PDA

View Full Version : Йоркширски Териер



sisenceto0o
12-28-2009, 21:30
Такам.Ще си купувам кученце и преди се колебаех между Пекинез и Йоркширски Териер,но вече реших да е Йорки :) Искам да ви помоля за три неща.
-Първо се колебая за име.Аз съм решила да взема мъжко и се колебая между тези имена:
Зиги, Тери, Макси, Сами, Тоби, Джейк, Роки, Лъки, Бамби
Особено на Зиги, Тери и Макси.Кое ви харесва на вас?
-Второ -ако някой от вас има такова куче или познати,които имат да ми напишете нещо повече за него.Как се държи и т.н.
-Трето-и да не сте виждали такова куче напишете мнението си за породата,външността,характ ера им и др.,или пуснете някакво инфо,видео...
Благодаря предварително :)

babity
12-28-2009, 21:38
Разгледай ми подписа!

ElinoOor
12-28-2009, 21:40
Защо все имена,сякаш подбрани от романтични комедийки по БТВ?
Много по американски го давате нещо..

KoRnFlAkE
12-28-2009, 21:41
аз съм чувала, че тея кучета имат доста енергия, тоест и нужда от много играене/тичане.
друго не знам. :-|

sisenceto0o
12-28-2009, 21:56
За мен е още по-добре че ще има енергия-аз така и искам,а не някое мързеливо куче дето по цял ден спи :D А и Майли Сайръс има такова куче :-) - Естествено не заради това го искам :)

xoxi
12-29-2009, 01:50
Чичо Google знае всичко !!!!



Тази дребна порода кучета има честта да е една от най-разпространените породи в света. Едно от най-малките кучета в света, Йоркширският териер е живо, общително и адаптивно същество. Oбичливо и лоялно, същевременно смело и уверено, това куче е подходящо както за опитни, така и за неопитни собственици. То може да бъде добра компания, защото обожава да бъде глезено и гушкано. В същото време, обаче, териерът е духовит, ловък и любознателен. Интелигентен е и бързо се учи, за това и обучението му не е никак трудно. За сметка на това пък приучването му към извършване на естествените нужди на определено място е трудна задача. Йорки се отнася доста собственически към територията и храната си и обикновено лае много, което го прави отлично куче-пазач.
Това куче кипи от енергия и се радва на всяка възможност да поиграе и лудува. Обаче при всички случаи това трябва да става на безопасни места, предвид това, че то е жизнен, бърз и ненаситен преследвач и може да се нарани или да избяга. Може да бъде наранен и от по-големи кучета, за това не бива да се пуска навън без надзор. Но независимо от малкия си размер, Йоркширският териер винаги се опитва да доминира над останалите кучета. Когато става въпрос за деца, той е подходящ за по-големи, мили деца, грубите и невъзпитаните могат лесно да го наранят. Характерът му е гъвкав и бързо нагаждащ се, за това обича и да скача и играе в градината, и да се глези в нечии прегръдки



Tериерът не издържа на студ, за това трябва да му се слага жилетка, когато се излага на студено или дъждовно време. Трябва също да се предпазва от остри и тежки предмети, заради крехкото му тяло.


Ако искаш още си търси.

xoxi
12-29-2009, 01:51
пп: кръсти го Йорки

TERRORMACHINE
12-29-2009, 02:00
ама ти сериозно ли говориш??? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

HexGirl
12-29-2009, 07:56
:-o Баща ми развъжда йоркширски териери но в момента няма за продан иначе бих ти предложила :)
Вземи си няма да съжаляваш :P
Но не си взимаи пекинез гадни са

lDoLLl
12-29-2009, 08:22
А защо задължително трябва да си купуваш породисто куче?

sisenceto0o
12-29-2009, 09:34
1.xoxi-мс за инфото.Прочетох доста в нета,но точно на това не съм попаднала въпреки,че всичко си прилича.Също така Йорки е сладко :)
3.|DoLL|-така или иначе ще дам пари за куче,по-добре да е породисто и да е това.Горе долу това е точно такова,каквото търся.
Искам само да събера допълнително инфо и повече предложения за име,че когато си го взема да съм готова. 8)

babity
12-29-2009, 09:57
Ти породист пекинез не можеш да си купиш. И не те нареждам, казвам го сериозно. Йорки можеш да вземеш породно в рамките на няколко "хилки", при пекинезите сумите започват от 5 цифри. Не можах да го изчета всичкото, което са ти постнали, но т'ва за дрешките, което видях е смешно. Дрехите само изнежват кучето, то де факто може да съществува абсолютно нормално и без да измръзне дори и да няма дрешки. Дрехите вАжат повече за късокосместите породи. За куче с дълъг косъм е смешно. Йоркито е дребно куче, компаньон, но въпреки всичко е териер, а териерите имат по - сложен темперамент от останалите кучета. За имената... и Курчо да го кръстиш т'ва си е твоето куче, няма значение к'во се харесва или не.

По - важно е да съумееш да купиш здраво кученце. Изтъркала ми се е клавиатурата по тоя въпрос, но аз ще си кажа. Преди година и половина си купихме френски булдог. Това искахме, веднага излезе обява и го взехме. На сляпо, на късмет. Ей така, 'щото 8000Е ни се видеха много. Кучето ни в момента е с адски тежка катаракта (перде) на дясното око. Въпроса да се оправи зрението на това око отдавна е приключен. Борим се за да спестим болката на животното когато катарактата е в по - напреднала фаза. Към това имаме и един атопичен дерматит, който ни осигурява целогодишно кожни проблеми, дръгнене до кръв, придружено с вой от болка, 'щото си го боли хайвана като се разкървави. Всичко изброено по - горе ни е по наследство. В неволята, докато бягахме по лекари, се намерихме със сестричката на моето куче и тя има абсолютно идентични здравословни проблеми с тези на моя хайван. Изхождайки от това най - чистосърдечно те съветвам да събираш пари по - дълго време, да вземеш по - скъпо куче, което да е здраво, отколкото да се хвърлиш да вземеш някоя голяма "порода" за 500лв и после цял живот да му береш дертища и да хвърлиш по ветеринари тройно и четворно парите, които си дала като цена за кучето.

sisenceto0o
12-30-2009, 06:08
Да-това е вярно.Ако си взема със сигурност ще потърся здраво куче,дори да е по-скъпо.Надявам се Януари да си купя :) :)

sisenceto0o
01-02-2010, 17:11
:( Дори не знам дали ще си взема куче, защото не намирам обява каквато търся.Трябва ми мъжко, не повече от 4 месеца и по възможност не МИНИ, ама не намирам нищо-както винаги няма да имам късмет.

wilks
01-02-2010, 17:39
мислел съм преди за домашно животно
докато живеех с наще сме имали за малко куче, и котка

кучето го преподарихме на 3-тата седмица
котката се разгони, избяга и не се върна повече...

иначе аз лично не бих си взел куче - нито ще мога да му спазвам режима на хранене и разхождане, нито да му отделям нужното време и внимание

TouchScreen
01-02-2010, 18:02
Такам.Ще си купувам кученце и преди се колебаех между Пекинез и Йоркширски Териер,но вече реших да е Йорки :) Искам да ви помоля за три неща.
-Първо се колебая за име.Аз съм решила да взема мъжко и се колебая между тези имена:
Едо,Еди,Джей-Джей,Пухчо,Макс,Джейк,Джо
-Посъветвайте ме кое е най-подходящо,а и ако се сещате за някакви по-яки имена ги напишете(без простотии)- да е по-кратко и сладко,но не и българско като Явор или нещо такова :-D ..(да подхожда за Йорки).
-Второ -ако някой от вас има такова куче или познати,които имат да ми напишете нещо повече за него.Как се държи и т.н.
-Трето-и да не сте виждали такова куче напишете мнението си за породата,външността,характ ера им и др.,или пуснете някакво инфо,видео...
Благодаря предварително :)


1. Кучето си е твое и сама трябва да му измислиш име. Смешно е за нещо подобно да търсиш помощ във форум от хора, които не ги вълнува името на животното ти.
2. Гуглето знае почти всичко. Направи ли си труда да напишеш 'йоркширски териер'?
3. Как така искаш мнението на хора, които дори не са виждали тази порода дори да си даде мнението за външността, характера и т.н. Че и видео, и инфо искаш...
И от всичко дотук не се сдържам да те попитам - ти спряла ли си?

sisenceto0o
01-02-2010, 21:21
Такам.Ще си купувам кученце и преди се колебаех между Пекинез и Йоркширски Териер,но вече реших да е Йорки :) Искам да ви помоля за три неща.
-Първо се колебая за име.Аз съм решила да взема мъжко и се колебая между тези имена:
Едо,Еди,Джей-Джей,Пухчо,Макс,Джейк,Джо
-Посъветвайте ме кое е най-подходящо,а и ако се сещате за някакви по-яки имена ги напишете(без простотии)- да е по-кратко и сладко,но не и българско като Явор или нещо такова :-D ..(да подхожда за Йорки).
-Второ -ако някой от вас има такова куче или познати,които имат да ми напишете нещо повече за него.Как се държи и т.н.
-Трето-и да не сте виждали такова куче напишете мнението си за породата,външността,характ ера им и др.,или пуснете някакво инфо,видео...
Благодаря предварително :)


1. Кучето си е твое и сама трябва да му измислиш име. Смешно е за нещо подобно да търсиш помощ във форум от хора, които не ги вълнува името на животното ти.
2. Гуглето знае почти всичко. Направи ли си труда да напишеш 'йоркширски териер'?
3. Как така искаш мнението на хора, които дори не са виждали тази порода дори да си даде мнението за външността, характера и т.н. Че и видео, и инфо искаш...
И от всичко дотук не се сдържам да те попитам - ти спряла ли си?

Също така си е мое решението дали да питам другите за съвет.За гоогъл знам-но може някой да знае нещо от личен опит-не искам да рискувам и да остана изненадана.Колкото до име-просто нямах много идеи и исках да видя и чуждите мнения, но така или иначе аз щях да си реша.А и да не си купя куче просто исках да видя какво мислят другите за тази порода-да не е забранено че правиш глупави забележки?

lolalola
01-03-2010, 23:04
Искам да ти кажа че те подкрепям с 2 ръце :grin: най накрая да говоря с някой на един и същи език :) и аз ще си взема Йорки много скоро обаче сигурно женско аа относно твоето кръсти го Еди ;) с моето мн ще си паснат :) я ми прати скайпа си на ЛС сммятам че имаме много общи теми за разговор :) :-) :grin:

sisenceto0o
01-12-2010, 20:16
При мен нещата вече са сигурни-до края на месеца ще имам йорки :grin:

Ssimonka
01-16-2010, 19:35
Здравей избрала си най-невероятната порода.. :grin: Много добре съм запозната с породата и съм и голяма фенка.. :) ако искаш дай скайпа си на ЛС... :) а относно името ми харесва Еди и Джо...Иначе има и други имена подходящи за йорки..примерно: Бобчо..Томи..Рони..Роки..Макс и..Йори..Шони..Лео..Анди..Спар ки и т.н... :) Каквито и въпроси да имаш относно породата насреща съм..!! :)

Sigrina
01-16-2010, 23:25
Аз ги харесвам, защото нямат подкосъм и шансът да се предизвика алергия от тях е нищожен. Иначе - препоръчвам ти да си го купиш от лицензиран развъдник и в името му да има "Р", защото кучетата много лесно запомнят тази буква и й обръщат внимание :)

sisenceto0o
01-17-2010, 11:59
Да- и това за алергиите е хубаво, но аз нямам такива-просто ми харесва самата порода. Или тази седмица или другата ще ми го донесат... нямам търпение и още обмислям вариантите за име.Искам да е нещо по-кратко, но и не толкова срещано като Рони или Томи например.

Neopitom3na
01-17-2010, 12:29
даа.. :-)

Nikneg
01-17-2010, 19:27
гледай са :)
ще ти пратя лч.съоб. 8-) за името (все пак е авторско 8-) )


Едни от най-умните кучета,а и плюс това спада към ловните кучета,колкото и странно да ви звучи!

wilks
01-18-2010, 23:02
гледай са :)
Едни от най-умните кучета,а и плюс това спада към ловните кучета,колкото и странно да ви звучи!
е кво да му е странното, всички териери и сетери са си ловни породи поначало

Nikneg
01-19-2010, 12:56
гледай са :)
Едни от най-умните кучета,а и плюс това спада към ловните кучета,колкото и странно да ви звучи!
е кво да му е странното, всички териери и сетери са си ловни породи поначало


нама нужда от този коментар 8)

LadyDi
01-19-2010, 13:04
и аз ще си взема Йорки много скоро обаче сигурно женско аа относно твоето кръсти го Еди ;)
Ако ти си кръстиш твойто женско Бела, ще си имате свое собствено семейство Кълън.

wilks
01-20-2010, 00:16
гледай са :)
Едни от най-умните кучета,а и плюс това спада към ловните кучета,колкото и странно да ви звучи!
е кво да му е странното, всички териери и сетери са си ловни породи поначало
нама нужда от този коментар 8)
а ти как предположи, че това ^ "ви звучи странно"?
дали имаше нужда от подобен "обобщашващ" коментар, а?! 8-)

sisenceto0o
01-22-2010, 09:12
Аз вече се колебая само м/у 3 имена:
Зиги, Макси, Тери.Не знам кое да избера, защото и трите ми харесват.

DisturbiaV
01-22-2010, 15:11
3 страници за едно име...Като видиш кученцето ще ни дойде най-подходящото.