PDA

View Full Version : Дано има свестни хора :х



aannie
12-28-2009, 18:53
Така.. здравейте на всички първо :) Сега ще ви разкажа моят хем проблем/хем нещо като мечта! Значи,аз съм на 16,и от доста време искам да замина да живея за Америка,но искам и да имам хубава професия там.Просто мн ми харесва!! Но ето го и най-големият проблем: Нашите изобщо не взимат много,а за предварително образование тук в Бг. ще ми трябват доста пари..а какво да правя,като нито тате,нито майка ми взимат такива?! Просто като се замечтая-с усмивка на лице,,тя бързо изчезва,когато се сети за паричните ни възможности! Скоро сигурно и родителите ми ще се пенсионират.Тогава вече какво ще правя?! :( :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Моля ви да ми помогнете! Благодаря много предварително

iordan
12-28-2009, 20:18
бъди реалист , учи ... с добро образование --> работа може и да успееш да усъществиш мечтата си.за жалост вече всички имат тази пречка..парите :(

xSANYAx
03-06-2010, 07:20
Виж,ти си на моите години,да,не е толкова лесно,но ако наистина искаш-ще успеешш..за подготвяне на документи ще ти трябват към 100$ или повече,не помня много добре..събери или издърпай кредит,все пак ти можеш и сама да дойдеш,навършваш 18,кандидатстваш и така,но трябва език (ти сигурно си го знаеш,де :D ) мм аа и работа,там в България,да имаш хубава работа,да докажеш,че си на добро място един вид..не мога да ти го обясня,но ме разбра :-D :)

Nakadah
03-06-2010, 15:52
Така.. здравейте на всички първо :) Сега ще ви разкажа моят хем проблем/хем нещо като мечта! Значи,аз съм на 16,и от доста време искам да замина да живея за Америка,но искам и да имам хубава професия там.Просто мн ми харесва!! Но ето го и най-големият проблем: Нашите изобщо не взимат много,а за предварително образование тук в Бг. ще ми трябват доста пари..а какво да правя,като нито тате,нито майка ми взимат такива?! Просто като се замечтая-с усмивка на лице,,тя бързо изчезва,когато се сети за паричните ни възможности! Скоро сигурно и родителите ми ще се пенсионират.Тогава вече какво ще правя?! :( :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Моля ви да ми помогнете! Благодаря много предварително

абе за зелена карта за америка не беше ли томбола бе?

ако искаш да отидеш само да учиш има варианти
като например като стане време за университет и ако те приемат там където искаш да учиш ще вземеш заем, който ще исплатиш като завършиш, все пак ако си завършила на добро място стартовата ти заплата няма да е малка, ай можеш да поработваш докато учиш, всички студенти това правиме, така ще имаш повече пари, и по малко грижи

успех!

wallmart
03-06-2010, 16:31
Ако всички полагаха в тукашната си работа такива усилия, каквито хвърлят, за да избягат в чужбина, страната ни щеше да цъфти.

windowlicker
03-10-2010, 22:05
А на теб какво толкова ти харесва тук?? Това, което си виждала по филмите ли? Малко по-сериозно и реалистично моля...

usa4ever
03-11-2010, 07:06
Подкрепям мечтата ти,но за съжаление трябва да те разочаровам.Първо отиването там е трудна задача ако не си американски гражданин.Второ родителите ти не те подкрепят което е много важно,защото без тяхна помощ ще останеш в България и ще гледаш Листопад.Трето и да ги навиеш по твоите думи се разбира,че нямат финансовата възможност да го направят.Четвърто си още много малка да се оправиш сама там.Така това което можеш да направиш не е много в твоето положение,но си струва:
Намери начин да се издържаш там(приемно семейство да кажем-един познат отиде да учи така в USA вече става няколко години и 2011 година ще се връща в България,но имаше средствата да си плаща колежа) .Много е важно самото семейство да те хареса и да си допаднете.
За таксата имаш два варианта 1.Стипендия 2.Спонсори - За,да си намериш спонсор е много важно да вярваш в себе си,защото той виде ли,че вярваш и си уверена в това което можеш и той ще го направи и ще инвестира пари в теб(,защото може да те вижда като някаква преспектива за развитие и да си струва инвестицията) .Такива спонсори много често са компании които те издържат,но трябва да подпишеш договор,че след това ще работиш за тях-3,4,5 години(според зависи) .Това е,но знай,че конкуренцията и натоварването е голямо и някъде в някой друг квартал и държава ще има същото момиче с финансови възможности което по всяко време може да ти заеме мястото в училището(колежа) в който си искала да кандидатстваш.

Успех!

xNiKx
03-17-2010, 07:09
Ако всички полагаха в тукашната си работа такива усилия, каквито хвърлят, за да избягат в чужбина, страната ни щеше да цъфти.
+1 мечтаят, мечтаят, прахосват си парите, за да "осъществят мечтата си" и като отидат - мият чинии в някой макдоналдс. Земете се събудете.

vakanciq123
03-17-2010, 14:10
абе за зелена карта за америка не беше ли томбола бе?

ако искаш да отидеш само да учиш има варианти
като например като стане време за университет и ако те приемат там където искаш да учиш ще вземеш заем, който ще исплатиш като завършиш, все пак ако си завършила на добро място стартовата ти заплата няма да е малка, ай можеш да поработваш докато учиш, всички студенти това правиме, така ще имаш повече пари, и по малко грижи

успех!

мда тва със зелената карта е вярно
пък и наистина можеш да работиш докато учиш ;) УСПЕХ \:D/

liolito0
03-25-2010, 13:37
wallmart написа:
Ако всички полагаха в тукашната си работа такива усилия, каквито хвърлят, за да избягат в чужбина, страната ни щеше да цъфти.

BLYSKASH SE KATO LUD A NAKRAQ TI KAZVAT "SHTE TI NAMALQ ZAPLATATA"TOVA GO NQMA NIKYDE DR OSVEN V BG!!!

ZELENA KARTA I AZ TAKA MISLQ....

MrUnnamed
03-25-2010, 18:50
То и на мене ми се ходи в Америка , ноо това едва ли ще стане не поради финансова причина а заради училището едвали ще ме приемат някъде в Америка да уча в България Да но в чужбина директно НЕ ! Но след време може и да отида зависи на какво финансово положение ще съм :)

Nakadah
04-13-2010, 07:08
аз съм единствения дето му се ходи в Европа :-o

едит: връща в Европа

ZipFail
04-23-2010, 11:09
Америка ! :lol: :lol:
Големи мечти имате ей, само да знаете, че там не е като в OC i The Hills :)

Faltera
04-29-2010, 10:51
Учи-работи-и с прияте ли отиди.Така ще си помагате.