PDA

View Full Version : Филажна ножица - нужно ли е!?



vagarious
12-29-2009, 10:32
Ами значи - нужно ли е при всяко подстригване, да се използва филажна ножица!?Ето за тази говоря http://prikachi.com/files/1250850V.jpg Фризьората ми всеки път, след като завърши с подстрижката - минава и с тази ножица и съм забелязала, че когато косата ми е само права/а попринцип си правя и обем/, тя придобива едни мн странни чупки и се подвива едно много гадно.Та си мисля, че е от това.Какво ще кажете? :)

liim0nka
12-29-2009, 10:35
Тази ножижа не изтънява ли косъма..защото като кажа на моята фризьорка че искам да ми я изтъни малко..и винаги ползва такава..
но попринцип не би трябвало от това да ти се получават чупки..питай я

vagarious
12-29-2009, 10:37
Мне, че чупки, ами просто не остава права - и да, за изтъняване е и ми е тънка по крайщата.Затова не седи така както аз искам. :-o Значи е само от тая ножица.. :-o

BlackKeys
12-29-2009, 10:39
Моята винаги преди да ми я филира ме пита дали искам, така че явно не е задължително.

FuckingFreak
12-29-2009, 10:42
Тази ножица изтънява косъма и може би това е причината. Моята фризьорка ми оформя само бретона с нея. :)

xqxq_bs
12-29-2009, 10:44
не е нужно.моята коса преди година от тая филажна ножица така изтъня,че не ми остана коса :D и вече казвам на фризьорката да не ми я филира и си стана гъстичка :)

koookzy
12-29-2009, 10:45
Да, тази нощица филира( ем нормално нали е филираща :D ) т.е изтънява косата, но иначе по принцип на мен мноого ми харесва, защото косата ми е адски права, без никакви процедури по нея, и щом ми я филират и става някаква с чупки, точно както казваш ти, но аз и се кефя, седи като тупирана. Иначе според мен е нормално така да се получава, а и обяснението, соето ми даде фризьора беше това " Когато косата НЕ е филирана тя тежи и бада надолу, ето затова косата ти е по-права, щом не е била тупирана, а щом я тупираме, косъмът улеква" и тъй, както е бил улекнал се "угъвал".. може би не е точната дума, но се получава вълнообразна косата ти :D


п.с Стига бе, не съм очаквала да напиша толкова много :D

rachel_billson
12-29-2009, 10:49
Не мисля,че е заради филирането.А преди,когато не си била филирана,пак ли се получаваха тези чупки? :)

vagarious
12-29-2009, 10:57
Аз отдавна съм се наканила да й казвам без тази ножица, ама не я виждам кога ги сменя. 8-) Значи нещо ще трябва да направя.Разбрах къде е причината. 8-)

rachel_billson Ами аз я филирам от 2год.Тогава нито съм се старала да я изправям безупречно, нито съм забелязала каква е, нито нищо. 8-) С две думи-не помня. :)

aloveyou
12-29-2009, 11:18
Тази ножица не е ли е за филиране..

Иначе и мене ме правят с такава ножица (но всеки път ме пита дали искам) и не ми се получава гадно..Даже се харесвам :P

BlackKeys
12-29-2009, 11:22
Тази ножица не е ли е за филиране..

Иначе и мене ме правят с такава ножица (но всеки път ме пита дали искам) и не ми се получава гадно..Даже се харесвам :P

Да, и аз се харесвам, защото косата ми става много права и мекичка, и тънка... Ама после като я измия пак си става каквато е била преди филирането.

slynchoo
12-29-2009, 11:28
Мен винаги ме пита дали искам да ми я филира.Преди я филирвах,но от доста време вече не.

vagarious
12-29-2009, 11:30
Абе отказвам се от филирането или поне от тази ножица, пък да става каквато си иска.Реших го. :x Пфу, олекна ми като разбрах защо ми е такава косичката. 8-)

xAddicteDx
12-29-2009, 11:34
ауе искам и аз да питам.. значи като бях по-малка косата ми първо беше на черта, после започнаха да ме постригват на "триъгълник" 8-) но само отстрани, в смисл по края на косата- отгоре нямах пластове. и косата ми беше чисто права и имаше мн хубав вид-гладкаа, лъскава.. :smt050 но веднъж ми направиха пластовете отгоре и като почна се чупи направо полудях-едни къси, филирани, КЪДРАВИ - пълен ужас :x и сега най-дългият ми пласт е чисто прав, защото само го слъсяват леко и не му правят никви пластове, а всеки, по-къс от него, е къдрав, КВО ДА ПРАВЯ ДА СИ ВЪРНА СТАРАТА КОСАА? :-# :cry:

vagarious
12-29-2009, 11:36
Направи я пак на черта и започни "на чисто"-смисъл без никакви филирвания и т.н., а само връхчета!? :-o

Youth_boy
05-14-2015, 12:04
Аз искам да попитам тези http://cosmeticline.bg/nozhici-mashinki-brsnachi/profesionalni-filazhni-nozhitsi-bushido-sfolti-55--cena филажни ножици на Козметик лайн добри ли са, защото вие определено разбирате повече от мен.