PDA

View Full Version : С какво искате да се занимавате ?



malkata_princeska13
12-29-2009, 18:52
Здравейте всички :)
Мисля, че някъде тука имаше такава тема, но не я намирам пък и е стара..
Нека тука кажем кой какъв иска да бъде и какво мисли да учи и следва след 12 клас.Интересно ми е, защото аз съм се насочила към 2 неща, но нещо се стреснах от изпитите. Та вие сте :arrow:

danibebi
12-29-2009, 19:00
Ами аз не мисля да уча след 12 клас,ученето не е за мен..определено. 8-) Мисля след време да се запиша някъде да пея,защото искам да стана фолк певица :grin: Колкото и смешно да им звучи на някои на мен не ми пука..всеки си има мечти.. 8)

DesireToFire
12-29-2009, 19:36
^^ Радвам се за теб. Хубаво е хората да имат мечти, които да могат да реализират. Само ще ти трябва да си намериш свободно женско име :-o .

Иначе аз съм мислила, но не знам още. Може би право, заради криминалистиката или нещо с изкуства. Преди исках да правя тотуировки, но чак толкова добър художник не съм :D

OneDayInNewYork
12-29-2009, 19:45
ще следвам право :)

ivcheto0o
12-29-2009, 19:46
право или маркетинг и реклама :)

chemist9009
12-29-2009, 20:12
Мисля да уча компютърна химия или химично инженерство,по вероятно е първото :grin: :grin: :grin:

Pwnmaster
12-29-2009, 20:14
Аз ще си остана pimp.

st3f1too
12-29-2009, 20:27
ми още не съм решила :? ,но много ми харесва професяата да си оправител на хотел,ресторант :)

mrtn
12-29-2009, 20:33
фармация, или медицина.. :)

Unendlich
12-29-2009, 21:46
Смятам да следвам право или журналистика, все пак имам още 3 години и половина, така че.. когато му дойде времето, само ще си покаже. :)

Hayles
12-29-2009, 22:25
Ми първо исках да съм аниматор ;d ама сега съм насочена към брокер ; ) )

K0rTexXx
12-30-2009, 09:42
Незнам защо, но от както се помня винаги мечта ми е било да съм от спец. частите.Запален съм по оръжия и такива неща :)

Infinity
12-30-2009, 09:55
Определено журналистика.
Да съм главен редактор в модно списание ми е най-истинската мечта.

shisharkatapz
12-30-2009, 10:17
Ученето не е за мен,нито пък бачкането.Ще ставам дилър :D

BuBzzz
12-30-2009, 10:31
ами моята мечта е да стана стюардеса :P :)

EnterYourNameHere
12-30-2009, 11:04
На мен ми се занимава с волейбол, ама
едва ли ще стане.
За това мисля да уча икономика или нещо такова. 8-)

BrainlessROCKBABY
12-30-2009, 11:29
нещо експресивно..може би в някоя Художествена академия или пък да следвам архитектура..с тва ПМГ би било добра идея 8-)

OneGirl
12-30-2009, 11:55
Медицина или ДМ :grin: :grin:

awerw
12-30-2009, 13:27
Доктор :) но не е сигурно :)

s3nsual
12-30-2009, 13:36
Ще уча хотелиерство и ресторантиорство :grin: , ако ме приемат във Варна . Искам да се занимавам с хотелиерски бизнес . Мечтата ми е да имам собствен хотел , но за това трябват доста средства

danibebi
12-30-2009, 15:45
[quote="DesireToFire"]^^ Радвам се за теб. Хубаво е хората да имат мечти, които да могат да реализират. Само ще ти трябва да си намериш свободно женско име :-o .

Е името не е проблем..може би съм решила с какъв псевдоним да се изявявам вече :lol: :-) макар,че има още доста време.. :P :P

SuNsHiNe6
12-30-2009, 17:46
Още не съм сигурна,но за сега -право

December
12-30-2009, 21:28
Най-вероятно ще следвам с английска филология,после на бригада,и ако се върна в България може да стана преводачка в някоя фирма,учителка, или да развеждам туристи ддз..нещо подобно.Но имам няколко години до токава,и като се знам ква съм изобретателна може да реша да ставам космонавт :lol:

П.П. като бях малка исках да ставам призидент на САЩ.Тва е една от най-запомнящите се мои мечти

sanyflower7
12-31-2009, 15:36
За да не правя нова тема искам да попитам лесно ли се става студент и лесно ли се приема в по големите градове пр варна

elito0o0o0
12-31-2009, 15:39
Много време има докато реша каква наистина искам да стана.Когато бях в 6 и 7 клас много исках да се занимавам с медицина,но като знам колко много трябва да се чете.. се позамислих.

elito0o0o0
12-31-2009, 15:45
За да не правя нова тема искам да попитам лесно ли се става студент и лесно ли се приема в по големите градове пр варнаНищо не е лесно. Трябва много да учиш. Не си спомням много добре,но мисля,че можеш да избираш през какви изпити искаш да минеш.. Брат ми мина по Математика и май и по Български :-o :-o не помня,а гаджето му беше на изпити по История и Български. Зависи какво искаш да учиш и кои са ти силните предмети. А колкото до това дали лесно приемат.. във всеки един университет е различно. В някои изискват доста по-големи балове от други.. Като стане време ще разучиш всичко ;)

sanyflower7
12-31-2009, 15:54
За да не правя нова тема искам да попитам лесно ли се става студент и лесно ли се приема в по големите градове пр варнаНищо не е лесно. Трябва много да учиш. Не си спомням много добре,но мисля,че можеш да избираш през какви изпити искаш да минеш.. Брат ми мина по Математика и май и по Български :-o :-o не помня,а гаджето му беше на изпити по История и Български. Зависи какво искаш да учиш и кои са ти силните предмети. А колкото до това дали лесно приемат.. във всеки един университет е различно. В някои изискват доста по-големи балове от други.. Като стане време ще разучиш всичко ;)
Горе долу с какъв бал преминават знаеш ли колко се иска

sanyflower7
12-31-2009, 15:54
Аз съм още на 13 но ми е интересно

elito0o0o0
12-31-2009, 16:23
За да не правя нова тема искам да попитам лесно ли се става студент и лесно ли се приема в по големите градове пр варнаНищо не е лесно. Трябва много да учиш. Не си спомням много добре,но мисля,че можеш да избираш през какви изпити искаш да минеш.. Брат ми мина по Математика и май и по Български :-o :-o не помня,а гаджето му беше на изпити по История и Български. Зависи какво искаш да учиш и кои са ти силните предмети. А колкото до това дали лесно приемат.. във всеки един университет е различно. В някои изискват доста по-големи балове от други.. Като стане време ще разучиш всичко ;)
Горе долу с какъв бал преминават знаеш ли колко се искаЕми попринцип ако имаш по-нисък бал от 20 .. не си за никъде просто.. Иначе трябва да имаш поне 27-28 за да си сигурна,че ще влезеш ;)

sanyflower7
12-31-2009, 17:16
За да не правя нова тема искам да попитам лесно ли се става студент и лесно ли се приема в по големите градове пр варнаНищо не е лесно. Трябва много да учиш. Не си спомням много добре,но мисля,че можеш да избираш през какви изпити искаш да минеш.. Брат ми мина по Математика и май и по Български :-o :-o не помня,а гаджето му беше на изпити по История и Български. Зависи какво искаш да учиш и кои са ти силните предмети. А колкото до това дали лесно приемат.. във всеки един университет е различно. В някои изискват доста по-големи балове от други.. Като стане време ще разучиш всичко ;)
Горе долу с какъв бал преминават знаеш ли колко се искаЕми попринцип ако имаш по-нисък бал от 20 .. не си за никъде просто.. Иначе трябва да имаш поне 27-28 за да си сигурна,че ще влезеш ;)
Е то зависи от колко общо и колко наи малко бала си искат то зависи и от университета
след седми клас маи те приемат ако имаш над троика и то зависи къде де

revolver
12-31-2009, 17:27
Аз завърших ,и се ориентирах към Зооология.Уча за ветеринар в ИСтанбул в Зоо института :)

Luscious_Heart
12-31-2009, 17:39
Ще работя като мангалка на боклукчийска кола към Титан - София. :D

Майтап. Искам или банково дело, или право (може и международно право дори).

DinViesel
12-31-2009, 17:45
аз пък искам да работя като компютърен аниматор.. рисуването ми е най силната страна.. ии ще си съдера задните части от учене ако трябва но това ще работя 8)

vampire_girl_
12-31-2009, 18:01
Аз завърших ,и се ориентирах към Зооология.Уча за ветеринар в ИСтанбул в Зоо института :)

евала :grin: детската ми мечта,дъъъълги години беше да стана ветеринарна лекарка и като се замисля,все още идеята,доста ми харесва ^^

rosse13
01-01-2010, 10:00
Искам да стана физик или неврологл :grin:

Stani46
01-01-2010, 10:12
Искам да стана мързел(то и ся съм си ) :D :D :D :D

AraBella
01-01-2010, 11:27
Искам да работя нещо артистично.Мечтая да стана актриса или писател или психолог.Aбе все още не съм решила какво точно.

purpledawn
01-01-2010, 12:01
Като бях малка исках да съм ветеринар, много обичах животните.
Сега не искам да ставам ветеринар 8-)
И аз не знам.. искам да замина някъде и там да уча.. иска ми се да работя нещо креативно. Последно исках да ставам психолог и ми се струва добра идея ;Д

Fruity
01-01-2010, 12:09
Бла,не знам.Право?!
Не,наистина според мен има време да избера с какво да се занимавам.

great_mari
01-01-2010, 12:12
Искам нещо с рисуване,обичам да рисувам,въпреки че не съм много добра,но родителите не са съгласни :( :( така че ще се ориентирам най-вероятно някакво занимание включващо физика,математика..нещо такова,но определено не и учител 8-)

sanyflower7
01-01-2010, 13:42
Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент

Goddess
01-01-2010, 14:14
След като завърша, искам да уча или психология, или маркетинг и реклама. А отделно искам да се запиша и на уроци по пеене - като хоби, пък ако се превърна и в професия, ще се радвам. :)
Но общо взето, нещо медийно.



Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент

Възможно е, ако си изкараш матурите с прилични оценки и балът ти достига за даден ВУЗ. Но при всички положения ти трябва и хубава диплома.

Infinity
01-01-2010, 14:21
Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент
Защо задаваш все такива еднии....сдухани въпроси. 8-)

BubbleGirll
01-01-2010, 15:51
ми аз искам сега на 1-во място да влезна в езиковата гимназия която съм си избрала приемат ли ме там дай боже после искам международни връзки или право нещо медицина незнам :-) :-) :-) :-P

sanyflower7
01-01-2010, 16:30
След като завърша, искам да уча или психология, или маркетинг и реклама. А отделно искам да се запиша и на уроци по пеене - като хоби, пък ако се превърна и в професия, ще се радвам. :)
Но общо взето, нещо медийно.



Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент

Възможно е, ако си изкараш матурите с прилични оценки и балът ти достига за даден ВУЗ. Но при всички положения ти трябва и хубава диплома.
Хубава диплома може би ще ре4е някаде от 5 нагоре

sanyflower7
01-01-2010, 16:31
Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент
Защо задаваш все такива еднии....сдухани въпроси. 8-)
Аз съм 7ми клас просто ми е интересно но аз все пак оценявам мнението ти

Mastta
01-01-2010, 17:26
Възможно ли е ако в у4илище не си много добър да станеш студент
Защо задаваш все такива еднии....сдухани въпроси. 8-)
Аз съм 7ми клас просто ми е интересно но аз все пак оценявам мнението ти

ти мисли за изпита след 7ми клас за гимназиите, пък до 12 клас всичко може да се промени .. !! А моето мнение е че в България се става много лесно студент, само като си представя с какви неграмотници са пълни "елитните" университети. То е ясно че все някъде ще те приемат, но зависи къде. А то е повече от ясно че добри университети в България няма ...

Goddess
01-01-2010, 20:29
Хубава диплома може би ще ре4е някаде от 5 нагоре

Не бе, не е казано, че трябва да е толкова. Много зависи от самата година и масовите резултати. По - минали години помня, че приемаха и с 3ки. Като няма по - високи, естествено. А пък в частни университети като НБУ все ще те приемат, защото си плащаш..Пак караш изпити, ама не връщат..Но е много жалко да се надяваш на това.
А и в гимназията определено ще се промени. Аз в 6ти клас бях супер, ама супер слаба ученичка. Но се стегнах, сега успехът ми винаги е над 5.

sanyflower7
01-02-2010, 10:11
Хубава диплома може би ще ре4е някаде от 5 нагоре

Не бе, не е казано, че трябва да е толкова. Много зависи от самата година и масовите резултати. По - минали години помня, че приемаха и с 3ки. Като няма по - високи, естествено. А пък в частни университети като НБУ все ще те приемат, защото си плащаш..Пак караш изпити, ама не връщат..Но е много жалко да се надяваш на това.
А и в гимназията определено ще се промени. Аз в 6ти клас бях супер, ама супер слаба ученичка. Но се стегнах, сега успехът ми винаги е над 5.
На колко си и ако си на 18 студентка ли си

sladkish_14
01-03-2010, 09:51
`sanyflower7` вместо да затрупваш темата с глупави въпроси, влезни в някой сайт и си отговори, не ще само да питаш и да чакаш.

Иначе аз съм решила да стана или брокер или редактор в някое списание.Колебая се дали да запиша журналистика или икономика.Вероятно ще завърша с 2 висши така като се гледам и от двете не се отказвам, тъй че от тази година започвам сериозна подготовка и по двете.