PDA

View Full Version : Maзна коса :<



TheOnee
12-28-2009, 09:12
Такам въпросите са ми следните:
1. Защо косата почва да се омазнява само от корените (или може би само при мен е така) ://
2. Как да предотвъртя по-честото омазняване на косата?
3. Шампони и балсами за мазна коса?

пп:Благодаря предварително :)

petiam
12-28-2009, 09:16
1. косата винаги се омазнява при корените (не е само при теб :) )
2. аз бих ти препоръчала домашните маски ( не съм използвала домашна маска за мазна коса, но мисля, че са по - ефикасни от шампоаните и балсамите )
3. Има най-различни видове. Но не всички действат.

viksit0y
12-28-2009, 09:18
И аз имам такъв проблем..трябва да си мия косата всеки ден, защото се омазнява..

petiam
12-28-2009, 09:19
И аз имам такъв проблем..трябва да си мия косата всеки ден, защото се омазнява..

така не е ли вредно за косата - всеки ден къпане ?

viksit0y
12-28-2009, 09:22
И аз имам такъв проблем..трябва да си мия косата всеки ден, защото се омазнява..

така не е ли вредно за косата - всеки ден къпане ?
не знам 8-) е сега си взех оранжевия шампоан на хербъл есенсис и си мия косата през ден :-D

Hiph0pgirl
12-28-2009, 09:24
И аз имам такъв проблем..трябва да си мия косата всеки ден, защото се омазнява..

така не е ли вредно за косата - всеки ден къпане ?
Вредно е всеки ден :) Поне през 1-2 дена си я мий, а през останалите дни си слагай шапка или нещо такова

kalpazanka
12-28-2009, 09:25
Аз я мия през ден. Полагам грижи за връхчетата, за да не се изсушава и цъфти.
Най-доволна бях от този http://getitbg.com/userfiles/productimages/product_1439.jpg . След това смених с Шаума шампоан+балсам за боядисани/тонирани коси, но започна да се омазнява доста бързо и смених със Syoss http://beauty.bg/content/Image/120/Nagradi/syoss.jpg /в средата/.
Отделно преди къпане мажа цялата коса с бадемово масло и стоя по 1-2 часа. Вече забелязвам, че се омазнява по-малко. Не знам дали има връзка с маслото или е от шампоана.

LaffyTaffy
12-28-2009, 09:32
Вземи си лавандулов спирт от аптеката и след всяко къпане като подсушиш косата колкото да не капе вода на едно тампонче сипваш лавандулов спирт и хубаво втриваш в корените.След 2-3 път вече няма да ти се омазнява.Недей да го използваш всеки ден,защото изсушава скалпа и ще ти се появи пърхот тогава.

viksit0y
12-28-2009, 09:32
Чудя се дали да си купя шампоана Syoss :-o

TheOnee
12-28-2009, 09:35
Чудя се дали да си купя шампоана Syoss :-oме 2, а колко пари г/д струва? :-o

^

Това ще го пробвам бтв. Имам си точно такъв спирт. 8-)

kalpazanka
12-28-2009, 09:36
Чудя се дали да си купя шампоана Syoss :-oме 2, а колко пари г/д струва? :-o
5 лв.

mimsssssss
12-28-2009, 09:40
1. Защо косата почва да се омазнява само от корените (или може би само при мен е така) :// - защото корените излизат от кожата а самата кожа се омазнява оттам и корена на косата, неможе по дължината да се стича нали ? самият косъм е нежива материя, а кожата е жива и произвежда мастен себум

2. Как да предотвъртя по-честото омазняване на косата? - спри да я миеш често. първият месец може да ти е неприятно, но да речем я прави с преца, с пяна, връзвай я, сплитай я и т.н. защото колкото по често миеш косата си толкова тя повече изработва този себум и так докато накрая не стане вечерта да си измиеш косата и на сутринта да ти е мазна.

3. Шампони и балсами за мазна коса? такова нещо като балсам за мазна коса изобщо не е добър вариант. първо си вземи шампоани за нормална коса и спазвай горепосоченото, което е поне 2 дена да не си миеш косата а чак на третия и не ползвай балсам. ако си я боядисваш,което се съмнявам обаче, тогава може да сложиш балсма в краищата за да не е сухо и да се реше лесно

casey
12-28-2009, 15:06
Косата се омазнява само в корените. Мазнината се разнася по-цялата коса чрез ресане.
За да предотвратиш омазняване ти препоръчвам по-често къпане, миене с шампоани против омазняване ( Не знам кой шампоан би ти действал добре. Всяка коса е различна. ) и можеш да опиташ някоя домашна маска.
Балсамите както каза преди мен не помагат, даже и обикновенно омазняват още повече, независимо дали са за мазна коса.

Devotion
12-28-2009, 16:27
:? и аз имам същия проблем сега ползвам Clear scalp oil control ама никак не съм доволна и ще тряя пак да го сменям :x
А тоя на Elseve хубав ли е наистина[/b]

viksit0y
12-28-2009, 16:36
Шампоаните на елсев също са хубави, ползвала съм розовия и тоя с пчелно млечице и съм доволна :)

sanyflower7
12-28-2009, 18:18
Чудя се дали да си купя шампоана Syoss :-o
Аз го имам и съм доволна :P незнам за цената маика ми го беше взела от някаде 8)

Gwendoline
12-28-2009, 18:34
Така.. като човек минал по тоя път нека и аз да кажа това, което знам, защото мисля, че бяха казани някои глупости в предните коментари.

Ако скалпа (=кожата на главата) ти е СУХ - произвежда повече себум, за да наваксва недостатъка и така косата ти става МАЗНА
Ако скаппа ти е МАЗЕН - не произвежда себум и затова косата ти става СУХА

В такъв случай, щом косата ти е мазна, значи, че кожата ти е суха, ( ^ т.е. скалпа ти произвежда повече себум и се омазнява косата по тоя начин), а ако му слагаш още изсушаващи продукти като спирт, ракия, алкохол (в маски или направо на главата), положението ще става още по-зле.

Предлагам ти като за начало да продължаваш да си я миеш всеки ден, както си знаеш, защото от изведнъж, ако почнеш от 7 пъти седмично на 2 или 3 пъти седмично, нищо добро няма да видиш. САМО, че си намери МЕК, всекидневен шампоан, НЕ БЕБЕШКИ (мисля, че на "Клоран" беше хубав). И така да кажем 2 месеца без преси, пяни, спрейове, никакви стилизанти и тогава почни да разреждаш миенията.

От опит ти предлагам също да си купиш или някакви масла за коса, или стимулант на Икаров, който съдържа много видове етерични масла. На мен лично косата ми се омазняваше от него, но от бадемовото масло и маслото от пшеничен зародиш спря да ми се омазнява толкова много и това го казвам съвсем сериозно.
Искам също да кажа относно това да си връзваш косата или да слагаш шапки като се омазни - от това няма нищо по-гадно и дори по-вредно. Защото когато косата е мазна, корените на косъма и порите на скалпа се запушват, не могат да дишат, а това води и го кофти последствия като косопад.
Също така, недей да ползваш шампоани или балсами за мазна коса, а както казах по-назад - за всекидневна грижа, меки, щадящи.

Да ти кажа, то си зависи и от косата ти.
Кажи каква е косата ти - обемна ли е, с тънък косъм или по-плътна, гъста или не толкова... за да знам горе-долу спрямо моята, каквото и е действало добре да ти кажа. :)

p1nk_girl4e
12-28-2009, 21:29
И аз си мия косата вески ден :? .Знам ,че е вредно и е супер досадно ,ама не издържам да съм с мазна коса просто се чувствам ужасно :x .

MansonGirl
12-29-2009, 05:36
Такам въпросите са ми следните:
1. Защо косата почва да се омазнява само от корените (или може би само при мен е така) ://
2. Как да предотвъртя по-честото омазняване на косата?
3. Шампони и балсами за мазна коса?

пп:Благодаря предварително :)

Ми ти от краищата ли очакваш да почне да се омазнява :lol:
За щастие аз нямам такива проблеми с косата ^^

sanyflower7
12-29-2009, 08:48
Така.. като човек минал по тоя път нека и аз да кажа това, което знам, защото мисля, че бяха казани някои глупости в предните коментари.

Ако скалпа (=кожата на главата) ти е СУХ - произвежда повече себум, за да наваксва недостатъка и така косата ти става МАЗНА
Ако скаппа ти е МАЗЕН - не произвежда себум и затова косата ти става СУХА

В такъв случай, щом косата ти е мазна, значи, че кожата ти е суха, ( ^ т.е. скалпа ти произвежда повече себум и се омазнява косата по тоя начин), а ако му слагаш още изсушаващи продукти като спирт, ракия, алкохол (в маски или направо на главата), положението ще става още по-зле.

Предлагам ти като за начало да продължаваш да си я миеш всеки ден, както си знаеш, защото от изведнъж, ако почнеш от 7 пъти седмично на 2 или 3 пъти седмично, нищо добро няма да видиш. САМО, че си намери МЕК, всекидневен шампоан, НЕ БЕБЕШКИ (мисля, че на "Клоран" беше хубав). И така да кажем 2 месеца без преси, пяни, спрейове, никакви стилизанти и тогава почни да разреждаш миенията.

От опит ти предлагам също да си купиш или някакви масла за коса, или стимулант на Икаров, който съдържа много видове етерични масла. На мен лично косата ми се омазняваше от него, но от бадемовото масло и маслото от пшеничен зародиш спря да ми се омазнява толкова много и това го казвам съвсем сериозно.
Искам също да кажа относно това да си връзваш косата или да слагаш шапки като се омазни - от това няма нищо по-гадно и дори по-вредно. Защото когато косата е мазна, корените на косъма и порите на скалпа се запушват, не могат да дишат, а това води и го кофти последствия като косопад.
Също така, недей да ползваш шампоани или балсами за мазна коса, а както казах по-назад - за всекидневна грижа, меки, щадящи.

Да ти кажа, то си зависи и от косата ти.
Кажи каква е косата ти - обемна ли е, с тънък косъм или по-плътна, гъста или не толкова... за да знам горе-долу спрямо моята, каквото и е действало добре да ти кажа. :)
:) Браво за подробното мнение и из4ерпателно в същото време
Виждам 4е си запозната и за това искам да те питам някои ефикасни шампоани против пърхот 8) аз имам 4уплива коса и си взех ето такъв шампоан за изправяне оба4е не помага :-x 8) http://www.consumer.schwarzkopf.de/fileadmin/images/111/img/Presselounge/Bilder/Products_Schwarzkopf_Retail/Gliss_Kur_Asia_Glatt_Shampoo.jpg
оба4е за съжаление няма голям ефект какво да правя 8) :)

xqxq_bs
12-29-2009, 09:21
И аз си мия косата вески ден :? .Знам ,че е вредно и е супер досадно ,ама не издържам да съм с мазна коса просто се чувствам ужасно :x .
+1 особено ако съм си я изправила неска и на другия ден е отвратителна :?

slynchoo
12-29-2009, 09:23
И аз си мия косата вески ден :? .Знам ,че е вредно и е супер досадно ,ама не издържам да съм с мазна коса просто се чувствам ужасно :x .

то затова ти се омазнява така косата.Почни да я миеш през ден,през 2..така ще почне да се оправя.

EnterYourNameHere
12-29-2009, 09:40
Чудя се дали да си купя шампоана Syoss :-o

Майка ми има такъв, същата работа е. 8-)

peace94
12-29-2009, 09:48
Сега да се разберем за едно нещо. Миенето на косата всеки ден НЕ е вредно. Това са някакви остарели стереотипи и вече е научно доказано, че даже е добре за косата (естествено не с шампоан, който е 99 % химии някакви), защото както кожата на тялото и лицето трябва да се почиства всеки ден от мъртви частици и т.н. при косата е същото. :idea:

EnterYourNameHere
12-29-2009, 09:51
Сега да се разберем за едно нещо. Миенето на косата всеки ден НЕ е вредно. Това са някакви остарели стереотипи и вече е научно доказано, че даже е добре за косата (естествено не с шампоан, който е 99 % химии някакви), защото както кожата на тялото и лицето трябва да се почиства всеки ден от мъртви частици и т.н. при косата е същото. :idea:

Такъв шампоан рядко се намира. 8-)

TheOnee
12-29-2009, 10:53
Сега да се разберем за едно нещо. Миенето на косата всеки ден НЕ е вредно. Това са някакви остарели стереотипи и вече е научно доказано, че даже е добре за косата (естествено не с шампоан, който е 99 % химии някакви), защото както кожата на тялото и лицето трябва да се почиства всеки ден от мъртви частици и т.н. при косата е същото. :idea:

Такъв шампоан рядко се намира. 8-) 8-)

Gwendoline
12-29-2009, 11:27
:) Браво за подробното мнение и из4ерпателно в същото време
Виждам 4е си запозната и за това искам да те питам някои ефикасни шампоани против пърхот 8) аз имам 4уплива коса и си взех ето такъв шампоан за изправяне оба4е не помага :-x 8) http://www.consumer.schwarzkopf.de/fileadmin/images/111/img/Presselounge/Bilder/Products_Schwarzkopf_Retail/Gliss_Kur_Asia_Glatt_Shampoo.jpg
оба4е за съжаление няма голям ефект какво да правя 8) :)

Ами за пърхота има много причини, даже не ги знам всичките :D
Но обикновено, ако нямаш проблеми като болести някакви на скалпа сигурно се е получил от смяната на горещото и сухо време със студено и влажно и обикновено тогава кожата на главата ти става чувствителна и ако си ползвала продукти за коса (шампоани, балсами, серуми, спрейове и т.н.), които са агресивни, това е причината най-вероятно. Агресивни по принцип са такива, които са за обем, за изправяне, за мазна коса, оцветяващи... за тези се сещам сега. Аз ти предлагам да си вземеш шампоан, който е за нормална коса, а не специално за пърхот, който съдържа някакви масла или Q10 имаше наскоро една реклама. На Гарниер мисля, че имаше със масло от карите. От тези шампоани дето са по магазините гледай да пише, че подхранва и заздравява, а не "прави страхотен обем", "изправя само след първото измиване и т.н." От аптеката може да видиш Фитовал (около 6 лв) той е по принцип за косопад, пърхот или изтощена коса, но не знам дали е добра идея в твоя случай, ако косата ти не е изтощена (ако не ползваш преса и т.н.), може да се омазни. :? Питай също и за Клоран и Дюкре против пърхот, те са специално за пърхот, но са по-скъпички.
Абе много се разписах, но се опитвам да обясня подробно. Най-важното е да не е агресивен шампоана. :)

sanyflower7
12-29-2009, 12:01
:) Браво за подробното мнение и из4ерпателно в същото време
Виждам 4е си запозната и за това искам да те питам някои ефикасни шампоани против пърхот 8) аз имам 4уплива коса и си взех ето такъв шампоан за изправяне оба4е не помага :-x 8) http://www.consumer.schwarzkopf.de/fileadmin/images/111/img/Presselounge/Bilder/Products_Schwarzkopf_Retail/Gliss_Kur_Asia_Glatt_Shampoo.jpg
оба4е за съжаление няма голям ефект какво да правя 8) :)

Ами за пърхота има много причини, даже не ги знам всичките :D
Но обикновено, ако нямаш проблеми като болести някакви на скалпа сигурно се е получил от смяната на горещото и сухо време със студено и влажно и обикновено тогава кожата на главата ти става чувствителна и ако си ползвала продукти за коса (шампоани, балсами, серуми, спрейове и т.н.), които са агресивни, това е причината най-вероятно. Агресивни по принцип са такива, които са за обем, за изправяне, за мазна коса, оцветяващи... за тези се сещам сега. Аз ти предлагам да си вземеш шампоан, който е за нормална коса, а не специално за пърхот, който съдържа някакви масла или Q10 имаше наскоро една реклама. На Гарниер мисля, че имаше със масло от карите. От тези шампоани дето са по магазините гледай да пише, че подхранва и заздравява, а не "прави страхотен обем", "изправя само след първото измиване и т.н." От аптеката може да видиш Фитовал (около 6 лв) той е по принцип за косопад, пърхот или изтощена коса, но не знам дали е добра идея в твоя случай, ако косата ти не е изтощена (ако не ползваш преса и т.н.), може да се омазни. :? Питай също и за Клоран и Дюкре против пърхот, те са специално за пърхот, но са по-скъпички.
Абе много се разписах, но се опитвам да обясня подробно. Най-важното е да не е агресивен шампоана. :)
Аз ползвам преса и още как много подробно мнение няма проблеми още утре ще потърся нормален шампоан 8-) :) дано да има ефект мерси 8)

peace94
04-13-2010, 11:56
Сега да се разберем за едно нещо. Миенето на косата всеки ден НЕ е вредно. Това са някакви остарели стереотипи и вече е научно доказано, че даже е добре за косата (естествено не с шампоан, който е 99 % химии някакви), защото както кожата на тялото и лицето трябва да се почиства всеки ден от мъртви частици и т.н. при косата е същото. :idea:

Такъв шампоан рядко се намира. 8-) 8-)

:D Може и така да е и все пак бебешките са най-близо до този идеал :-D

saturday
04-13-2010, 14:50
И на мене ми се омазнява косата от корените - мисля, че на всички би трябвало да е така :)
Аз ползвам Сlear Scalp Oil Control и сега си мия косата на 3-4 дена, а преди си я миех през ден
А веднъж като ми беше мазна косата обаче нямах време да я измия преди да изляза и пробвах едни трик, дето майка ми ми го е казвала - взимаш малко брашно и почваш над вестник да си го втриваш в корените, после се сресваш надолу с главата и косата малко се оправя, има някакъв ефект :D

Melanie
04-13-2010, 15:04
И аз си миех косата всеки ден, но шампоанът на Orzene за мазна коса е велик :D Ааа и не съществуват балсами специално за мазна коса, даже напротив - всички балсами я омазняват допълнително.

EnterYourNameHere, обичам ти аватара :-D

Sintya
04-13-2010, 15:49
Затова балсамът се слага от ушите надолу :)
Иначе аз си я мия през ден, но най добрият шампоан който съм използвала е Head n shoulders ментол, велик! Иначе сега съм с herbal esenses с манго и кокос, против накъсване, става. Много хубаво мирише.

blackeye
04-13-2010, 16:56
И аз имам такъв проблем..трябва да си мия косата всеки ден, защото се омазнява..

това е вредно използвай някъкви продукти, например питай фризьорката си, но не я мий толкова често