PDA

View Full Version : Есе на тема ''Машините стават все по-сложни, а хората все ..



vixreto
12-28-2009, 17:44
Здравейте хора .. по БГ имам да пиша есе на тема ''''Машините стават все по-сложни, а хората все по-прости'' и нямам никфи идеи кфо да пиша .. всъщност май ме мързи но както и да е


имам нужда от помощ ..

дайте някфи идейки моля ви които да вмъкна .. смисъл и едно изречение ми върши работа ((:

плииииисссс хелп ми :Д

Приятно изкарване на новата година ((: и не прекалявайте с алкохола !!

JoeBanana
12-28-2009, 18:08
просто кажи на даскалицата да гледа терминатор 1 и 2, кво ше си иргаем с есета

dimi93
12-28-2009, 19:34
Ами да! (точно както в песента на токио хотел automatisch и изобщо целият им нов албум е посветен на това!) Ами защото машините са толкова сложни и човек се учи механично (automatisch), как да натисне кошченцето за да включи телевизора, или как да си инсталира скайп на новия iPhone (btw имам iPhone и ужасно се затапява от тая простотия). Наистина машините се осложняват а хората затяват от тях! Всичко им вършат на готово машините! Хората нищо не правят освен да ги накарат да работят. Например интернета хайде: имаш да правиш доклад, вместо да отидеш в библиотеката да вземеш книги да четеш преписваш подчертаваш изваждаш и после да напишеш един хубав доклад, но всъщност да си научил ужасно много неща в дадената свера докато го пишеш, ти е по лесно да натиснеш копченцето да влезеш в pomagalo.com да си изтеглиш докладчето, да го изпечаташ (без дори да го прочетеш) и да го дадеш на госпожата! Какъв е смисала? Научил ли си нещо? Дали си изпълнил смисала заради който ти е даден доклада, а именно да научиш нещо което ще ти трябва??? .... Дори душевно се опустошават хората.. Хората се превръщат в роботи влагат все по малко и по малко чувства! Всичко се постига на базата на използване на все по малко енергия - натискане на едно копченце!!....... (абе Токио Хотел напраиха цял албум на тази тема Humanoid или Automatisch)

elito0o0o0
12-28-2009, 20:07
:smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 Мързи ви,мързи вии... На никой май не му се отразява тая ваканция добре,а!?... :smt010 :smt010

dimi93
12-28-2009, 21:02
Егати лесните и приятни работи дето са ви дали хората! Не са ви натъпкали да пишете програми на Ц++ или да учите органична химия и квантова физика, както и виша математика (второ ниво) + 10 листа събджанктив по английски! И тва е в 10 клас! Град Варна...... А аз с мислих че аз съм боклук, некадърник и т.н. успокоително е да знаеш, че има и по-тъпи от теб! Може би е от даскалото ми.. не трябваше да ме приемат след 7ми клас...

lubomirky
12-28-2009, 21:14
виШа математика ше учи той.. пХАХХАХА :razz: :razz: :razz: :razz:

застреляй се :д те е.а у дебила

ElinoOor
12-28-2009, 21:40
абе.. ти си позор за града бе 8-) (в кръга на шегата,да не се засегнеш ся)

montana6
12-28-2009, 21:50
Авторката е жив пример за тая тема. Дори съчинението не може да си напише. :)

dimi93
12-29-2009, 06:52
виШа математика ше учи той.. пХАХХАХА :razz: :razz: :razz: :razz:

застреляй се :д те е.а у дебила

Дебил ше викаш на себе си ;)

AnTiBuLLsHiTs
12-29-2009, 09:56
Егати лесните и приятни работи дето са ви дали хората! Не са ви натъпкали да пишете програми на Ц++ или да учите органична химия и квантова физика, както и виша математика (второ ниво) + 10 листа събджанктив по английски! И тва е в 10 клас! Град Варна...... А аз с мислих че аз съм боклук, некадърник и т.н. успокоително е да знаеш, че има и по-тъпи от теб! Може би е от даскалото ми.. не трябваше да ме приемат след 7ми клас...
Я ми помогни малко, че не мога да се сетя за едно число и мерните му единици :oops:, а именно √(43,90520121).10^-[(2^5+2)]. Беше на някой си там .. :o
И ще те помоля и за математиката, щом си на Второ ниво, значи трябва да сте минали интегралите демек имам да се реши следния интеграл: ∫(cosx)^-1.dx.
Адски ще съм ти благодарен, а и ако се чудиш ^ е степенуване.

П.п: :razz:

dimi93
12-29-2009, 11:05
Егати лесните и приятни работи дето са ви дали хората! Не са ви натъпкали да пишете програми на Ц++ или да учите органична химия и квантова физика, както и виша математика (второ ниво) + 10 листа събджанктив по английски! И тва е в 10 клас! Град Варна...... А аз с мислих че аз съм боклук, некадърник и т.н. успокоително е да знаеш, че има и по-тъпи от теб! Може би е от даскалото ми.. не трябваше да ме приемат след 7ми клас...
Я ми помогни малко, че не мога да се сетя за едно число и мерните му единици :oops:, а именно √(43,90520121).10^-[(2^5+2)]. Беше на някой си там .. :o
И ще те помоля и за математиката, щом си на Второ ниво, значи трябва да сте минали интегралите демек имам да се реши следния интеграл: ∫(cosx)^-1.dx.
Адски ще съм ти благодарен, а и ако се чудиш ^ е степенуване.

П.п: :razz:


Ам дюд 10 клас съм ;) сега сме на параметрични неравенства! Но съм сигурен, че когато стигнем този материал 100% ще мога да ти ги реша ;)

dimi93
12-29-2009, 11:14
Целта ми не беше да се правя на мноого знаещ и т.н.! Човек може и да е тъп, но ако има желание да се постарае и да го направи! Се 3ка ще вържеш! Авторката иска да и напишем есето тя само да го препише (може да го изпечата дори) и това е! Даскалите са и го дали за да си напрегне ума и да си го напише сама! Иначе какъв е смисала вообще да се дава след като може да си бръкне в нета и да го препише? Ще опражни ли мозака си? Аи това е лесна и дори приятна тема за разсаждение! Може да се изброят толкова много причини, да опиша толкова много неща - та тя самата е пример за това с пускането си на тази тема. Просто няма ли да е по лесно да седнеш и да свършиш нещо да видиш резултата от труда си? Няма ли да се чустваш много по удоволетворена от колкото някой да ти го напише, ти да го препишеш и айде пей сърце!? Ами утре на матурата какво ще правим? М? Или ако недай си боже решим да кандидатстваме вишо... Не цял живот някой ще и решава ей тъка проблемите, без тя да си мръдне пръста. Утре какво? Ще пусне тема: може ли да ми намерите работа? А после друга тема: Може ли да работите вместу мен? Тъка ли? Аи разбирам да е нещо сложно - някое гадно уравнение по химия, физика, математика или някоя задача на Ц++, но това е литература! Родният и език, който ще и трябва цял живот!.... Не се заяждам или карам с никого! Просто изказвам мнението си! Не се правя на много знаещ или много умен или интелигентен! Просто изразявам мнение! Всеки има право да изкаже мнение за това е форума!

AnTiBuLLsHiTs
12-29-2009, 12:22
dimi93, не съм ти "дюд" и не учиш "виша" математика, не искм да се заяждам просто говориш наизуст, не знам с каква цел - да впечатлиш другите или просто си чул някъде нещо, но малко се излагаш като говориш неща, които не разбираш. :)

А и спри да говориш за роден език и правопис, че правиш толкова грешки, а си тръгнаш акъл на другите да даваш.

смисала, вообще, опражни, мозака, разсаждение, вишо
смисъла, въобще, упражни, мозъка, разсъждение, висше

Айде със здраве. :grin:

Infinity
12-29-2009, 14:29
dimi93
Главата ми не може да го побере просто..!!
Как имаш смелостта да даваш акъл на някой при положение, че твоето състояние е направо брутално..?? 8-)
Правопис + Пунктуация = :lol:
виШата математика може и да ти се отдава , но вероятно само тя.

lubomirky
12-29-2009, 14:37
виШа математика ше учи той.. пХАХХАХА :razz: :razz: :razz: :razz:

застреляй се :д те е.а у дебила

Дебил ше викаш на себе си ;)

не, дебил ще казвам точно на теб.

elito0o0o0
12-29-2009, 14:56
dimi93
Главата ми не може да го побере просто..!!
Как имаш смелостта да даваш акъл на някой при положение, че твоето състояние е направо брутално..?? 8-)
Правопис + Пунктуация = :lol:
виШата математика може и да ти се отдава , но вероятно само тя.Грух,грух :lol: :lol:

metal4ee
01-06-2010, 13:29
tva kostova ni go dade i na nas i sa 6te se 4udq kvo da pi6a :? :?