PDA

View Full Version : Смъртната присъда - необходима или без приложение в 21 век



BERCUT
12-30-2009, 11:13
Смъртната присъда - необходима или без приложение в 21 век

След нашумелия спор между Китай и Великобритания във връзка с екзекуцията на британския наркотрафикант реших да ви ппитам какво ви е мнението за смъртните присъди в 21 век - нужни ли са или са отминали времето си.

Моето мнение е, че са нужни, носамо за особено тежки престъпления от рода на серийни убийства или изнасилвания, държавна измяна, както и производство на дрога, както и склоняването към продажбата и употребата й. Когато един човек отнеме или за дълго време съсипе нечий живот то би било редно да бъде наказан с най-тежката присъда с оглед на това, че излезлите от затворите са още по жестоки и склонни към повече убийства и изнасилвания.

D12Respect
12-30-2009, 11:56
Смъртна присъда само за убийците.За всички другги изверги на някой затвор, в който дори не са чували за "закони" Всеки ден пазачите да ги пребиват до края на живота им

ZipFail
12-30-2009, 13:39
Подкрепям ^ ;-)

amk933
12-30-2009, 16:06
Не е необходима, а задължителна. :)

bulgarian1878
12-30-2009, 18:23
Естествено, че съм за. Всеки разумен и нормален човек е за.

Зависи и от обстоятелствата, разбира се.

BERCUT
12-30-2009, 19:40
Вас, хора не са ли ви учили да се обосновавате. Идеята ми беше за водене на дискусия.

Vesk0u
12-30-2009, 22:20
Напълно подкрепям! А то е ясно защо и няма нужда от дискусиране. Не може на някакви мафиоти и наркобарони да бъдат осъждани на условни присъди или глоби... Случайте в България са страшно много! Като започнем с 2 годишната на Максим Ставийски и глобите от по 1000 лева (че дали не бяха и двойно по-малко) за собствениците на Индиго и много, много други...

Mi6inka
12-31-2009, 07:56
Напълно подкрепям! А то е ясно защо и няма нужда от дискусиране. Не може на някакви мафиоти и наркобарони да бъдат осъждани на условни присъди или глоби... Случайте в България са страшно много! Като започнем с 2 годишната на Максим Ставийски и глобите от по 1000 лева (че дали не бяха и двойно по-малко) за собствениците на Индиго и много, много други...


именно... и аз съм твърдо ЗА. Както казах вече в една друга тема... наказанията трябва да бъдат крайни, за да намалее престъпноста... Не може човек, който е отнел умишлено човешки живот да излежава някаква си НЕдоживотна присъда и след това да продължи...Ако знаеш, че като убиеш човек и ти ще бъдеш убит, дали ще го извършиш толкова лекомислено..Да не се повтарям, но наистина мисля, че смъртното наказание е необходимо!

amk933
12-31-2009, 10:06
Какво има да се обосноваваме, бе авторе, като мненията са хомогенни. То няма място за дебат.

Не е нормално серийни убийци да живеят. Не е нормално наркопласьори да живеят. Същото и със серийните изнасилвачи. За всички тях - летална инжекция. За финансови престъпления, отвличания, измами, обири, етс. вече да им дават години или, ако са по-тежки - до живот. Ама за наркобосовете, пласьорите, и другиите две престъпни разновидносто смятам, че си заслужават смъртно наказание. ;)

ПС: Освен това от икономическа гледна точка е мнооого по-изгодно за България. :)

bulgarian1878
01-02-2010, 15:46
Какво има да се обосноваваме, бе авторе, като мненията са хомогенни. То няма място за дебат.

Не е нормално серийни убийци да живеят. Не е нормално наркопласьори да живеят. Същото и със серийните изнасилвачи. За всички тях - летална инжекция. За финансови престъпления, отвличания, измами, обири, етс. вече да им дават години или, ако са по-тежки - до живот. Ама за наркобосовете, пласьорите, и другиите две престъпни разновидносто смятам, че си заслужават смъртно наказание. ;)

ПС: Освен това от икономическа гледна точка е мнооого по-изгодно за България. :)
Много хубаво го каза, браво.