PDA

View Full Version : Световъртеж



DevilWish
12-29-2009, 15:10
Здравейте. . имам проблем.
От както пътувам със самолет от 5-6 години тоест винаги имам проблеми с ушите. Винаги ме заболяват от налягането. Но адски болки. По принцип на повечето хора им заглъхват, но при мен е болка.
Но сега като се връщах от България ми се случи нещо странно.Пак имах болка, но изведнъб ме обля студена пот и започна много силно да ми се върти света.Въртя ми се поне 10 минути.След това спря.Сега 3 дни по-късно ушите ми още шумят и днес пак ми се зави свят.Мислих, че може да трябва да ям, наядох се, но продължавам да се страхувам. Гледах в интернет и никаде не пише за такава болест.Но когато ми се въртя в самолета мислих, че ще припадна, наистина беше ужасно силно и бързо. Полудях.
Та . ,. случвало ли му се е на някой да му се върти свят?

amk933
12-29-2009, 15:18
Разбирам те напълно за това с ушите. Такива адски болки имах при кацането във Варшава, че не е истина просто. Едвам си седях на мястото. И да кажеш, че не съм пътувал със самолет - не е това. При всичките ми полети до сега такова чудо не ми се беше случвало. Отвратителна болка и така продължителна плюс заглъхналост. Отвратително беше. И дъвки дъвках и какви ли не други глупости и пак нищо. Два дена след като кацнахме бях добре. :?

Да ти кажа честно, струва ми се, че това зависи до голяма степен от това как каца пилотът. Като кацне по-рязко и такива като мен и теб си търкаме ушите 3 дена по-късно. Като снижи и кацне по-бавно всичко е наред. Не е вината в нас. Не сме ние дефектните. :D

А за световъртежа е възможно да е от две неща. Едното е промяната в налягането от което заглъхват и ушите. Другото е да ти е паднала кръвната захар, което е особено възможно, ако не закусваш сутрин. Може и други неща да са, ама си млада и не ми се вярва. :) 8-)

haritov
12-29-2009, 15:20
в ушите се намира нервния център за равновесието

нормално е при болка в ушите да ти се вие свят няма от какво да се притесняваш :)

DevilWish
12-29-2009, 15:34
Ох благодаря ви, златни сте просто :-) :-) Така ме успокоихте.Живи и здрави да сте :-) :-)
амк933 - ужасано е и при мен има всеки път непоносима болка.Един единствен път не ме е боляло чак не ми се вярваше тогава :))) Единият път чак сълзи ми бяха текнали :shock: Вече имам страх като зная, че трябва да кацам :#

DevilWish
12-29-2009, 15:50
Оп забравих да кажа нещо вчера в 2 се събудих и ми се гадише.
И днеска имах сърцебиене.
Но ако е важно имам доста стрес и хабя бая нерви напоследък.

haritov
12-29-2009, 16:31
Оп забравих да кажа нещо вчера в 2 се събудих и ми се гадише.
И днеска имах сърцебиене.
Но ако е важно имам доста стрес и хабя бая нерви напоследък.


болка в главата по точно в задната част врата ?

DevilWish
12-29-2009, 16:58
Оп забравих да кажа нещо вчера в 2 се събудих и ми се гадише.
И днеска имах сърцебиене.
Но ако е важно имам доста стрес и хабя бая нерви напоследък.


болка в главата по точно в задната част врата ?
Като съм на училище главата ме боли абсолютно всеки ден навсякъде, но най-вече отпред.Като съм във ваканция, т.е. не се натоварвам ми няма нищо. . . :?

haritov
12-29-2009, 17:38
Оп забравих да кажа нещо вчера в 2 се събудих и ми се гадише.
И днеска имах сърцебиене.
Но ако е важно имам доста стрес и хабя бая нерви напоследък.


болка в главата по точно в задната част врата ?
Като съм на училище главата ме боли абсолютно всеки ден навсякъде, но най-вече отпред.Като съм във ваканция, т.е. не се натоварвам ми няма нищо. . . :?

предният дял на мозъка е психичната зона там боли когато се преумориш

с мисловна дейност или си има тежък ден,но гаденето няма нищо общо с нервите уверявам те

DevilWish
12-29-2009, 18:11
предният дял на мозъка е психичната зона там боли когато се преумориш

с мисловна дейност или си има тежък ден,но гаденето няма нищо общо с нервите уверявам те
Значи това е точно както си мислих преумора от училище.
Гаденето само вчера ми се е случвало това и си мисля, че може да съм била гладна, защото 'вечерях' към 6 часа и като съм се събудила в 2 може да ми се е гадило от глад (при мен винаги е така).Повече ме притесняваше световъртежа, но явно, че е от ушите. .

clever
12-30-2009, 12:22
стрес + недохранване + натоварване - тва са нещата които ти пречат

опитай се да ги премахнеш от живота 8-) и ще се оправиш

а за пътуването в самолет ти пожелавам повече да не ти се получава тая болка ... :) макар че на много хора им става така зле незнайно защо .. :-o

DevilWish
12-31-2009, 11:30
Влоших се и бях на доктор няма да повярвате какво съм си докарала . . . възпаление на гърло, очи и уши :# :#
А .. . за хората като мен и амк933 трябва да пием кортизон преди да летим и тогава уж болката щяла да е минимална /в ушите де/ ;) Иначе за световъртежа както казахте от ушите е ;)