PDA

View Full Version : Забиване на компютъра



Di
12-27-2009, 23:42
Значи проблема ми е:

Компютъра стои около час - час и 30 минути вкючен без оплаквания,след това забива и се спират клипове/радио/музика ако са включени.Щракам навсякъде и издава звук като щракване,не мога да го опиша..
следва рестартиране

doomkillerr
12-27-2009, 23:54
Възможни причини:

- Преграване на някой компонент
- Скапано захранване
- Подути кондензатори на дъното (тези в близост до процесора)
- Операционната система се нуждае от преинсталация
- Вирус
- и т.н. възможните причини са страшно много!

За да решиш проблема е хубаво да пробваш различни варианти! :)

Di
12-28-2009, 00:00
Работи нон стоп и на няколко пъти са му сменяли глупостите от долу,защото прегрявал.
Но мисля че не е от това,защото издаваше гадни звуци като прегрее,за това го изключвам като проблем.
Захранването е на ниво.
Скоро не е преинсталиран.

doomkillerr
12-28-2009, 00:04
Работи нон стоп и на няколко пъти са му сменяли глупостите от долу,защото прегрявал.
Но мисля че не е от това,защото издаваше гадни звуци като прегрее,за това го изключвам като проблем.
Захранването е на ниво.
Скоро не е преинсталиран.

Все пак ти за лаптоп ли ми говориш? :-o

Di
12-28-2009, 00:15
компютър

apkzz
12-28-2009, 01:20
Aз имах такъв проблем,но моят беше свързан с вентилатора на видео картата ми така , че ако искаш вземи го изчисти и пробвай пак ако не стане подрепям doomkillerr

ivanstef
12-28-2009, 08:12
Защо не пробваш да отвориш компютъра и да провериш какво е наред и какво не е. Не знам защо преди да сте си мръднали пръста изключвате разни възможности. Това за операционната систаме и малко вероятно но не го изключвам. 8)

DarkAngelOfHope
12-28-2009, 09:04
Сега ... вземи си почисти компютъра (ако можеш сложи малко масло на вентилаторите и смени термо пастата на процесора, ако не и едно почистване пак е нещо :)) при почистването задължително извъди RAM паметите и видео картата и почисти слотовете им както и контактната повърхност на самите платки. Прегледай и за надути кондензатори както каза DoomKiller. Преинсталирай ОС, след това сканирай за вируси (дори след преинтал може да имаш вируси) всички дялове на харда/хардовете. Може да пуснеш малко тестове с еверст и 3d Mark (примерно) ако продължи да забива така ... може да пуснеш един MemTest, за да видиш RAM паметта как е ... ако няма грешки и продължава да прави така компа ... вдигни с една идея волтажа на RAM паметите (ама найстина с малко вдигни волтажа че да не прецакаш нещо) ...

AnTiBuLLsHiTs
12-28-2009, 10:22
Сега ... вземи си почисти компютъра (ако можеш сложи малко масло на вентилаторите и смени термо пастата на процесора, ако не и едно почистване пак е нещо :)) при почистването задължително извъди RAM паметите и видео картата и почисти слотовете им както и контактната повърхност на самите платки. Прегледай и за надути кондензатори както каза DoomKiller. Преинсталирай ОС, след това сканирай за вируси (дори след преинтал може да имаш вируси) всички дялове на харда/хардовете. Може да пуснеш малко тестове с еверст и 3d Mark (примерно) ако продължи да забива така ... може да пуснеш един MemTest, за да видиш RAM паметта как е ... ако няма грешки и продължава да прави така компа ... вдигни с една идея волтажа на RAM паметите (ама найстина с малко вдигни волтажа че да не прецакаш нещо) ...
Според теб, човек който може да направи това, би ли попитал в тоя форум, за съвет защо му забива компа? :shock: Ебати идиота.

Викни някой, който разбира от тия неща, ама да си сигурна, че разбира, защото в БГ разбирачи много или го занеси на оторизирана фирма. :)

bonbogoko
12-28-2009, 10:32
Не е нужно да обиждаш човека. 8)
Дал е съвет, който е много точен. То всичко се учи и ако трябва за всеки възникнал проблем да се ходи до сервиз, рано или късно ще се разориш. То една преинсталация е 30 лв. 8)

doomkillerr
12-28-2009, 11:06
Според теб, човек който може да направи това, би ли попитал в тоя форум, за съвет защо му забива компа? :shock: Ебати идиота.

Викни някой, който разбира от тия неща, ама да си сигурна, че разбира, защото в БГ разбирачи много или го занеси на оторизирана фирма. :)

"AnTiBuLLsHiTs" - Не е нужно да обиждаш! :-x

- Като има недоволни от помоща във форума, следващия път вместо да се хабят да пишат теми с проблемите си направо да носят "щайгите" си на сервиз, че да им вземат едно 50-100 лв. и така без нищо да разбират ще си решат проблема. Защо трябва да се затормозяват, да учат нови неща... 8)

Айде със здраве на всички! :P

DarkAngelOfHope
12-29-2009, 00:04
Според теб, човек който може да направи това, би ли попитал в тоя форум, за съвет защо му забива компа? :shock: Ебати идиота.

Викни някой, който разбира от тия неща, ама да си сигурна, че разбира, защото в БГ разбирачи много или го занеси на оторизирана фирма. :)

Според мен форума е за да се пита ... няма значение колко разбираш и колко не ... щом някой пита за нещо обикновено означава, че автора на темата има намерение да се справи с проблема сам. Всеки може да даде въвет "занеси го на сервиз" и си мисля че всеки може сам да се сети за тази опция (има случаи в които е неизбежно).

amk933
12-29-2009, 00:45
Нищо лично към авторката и отговорилите, но в случая както разбирам най-подходящото нещо е сервиз.

AnTiBuLLsHiTs го каза леко грубо, но много точно. Ако момичето разбираше дотам, че да си изследва кондензаторите и рам паметта на дали изобщо щеше да съществува тази тема... :)

ПС: Един "обикновен проблем" и едно "обикновено решение" за вас, далеч може да не са такива за средностатистическия потребител. :)