PDA

View Full Version : Калории,глад



Zaharinka
12-30-2009, 20:42
Попринцип,когато изпитваш глад признак ли е това,че не си приел нормалалната доза и съответно тялото протестира :-o

amk933
12-30-2009, 21:17
Ами според мен не.

Някои от дебелите нали са вечно гладни. Е да, ама те са дебели. Т.е. приели са си дневното количество калории и са яли повече и, въпреки че са го приели продължават да ядат.

Колко олигофренски го обянсих само... 8-)

Захаринке, к'во правиш ти? Лятото в доста теми се засичахме, сега нещо те няма... :( :-)

Zaharinka
12-30-2009, 22:18
Е те онез са си природно гладни.И понеже тялото е свикнало с мн калории затва може би(логиката ми убива)

Е аз по другите раздели се подвизавам.Там мн ретарди не,не 8-)

Shia
12-30-2009, 23:20
Гладен си,защото имаш нужда от енергия.Ако приемеш 300калории ,ама в хапчета,пак ще си гладен щот стомаха ти не бачка,ако ми изядеш 20 пакета солети пак ще си гладен щот стомаха ти не бачка и жаден от солта.
Когато ти се яде нещо много-например Лазаня,в която се вглеждаш и ти се преяжда пак ще си гладен.
Няма дневна доза има дневно количество храна,която на теб ти е достатъчна и стомаха трябва да работи.


Гладно ти е и когато ти е скучно,щот нямаш какво да правиш,а знаеш,че хладилника е зареден,гладен си и пред сладката вечеря.

Zaharinka
12-30-2009, 23:22
Аз след 18:00 не ям :-o

Shia
12-30-2009, 23:30
,а в колко лягаш???


Сега е близо 2:30.Преди малко ядох сандвич.
Ти от 18 до сега как мислиш,че няма да си гладна.
Да не спазваш правилото без ядене след 18:00 и ядене на сурови зеленчуци вечерта?

Zaharinka
12-31-2009, 08:25
Дам спазвам го :) Попринцип към 2,3 лягам

sunshine955
12-31-2009, 08:48
Дам спазвам го :) Попринцип към 2,3 лягам
как издържаш толкова време без да ядеш :shock:

PinkFloydSound
12-31-2009, 08:51
Не яж след 19:00, тогава се забавя метаболизмът. Това, че си гладен, може да значи много неща. Зависи. Може да означава, че храната, която си приел преди това, дори и да е била достатъчно, вече се е усвоила от организма. И просто имаш нужда от нов прием на калории. :-o Може и да значи, че по принцип не приемаш достатъчно енергия.
Колко калории приемаш на ден?

Dollystar
12-31-2009, 08:55
Когато човек изпитва глад тялото усвоява глюкозата в организма (т.е. топи мазнините) така и стомахът се свива и след постоянен режим вече няма нужда (стомахът) от толкова много храна и дори да хапнеш едно залче пак ще притъпиш глада.
Когато преядеш стомахът се разширява и ако това го правиш всеки ден нормално да станеш дебел ....
Също така има разлика между глад и апетит ... човек трябва да се храни когато изпитва глад, не когато се блазни от нещо.
Толкова от мен, но най-добре когато изпитваш апетит, а не си гладен просто да хапнеш нещо полезно и дотам а не да се натъпчеш като свиня и после да съжаляваш! :P

tonie__
12-31-2009, 09:02
Когато човек изпитва глад тялото усвоява глюкозата в организма (т.е. топи мазнините) така и стомахът се свива и след постоянен режим вече няма нужда (стомахът) от толкова много храна и дори да хапнеш едно залче пак ще притъпиш глада.

аз вече и без залъка го притъпявам 8-)

Zaharinka
12-31-2009, 10:37
Говорим за глад,не за апетит.Вече като им и почва да ме боли корема,толкова се е свил 8-)

Infinity
12-31-2009, 10:41
Колко калории приемаш дневно?