PDA

View Full Version : За или против кастрацията на педофили?



Vesk0u
12-30-2009, 22:31
ЗА или ПРОТИВ

Аз съм твърдо ЗА! Смятам, че на тези изверги трябва да им бъде отнето достойнството, а след това доживотна присъда или екзекуция! По-добре екзекуция, защото доживотна присъда означава още пари от държавата, вместо да бъдат вложени за нещо по-добро. Мисля, че в Испания или Франция (а може би и Италия, незнам...) има такъв закон, но там е при условие, че след кастрация ги освобождават, защото "уж" вече нямали желание за секс...

Mi6inka
12-31-2009, 07:52
Ако наказателните мерки в държавата ни станат по-строги и по-сериозни като един такъв закон например.. вярвам, че престъпността значително ще намалее...Подкрепям анкетата с положителен отговор! И не само за това мисля, че трябва да е толкова крайно наказанието, а и за много други неща... Защото дали ако знам, че ако убия човек ще ме екзекутират ще го направя..мисля, че ще намалеят небивалиците ако законите ни станат по-крайни.

amk933
12-31-2009, 10:09
ПРОТИВ!

Не съм против срещу мярката като такава, просто смятам, че няма да намери добро приложение и не е доказано ефективно. Ясно ми е, че има химическа кастрация и какво прави, но пак НЕ.

Както казах, серийните педофили и изнасилвачи заслужавата смъртно наказание. ;) А не да им бият 2-3 инжекции и после да ги пуснат...

Anva
12-31-2009, 13:47
Аз съм ЗА, но доста размишлявах преди да цъкна отговора в анкетата. Защото все пак, ако не е доказано човек може много лесно да стане стерилен. В тази връзка съм съгласна с мненията по-горе, макар да не е много хуманно. И все пак, що за хора посягат на деца? Такива със сигурност нямат намерение да си имат собствени...

IvAnUsHkA
12-31-2009, 15:02
:-x :-x :-x :-x :-x

mitternacht
12-31-2009, 17:26
ПРОТИВ!

Не съм против срещу мярката като такава, просто смятам, че няма да намери добро приложение и не е доказано ефективно. Ясно ми е, че има химическа кастрация и какво прави, но пак НЕ.

Както казах, серийните педофили и изнасилвачи заслужавата смъртно наказание. ;) А не да им бият 2-3 инжекции и после да ги пуснат...

Ей тука съм съгласен.Не инжекция- а куршум в главата.И не само за серийните.Щото един път направи ли го- може да му хареса.

Vesk0u
01-01-2010, 22:22
Аз лично смятам, че този закон трябва да бъде приложен + присъда от 10-15 години затвор! А кастрацията да бъде като допълнителна мярка и наказание.

infern00
01-20-2010, 09:34
Такава измет няма смисъл да се държи - педофили,рецидивисти,изнас илвачи и подобна паплач.Веднага смъртна присъда и се приключва.

LuxurySk0B
02-05-2010, 16:45
затвор за тях

Unendlich
02-05-2010, 21:19
ЗА ! Но дори и със смъртна присъда, психическата травма (най-вече), която е нанесена върху дадено лице.. тя няма как да бъде изкупена. А колкото до присъдата - дори и да съм ЗА, тя трудно ще стане в демократичните държави, не е ли си Китай ..

amk933
02-05-2010, 21:25
ЗА ! Но дори и със смъртна присъда, психическата травма (най-вече), която е нанесена върху дадено лице.. тя няма как да бъде изкупена. А колкото до присъдата - дори и да съм ЗА, тя трудно ще стане в демократичните държави, не е ли си Китай ..

Америка също е демократична държава, но е в топ 10 на света по изпълнени смъртни присъди. Идеологията не е показател. :)

Pustinqchka
02-06-2010, 10:33
ЗА! Не заслужават да са на свобода.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
02-07-2010, 12:06
Аз съм абсолютно съгласна с поста на infern00, това не са хора,а някакви сбъркани произведения... определено,човек който си позволява да причини такова нещо на едно невинно дете,не само заслужава кастрация,но и тежка и мъчителна смърт.

За жалост тук в България едва ли смъртната присъде ще навлезе като закон,а и самото ни правосъдие е под всякаква критика.

Ако някога аз имам дете и му се случи нещо подобно,дори само да бъде докоснато,аз лично бих убила изчадието,което причинява такова нещо...

Погнусявам се и се отчайвам,че изобщо съществуват такива индивиди и че изобщо главата ти може да роди подобна идиотщина,като това да насилиш дете.

Ballbreaker
02-08-2010, 18:47
ПРОТИВ.

Не против самата мярка като идея, просто не вярвам, че това би било приложимо и би имало реален ефект. Педофилите не са точно сексуални извратеняци, сексуалните им перверзии могат да бъдат задоволявани и след кастрация ‒ или това поне показват последните изследвания.

ПРОТИВ съм също смъртната присъда. Не това е решението, а куршум в главата не е най-добрия и ефективен начин.

Доживотен затвор и химическо (и психично) подтискане не желанието. Ако може да се “отстрани” перверзията с помощта на лоботомия ‒ да се прави. Твърда ръка трябва. Който е бил изцяло с ума си ‒ на кариерата, да работи с минимална затворническа заплата, ако може и без. Има достатъчно работни места от тежката промишленост, рудодобива и прочее опасни зони. За когото е доказано, че е с психически отклонения ‒ има психични заведения за тези хора. Моля.

raduna
02-08-2010, 20:29
И аз мисля, че кастрацията не означава, че ще спре да се вихри. Трябва да се затварят и да не се пускат, защото това не се лекува.

Goebbels
02-09-2010, 07:49
ЗА или ПРОТИВ

Аз съм твърдо ЗА! Смятам, че на тези изверги трябва да им бъде отнето достойнството, а след това доживотна присъда или екзекуция! По-добре екзекуция, защото доживотна присъда означава още пари от държавата, вместо да бъдат вложени за нещо по-добро. Мисля, че в Испания или Франция (а може би и Италия, незнам...) има такъв закон, но там е при условие, че след кастрация ги освобождават, защото "уж" вече нямали желание за секс...

За изнасилване ли става дума? Щото ако става въпрос само за секс, току-виж кастрирали половината гимназисти чукали малолетни(под 14г.)