PDA

View Full Version : Проблем ;(



jadacris4o
12-28-2009, 16:41
Драги съфорумници,
обръщам се към вас, защото вече найстина ще се побъркам.
През месец Юни карах бронхопневмония, сега съм болен от 2 дена. Имах 38 градуса температура болеще ме гърлото и типични симтоми, ходих на лекар. Каза че всичко е наред с белите дробове и че гърлото ми било зачервено изписа ми антибиотик и това е. Обаче сега от време на време кашлям може би през 15-20 мин. и ме е страх много да не развия бронхопневмония. Днеска през целия ден до сега температурата ми е 36.5 градуса. Много ли е опасно ако в срок на 6 месеца развиеш повторно бронхопневмония? МОЛЯ Ви кажете, че направо вече незнам къде се намирам.
Благодаря

Abigoria
12-28-2009, 17:02
Пази се и няма да има пневмония, кашлицата е нормална :) Бях болна от същия грип в началото на месеца и още кашлям ;) Успокой се, просто трябва по- топли дрехи, ала бала... и витамин Ц :) И си чети добре листовките на хапчетата, щото тая крава, дето ми е опл ми изписа някакви, дето повече ми навредиха, отколкото да ми помогнат :)

amk933
12-28-2009, 22:16
Нищо опасно няма освен, че ще ти лепнат някой по-мощен антибиотик. Ако миналия път си пил цефалоспорин, не ми се мисли какво ще ти хакнат, но няма да се плашиш. А и с тая температура малко невъзможно ми се вижда да имаш пневмония, особено, ако не пиеш никакви противовъзпалителни (Нурофен/Ибупрофен, Аналгин, Амидофен, Парацетамол, етс.). Не се шашкай.

Пази се повече, пий повечко витамини, храни се добре и няма какво да се шашкаш.

ПС: Кашлицата е нормална, ако имаш грип или си имал такъв. Би трябвало да затихне. :)

haritov
12-29-2009, 09:11
бронхо пневмонията е наличие на ексудат в белия дроб

това че имаш кашлица значи че не си се пазил от суда и е много по-вероятно възпалението да премине по естахиевата тръба и да пукнеш тъпанче отколкото да направиш пневмония

aloveyou
12-29-2009, 12:35
Пази се и няма да има пневмония, кашлицата е нормална :) Бях болна от същия грип в началото на месеца и още кашлям ;) Успокой се, просто трябва по- топли дрехи, ала бала... и витамин Ц :) И си чети добре листовките на хапчетата, щото тая крава, дето ми е опл ми изписа някакви, дето повече ми навредиха, отколкото да ми помогнат :)

+++
И аз съм такава..
А ако се притесняваш толкова много - отиди отново на лекар :)