PDA

View Full Version : моля ви моля ви моля ви помогнете!



missTwlight0208
12-29-2009, 17:25
и така... започвам не е много дълго, но който го прочете и ме съветва шще съм наистина много благодарна. Преди 2год 3 не съм сигурна носих скоби, но веднъж ги бях свалила и ги бях сложила в една найлонова торбичка и баба не ги беше видяла и ги беше хварлила в печката ефекта няма нужда да ви казвам какъв беше... и повече не сложих. Сега отново съм навита за красива усмивка, но трябва да ми изкарат 4тите зъби (страшно много ме е страх от болката и от упйката и от всичко а и да загубя 2 здрави заба...) другия вариант е да чакам докато стана на 18 год на ми правят корони иначе няма смисъл от скоби а за брекитите кзаха че само нарушават емайла на зъбите и ми показаха много лоши разултати от други хора. Вскичко това е мнение на стоматолог утре ще ходя на ортодонт. Вие какво бихте направили ако сте на мое място??? на мен първата ми мисъл беше да ги остава така пак си ми чарожна усмивката :P дайте ми съвет наистина се нуждая от такъв защото с настроението си развалям и това на семейстово ми а те не са виновни...

Alexandriq
12-29-2009, 17:33
Споко брекитите въобще не нарушават емайла ;) Другото най-добре събери кураж и отиди на лекар за да видят какво може да се направи може и да има не толкова страхлив начин за махането на зъбите ти ;) Упойката нищо че е с игла като спинцовка боли точно за 3 секунди ;) най-добре отиди сложи си упойка и всичко ще протече надявам се като по вода и ще си имаш прекрасен смайл :grin:

missTwlight0208
12-29-2009, 17:49
ооо показаха ми едни зъби на едно момиче на макет де с дупки и кариеси от тия брекити и после стават кариеси на предните зъби умирам от страх от игли :x не ме мислете за лигла, но умирам сериозно а това са ми 2 красиви бели здрави зъба колко хора си мечтаят да имат а аз ще ги вадя утре съм на ортодонт но само за професионално мнение не се знае какво ще искам

supernaturalgirl
07-13-2010, 14:14
ами аз нямах точно твоя проблям не мисля че съм дебела но реших да започна да се храня здравословно първо разчистих всичката много калорична храна бекони майонези и тем подобни и главно разчистих цялата къща от сладки и до всичко което мога да се докопам като например солетки кексчета и женски неща но все пак ти имаш малко поразличен проблем наявам се д съм ти помогнала :razz: :-D

Paramour
07-13-2010, 21:14
ами аз нямах точно твоя проблям не мисля че съм дебела но реших да започна да се храня здравословно първо разчистих всичката много калорична храна бекони майонези и тем подобни и главно разчистих цялата къща от сладки и до всичко което мога да се докопам като например солетки кексчета и женски неща но все пак ти имаш малко поразличен проблем наявам се д съм ти помогнала :razz: :-D

Грешна тема? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


по темата: Ми и мене ме гласяха за брекети, ама в крайна сметка се оказа, че може и с шини, с които аз няма да се покажа извън стаята ми ест. 8-) Но ако може и без да ти махат тези здрави зъби да си оправиш усмивката според мен ще е най-добре (: