PDA

View Full Version : Батерия за лаптоп



tedytyy
12-31-2009, 19:04
Имам минилаптоп Asus Eee PC 4g и за 1 година работа с него съм много доволна,но батерията започна да сдава багажа. Много бързо започна да пада и не издържа дори и час. Въпроса ми е от къде мога да си взема нова и колко пари ще ми струва?

Малко инфо за батерията: Li-on 4 cells

doomkillerr
12-31-2009, 20:00
Ами освен в някой компютърен магазин да питаш или сервиз за компютърна техника... Ето един сайт, в който можеш да погледнеш: http://batteryshop.bg/index.php?cPath=62?trkinfo=goolgeadLaptBatBS

GoodForYou
01-02-2010, 20:46
Да не правя нова тема, а направо тук да питам, моя проблем е същият.От една година имам лаптопа (Тошиба сателите а300-1мм), но още от началото забелязх, че лаптопа не държи повече от 1,40-50 мин.Сега дори 1 4ас и 10-20 мин е успех...Това мисля, че е много малко, щотоо един фр има асус, който държи към 3 часа...Моля помощ.

doomkillerr
01-02-2010, 20:52
Да не правя нова тема, а направо тук да питам, моя проблем е същият.От една година имам лаптопа (Тошиба сателите а300-1мм), но още от началото забелязх, че лаптопа не държи повече от 1,40-50 мин.Сега дори 1 4ас и 10-20 мин е успех...Това мисля, че е много малко, щотоо един фр има асус, който държи към 3 часа...Моля помощ.

При теб няма абсолютно никакъв проблем!!! Всичко си е нормално и така трябва да бъде... След около 1 година още ще държи само по 15-20 минути орентировъчно и тогава чак ще трабва да му се сменя батерията... 8)

GoodForYou
01-03-2010, 07:05
Добре бе човек не може чисто нов лаптоп да държи по малко от 2 часа батерията...Тва а абсурдно.А един ши*ан асус да държи 3 часа.Е как става номера ???

doomkillerr
01-03-2010, 10:25
Добре бе човек не може чисто нов лаптоп да държи по малко от 2 часа батерията...Тва а абсурдно.А един ши*ан асус да държи 3 часа.Е как става номера ???
Тея филми не знам къде си ги гледал... :? Това колко ще издържа лаптопа при работа само на батерия, зависи от две неща:

1. Капацитета на акумолаторната батерия измерен в "mAh" (милиамперчаса) - за различните модели лаптопи той е различен...

2. Консумираната енергия от лаптопа, дисплея и т.н. Някои модели лаптопи са така направени, че консумарит много малко електроенергия! Така например има лаптопи издържащи по 8-10 часа непрекъсната работа, но за сметка на това дисплея е по-малък и другите компоненти консумират малко електричество!!! 8)

Lav40
01-05-2010, 23:59
Моя GIGABYTE държеше като нов по 4 часа и половина :D А ся държи по 5-6мин...Време си е за смяна или за нова батерия! :D

По темата...зависи и колко клетъчна е...доколкото помня за EEE 4g има и 6 клетъчни с по-голям капацитет! :) Но дали се намират в родината ни е друг въпрос!