PDA

View Full Version : ПОМОЩ !!!



zamunda0809
01-01-2010, 11:47
Здрасти , искам да попитам как мога да си сложа интернет на лаптопа . Имам модем който става и за безжично ползване . Казаха ми че трябва да вляза компютърът (стария ми ) и да активирам нещо за модема . ПЛС помогнете !!!!! ( лаптопа е с Windows 7) :smt087

Samoten89
01-01-2010, 11:50
Трябва да споделиш с протокол Wireless WEP примерно и парола слагаш и от лаптопа я пишеш и се свързваш стига лаптопа ти да има антена и най-вероятно има като е 7-цата :). Бтк-то си има лесни настройки.

zamunda0809
01-01-2010, 11:53
нищо неможах да разбера можели малко по като за индианци . Къде трябва да вляза .... :oops: :oops: :oops:

GoodForYou
01-01-2010, 15:09
Ако имаш работещ рутер, натисни "Намери интернет мрежи" или нещо от сорта.Това се намира в долното поле от дясно кадето са всичките иконки, скайп,антивирусна,звук,час вник и др.После си намери интернета, както се казва, напиши парола (ако има) , ако не даваш директно Свържи се или connect, зависи от езика.Успех!

dewil
01-01-2010, 15:49
Ако имаш работещ рутер, натисни "Намери интернет мрежи" или нещо от сорта.Това се намира в долното поле от дясно кадето са всичките иконки, скайп,антивирусна,звук,час вник и др.После си намери интернета, както се казва, напиши парола (ако има) , ако не даваш директно Свържи се или connect, зависи от езика.Успех!

doomkillerr
01-01-2010, 16:19
Аз до колкото разбрах авторката на темата, пита как да си активира "Wireless"-а на модем-рутера си (най-вероятно на БТК - тоест ВиваКом). Скоро не съм настройвал модем на Виваком, но ще карам по памет... Има два варианта, като аз ще ти кажа как ще стане най-лесно! В договора ти за интернета има интернет адреса и паролата с която можеш да влезеш в страницата на Виваком и от там да направиш настройките на модема си. До колкото си спомням всички настройки ги пишеше на български език, като трябва да търсиш думата "Wireless", а до колкото помня всичко се свеждаше до слагането на една отметка... След като направиш настройките трябва да ги запаметиш - би трябвало да има бутон запамети "Save". След това свързването от лаптопа към модема е много лесно... Щракаш върху символа за "Wireless" мрежата (иконката, която се намира от лявата страна на часовника) - от там даваш "search network" и би трябвало да ти се покаже мрежата към която да се свържеш безпроблемно...

П.С. - Съжалявам, че обяснявам така неясно, но както споменах не беше вчера, когато настройвах такъв модем-рутер... :)

zamunda0809
01-01-2010, 16:43
Благодаря на всички за помоща .Стана :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Samoten89
01-01-2010, 17:36
Благодаря на всички за помоща .Стана :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:Парола трябва задължитлено да сложиш, че може сега да ти се накачулят хора. Има много дето не разбират и го споделят без да знаят, а така може и лесно ПОВЕРИТЕЛНА информация някой да ти дръпне от компа.