PDA

View Full Version : Смотани и тъпи диети!!!



PinkFloydSound
12-31-2009, 12:33
Пускам тая тема, за да ви дам добър съвет, а и да си задам въпроса.
Горещо ви съветвам да се отказвате от смотаните диети, дори от здравословното хранене, смятане на калории и така нататък. Или поне правете всичко с мяра, защото... аз се подредих яко. :) Не сме пораснали достатъчно, организмът ни не е достатъчно развит, че да го мъчим с диети и ограничения. В момента той има нужда от всякакви неща, за да се развива – дори и боклуци като пици, сандвичи и т.н. От два месеца и половина съм на някакви ограничения, като в началото бях на нищожните 900 калории. И сега си бия главата в стената – няма ми цикъла. Все още се ограничавам с храната, но приемам доста повече калории – към 1400. Нооо всичко вече е изгубено. Разбирате ли какво значи за една жена/момиче да му няма цикъла? Това е все едно да не си жена... Вече с 2 седмици ми закъснява, мисля да изчакам още малко, но... едва ли ще ми дойде. После отивам на доктор, обаче ме е страх, че от инжекции и хапчета за предизвикване ще стана 100 кг. Което си е така де, няма какво да се заблуждаваме.
Въпросът ми е колко горе-долу ще надебелея? Не искам бе, мамка му...
Обръщам се съвсем искрено към вас и ви препоръчвам да спрете с тея вманиачавания и диети – рано или късно, всичко ще се нареди. Ако ли не, вие ще се подредите яко, така, както аз се подредих сега. ;)

slynchoo
12-31-2009, 12:53
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?

PinkFloydSound
12-31-2009, 12:55
Абе, и аз така си мислех, ама... Като се почне със здравословно хранене, много по-голяма е опасността да се вманиачиш относно калории, произход, "здравословност" и т.н. То си е и до човека, де.

billytalent
12-31-2009, 13:00
Ще се усетите вие ама късно както в повечето случаи става,аз за щастие се спрях на време,въпреки че си прецаках стомаха,това което сами си причиняваме никой друг не може да ни го направи...каква значение в случая има колко кг.ще качиш,важното е да се оправят нещата и цикъла да ти дойде,не вярвам да са повече от 3-4,което не е толкова фатално

DevilWish
12-31-2009, 13:35
Никога в живота си не съм била на диета.Толкова е вредно.И майка ми се е била наредила така като е била малка и и тя е била на диета.
Отиди по-скоро на гинеколог, за да видиш какво ще ти каже, защото може да стане опасно.
А иначе яж си здравословно това не е проблем.
И като толкова искате да отслабвате просто пропуснете сладките работи, които всички обичаме да похапваме след вечеря.Аз ги спрях и за седмица свалих килограм.Не е диета, просто хем е по-здравословно, хем не напълнявам ;)

Wrathchild
12-31-2009, 13:36
Така.
Диета не е равно на гладуване. Това е режим на хранене, в който НЕ СЕ ГЛАДУВА, който не се прави както ти хрумне и в който не пропускаш хранене. Ако не чрез диетолог, то поне си изберете някоя диета, има достатъчно книги, списания и интернет. Гладът не е решение.
От собствен опит от последните няколко дни - нямах възможност да се храня, поради здравословни причини. Т.е. хранех се, но толкова оскъдно, че просто не е истина. Ето, днес мога да ям някои неща и в момента не съм гладна. Да, но аз пак се чувствам изтощена физически. Така че не разчитайте на глада - причините да прибегнем до него, искаме или не, са различни (при мен здравословно, при вас - от суета), но пък резултатите са еднакви. Аз самата отслабнах твърде много буквално за дни. Сега ще се боря да връщам килограми. Не се харесвам така. А вие не си съсипвайте организма, на тези години най-важното е да сте здрави. По-добре се запишете на спорт, яжте предимно здравословни храни, ако толкова искате да сте в добра форма.

PinkFloydSound
12-31-2009, 13:49
Така.
Диета не е равно на гладуване. Това е режим на хранене, в който НЕ СЕ ГЛАДУВА, който не се прави както ти хрумне и в който не пропускаш хранене. Ако не чрез диетолог, то поне си изберете някоя диета, има достатъчно книги, списания и интернет. Гладът не е решение.
От собствен опит от последните няколко дни - нямах възможност да се храня, поради здравословни причини. Т.е. хранех се, но толкова оскъдно, че просто не е истина. Ето, днес мога да ям някои неща и в момента не съм гладна. Да, но аз пак се чувствам изтощена физически. Така че не разчитайте на глада - причините да прибегнем до него, искаме или не, са различни (при мен здравословно, при вас - от суета), но пък резултатите са еднакви. Аз самата отслабнах твърде много буквално за дни. Сега ще се боря да връщам килограми. Не се харесвам така. А вие не си съсипвайте организма, на тези години най-важното е да сте здрави. По-добре се запишете на спорт, яжте предимно здравословни храни, ако толкова искате да сте в добра форма.
Така.
Държа да подчертая, че НЕ гладувам, нито някога съм гладувала. Ям МИНИМУМ по 4 пъти на ден, и до 6-7 съм стигала. И в началото беше така, просто ядях твърде нискокалорични храни. Твърдо против гладуването съм.
Правя упражнения всяка вечер. Но може би отслабнах твърде много за 2 месеца (7 кг) и от загуба на подкожни мазнини ми е спрял цикълът. Сега съм 170 см висока и тежа 51 кг, а по едно време дори 50 килограма тежах... Въпросът е да не се оливаме в диетите и свалянето на килограмите, не само в това, КАК сваляме килограми.

hottie
12-31-2009, 13:50
Аз веднъж така си преебах хормоните и после една година не можах да се оправя...а като нямаш цикъл се поддуваш цялата - корем, лице..абе не си е работа.

Briseis
12-31-2009, 13:51
Биянке
в такава възраст си, че е нормално цикълът ти да не е редовен. аз никакви диети не паза и пак ми закъсня повече от половин месец

но това не означава, че да се лишаваш е хубаво
900 калории :shock: та това са две вафли :?

Little_Lady93
12-31-2009, 14:02
Първо се успокой! Нищо не е "свършило".Нямала съм цикъл в продължение на година и нещо.И пак дойде, когато започнах да се храня и качих няколко килограма.За да дойде цикъл, в женското тяло трябва да има определен процент мазнини, разбира се не точен.Варира според всяко тяло и всеки организъм.Има слчаи на момичета, които нямат дори 5 години и после отново имат, раждат си здрави деца.Естествено колкото по-малко време нямаш,толкова по-добре.На мен ми казваха да ям БЯЛ хляб и СЪРОВИ ЯДКИ. Нямам идея дали помага, ама лекарите това казват.И все пак разбери, че 51кг явно са прекалено малко за твоето тяло.Има момичета с цикъл на тези кг. и ръст, но те просто са си такива.На Колкото кг си имала цикъл запоследно, толкова е долната летва за здравословното ти тегло.Ако имаш някой въпрос питай, надявам се да съм ти била полезна :-)

PinkFloydSound
12-31-2009, 14:07
Първо се успокой! Нищо не е "свършило".Нямала съм цикъл в продължение на година и нещо.И пак дойде, когато започнах да се храня и качих няколко килограма.За да дойде цикъл, в женското тяло трябва да има определен процент мазнини, разбира се не точен.Варира според всяко тяло и всеки организъм.Има слчаи на момичета, които нямат дори 5 години и после отново имат, раждат си здрави деца.Естествено колкото по-малко време нямаш,толкова по-добре.На мен ми казваха да ям БЯЛ хляб и СЪРОВИ ЯДКИ. Нямам идея дали помага, ама лекарите това казват.И все пак разбери, че 51кг явно са прекалено малко за твоето тяло.Има момичета с цикъл на тези кг. и ръст, но те просто са си такива.На Колкото кг си имала цикъл запоследно, толкова е долната летва за здравословното ти тегло.Ако имаш някой въпрос питай, надявам се да съм ти била полезна :-)
Ама аз и миналата година бях толкова и си имах цикъл. Просто тая есен станах изведнъж 57 килограма и предприех веднага мерки да сваля излишните... И все пак доста хора ми казват, че съм прекалено слаба, може би 52-3 килограма ще са ми добре. :) Ще видим.

Little_Lady93
12-31-2009, 14:12
Същия ръст ли беше? Освен това ти до 18-19 год. ще се разширяваш в ханша и ще трупаш някакви мазнини, които са си нормални.Природата си знае работата.Ако искаш пробвай с храните, които ти казах, но нз дали от тях ми дойде :)

aloveyou
12-31-2009, 14:12
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?

И аз..
Иначе наистина не трябва да се прави диети на такива години..В колко теми съм казвала,но едва ли някой ме слуша :) ..А и нямам право да се бъркам на някого = всеки си има акъл в главата 8)

PinkFloydSound
12-31-2009, 14:14
Същия ръст ли беше? Освен това ти до 18-19 год. ще се разширяваш в ханша и ще трупаш някакви мазнини, които са си нормални.Природата си знае работата.Ако искаш пробвай с храните, които ти казах, но нз дали от тях ми дойде :)
Миии, да, същият ръст бях май. Най-много 1 см по-ниска да съм била.
Не знам, ще почна да ям натурален шоколад от време на време, орехи и ей такива неща.

Neftochimic
12-31-2009, 14:32
ми шанс.. сама си си виновна... кви са тея СМЕШНИ 900 калорий?!?!? то тва си е чисто убиийство... тва, че е диета не означава да не се яде... - напротив!
прави НВД и да видим дали ще имаш проблеми...

eXpl0d3
12-31-2009, 14:34
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?

хААХаХ здравословно хранене ахах простотии зако да спазваш такива работи ? Да не пушиш да не пииш да са храниш здравословно ...
Като винаги може да те блъсне една кола и айде :-o

Neftochimic
12-31-2009, 14:36
Така.
Диета не е равно на гладуване. Това е режим на хранене, в който НЕ СЕ ГЛАДУВА, който не се прави както ти хрумне и в който не пропускаш хранене. Ако не чрез диетолог, то поне си изберете някоя диета, има достатъчно книги, списания и интернет. Гладът не е решение.
От собствен опит от последните няколко дни - нямах възможност да се храня, поради здравословни причини. Т.е. хранех се, но толкова оскъдно, че просто не е истина. Ето, днес мога да ям някои неща и в момента не съм гладна. Да, но аз пак се чувствам изтощена физически. Така че не разчитайте на глада - причините да прибегнем до него, искаме или не, са различни (при мен здравословно, при вас - от суета), но пък резултатите са еднакви. Аз самата отслабнах твърде много буквално за дни. Сега ще се боря да връщам килограми. Не се харесвам така. А вие не си съсипвайте организма, на тези години най-важното е да сте здрави. По-добре се запишете на спорт, яжте предимно здравословни храни, ако толкова искате да сте в добра форма.
Така.
Държа да подчертая, че НЕ гладувам, нито някога съм гладувала. Ям МИНИМУМ по 4 пъти на ден, и до 6-7 съм стигала. И в началото беше така, просто ядях твърде нискокалорични храни. Твърдо против гладуването съм.
Правя упражнения всяка вечер. Но може би отслабнах твърде много за 2 месеца (7 кг) и от загуба на подкожни мазнини ми е спрял цикълът. Сега съм 170 см висока и тежа 51 кг, а по едно време дори 50 килограма тежах... Въпросът е да не се оливаме в диетите и свалянето на килограмите, не само в това, КАК сваляме килограми.

абе слънце... 8-)
какво чдене правия това са някакви си смешни 900 калориики... и това, ако не е глад, какво е... ;/
и 1400 са малко...

amk933
12-31-2009, 14:43
Ми то по твойта логика да станем всичко бъчвоподобни и да се затъркаляме? Трябва да се храним здравословно и да си гледаме килограмите без вманиачаване. Не може да тъпчим чипс и пуканки по цял ден и да пием газирано вместо вода и после да се вайкаме, че хора умират от инсулти, инфаркти, диабет и т.н. Нито едната крайност не е хубава. Трябва да се храним балансирано и да подържаме максимално оптимално тегло, такова, при което се чувстваме добре.

За диетата съм си казвал мнението. Ако искам да отслабна по-добре да гладувам 5 или 7 дена, отколкото да си броя калириите 90 дни. Никой не е умрял от тримирене. ;)

vanilievisez
12-31-2009, 15:23
Ами така е, ама много хора не го осъзнават..

Wrathchild
12-31-2009, 15:44
PinkFloydSound, сама каза, че си се лишавала.
amk933, с гладуване най-много да постигнеш т.нар. йо-йо ефект.

cunt
12-31-2009, 16:26
Ям абсолютно всичко,което пожелая ,но си тренирам усърдно и не дебелея. Никога не съм си смятал калориите,то па тва трябва да си най-големия жалкар да го правиш.

JCoutureJunkie
12-31-2009, 16:34
Аз съм ЗА диетите САМО ако съм под наблюдението на специалист,който е направил специална диета за мен,съдейки изцяло по мен.И не мисля,че глада е нещо,което дори и 1 ден трябва да се изтърпи.Трябва да се яде повече сутрин,по-малко на обяд и най-малко вечерта.По възможност да се яде до 7.Също така трябва и да се движим.
Никога не съм била на диета за отслабване,ако видя,че започвам да пълнея много ще взема превантивни мерки като това задължително включва посещаване на специалист.Няма нито да чакам да стана слон,нито да мра от глад дни наред.
Засега много се харесвам(162см,48кг),смятам,че изглеждам нито кожа и кости,нито като охранено за Коледа прасе.
Моята теория е,че всичко е наред докато не ти се чатат ребрата или докато не започнеш да забелязваш,че задника ти сякаш е напомпан със силикон :D

Luscious_Heart
12-31-2009, 16:38
Абе, и аз така си мислех, ама... Като се почне със здравословно хранене, много по-голяма е опасността да се вманиачиш относно калории, произход, "здравословност" и т.н. То си е и до човека, де.
Да, права си, че човек лесно се вманиачава, особено в тийн годините.
Но аз лично периодът с калориите съм го загърбила завинаги, надявам се.
В момента, когато съм много гладна, може и да преяда... но не със шоколад или улична храна.
Всеки ден си правя една плодова салатка, не се лишавам от хляб. 4 пъти в седмицата хапвам и мляко с ориз със канела, която е много полезна за кръвната захар.
Когато броях калориите, нямах цикъл 3-4 месеца.
После се стабилизира.
Но имайте предвид, че хормоните, които приемат спортистките, също спират цикъла.

Иначе WrathChild добре ви го каза! Диета НЕ означава гладуване! Това е режим на хранене.

Но по принцип не си падам вече по шоколада, след него се чувствам гузно. :oops:

Infinity
12-31-2009, 17:05
И аз съм така и напълно те разбирам.
На 100% абсолютно и напълно. 8-)
Лошото, е че и аз съм като теб ама изобщо не го осъзнавам. :o
А вече и апетита , който имах на времето нямам... :?
Като цяло ежедневно се саморазрушавам , ама какво да правя. :(
Аз си се харесвам и да чукна на дърво досега не съм имала никакви здравословни проблеми.

PinkFloydSound
12-31-2009, 17:08
Брр, тая вечер ядох за всичките пъти, в които не съм, повярвайте ми. 8-) Имам чувството, че ако ида на състезание по надяждане, ще спечеля първо място...
Дано поне кача малко мазнини (малко!) и да ми се оправят хормоните, че яко съм ги разбъзикала.

Luscious_Heart
12-31-2009, 17:48
Относно хормоните - чух за случай, при който момиче от недояждане така си прецакала хормонните жлези, че чак й поникнали мустаци. :X :D

Ето защо не трябва да гладувате така - в желанието си да имате красиво тяло, ще погрознеете тотално.

bloodyF
12-31-2009, 23:22
само да ви кажа да си хапвате манджите на мама ,защото преди се свивах от гастрит и така ме болеше че щях да умра.. и просто щото ям суха храна ;хх

silviau66
12-31-2009, 23:48
само да ви кажа да си хапвате манджите на мама ,защото преди се свивах от гастрит и така ме болеше че щях да умра.. и просто щото ям суха храна ;хх

Познато.. :) Аз също си докарах гастрит и то от нередовно ядене.. Но откакто почнах да ям що годе 3 пъти на ден нямам проблеми.. И един съвет от мен по скоро яжте по 5 пъто на ден, но по - малко отколкото 1-2 пъти и много.. :)
П.п. Честита нова година :*

clever
01-01-2010, 00:30
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?
бианка иска да каже да не се вманиячавате в здравословното хранене
щото после отивате на рожден ден например и не можете да хапнете нещо нездравословно щото не сте свикнали и ще ви прилошее или просто ви е срам ..
абе спорта е начина ;);)
е тази тема е пример на човек опитал се да отслабва и тн.. бианка се е измъчила с тия диети и сама разбра че само преебават и здравето и нервите и всичко ...........

Сопрта е удоволствие според мен.. Спортувайте и се развайте на живота и тва е... 8)

clever
01-01-2010, 00:36
Относно хормоните - чух за случай, при който момиче от недояждане така си прецакала хормонните жлези, че чак й поникнали мустаци. :X :D

оомг

HexGirl
01-01-2010, 09:09
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?
бианка иска да каже да не се вманиячавате в здравословното хранене
щото после отивате на рожден ден например и не можете да хапнете нещо нездравословно щото не сте свикнали и ще ви прилошее или просто ви е срам ..
абе спорта е начина ;);)
е тази тема е пример на човек опитал се да отслабва и тн.. бианка се е измъчила с тия диети и сама разбра че само преебават и здравето и нервите и всичко ...........

Сопрта е удоволствие според мен.. Спортувайте и се развайте на живота и тва е... 8)
м и аз бях като Бианка доста време към половин година ... до такива моменти съм стигала да карам с по 2 ябълки на ден . Но един ден си казах да.го е и почнах да се храня както трябва без мазно и пържено без тестено във всекидневното си ядене но и да не се ограничавам когато нещо ми се хапва 8-) И всичко се нормализира станах си перфектните за тялото ми 49-50 кила спортувам си ям си каквото искам ако ми се прияде и ми е толкова по леко на душата :-o предишния стрес на броене на колко фастъка ще хапна на гости или дали от 1 хапка торта ще ми стане нещо го няма .
Всичко трябва да е в граници просто за да няма проблеми :)

Sladyranna
01-01-2010, 09:25
А замисляла ли си се че има 10000000 други причини от които може да ти закъснява цикъла? Я по-добре си иди на генеколог пък после ни обяснявай как да се храним.

HexGirl
01-01-2010, 09:27
А замисляла ли си се че има 10000000 други причини от които може да ти закъснява цикъла? Я по-добре си иди на генеколог пък после ни обяснявай как да се храним.
От това спира цикъла :-o и даже това е малка беда която можеш да си докараш с глад :) Аз лично примерно не можех да ходя по голяма нужда от пиенео на твърде много диоретици :) После ходих по доктори пих разно гадости за да раздвижа перисталтиката си :)

Sladyranna
01-01-2010, 09:32
^ Коментара ми беше към авторката (да не си помислиш, че конкретно към теб съм се обърнала)
На моя приятелка цикълат и закъсня и като отиде на гинеколог се оказа, че има киста което е доста сериозно. За това казвам, че нищо не се знае.

HexGirl
01-01-2010, 09:41
:-o И да споделя сега една случка от преди 10 години

Преди години е било доста модерно здравословното гладуване , водело се е за много полезно тъи като и лекарите са го препоръчвали . Имало си е санаториуми за така наречените гладуващи ..
В какво се е състояло това гладуване , ето в това .Първо гладуващия в продалжение на 5-10 дни е намалял храната си с всеки ден , като е имало списаци какво може и не може да се хапва . До края на този срок е спирал да яде напълно , след това в продължение на още толкова дне не е ядял абсолютно нищо и накрая на срока е почвало така нареченото захранване което е обратното на първия процес .
И това нещо е било наричано "здравословно" .
Една колежка на майка ми е спазвала това "здравословно" не ядене , правила го няколко пъти и явно организма и се бъгнал . Поцнало да е пада кръвното и тн. и отишла на доктор . Той и казал да хапне малко черен дроб за да се нормализира . А жената била точно в период на не ядене . Края на историята е доста неприятен защото жената починала след като организма и отказал да преработи дроба които изяла нищо че било няколко хапки :) Друг пример имам в семеиството си . Колкото и смешно да е баба ми е болемичка , когато е била млада е свикнала да повръща след всяко ядене . Сега има язви , раззтроен стомах. И когато се наяде организма и по навик иска да повърне всичко.

Та ето това си причиняваме с не ядене . Здравословното трябва да не е съобразено с разни моди в медицината и мании . Пиене на хапчета или доброволно подлагане на мъки . Казвам го от опит . Гладът по собствено желание е налудничев и малоумен . Искаш ли да си строен слаб и красив трябва да уважаваш тялото си ! За да може то да ти се отблагодари а не да страда цял живот .
Просто съветче от мен :)

HexGirl
01-01-2010, 09:42
^ Коментара ми беше към авторката (да не си помислиш, че конкретно към теб съм се обърнала)
На моя приятелка цикълат и закъсня и като отиде на гинеколог се оказа, че има киста което е доста сериозно. За това казвам, че нищо не се знае.
да де знам 8-) аз казвам че е напълно възможно от това да е

ledenakrasota
01-01-2010, 09:46
^ Коментара ми беше към авторката (да не си помислиш, че конкретно към теб съм се обърнала)
На моя приятелка цикълат и закъсня и като отиде на гинеколог се оказа, че има киста което е доста сериозно. За това казвам, че нищо не се знае.
да де знам 8-) аз казвам че е напълно възможно от това да е


В пубертета е напълно нормално да е нередовен :-D


Здравословното хранене не е диета,а режим на хранене. :-D

kriSko94
01-01-2010, 09:48
ЧНГ!


ми шанс.. сама си си виновна... кви са тея прави НВД и да видим дали ще имаш проблеми...


оо да :razz: хич няма да има проблеми.... не яж въглехидрати... тъпчи се с мляко и умрели трупове на животни... не яж растения, нищо, че са най-съвършените храни,познати на човечеството...

нищо,че въглехидратите са ЖИЗНЕНО ВАЖНИ за всички живи организми и главен източник за енергия...


прочети за въглехидратите,преди да се довериш на ВЕЛИКИТЕ диети, който всеки рекламира...


–––––––––––––––– –––––––––––––––– –––––––––––––––– ––––


PinkFloydSound,

искрено се надявам нещата при теб да се оправят!!! :-)

PinkFloydSound
01-01-2010, 09:50
^ Коментара ми беше към авторката (да не си помислиш, че конкретно към теб съм се обърнала)
На моя приятелка цикълат и закъсня и като отиде на гинеколог се оказа, че има киста което е доста сериозно. За това казвам, че нищо не се знае.
да де знам 8-) аз казвам че е напълно възможно от това да е


В пубертета е напълно нормално да е нередовен :-D


Здравословното хранене не е диета,а режим на хранене. :-D
А диета значи режим на хранене, начин на живот. ;)

Celence
01-01-2010, 09:56
^^ това което описа е пълна простотия. Този режим е за хора, които искат да отслабнат, а не да поддържат тегло. Прочети пак - "НИСКОвъглехидратна" и си отговори дали се приемат въглехидрати или не. Неприемане на растения... WTF?! Ти си болна...
Ти като не ядеш мляко и умрели трупове, кво ядеш, мамка му?!


Та ето това си причиняваме с не ядене . Здравословното трябва да не е съобразено с разни моди в медицината и мании . Пиене на хапчета или доброволно подлагане на мъки . Казвам го от опит . Гладът по собствено желание е налудничев и малоумен . Искаш ли да си строен слаб и красив трябва да уважаваш тялото си ! За да може то да ти се отблагодари а не да страда цял живот .
Просто съветче от мен Smile

напълно съгласна

просто си отговорете на въпроса дали можете да подкарате кола без бензин. Налудничаво, нали? Същото е с тялото

ledenakrasota
01-01-2010, 09:58
А диета значи режим на хранене, начин на живот. ;)



Значението,което влагат повечето хора(такива като авторката) е глад :?

PinkFloydSound
01-01-2010, 10:02
А диета значи режим на хранене, начин на живот. ;)



Значението,което влагат повечето хора(такива като авторката) е глад :?
Я по-спокойно с определенията за авторката. Никога не е било да се подлагам на абсолютен глад. Ядях си по 4-5 пъти на ден, все здравословни неща, просто разпределях калориите.

Wrathchild
01-01-2010, 10:02
LadyV, те могат каквото си искат да влагат. И аз мога да кажа, че небето е зелено, пък космоса - розов, ама това не значи, че е така, нали?
За пореден път и се надявам на гладуващите да им се набие най-сетне в главата - ВИЕ НЕ СПАЗВАТЕ ДИЕТА. ВИЕ ПРОСТО ГЛАДУВАТЕ. ДИЕТА Е РЕЖИМ, С КОЙТО ПОСТЕПЕННО ОТСЛАБВАТЕ, НО НЕ ГЛАДУВАТЕ.

kriSko94
01-01-2010, 10:16
офф на баба ти футболните гащи...

чела съм НВД-та, какви ли не, иииии даже забраняват плодове- айде понеже сме мнг умни и искаме да отслабнем да не ядем плодове... това е върха на олигофренията... !!!!


чела ли си за вредата от недостига на въглехидрати в организма?? какво,като има включени въглехидрати в диетата?? какво е количеството им????? 5-7-10% ??

това предполага прием на белтъчини и мазнини...

наясно ли си какво причиняваш на организма си така?

когато се храните с белтъчини увреждате функцията на бъбреците, страдата се от безсъние, нервни сте, а на някои им спира месечния цикъл...

–––––––––––––––– ––

и с РАСТЕНИЯ имах предвид- плодове и зеленчуци,но исках да ги обединя :)


не ям месо, за млечни продукти родилите ми не ми разрешават да ги спра... амиии ям всичко останало- зеленчуци, плодове, ВЪГЛЕХИДРАТИИИИИИ !!! :)

PinkFloydSound
01-01-2010, 10:22
Научно доказано е, че тези, които ядат малко въглехидрати и повече белтъчини, са по-нещастни, депресирани и неспособни за извършване на умствена и физическа дейност.
Ама и ти какви уроци даваш, при положение че не ядеш месо?! WTF? Разбирам, че се кланяш на въглехидратите, но това не значи, че не трябва да приемаш почти никакви белтъчини.

Celence
01-01-2010, 10:23
само дето в НВД няма недостиг на въглехидрати :)
обикновено се препоръчват около 20% въглехидрати, които са напълно достатъчно.
и най-важното, въглехидратите не са само в плодовете. така че който иска може и без плодове да мине. зависи също и от гликемичният индекс на продукта. аз обожавам плодове и ги ям. за сметка на това не ям други богати на въглехидрати храни като ориз, царевица, хляб, спагети, нишестета.

ledenakrasota
01-01-2010, 10:29
А диета значи режим на хранене, начин на живот. ;)



Значението,което влагат повечето хора(такива като авторката) е глад :?
Я по-спокойно с определенията за авторката. Никога не е било да се подлагам на абсолютен глад. Ядях си по 4-5 пъти на ден, все здравословни неща, просто разпределях калориите.


Вижда се как си ги брояла. :? За мен лично това е една голяма глупост-вманиачаване.

Интернет е бъгав от всякакви глупости какво е полезно и какво-не.Не яж месо,не яж хляб :lol: :lol:

Цаката му е в спорта и правилното хранене.

kriSko94
01-01-2010, 10:31
Научно доказано е, че тези, които ядат малко въглехидрати и повече белтъчини, са по-нещастни, депресирани и неспособни за извършване на умствена и физическа дейност.
Ама и ти какви уроци даваш, при положение че не ядеш месо?! WTF? Разбирам, че се кланяш на въглехидратите, но това не значи, че не трябва да приемаш почти никакви белтъчини.

аз приемам белтъчини- ям яйца, кълнове, ядки, соя, сирене... :) просто не ям месо :) и не се "кланям" на въглехидратите, просто казвам,че организмът се нуждае от тях .. всичко това написах, за да докажа,че въглехидратите определено не са такъв ДЕМОН, какъвто ги изкарват... иии за да се замисляте, когато не ядете нещо, какво всъщност става с вас :)

PinkFloydSound
01-01-2010, 10:32
Да, знам добре, че Интернет е бъгав с всякакви простотии. Ама аз до ден днешен продължавам да броя калориите си – мания е.
И все пак съм почти убедена, че съм прочела доста повече от теб и някои други хора относно правилното хранене, процесите в тялото и т.н.
Знам добре какво трябва да се яде и какво трябва да се ограничи и не съм чак толкова тъпа, че да вярвам на всяка статия в интернет.
(Това до LadyV.)

Sissy90
01-01-2010, 10:36
офф на баба ти футболните гащи...

чела съм НВД-та, какви ли не, иииии даже забраняват плодове- айде понеже сме мнг умни и искаме да отслабнем да не ядем плодове... това е върха на олигофренията... !!!!


чела ли си за вредата от недостига на въглехидрати в организма?? какво,като има включени въглехидрати в диетата?? какво е количеството им????? 5-7-10% ??

това предполага прием на белтъчини и мазнини...

наясно ли си какво причиняваш на организма си така?

когато се храните с белтъчини увреждате функцията на бъбреците, страдата се от безсъние, нервни сте, а на някои им спира месечния цикъл...

–––––––––––––––– ––

и с РАСТЕНИЯ имах предвид- плодове и зеленчуци,но исках да ги обединя :)


не ям месо, за млечни продукти родилите ми не ми разрешават да ги спра... амиии ям всичко останало- зеленчуци, плодове, ВЪГЛЕХИДРАТИИИИИИ !!! :)
Процентът на въглехидратите е до 20. Точно заради това е препоръчително да не се ядат плодове - в тях има доста фруктоза. Зеленчуците в никакъв случай не се отричат. А при оптималния вариант на НВД основната част от енергията се набавя от мазнини - пълномаслено мляко и сирене, масло, месо и т. н. А към това организмът се адаптира. Бъбречните проблеми по-скоро могат да се появят от диети като тази на Дюкан - малко въглехидрати, но и малко мазнини.
Моля те, не отричай по този начин яденето на месо, защото и срещу вегетарианството много се е избълвало (например от кое растение точно ще си набавиш Омега-3, която я има само в рибата?)

ledenakrasota
01-01-2010, 10:38
Да, знам добре, че Интернет е бъгав с всякакви простотии. Ама аз до ден днешен продължавам да броя калориите си – мания е.
И все пак съм почти убедена, че съм прочела доста повече от теб и някои други хора относно правилното хранене, процесите в тялото и т.н.
Знам добре какво трябва да се яде и какво трябва да се ограничи и не съм чак толкова тъпа, че да вярвам на всяка статия в интернет.
(Това до LadyV.)


Никой не е казал,че си тъпа.Това,че ти го приемаш така е твой проблем.Различни мнения,различни хора.

kriSko94
01-01-2010, 10:44
аз само казах,че не ям месо... НЕ СЪМ ВИ КАЗВАЛА ВИЕ ДА НЕ ЯДЕТЕ МЕСО :-P 8)

а колкото до Омега-3 - има я в растителните масла, като соево, ленено, а също и в големи количества в орехите. както и в брюкселско зеле, спанак и зелена салата...

ledenakrasota
01-01-2010, 10:46
аз само казах,че не ям месо... НЕ СЪМ ВИ КАЗВАЛА ВИЕ ДА НЕ ЯДЕТЕ МЕСО :-P 8)

а колкото до Омега-3 - има я в растителните масла, като соево, ленено, а също и в големи количества в орехите. както и в брюкселско зеле, спанак и зелена салата...



Една моя приятелка също не яде месо.Никога през живота си не е вкусвала :shock:

И в момента има анемия :? Трябва да яде месо,заради желязото.А хич не иска :-D

Wrathchild
01-01-2010, 10:54
И сестра ми не яде месо, тя също е с анемия. Но просто не го обича.
Всеки си знае какво да яде и какво не. Стига да не се вманиачава в броенето на калории.

HexGirl
01-01-2010, 11:29
:-o че и аз почти не ям месо ...
Ям колкото да не получа анемия защото и без това желязото ми е ниско ...

Просто хората не осъзнават че трябва да се яде всичко :)
Стига да е в нормални граници . Не бива да стресираме тялото си...
Не бива това което ядем да е наша всяка втора дума....
Не може в мислите ви да се върти само кво ще ям че да не кача кила ....
ПСИХОЗА !!!

GunSnSteelflowers
01-01-2010, 11:30
Диетите за мен са глупости . Има разлика между гладуване и здравословно хранене . И идеята на здравословното хранене не е да спреш тотално всички така-наречени вредни храни ,а да ги приемаш ограничено :) Защото на възраст 15-16-17 ,че и 18 години организмът все още се нуждае от всичко ,той все още се развива. Ми нормално е миналата година да си била едни килограми ,а тази да си повече,порастваш ,образуват се нужни мазнини ( не съм сигурна на колко си ) . Хората са различни .. аз например от миналата не съм мръднала и на килограми ,и на ръст ,но това е така ,защото порастнах на височина по-рано и заедно с това и на килограми. А относно лишенията от всякаква сладко и т.н. съм чувала ,че ако спреш да приемаш захар организмът спира да произвежда инсулин и дори при едно малко бонбонче по-късно можеш да заболееш от диабет . Не съм сигурна колко е вярно ,но звучи логично :) btw,ЧНГ !

Celence
01-01-2010, 11:44
Захарта, от която се нуждае тялото не е обикновена захар от магазина, а глюкоза и т.н. не ги разбрам точно

Виж нищо против никой, ама ми е много интересно като кажете "тялото има нужда от всичко, дори и от вредните неща, защото се развива" Тва е значи някво набито в главите от сякви реклами и т.н. или и аз не знам от кво
тялото се нуждае от ОРГАНИЧНА ХРАНА, която не е газираното, солта, захарта, консервантите и знам ли кво друго вече. Тоест трябва да ядеш неща, които са били живи просто казано :D дори "така вредния" хляб, олио....
за мене тва е страшно грешна логика, щото се развиваш, яж там от всичко. според мен трябва да е точно обратното - да не допускаш такива неща, набухани с сякви отрови.
аз ги ям и осъзнавам грешката си и последствията и сама ще съм си виновна като се разболея от сякви болести, от сърце и от не знам кво :)

Snickers
01-01-2010, 11:58
Същият проблем беше и при сестра ми.
Ако внимаваш и не се отпускаш няма да надебелееш много, но ако се отпуснеш...)
//Имам си личен пример и затова говоря, но май, май при всеки е различно.
Ще пиеш някакви хапчета и до десет дни всичко би трябвало да е наред, май е така, не съм много сигурна, не помня.)

CrAzYanDlaZy
01-01-2010, 12:02
аз диети не признавам, за мен спорта оправя всичко :)

Sissy90
01-01-2010, 15:05
Много ми е интересно как така тялото има нужда от вредни храни :? Искате да кажете, че е нужно всяко дете да яде наблъскани с наситени мазнини и празни калории храни тип "боклучава храна"? Може някой ден децата ми да ме мразят, но все пак никога няма да им тикна сандвич от МакДоналдс или чипс в ръцете - направо изпаднах в ужас като гледах как една майка набутва такъв сандвич в ръцете на дете в количка, т. е. по-малко от 2-годишно.

DarkKisss
01-01-2010, 15:15
Ох Биянке, нали беше много умна и образована на тази тема?
И какво като нямаш цикъл? Случва се да пропусне.
Какво са 900 калории с твоите натоварвания? Аз приемах по 750 с бесни тренировки .. Да, това е в миналото и щях да умра буквално, но в момента съм си добре. И как го изръси това с 1400 калории все едно си приела 1 милион. Я се вземи в ръце ..

Sissy90
01-01-2010, 16:04
DarkKiss, не ти ли се е случвало цикълът ти да пропуска няколко месеца? Аз отслабнах със 7-8 килограма и после 3 месеца нямах цикъл и трябваше да го предизвиквам с хапчета, при положение, че никога не съм гладувала, надали има ден, в който ям по-малко от 1500 ккал, а и дори и слд като отслабнах не съм особено слабичка. И когато питах гинеколога дали това, че бягам може да ми навреди, той каза, че може по някакъв начин, дори и да не е пряко.

krisito9212
01-01-2010, 16:04
Мхм-да се откажем от здравословното хранене,да ядем каквото ни падне...ами дай тогава да започнем да се тъпчем с пици с кофти салами,мазни банички,ход дози с кучешки кремвирши и след макс 10 години ще си търпим последствията.Въздействия а които оказват върху организма,а и фигурата ти един сандвич съдържащ в себе си въглехидрати в комбинация с белтъчини или киселини примерно и една добре балансирана и здравословна диета просто нямат място за сравнение.Ако комбинираме храните правилно а не безразборно увеличаваме коефициента на полезно действие на нашата храносмилателна система както и ефективността на обмяната на веществата.Така,че моля те,не давай глупави идеи и съвети ;)
А това за цикълът ти-2 седмици е напълно нормално закъснение,все пак си в пубертета.И между другото 900 калории не са толкова малко,колкото всички го представят,като вземем в предвид,че нормалната дневна доза калории е 1200.
Преди време и аз изгубих цикъла си в последцтвие от гладуване-приемах по максимум 500 калории на ден.Слава Богу се оправих и сега ям здравословно и нямам никакви проблеми :)

DarkKisss
01-01-2010, 16:08
DarkKiss, не ти ли се е случвало цикълът ти да пропуска няколко месеца? Аз отслабнах със 7-8 килограма и после 3 месеца нямах цикъл и трябваше да го предизвиквам с хапчета, при положение, че никога не съм гладувала, надали има ден, в който ям по-малко от 1500 ккал, а и дори и слд като отслабнах не съм особено слабичка. И когато питах гинеколога дали това, че бягам може да ми навреди, той каза, че може по някакъв начин, дори и да не е пряко.

Имам цикъл от 16 годишна, това ще рече, че септември 2009 ми дойде за 1 път. За сега върви през месец ..

Gwendoline
01-01-2010, 16:12
нормалната дневна доза калории е 1200.


2000 :-o

Dollystar
01-01-2010, 16:15
Хапмни няколко дена по-обилно, яж хляб, сандвичи- квото ти се яде и ще ти дойде ... спокойно :P :P и на мене ми е ставало така, но като хапна нещо по-наяждащо и ми идва.... :-)
Успех и недей да се плашиш.
П.П. за 24 часа една жена се нуждае от 1500-2000 калории .. КАКВИ СА ТИЯ ГЛУПОСТИ ДЕТО ГИ ЧЕТА ТУКА - 900;1000;1400???

superbbg
01-01-2010, 16:28
Защо са ви диети?Толко ли ви мързи да излезнете на стадиона и да потичате,да играете с приятели или да отидете на фитнес?

Dollystar
01-01-2010, 16:34
Защо са ви диети?Толко ли ви мързи да излезнете на стадиона и да потичате,да играете с приятели или да отидете на фитнес?
Човек колкото и да спортува ако плюска като за световно няма да има ефект :D :D

krisito9212
01-01-2010, 17:07
нормалната дневна доза калории е 1200.


2000 :-o
2000 за тези,които ядат малко в повече,минималната е 1200 и после от там нагоре ;)
Аз приемам до 1200 и се чувствам страхотно,а не с подут стомах и чувство на тежест :)

Shia
01-01-2010, 17:07
Сигурна ли си,че "здравословните" неща дет си яла са наистина такива ?
Разните полуфабрикати ала Нестле фитнес,трици,мюсли и so on... не бих им дала пълното такова определение.
ЗДравословно е да си хапваш 400гр. плодове на тен,млекце да пийнеш,бяло месце и рибка на редуваш на седмицата.Малко печенко свинко за сила,водичка поне по литровка на ден......
900 калории са малко и да ядеш някакви ниско калорични боклуци си е чисто самоубийство.
Нормално ти е положението,ще ти дойде,ама давай на нормалното си ядене преди диетата

sunshine955
01-01-2010, 17:58
добра тема .. никакви диети,ние сега растем :-)

Gwendoline
01-01-2010, 18:06
нормалната дневна доза калории е 1200.


2000 :-o
2000 за тези,които ядат малко в повече,минималната е 1200 и после от там нагоре ;)
Аз приемам до 1200 и се чувствам страхотно,а не с подут стомах и чувство на тежест :)

aми ти каза, че 1200 е нормално, ся че е минимума
все едно, малко е безсмислено да се казва кое е нормално, защото за един човек 45 кила може да е нормално 1200 калории, но за един 55 примерно, не е :)

Luscious_Heart
01-01-2010, 18:09
Горещо ви съветвам да се отказвате дори от здравословното хранене

Въобще не съм съгласна с това.. :?

хААХаХ здравословно хранене ахах простотии зако да спазваш такива работи ? Да не пушиш да не пииш да са храниш здравословно ...
Като винаги може да те блъсне една кола и айде :-o
О-о, да бе!!! Като ме блъсне кола или ми тупне нещо на тиквата от някой балкон, ще знам, че не съм си го направила сама!


Захарта, от която се нуждае тялото не е обикновена захар от магазина, а глюкоза и т.н. не ги разбрам точно

Виж нищо против никой, ама ми е много интересно като кажете "тялото има нужда от всичко, дори и от вредните неща, защото се развива" Тва е значи някво набито в главите от сякви реклами и т.н. или и аз не знам от кво
тялото се нуждае от ОРГАНИЧНА ХРАНА, която не е газираното, солта, захарта, консервантите и знам ли кво друго вече. Тоест трябва да ядеш неща, които са били живи просто казано :D дори "така вредния" хляб, олио....
за мене тва е страшно грешна логика, щото се развиваш, яж там от всичко. според мен трябва да е точно обратното - да не допускаш такива неща, набухани с сякви отрови.
аз ги ям и осъзнавам грешката си и последствията и сама ще съм си виновна като се разболея от сякви болести, от сърце и от не знам кво :)
Ето последният абзац от този твой пост допълва моя коментар... Тук наистина си права.
Но за 20-те процента въглехидрати... Мда еее... Къде го чете това? От липса на въглехидрати се получават наистина сериозни проблеми!

foreverr
01-01-2010, 18:36
Ми на мен цикъла ми го нямаше 4 месеца и отидах на лекар и ми дадоха хапчета.И при мен е вероятно от малкото хранене да е.За това си яж.

krisito9212
01-01-2010, 18:47
нормалната дневна доза калории е 1200.


2000 :-o
2000 за тези,които ядат малко в повече,минималната е 1200 и после от там нагоре ;)
Аз приемам до 1200 и се чувствам страхотно,а не с подут стомах и чувство на тежест :)

aми ти каза, че 1200 е нормално, ся че е минимума
все едно, малко е безсмислено да се казва кое е нормално, защото за един човек 45 кила може да е нормално 1200 калории, но за един 55 примерно, не е :)
Казах го,защото нормалния прием започва от 1200 и нататък,а за мен 1200 е нормално и така.И да права си в последното изречение :)

PinkFloydSound
01-01-2010, 18:55
Сигурна ли си,че "здравословните" неща дет си яла са наистина такива ?
Разните полуфабрикати ала Нестле фитнес,трици,мюсли и so on... не бих им дала пълното такова определение.
ЗДравословно е да си хапваш 400гр. плодове на тен,млекце да пийнеш,бяло месце и рибка на редуваш на седмицата.Малко печенко свинко за сила,водичка поне по литровка на ден......
900 калории са малко и да ядеш някакви ниско калорични боклуци си е чисто самоубийство.
Нормално ти е положението,ще ти дойде,ама давай на нормалното си ядене преди диетата
Да, сигурна съм. От време на време ям Активиа закуска, но по принуда, защото няма какво друго...
Но ако не съм на диета, приемам около 3000 калории на ден, че и повече, така че дори и 1800-2000 да приемам, то дефицитът и загубата на килограми + мазнини ще си ги има, следователно и липсата на цикъла. :?

DarkKisss
01-01-2010, 18:56
но за един 55 примерно, не е :)

Айде моля ти се. И какво, аз съм стигала зимата до 55 кг. И? Ако съм 1.75 пак ли не трябва да приемам повече от 1500 калории? Говорите наизуст момичета, на янкакви чути недочути приказки .. :?

Gwendoline
01-01-2010, 19:04
ми именно, аз твърдя същото, което ти твърдиш. прочети пак :)

Celence
01-01-2010, 19:09
Но за 20-те процента въглехидрати... Мда еее... Къде го чете това? От липса на въглехидрати се получават наистина сериозни проблеми!

20 процента въглехидрати на ден въобще не е някакъв минимум или липса. 20 процента са едно 3 ябълки и порция ориз на ден (че може да сложим и половин филия пълнозърнест хляб). това малко ли е според теб? и като сложиш останалите 80 процента белтъци и мазнини... и вода... въобще не се получава липса на нещо. :-)