PDA

View Full Version : Здравословно хранене - ЕСЕ



chocolatedidi
12-30-2009, 18:10
Здравейте,трябва да пиша ЕСЕ на тема "Здравословно хранене" - но незнам какво точно и как да го формулирам като есе. В интернет има много неща ама немога да напиша някакъв дневен режим и готово ! Затова ако може някой да помогне с някой сайт или съвет :) ! Мерси,предварително !

K0rTexXx
12-30-2009, 18:33
Добре ще се опитам да помогна (по български и литература имам 5 и 6)

1.Като за начало трябва да има въведение например: "Всички ние трябва да се храним здравословно, защото...." и продължаваш

2.Започваш да изброяваш кои са здравословните храни

3.Какъв ефект и полза имаме ние от здравословните храни

4.След това трябва да дадеш пример със себе си например: "Аз например ям :еди какво си: защото :еди какво си:

5.Накрая ВИНАГИ трябва да има увод (в момента не мога да се сетя питай вашите, ако се сетя ще пиша)

П.П Успех :)

Infinity
12-30-2009, 18:44
^ Абе , човече какъв увод те гони в края на есе, съчинение или каквото и да е ?
Увод се пише в началото , в края е заключение/ извод. :)
Иначе , като план това , което си дал не е лошо , но е прекалено елементарно, и ако е в по-горните класове ми се струва , че малко повечко старение няма да е излишно.
А до авторката / автора бих го посъветвала наистина да седне и да си го напиша, защото ако такова есе , на такава лесна тема не може да напиша то тогава какво правим по-нататък..? :-o
Не ме упреквайте , че съм седнала да разправям кой какво да прави без да давам нищо полезно като информация , но просто е така. :)

chocolatedidi
12-30-2009, 18:50
Добре ще се опитам да помогна (по български и литература имам 5 и 6)

1.Като за начало трябва да има въведение например: "Всички ние трябва да се храним здравословно, защото...." и продължаваш

2.Започваш да изброяваш кои са здравословните храни

3.Какъв ефект и полза имаме ние от здравословните храни

4.След това трябва да дадеш пример със себе си например: "Аз например ям :еди какво си: защото :еди какво си:

5.Накрая ВИНАГИ трябва да има увод (в момента не мога да се сетя питай вашите, ако се сетя ще пиша)

П.П Успех :)



Мерси,това ми трябваше )

Unendlich
12-30-2009, 18:57
Защо не напишеш нещо различно от всички, например ..


Здравословното хранене е пълна глупост .. развиваш и обесняваш - защото съм млада, здрава, права, нищо ми няма, ям си на корем .. ала-бала


Изброяваш колко много обичаш - шоколад, пържено, печено, колко много калории поглъщаш


Каква полза имаме от това "здравословно" хранене - на стомаха му е благо, душата е в рая

След това даваш себе си за пример - Картофи, кюфтета, пуканки, чипс, салатки.. ;р


Накрая заключението - "Здравословното" хранене ме прави щастлива, защото ям колкото си искам и каквото си искам, изобщо не ми пука от тъпите диети и т.н., списанията, които постоянно пишат това, аз гледам на мене да ми е добре и си ям, а не да гладувам, боледувам и т.н. заради скапани диети, които са хрумнали на няк'ви си там и го наричат 'здравословно хранене' , съкратено - всичко, що ми е вкусно на мене - е здравословно :razz: :lol:

December
12-30-2009, 21:18
И аз съм на мнение като Unendlich да напишеш нещо различно,а не само,че трябва да ядем моркови и да пием мляко.
Може да напишеш,че не трябва да се вманиячаваме към здравословното хранене за да не стигнем до орторексия/анорекси.Ще бъде яко за кифлите от класа ти да го чуят. А и на мен темата ми се струва интересна,или може да го вмъкнещ накрая,щото много хора четата,четат тва е полезно онова- не и правят драстични промени в менюто си.
После пиши кво е станало с есето :)

sanyflower7
12-31-2009, 08:27
И ние имахме нещо от тоя род кои клас си

chocolatedidi
12-31-2009, 10:50
8- ми клас съм .... Но това ЕСЕ е само за мен,смисъл тя класнага всяка седмица дава на едно дете да напише есе и на мен това ми се падна :) Самоче немога да напиша,че ям пържени картофи,еклерчета и газирани неща - Защото НЕ ги ям :D ! Есето го започнах,до 4 се ще го измисла :D

sanyflower7
12-31-2009, 14:51
8- ми клас съм .... Но това ЕСЕ е само за мен,смисъл тя класнага всяка седмица дава на едно дете да напише есе и на мен това ми се падна :) Самоче немога да напиша,че ям пържени картофи,еклерчета и газирани неща - Защото НЕ ги ям :D ! Есето го започнах,до 4 се ще го измисла :D
УСПЕХ

sanyflower7
12-31-2009, 14:52
После да кажеш колко си имал/а 4е ми е интересно и как си го напраила

chocolatedidi
12-31-2009, 14:59
ОК

elito0o0o0
12-31-2009, 15:05
Т-и с-и м-а-л-о-у-м-н-а!

sanyflower7
12-31-2009, 15:12
Т-и с-и м-а-л-о-у-м-н-а!
?

chocolatedidi
12-31-2009, 15:14
Какъв ти е проблема,щото съм малоумна и не схващам >?

elito0o0o0
12-31-2009, 15:17
Какъв ти е проблема,щото съм малоумна и не схващам >?
Щом не си го разбрала досега.. :) Айде чао ;)

chocolatedidi
12-31-2009, 15:19
:-D Немисе занимава с такива като теб,дето само се заяждат по Форумите ! ЧАО !

elito0o0o0
12-31-2009, 15:34
:-D Немисе занимава с такива като теб,дето само се заяждат по Форумите ! ЧАО !Не се заяждам,а двам мнение ;) Мисля,че всеки има право на мнение,така че като не ти изнася -> на палатка с парно,чао!