PDA

View Full Version : маски за рядка коса



Stela90
12-30-2009, 10:21
моля ви кажете ми някаква маска за сгъстяване на косата,страшно тънка ми е :( прочетох някъде за кисело мляко и мая,някой пробвал ли е?

nymphadora
12-30-2009, 10:26
косата ти няма как да стане по-гъста можеш само да я заздравиш,сега ще потърся една много полезна тема

nymphadora
12-30-2009, 10:28
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=245326

също мога да ти препоръчам тази маска http://plamboy.com/images/Lorys-maska-zmia.jpg много е добра и не е скъпа :) [/b]

chocolatee
12-30-2009, 11:12
Потърси в интернет има много хубави домашни маски за коса.Аз предпочитам домашните, според мен са по-добри.Много добри мнения съм чувала за тази маска на LORYS, която момичето преди мен е постнало. ;)

sunshine955
01-01-2010, 11:56
не я третирай (ако изобщо го правиш :D ) намали пресата ако използваш
прави и всяка седмица маски като сменяш съставките
:) аз си правя следната
1 суп.лъжица зехтин
1 суп.лъжища алкохол
1 жълтък
сока на половин лимон
разбъркваш ги в порцеланова или пластмасова купичка,да не е метална защото съм чувала,че убива витамините на маската
стоиш с нея около 2 часа и после миеш със шампоан.
После косата ти става много лъскава и мекичка и даже изглежда по-гъста.
А,може ако имаш косопад да ти е рядка косата
:-o ако е така потърси в интернет маски за косопад
Успех :-)

Bibz
01-02-2010, 14:27
А да ви попитам... за която и да е маска, как точно я слагате на косата? :-o И само в корените, или върху цялата коса? 8-)

silwinka
01-02-2010, 15:14
Ето ти подхранваща и стимулираща домашна маска-
5 хининови хапчета, стрити на прах, смесени с един жълтък и една ампула вит. А. Ако косата е по-дълга количеството на жълтъка и витамина става двойно. Маската се държи минимум един час, след което се отмива само с вода. На финала се изплаква с 1 л вода, в която е добавен и сокът на един лимон.

Подхранваща маска за коса
Забъркват се 1 яйце с кофичка кисело мляко, отцедено предварително, рициново масло 50 мл, 1 ч. л. алкохол, половин лимон- изцеден. Разбърква се добре и се втрива в корените и после по дължината. Слага се найлон и кърпа.

Попринцип в интернет има много домашни и хубави маски за коса!Доста добри са..

nymphadora
01-02-2010, 15:38
А да ви попитам... за която и да е маска, как точно я слагате на косата? :-o И само в корените, или върху цялата коса? 8-)

ако ти е много суха косата може и в корените,иначе не