PDA

View Full Version : граф монте кристо



DiScOnEcTeD
12-28-2009, 20:18
трябва ми преразказ на книгата на английски спешно ... :? :?

DiScOnEcTeD
12-29-2009, 19:52
моля вии .. трябва ми спешно дори и на български да е в рамките на 200 думи ..

therichbitch
12-30-2009, 18:46
хмм,, това е единствената дебела книга, която съм прочела, гордея се с това, но беше преди 2 години, така че няма да съм мн изчерпателна

има си един добър човечец Едмон Дантес възлюбена, която мн обича и ще се жени за нея, но го прецакват няколко човека- един съдия , доколкото си спомням и един моряк, с когото той работи на пристанището, той е невинен, но понеже те са с повече власт, успяват да го хвърлят в затвора , по- точно в легендарния замък Иф, където той прекварва някъде 20 години, там среща абат Фариа, който го научава на много неща и малко или много му помага да се изгради като личност. Едмон успява да избяга накрая от замъка, който е сред мноого вода и едва доплува до брега, но успява, а по време на престоя си абат Фариа постоянно убеждава надзирателите да го пуснат, защото има много голямо съкровище, но те не му вярват и го мислят за луд,той обаче наистина притежава такова съкровище и го завещава на Дантес, който след бягството си го открива, става богат и се првръща с "Граф" Монте Кристо, като името взима от острова, на който е било заровено съкровището (за името не съм мн сигурна дали от там идваше, но май да) и започва да отмъщава на всички, които едно време са го прецакали, оказва се, че мацката му се е омъжила и разбирайки за това,той казва знаменитата фраза, взета от Хамлет : "Непостоянство, твоето име е жена", след като всички са си платили накрая, среща някаква гъркиня , мисля, но така и не се събират, а той отплава..
аа забравих, имаше един дуел със сина на жената, която той време оно е обичал...

За анализ мога много да ти дрънкам, но основната тема е дали си заслужава отмъщението и дали то води до вътрешно удовлетворение