PDA

View Full Version : Компютърът ми ручи!



Vesk0u
12-29-2009, 16:56
Значи включвам си компютъра и през цялото време ручи. Преди един удар беше достатъчен, за да спре да ручи за цял ден, но сега започва едва след няколко секунди отново. Един приятел ми каза, че е от вентилатора. Изчистих го, но като че ли ручи малко по-силно. Кажете от какво може да е проблема и как да го отстраня.

justinlow
12-29-2009, 17:00
Пробвай с 2 удара :D
Иначе иди до магазина, купи си малко машинно/смазочно масло, отвори си щайгата, свали проблемния вентилатор и го "удави" в масълцето. Потърси в Гугъл за по-подробно обяснение на процедурата по смазването.

След тази процедура не би трябвало да имаш проблем. В краен случай смени вентилатора(обикновените модели са евтини).

Eddie
12-29-2009, 17:32
Пробвай с 2 удара :D
Иначе иди до магазина, купи си малко машинно/смазочно масло, отвори си щайгата, свали проблемния вентилатор и го "удави" в масълцето. Потърси в Гугъл за по-подробно обяснение на процедурата по смазването.

След тази процедура не би трябвало да имаш проблем. В краен случай смени вентилатора(обикновените модели са евтини).

Не мисля, че е добра идея да се ползва машинно масло, поради факта, че после по него много бързо се залепва прах и става една гъста субстанция, която само бави вентилатора.

Погледни какво са писали хората по тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=33033[/url]

justinlow
12-29-2009, 19:06
Не мисля, че е добра идея да се ползва машинно масло, поради факта, че после по него много бързо се залепва прах и става една гъста субстанция, която само бави вентилатора.

Погледни какво са писали хората по тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=33033[/url]

Във вътрешността на вентилатора няма как да проникне прах. Единственият отвор към механизма му се намира на гърба му и е с диаметър няколко милиметра. Освен това е покрит с лепенка. Точно в този отвор всъщност трябва да капнеш маслото.

mgxpower
12-30-2009, 02:23
Може би ручи от ударите ти 8-) :lol: :lol: :lol: :lol: