PDA

View Full Version : 2009 - Равносметка



ArrowsOfDeath
12-28-2009, 12:28
Е, 2009 е в края си и мисля, че времето е идеално за една равносметка на музикалната 2009 година. Оправдаха ли очакванията ви излезлите албуми, успяхте ли да видите любима група на живо, зарибихте ли се по други банди и т.н.
За мен 2009 беше по-различна, защото почти тотално преминах от електронната към рок/метъл музика. Преоткрих много нови за мен групи, като Godsmack, t.A.T.u., Breaking Benjamin, Amy Macdonald и много други. Определено една доста обогатяваща музикалния вкус година беше, защото често бях направо "зажаднял" за нова музика, стилове и групи. За жалост, пропуснах доста партита като тези с Astral Projection и Electric Universe или пък концерта на Limp Bizkit, но се надявам, че през 2010 ще се поправя.
Откъм албуми доста от любимците ми пуснаха нова и в по-голямата част останах доволен от тях. Някои бяха просто шедьоври.
Вие сте :)

StreetFame
12-28-2009, 12:41
От страна на музиката 2009-та беше перфектна. Най-много се зарибих по песента Psycho City Blocks на Psycho Realm. 8-) Нови групички си намирам постоянно и всичките са готини. :)
За жалост и аз пропуснах концерти. :( Method Man & Redman и Ice Cube бяха в София, а аз не отидох.. :-# :-#

BrainlessROCKBABY
12-28-2009, 13:32
Годината с голямото Зарибяване по Kings of Leon :lol:

FuCkInBuBbLeGuM
12-28-2009, 16:30
Емиии нормална година беше 2009... Зарибих се по Graveworm само иии така. Вкуса към музиката не съм променяла, но разширих с други подстилове (май така им се казва).

TrustNobody
12-28-2009, 18:34
хаха,продължавам си инди-то както винаги :)
за жалост личните ми богове Arctic Monkeys доста ме разочароваха с последния им албум.
за сметка на това Muse и Kings of Leon тотално избиха рибката :shock:
пропуснах Limp Bizkit и Spirit-a :(
но ще се поправя 8-)

Mooo6no
12-28-2009, 19:35
Доста слаба откъм комерсиалната музика година, но и със силни попадения в ъндурграунда. В сферата на поп музиката за пореден път се презътвърди тоталната липса на изкуство и, бих казал, на музикалност. Електрониката доби такъв връх, че то това вече не е музика в стандартния смисъл на думата, защото дори няма музикални инструменти, а понякога и припеви и коплети. Стигна се до там чалгата да е по-музикална от западния поп. Пример в това отношение е една песен на Black Eyed Peas, на която на тъп ритъм цялото пеене "Имам чувството, че тая вечер ши е голямата работа... Хай го напрайм, хай го напрайм". Въпреки това, признавам, на мен ми харесват доста неща на хита на годината - Lady GaGa. Също така ми хареса ии проектът на Chris Cornell с Timbaland, които е някаква смесица между алтернативна и най-вече денс музика.

В сферата на хип-хопа съм разочарован от новия албум на Eminem, но пък La Coka Nostra издадоха нещо супер качествено, което бих определил като най-добрия хип-хоп албум на годината.

В сферата на рок и метъл музиката годината беше сравнително добра. Изключително впечатлен съм от новия албум на Dope, банда, която израстна много с този си албум. Rammstein се затвърдиха като банда, която слаб албум няма и с Liebe ist fuer alle da. Добри бяха лбумите и на dredg, Thornley, Muse и Conflиct. Запознах се музиката на Pero Defformero, група, която смесва сръбският фолклор с класически метъл доста успешно. И накрая, но на първите места по качество, последният албум на Riverside - Anno Domini High Definition, според мен безспорният прогресив албум на годината. И като стана дума за прогресив, бях разочарован от новите албуми на Porcupine Tree и Dream Theater.

cookie_master
12-28-2009, 19:58
най-сетне си изясних каква музика ми харесва
на концерти не съм ходила(само на 1,ама то не беше точно концерт)
открих много нови групи
припомних си някои стари песни
надявам се следващата да е още по-добра :grin:

DieselBlood
12-28-2009, 22:02
Като цяло съм доволен от тази музикална година.Едно от малкото ми разочарования може би е новия албум на Еминем.Но пък след като чух новия албум на Thousand Foot Krutch,си върнах доброто настроение.Завръщане на годината за мен беше завръщането на Black Eyed Piece.По десетобалната система около 7.5

billytalent
12-28-2009, 22:07
Вкуса към музиката не съм променяла, но разширих с други подстилове (май така им се казва).
И аз така,преминах към по-мелодични неща :D иначе ще я запомня с концерта на Dimmu Borgir не вярвах,че ще ми се случи някога да ги видя на живо,но следващата се очертава много по-добра по отношение на концертите,които предстоят

EnterYourNameHere
12-29-2009, 07:45
retro, retro, retro, retro..

DesireToFire
12-29-2009, 09:11
2009 ли? Хмм, като цяло съм мноого доволна в музикално отношение. Открих хипер много нови( или не толкова нови :Д) групи, които са ми едни от любимите вече. Но не мога да изразявам голямо мнение, защото чакам с нетърпение 2010, която се очаква да бъде възможно най-най-най-великата. Все пак май месец идват Ей Си Ди Си, а има слухове че края на юни ще очакваме четворката на траша - Metallica, Megadeth, Slayer и Anthrax :grin: . А още по-неофициални слухове, че Кинг от Slayer искал да вземат и Machine Head 8)

DJEB
12-31-2009, 17:32
2009 ше я запомня с турнето на Гънс,с идването на Mr Big(за което научих доста по-късно по простата причина,че още не ги бях открила 8-) ),с обябвяването,че AC/DC ше дойдат в България.Мисля обаче,че тази година ше се запомни и със смъртта на Джако.Друго.. новият албум на Kiss,биографичната книга на Гънс и тази на Бон Скот.Като че ли тва е за мен.О и как можах да забравя първият ми рок концерт-Юбилейният на Сигнал,просто се разбих