PDA

View Full Version : Световния тероризъм: първостепенна заплаха или оправдание?



ZipFail
12-31-2009, 13:38
Правя нова тема че да не оспамваме другата.. :)
Ето какъв е въпроса:
Заслужава ли си 'световния тероризъм' парите които се влагат в борбата против него ?
Защо се инвестират стотици милиарди след като годишно повече хора умират от грип, отколкото от тероризъм ?
Оправдание използванo за печелене на пари ли е световния тероризъм, или първостепенна заплаха ?

Нека джавкането започне 8-)

amk933
12-31-2009, 13:55
Световният тероризъм е заплаха. Локърби, 9/11, Мадрид, Лондон са само част от примерите. Сума-ти самолети на Етиопските авиолинии също са обект на отвличания. Пиратските набези срещу кораби, плаващи под западен флаг също е вид тероризъм.

Не знам дали си заслужава парите. Аз съм смятал приблизително колко пари налива САЩ и ми се зави свят от някакви безумни цифри. Заплатата на един войник в Афганистан е между 200 и 250 хиляди $ на година. Там има 120 000 войници от 2002 година. Освен това пари за оръжие и т.н. и излиза дявол на магаре. Освен това САЩ водеше паралелно и война с Ирак. Сметнете и там броя на войниците по същите пари, добавете пак за муниции и сметнете. Освен това се наливат и за хуманитарна помощ и за не знам си какво и са някакви бясни цифри. Тези, които обвиняват САЩ за крадене на петрол да конвертират получената цифра от двете войни в литри петрол и после да кажат, че е за това. Трябва да са пълни олигофрени.

Инвестират се 100-ци милиарди долари, защото тероризмът се превръща в опасен и крупен бизнес и това трябва да се спре. Умират невинни хора. Тези, които умират от грип, не умират, защото няма лекарства, а, защото не търсят помощ на време. Никой доктор няма да си остави пациента да умре. Ако трябва и с елементарни средства, но ще го спаси. Плюс това за здравеопазване не отиват по-малко пари в никакъв случай. А и грипът не е бизнес, с който с убиват стотици хора, нито е насилие срещу човечеството с тенденция да расте. Грипът е бизнес за фармацефтичните компании, които печелят милиарди от ваксини. Но никой няма да тръгне да произвежда "грип". Просто като дойде е добре дошъл за всичките -фарма.

IvAnUsHkA
12-31-2009, 15:01
:-x :-x :-x :-x te sa mnogo zle :-x :-x ---> Световният тероризъм

mitternacht
12-31-2009, 15:37
Оправдание за окупиране на чужди суверенни територии на другия край на света.Ама кога ли ще видим да нюкнат Америка задето си вре носа навсякъде.

bulgarian1878
01-02-2010, 15:49
Знаеш ли за кое ми е жал? Че загиват невинни хора и то от всякакви нации... Хора, които не са виновни за това. Защо, да му се не види, бомбите не са насочени към управниците? Е т`ва го подкрепям вече.

Whyniser
01-04-2010, 20:20
Опасен си е и още как.Някои хитруши се възползват от това и печелят огромна маса пари и други ценни неща.Тероризъм за някои е начин да покажат нещо.Да изкажат мнение,защото не искат да ги чуят.Като има война има и косвени жертви.Просто е неизбежно.Понякога са виновни тези над нас,онези с власт,която злоупетрябават с нея.Мислят само за себе си как да изкарат повече изгода пък другите да сърбат проблемите след това.Никои не възстава,защото го спират или заличават.

malone
01-04-2010, 20:42
Оправдание за окупиране на чужди суверенни територии на другия край на света.Ама кога ли ще видим да нюкнат Америка задето си вре носа навсякъде.Прав си донякъде-не е ясно като влезеш на една територия на която има терористи дали правиш добро,а не вредиш н а страната като разбиваш някаква изградена система било лоша или добра за останалият свят.Визирам Ирак за които предтекста за навлизането на тяхна територия от страна на чуждестранни войски беше,че имат биологично оръжие,но в крайна сметка не беше открито такова.

mitternacht
01-04-2010, 21:02
Оправдание за окупиране на чужди суверенни територии на другия край на света.Ама кога ли ще видим да нюкнат Америка задето си вре носа навсякъде.Прав си донякъде-не е ясно като влезеш на една територия на която има терористи дали правиш добро,а не вредиш н а страната като разбиваш някаква изградена система било лоша или добра за останалият свят.Визирам Ирак за които предтекста за навлизането на тяхна територия от страна на чуждестранни войски беше,че имат биологично оръжие,но в крайна сметка не беше открито такова.

Бе аз като виждам как във Столипиново или Куинс (например) като има само терористи... не ми се мисли ;)))
А Косово нима не е държава на терористи? :)

kalashnik
01-06-2010, 07:36
Ако погледнем на нещата по друг начин - терористите са вид борци за свобода. Ако погледнете реално на нещата и Левски, и Ботев, както и всички други хайдути и революционери от днешна гледна точка са вид терористи защото са се биели против официалната власт, вече е друг въпросът дали тази власт е била против българския народ или против него.Също така ако направим съпоставка с историята, то войните на Русия с Османската империя то това е като аналог горе-долу на войната срещу Талибаните в Афганистан.

Естествено не одобрявам избиването на невинни в борбата за постигането на целите на терористите, както и употребата на неуправляеми бомби върху цивилни обекти от миротворците.