PDA

View Full Version : специялност



Auby
12-28-2009, 14:13
Здравейте, ще споделя какъв ми е проблема. Значи аз сега съм в чужбина и си ходя на училище нали всичко нормално. Но вече ни искат да се ориентираме какво искаме да учим следващата година, а аз си нямам и на идея какво искам да уча. Попринцип съм решила да не уча за висшо образование, но не съм все още много сигурна. Въпроса е, че не мога да преценя в какво съм най-добра и какво ми доставя удоволствие за да се запиша на тази специялност. Знам ,че няма как точно да ми помогнете понеже вие не знаете какъв човек съм, какво ми е хобито и т.н. Но проблема е, че дори аз не знам - може би ако може да ми предложите някакви професии, към които мога да се ориентирам при положение, че обичам много изкуството (но не мога да рисувам), зле съм по История и Георграфия (за туризъм искат тези два предмета и аз много бих се кефела да си обикалям света :D ) . Абе общо казано не ме бива в почти никакви предмети в даскало освен в тези свързани с изкуството. Моля за сериозни мнения.

stupid0boy
12-28-2009, 14:19
Не ти препоръчвам туризъм... не, защото си зле по история.... а защото... няма да те виждам хептен.... :/


Можеш да опиташ с тфойте онези стихчита.... Литература или кадето се води там....

mrtn
12-28-2009, 14:54
Химия, Биология, Физика? :)
А и за туризма в чужбина задължителна ли е историята?

Biggest
12-28-2009, 14:59
Хм.. Хубаво ще направиш , ако отидеш в чужбина . Моят съвет е да следваш икономика - това е една от науките , която е нужна за всяка държава . Държава без икономика - математика без цифри :)

ПС : Наблегни на езика им . Няма да ти е приятно , ако ти говорят неща и ти се присмиват , а ти да не ги разбираш .

Infinity
12-28-2009, 15:12
^^ Ти изобщо разбра ли за какво говори тя ..? :lol:
Аз лично бих се ориентирала към Биология/ История / Литература,
защото това ме влече , по тези предмети уча наистина с интерес и удоволствие и се чувствам в свои води , когато правя всичко това.
Не, че знам всичко по тези предмети разбира се , но просто повечето неща са ми лесни.
Ако искаш пробвай с Литература.
Успех! :)

Biggest
12-28-2009, 15:47
"може би ако може да ми предложите някакви професии"

Предложих и професия ! Казах това , което мисля за добре . Нещо в което има бъдеще и пари .

n3v3r4z
12-28-2009, 15:57
Като за начало се изясни какво искаш да работиш! Работа, която ще ти е приятно да вършиш и имаш бъдеще с нея! Аз съм се насочил към математиката * макар и да не ми е любим предмет ... *.

Auby
12-29-2009, 22:45
Благодаря на тези които предложиха. Инфинити, хубаво е това че някъде се чувстваш във свои води и че правиш това което трябва с лекота. Това е хубав съвет да разбереш за къде си, просто следиш как се чувстваш в различни часове.
Мислила съм за Биология, наистина интересен предмет но не мисля, че е за мен. И да, в чужбина също искат история за туризъм. Всъщност мисля, че навсякъде го искат. Все пак за да обикаляш света, трябва да знаеш нещичко за някое и друго местенце, нали?
За идеята с икономиката, и за това съм мислила. Бих се справила, но не мисля, че би ми доставяло особено удоволствие.
Както казах и по-рано най-много се насочвам към изкуствата. Но каква професия би имало, ако искаш да танцуваш например? Не мисля, че имам голямо бъдеще с това.
А и може ли някой да ми обясни какво е нужно, ако искам да се занимавам с актьорско майсторство? Знам, че в България и в чужбина е различно, но задължително ли е да си учил в такова училище, за да се занимаваш по-нататък с това...

eveto_xx
12-29-2009, 23:29
Математика. Езици . Информатика .