PDA

View Full Version : DVD-то на лаптопа не бачка? o.O



LittleDude
12-29-2009, 18:23
лаптопа е стар - Compaq nx9105 и преди няколко дни ми изчезна оптичното у-во от MyComputer... слагам диск - нищо...
как да го оправя?

doomkillerr
12-29-2009, 18:32
лаптопа е стар - Compaq nx9105 и преди няколко дни ми изчезна оптичното у-во от MyComputer... слагам диск - нищо...
как да го оправя?

Виж дали го разпознава Биоса! Ако не го познава, предполагам ще трябва да разглобиш.
П.С. - Възможно е проблема да е от операционната система... :)

LittleDude
12-29-2009, 19:07
слагам диск, завърта се (почва да шуми) и нищо повече... в биоса не ми показва у-ва, в Device Manager ми разпознава само Daemon tools у-вото...

doomkillerr
12-29-2009, 19:51
Това че се завърта диска е нормално, защото има ток до него, но е възможно нещо друго да се е разместило щом не ти го познава БИОСА! 8)

Едит: Как така в Биоса не ти се показват устройствата?!?! :shock:
Ми, че как тогава го настройваш да буутва от CD/DVD-то? 8)

LittleDude
12-29-2009, 20:22
Това че се завърта диска е нормално, защото има ток до него, но е възможно нещо друго да се е разместило щом не ти го познава БИОСА! 8)

Едит: Как така в Биоса не ти се показват устройствата?!?! :shock:
Ми, че как тогава го настройваш да буутва от CD/DVD-то? 8)
кат го напрая дa буутва от CD то нищо не става... просто почва да ми зарежда уиндоуса.. в биоса намирам само харда?

doomkillerr
12-29-2009, 20:31
Вариантите според мен са два:

1. Опитваш се сам да решиш проблема, като опиташ да наместиш ДВД-то или направо разглобиш лаптопа
2. Носиш го на сервиз да го видят

- Трети вариант смятам, че няма... :)

LittleDude
12-30-2009, 11:12
Вариантите според мен са два:

1. Опитваш се сам да решиш проблема, като опиташ да наместиш ДВД-то или направо разглобиш лаптопа
2. Носиш го на сервиз да го видят

- Трети вариант смятам, че няма... :)
ще го отворя и ще видя... другият ми въпрос е как да му включа Wireless-а да търси мрежи? Доло знака му свети синьо, сложил съм драйвъри за у-вото, в Device Manager ми е на Enabled, а като пусна HP Wireless Assistant ми пише от Device Manager да включа wireless-а (той ми е включен - Enabled и доло свети) ???