PDA

View Full Version : Работа за лятото...



gilotinator
12-31-2009, 12:41
Здравейте!Ами не знам доколко е възможно,затова се допитвам до вашите мнения.Търся си работа за лятото,някъде по морето,която да е свързана с английски език,в смисъл-преводач,представител(напр имер,сестра ми работеше на ретро фото,седеше отпреди канеше туристите).Нещо такова,лошото е че чак септември ставам пълнолетен.Може и нещо дрго да е,стига да е възможно да ме вземат при положение,че няма да съм наваршил 18.А относно тва с английския,бива ме,пък и имам Certificate in Advanced English,не нзам колко ще помогне ама...И весело изкарване на новата година на всички :)

Nathan
12-31-2009, 12:51
Повечето шефове са некоректни спрямо българското законодателство и нв се интересуват много дали си пълнолетен или не, но мисля, че след 16 години имаш правото да работиш на трудов договор, но чети внимателно документите, защото предполагам, че всеки "нормален" (за България) собственик на някаква фирма ще направи опит да ти изиграе сценката, че ти прави огромна услуга да те вземе и ще се опита да ти плаща по - малко.
Прочети части от закона за работа или задай въпроса си в www.lex.bg
Успех !

gilotinator
12-31-2009, 13:04
Благодаря ти за мнението и с имного прав за това,че всеки се опитва да те цака.Преди няколко години работих в една дърводелница за един смешен надник от 7 лв. а пък се спуквах от работа.Както и да е,всех си поука и научих доста работи :)

HanopkaH
12-31-2009, 15:28
Споко, още сме зима

elito0o0o0
12-31-2009, 15:35
Може да работиш в някой хотел като пиколо.

mrtn
12-31-2009, 15:49
Може да работиш в някой хотел като пиколо.
И плюс това езика там е нужен, и повечето шефове са супер добри :)

elito0o0o0
12-31-2009, 16:29
Може да работиш в някой хотел като пиколо.
И плюс това езика там е нужен, и повечето шефове са супер добри :)Точно! Или може да работиш като барман,пак в хотел. :)

gilotinator
01-01-2010, 01:38
Идеята за пиколото ми допадна,само трябва да намеря инфо за работодатели,това-онова.А относно това,че още сме зима,по-добре по-отрано да си уредя нещата,отколкото после да се чудя какво да правя :) Пожелавам успех на всички през новата година :grin:

Unendlich
01-01-2010, 01:44
Така както разбрах си на 17.. щом есента правиш 18, това не е проблем. Горе предложиха хубави идеи, надявам се да попаднеш на добри работодатели и ти самият да си доволен. Успех :)

daru6a1
01-01-2010, 11:18
Братовчед ми работеше като барман на едно хотелче на морето и там също се изисква английски защото има страшно много чуждестранни туристи .. Продаваше и тениски .,. много яки и тей :)) Има време да си намериш .. Гледай в обяви или направо на място разпитай .. Успех :-)