако ще се ловим за думите, причините не са САМО цигари и алкохол... Написал съм го както съм го видял в интернет, т.е. 1 дума.

да така е но в бг това са главните причини

пък и той е млад за такова нещо и се получава от прекомерно ядене с лоша храна или гладувания

тая диета дето ти я даваш е когато стане белата
организма се нуждае от всякаква храна не го забравяй!


и за напред бъди компетентен и точен защото както видя една грешка

в терминологията ме насочи съвсем другаде

terawatt
12-29-2009, 12:02
И нерви могат да му докарат подобни проблеми... Ето ти още 1 причина за в Бг... Според теб храните, които съм изброил, са необходими за организма??? За чесъна и лука бих казал, че има полза, но от другото - не.

haritov
12-29-2009, 12:08
И нерви могат да му докарат подобни проблеми... Ето ти още 1 причина за в Бг... Според теб храните, които съм изброил, са необходими за организма??? За чесъна и лука бих казал, че има полза, но от другото - не.

така си мислиш

човек трябва да си добавя нужните вва от храната

няма ненужна храна трябва да се внимава количетсвата

terawatt
12-29-2009, 12:14
Не само го мисля, а и съм го изпитал. Консумирал съм всякакви храни, вече - не...

Разминаваме се в мненията. Не можеш и да ме убедиш в твоето относно храните... Това е :)

haritov
12-29-2009, 12:18
Не само го мисля, а и съм го изпитал. Консумирал съм всякакви храни, вече - не...

Разминаваме се в мненията. Не можеш и да ме убедиш в твоето относно храните... Това е :)

абе всеки си има мнение

аз това което ти го казвам са го казали много по умни от мене и много преди мене

terawatt
12-29-2009, 12:29
Ок, бе, ок.... Аз ги измислям тези неща и вкарвам нови теории... :D