PDA

View Full Version : Как точно се създава такъв Hyperlink ?



make_you_mine
12-30-2009, 11:47
Здравейте, в Word трябва да създам хиперлинк, за да отида от една дума в документа на друга дума в документа. Знам,че става с инсъртването на bookmark, ама като го направя нещо не ми се получава. Примерно от 1вата страница от думата Заглавие трябва да отида на 3тата страница на думата Скенери. Как да направя това ?

doomkillerr
12-30-2009, 12:43
Ами точно както ти го обясни, така и се прави! Първо си маркираш текста, към който и искаш да те препраща хиперлинка или поставяш текстовия курсор в началото на реда с текста! След това отиваш в меню "Insert" -> "Bookmark..." - там трябва да зададеш име на препратката и съответно да я добавиш, чрез бутона "add". След това е още по-лесно... Маркираш думата, която ще служи, като хиперлинк - щракаш десен бутон върху нея и избираш "Hyperlink...", или другия вариант е от меню "Insert -> Hyperlink..." или още за по-лесно комбинация от клавиши "Ctrl + K". Ще ти се отвори прозореца от който трябва да избереш съответния предварително добавен "Bookmark..." от списъка... Ето и примерче:
http://img706.imageshack.us/img706/3026/12894513.jpg
Това е всичко!!!
Успех от мен! :)