PDA

View Full Version : Мнения и коментари относно Windows Xp/ Vista /7/



bebzgirl
12-29-2009, 19:03
Еми споделете за който Искате от всичките плюсове и минуси кой ви е харесал и защоо препоръчайте на другите :]

loveUpeps4o
12-29-2009, 19:29
XP - има бъгове
Vista - прекалено много ресурси иска
se7en - най-добрата за сега. По-удобна е за програмистите :)

Kind Regards, loveUpeps4o

LittleDude
12-29-2009, 19:30
XP - най добрия
Vista - само зо игри става
7 - без Service Pack е нищо

doomkillerr
12-29-2009, 19:49
Всичко по-надолу е лично мое мнение и нямам никакво намерение да влизам в спорове дали нещата написани от мен са точно така или бъркам тотално някъде!!! 8)

1. Windows XP - За мен ще си остане една от най-добрите операционни системи на компанията Microsoft! ХР-то същевременно е доста леко, като върви и на много стари машини, а също така е доста функционално и оптимизирано. Първоначално тази операционна система криеше много рискове по отношение на сигурноста, както и стабилността на работа, които се пооправиха след появата на "Service Pack 2", а по късно и "SP 3". Не мога да подмина факта с грешките и крашването на операционната система (така наречения "син екран на смъртта"). Все пак с малко финни настроики и оптимизация на системните процеси, работи доста безпроблемно!

2. Windows Vista - Тя според мен (а и според много други) беше една много голяма ГРЕШКА! При първоначалната си поява работеше толкова бавно, че всеки потребител я фулеше наляво и надясно. След появата на обновленията я пооправиха малко, но за мен така и си остана грешка. Като цяло товари компютъра и използва много от системните му ресурси, а в същото време приложенията се отварят доста бавно. Всъщност с Vista съм работил най-малко от трите операционни системи и е възможно да нямам пълен поглед на нещата... :)

3. Windows 7 - Това е моят нов фаворит - предполагам, че и за много други потребители. Първоначалното ми впечатление за тази операционна система беше върху едно от тестовите копия пуснати от Microsoft. Тогава ми хареса как изглежда и как върви с лекота, без да изцежда много от системните ресурси на РС-то ми! В този момент силно се надявах да не я съсипят, до като я пуснат официално и ето че не ме разочароваха! До този момент (близо 4-ри месеца) използане на новия Windows съм изключително доволен! Няма ги "страшните сини екрани", няма забиване, няма проблеми... :) Зарежда малко по бързо от доброто старо "ХР" - може и 1 секунда да е разликата, но я има! :) Проблеми с драйвери няма, защото тези за Vista (32 или 64 бита) стават безпроблемно, всички програмки и игри също вървят и т.н. Ако мога да я опиша с една дума, то тя би била "СУПЕР"! 8)

bebzgirl
01-02-2010, 17:19
Всичко по-надолу е лично мое мнение и нямам никакво намерение да влизам в спорове дали нещата написани от мен са точно така или бъркам тотално някъде!!! 8)

1. Windows XP - За мен ще си остане една от най-добрите операционни системи на компанията Microsoft! ХР-то същевременно е доста леко, като върви и на много стари машини, а също така е доста функционално и оптимизирано. Първоначално тази операционна система криеше много рискове по отношение на сигурноста, както и стабилността на работа, които се пооправиха след появата на "Service Pack 2", а по късно и "SP 3". Не мога да подмина факта с грешките и крашването на операционната система (така наречения "син екран на смъртта"). Все пак с малко финни настроики и оптимизация на системните процеси, работи доста безпроблемно!

2. Windows Vista - Тя според мен (а и според много други) беше една много голяма ГРЕШКА! При първоначалната си поява работеше толкова бавно, че всеки потребител я фулеше наляво и надясно. След появата на обновленията я пооправиха малко, но за мен така и си остана грешка. Като цяло товари компютъра и използва много от системните му ресурси, а в същото време приложенията се отварят доста бавно. Всъщност с Vista съм работил най-малко от трите операционни системи и е възможно да нямам пълен поглед на нещата... :)

3. Windows 7 - Това е моят нов фаворит - предполагам, че и за много други потребители. Първоначалното ми впечатление за тази операционна система беше върху едно от тестовите копия пуснати от Microsoft. Тогава ми хареса как изглежда и как върви с лекота, без да изцежда много от системните ресурси на РС-то ми! В този момент силно се надявах да не я съсипят, до като я пуснат официално и ето че не ме разочароваха! До този момент (близо 4-ри месеца) използане на новия Windows съм изключително доволен! Няма ги "страшните сини екрани", няма забиване, няма проблеми... :) Зарежда малко по бързо от доброто старо "ХР" - може и 1 секунда да е разликата, но я има! :) Проблеми с драйвери няма, защото тези за Vista (32 или 64 бита) стават безпроблемно, всички програмки и игри също вървят и т.н. Ако мога да я опиша с една дума, то тя би била "СУПЕР"! 8) СъГласнъ :D :D :D :D

ivanstef
01-02-2010, 19:01
Въпрос на вкус казал заека и си облизал задника!
Просто такива въпроси нямат едностранен отговор 8)

Kopu
01-02-2010, 19:12
Всичко по-надолу е лично мое мнение и нямам никакво намерение да влизам в спорове дали нещата написани от мен са точно така или бъркам тотално някъде!!! 8)

1. Windows XP - За мен ще си остане една от най-добрите операционни системи на компанията Microsoft! ХР-то същевременно е доста леко, като върви и на много стари машини, а също така е доста функционално и оптимизирано. Първоначално тази операционна система криеше много рискове по отношение на сигурноста, както и стабилността на работа, които се пооправиха след появата на "Service Pack 2", а по късно и "SP 3". Не мога да подмина факта с грешките и крашването на операционната система (така наречения "син екран на смъртта"). Все пак с малко финни настроики и оптимизация на системните процеси, работи доста безпроблемно!

2. Windows Vista - Тя според мен (а и според много други) беше една много голяма ГРЕШКА! При първоначалната си поява работеше толкова бавно, че всеки потребител я фулеше наляво и надясно. След появата на обновленията я пооправиха малко, но за мен така и си остана грешка. Като цяло товари компютъра и използва много от системните му ресурси, а в същото време приложенията се отварят доста бавно. Всъщност с Vista съм работил най-малко от трите операционни системи и е възможно да нямам пълен поглед на нещата... :)

3. Windows 7 - Това е моят нов фаворит - предполагам, че и за много други потребители. Първоначалното ми впечатление за тази операционна система беше върху едно от тестовите копия пуснати от Microsoft. Тогава ми хареса как изглежда и как върви с лекота, без да изцежда много от системните ресурси на РС-то ми! В този момент силно се надявах да не я съсипят, до като я пуснат официално и ето че не ме разочароваха! До този момент (близо 4-ри месеца) използане на новия Windows съм изключително доволен! Няма ги "страшните сини екрани", няма забиване, няма проблеми... :) Зарежда малко по бързо от доброто старо "ХР" - може и 1 секунда да е разликата, но я има! :) Проблеми с драйвери няма, защото тези за Vista (32 или 64 бита) стават безпроблемно, всички програмки и игри също вървят и т.н. Ако мога да я опиша с една дума, то тя би била "СУПЕР"! 8)
+1

viksit0y
01-02-2010, 19:16
Windows 7 \:D/

vs991
01-03-2010, 12:34
Microsoft Windows XP-Ще си остане една от най-добрите.Представена беше преди 8 години,а година по-късно се появи нейният първи сервизен пакет.През 2004 пък се появи 2-рият пакет,включващ Bluetoth 2.0 и WiFi мениджъра.SP3 се появи и аз незнам кога :-D Мисля,че 2007...Много е добра операционната система определено си заслужава.Но е стара към днешните технологии-колкото и да се ъпдейтва,един 8 годишен продукт(8 години са век във ИТ) няма какво да се постигне.

Vista-Прекрасна Операционна Система е.Не е бъгава,просто изисква наитисна добър компютър с добра GPU.За мен ще си остане като най-добрите.

Se7En-В момента съм с нея-64битовият и вариант на 2GB RAM върви чудесно,още повече,че процесора ми го поддържа(64-те бита де).
А изказването,че без SP не става ме поздразни,защото е пуснато очевидно от човек,който никога не евиждал Windows 7(или не във финалната версия).И аз съм използвал BETA/RC версиите,но крайната е отлична.Искам да ви кажа обаче,че као имате 2GB RAM и 64-битов процесор(той поддържа и 32-битовите ос естественно) си сложете 64-битовата.Върви ИДЕАЛНО,а не както казват някои,че не вървяла и и трябвало минимум 4.32-битовите версии искат максимум 3,5GB RAM и не могат с повече,докато 64-битовите имат лимит измерващ се във няколко терабайта,ако не се лъжа точно 16,но то твърди дискове има максмум 2TB пък за RAM ли...още повече кой ще ти ползва толкова RAM в каквито и да е условия?Пък и би било невъобразимо скъпо.От Vista Windows се инсталира по-лесно,не че и иначе е трудно де.Инсталирвал и конфигурирвал съм 98,2K(2000),XP,VISTA,7 както и техните предварително издания Vista Alpha-Longhorn 4047,Windows 7 RC Bulid 71000.Най-голям зор може да се каже,че имах при XP първият път,защото той ми беще първата ОС която преинсталрвах.Незнаех,че трябжвало да си слоаж драйвери за видео и звук и се чудя що ми насича картината и защо не чувам песните... :D но и това го преживях.Всички сме го минавали.

DarkAngelOfHope
01-03-2010, 13:07
Ами аз съм си с класиката Windows XP ... просто 7-цата не е за мен все още ... слагал съм я няколко пъти да я видя, работил съм на нея и все пак, все още предпочитам ресурсите които иска да ги ползвам за друго :) имам 2 харда 80 и 160 GB но тъй като съм uploader на торенти всеки MB е от значение :D процесора ми също се товари доста (особено като си пусна BitLord-a) а и като видя че ми ползва 700-800 MB RAM без да съм пуснал нищо ... пак не ми харесва (има 3 GB). Та това е ... иначе ако си сменя hardware с похубав сигурно ще се възползвам от 7-цата ... Vista не искам да коментирам :)

Lav40
01-05-2010, 23:06
XP - най добрия
Vista - само зо игри става
7 - без Service Pack е нищо
Не точно.
ХР SP2/SP3 е добро!Но прекаленно несигурно.Прекаленно лесно се бъгва!
Vista SP1/SP2-Най-доброто!Стабилна ОС,много по-осъвършенствана спрямо ХР и 7(на този етап),но малко по-лакома за оперативна памет.
7-ДА!ХР и Виста БЕЗ СП бяха МНОГО ПО-ЗЛЕ от 7.С нетърпение очаквам СП1!Но до тогава ще се придържам към Вистата!

vs991
01-06-2010, 12:01
Ама вие защо го правите на проблем това SP?
И знаете ли изобщо какво е това?
SP=Service Pack=Сервизен пакет включващ драйвери,подобрена стабилност на ОС,и най-вече много по-голям сигурност.
7 е страхотен и със,и без сервизен.Не му е дошло времето,стига.

firestone224
01-06-2010, 15:46
Windows Xp ще си остане най-добър за винаги.. :-P

vs991
01-07-2010, 12:49
Windows Xp ще си остане най-добър за винаги.. :-P

Мечтай си.
Ако седнеш на компютър със 7 и гио позлваш една седмица и те върнем на XP ще гледаш XP като полезно изкопаемо...бил най-добър.
Абе вашата представа за ОС каква е?Да заема 1мб рам и всичко да и върви така ли?МИ неможе!7 е най-добра,най-нвоото винаги си е най-добро!!!Не можете ли да го схванете,бе?
:-x :-x :-x Писна ми,XP е добра но е стара-на 8 години е!!!

skuck
01-07-2010, 13:18
За сега 7 ми дава тва което ми даваше и Xp, ама МНОГО МЕ ДРАЗНИ, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СМЕНЯ МАК АДРЕС!!!
Виста имах точно 2 часа след като си купих лаптопа... (и я ирейзнъх от харда си и никога повече не съм си я слагал - МРАЗЯ Я) имам чуството, че Виста се явява, някаква недоизкосурена версия на бетата на 7... Нищо чудно M$ да са я пуснали да поизкарат малко парички!

doomkillerr
01-07-2010, 16:27
За сега 7 ми дава тва което ми даваше и Xp, ама МНОГО МЕ ДРАЗНИ, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СМЕНЯ МАК АДРЕС!!

А защо не можеш? Какъв е проблема...?!?! :-o

skuck
01-07-2010, 19:27
Ти можеш ли?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=310635 - тук съм описал!

Chacho
01-08-2010, 09:38
А аз си мислех, че мак адреса е хардуерен...


С ХР и Юбунту съм.

Outlaw87
01-08-2010, 11:24
XP c00l
7цата много ресурс иска да я ... с p4 2.4GHz съм с 2GB DDR2 и вървеше гадно

skuck
01-08-2010, 16:41
Аз съм по слаб от тебе, и ми върви добре колкото ХР ... кажи-речи!

LuxurySk0B
01-09-2010, 08:19
Linux beryl :D