PDA

View Full Version : 4Д кино ли?



Samoten89
01-01-2010, 11:53
И какво му е различното на 4д киното от 3д киното? Това не е ли маркетингов трик да се привлече по-голяма част от аудиторията в киносалоните? В смисъл повече от 3 измерно няма на къде. В Уикипедия пише, че четвъртото измерение е свързано с времето. Да добавяш повече ефекти като да ти вибрира седалката не прави киното 4Д! А е жалък опит за да им повярваш ;). Кажете различава ли се по измерения като нещо спрямо 3Д? Или просто допълнителни ефекти колкото да не забележиш, че няма разлика. Говоря така защото някакви абсурдни неща чух, че се правили 5Д и 6Д кина! А таман излезе 4д.

slavito007
01-01-2010, 12:34
Абе аз и на 3д не съм ходил, ама айде 8-)
Ами чувал съм, че 4д има повече такива ефекти, които да те вкарат във филма - например ако вали сняг, да ти пуснат и на теб сняг. Нещо такова 8)

amk933
01-01-2010, 12:49
Аз съм ходил на 4Д в Дисни.
Като минават мишки ти пускат топъл въздух между краката, като вали дъжд те пръскат и етс. Не е лошо...Седалките вибрират...Абе хубаво е, ама има(ше) само детски филмчета. :(

Samoten89
01-01-2010, 17:34
Но проблемът ми е за какво са ти тези ефекти ако те лъжат, че видимо е по-графично? Може би като гледаш картината от различни ъгли се изменя. Аз днес преди малко гледах в мола 3Д Аватар и филма е хубав, но качеството беше кофти за 12-те лева! На много места беше не просто извън фокус ами и размазано! Как може да не ти пуснат кристално качество като HD не знам! Това, че е широка картината не е оправдание. Усеща се 3Д, но чак пък да вляза във филма не... :-o

doomkillerr
01-01-2010, 17:44
Но проблемът ми е за какво са ти тези ефекти ако те лъжат, че видимо е по-графично? Може би като гледаш картината от различни ъгли се изменя. Аз днес преди малко гледах в мола 3Д Аватар и филма е хубав, но качеството беше кофти за 12-те лева! На много места беше не просто извън фокус ами и размазано! Как може да не ти пуснат кристално качество като HD не знам! Това, че е широка картината не е оправдание. Усеща се 3Д, но чак пък да вляза във филма не... :-o

Изчакай още няколко години, до като учените намерят начин да свържат човешкия мозък с компютъра - е тогава ти ще изпълняваш главната роля във филмите... 8)

vs991
01-03-2010, 12:38
4D е глупава защото това да ти вибрира седалката..не еблагодаря,ще си купя вибратор :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D е шега де
А да те мокрят...аааа не няма да ходял гол по киносалоните в никакъв случай.
Пълни глупости,пък и как щ ете вкрата въ вфилма-глупаво е!А и за 12лв. 3D качеството трябва да е ултра-добро,може би очилата ти са се размазали.
Бил съм само на един 3Д филм-не влязаох филма,но пък той за мсетка на това влезе в мен :grin: :-D :D :D :D сънувах го.
Пък тоя АВАТАР нямам намерение да го гледам :shock: голямо име му измислили.Що не му измислят ''Main Picture'' или ''Profile Photo''...тъпо име,а филма изобщо не ме впечатли..

music_pirate
01-03-2010, 15:45
чисто теоретично .. няма такова животно като 4D .. излезте от филма ...

amk933
01-03-2010, 15:49
чисто теоретично .. няма такова животно като 4D .. излезте от филма ...

Чисто математически живеем в 11-измерен свят. Има дори 5Д видеозони. :)

MaGuSs
01-03-2010, 15:52
чисто теоретично .. няма такова животно като 4D .. излезте от филма ...

Тисто математически живеем в 11-измерен свят. Има дори 5Д видеозони. :)

11-измерен свят :shock: :shock: :shock:


Обесни :D :D

goshka
01-05-2010, 19:57
Някой казват, че след 2012 родените деца ще виждат 11 измерения....как ще стане тази работа не знам :D :D :D

А един приятел ми каза ,че сега измислили нещо ново...пускали някакви пари и осветление и всичко ставало като материално....някви такива...ама не знам ... :-) :o :-o

doomkillerr
01-05-2010, 21:17
Някой казват, че след 2012 родените деца ще виждат 11 измерения....как ще стане тази работа не знам :D :D :D

- Да бе да... и Земята била плоска - нали така?!?! :razz: Айде моля Ви се не вярвайте на всичко, което гледате по телевизията, четете в книгите или интернет пространството... Да не забравяме все пак, че това са най-удобните средства за масова заблуда и манипулация! 8)

ivanstef
01-06-2010, 11:50
Някой казват, че след 2012 родените деца ще виждат 11 измерения....как ще стане тази работа не знам :D :D :D

- Да бе да... и Земята била плоска - нали така?!?! :razz: Айде моля Ви се не вярвайте на всичко, което гледате по телевизията, четете в книгите или интернет пространството... Да не забравяме все пак, че това са най-удобните средства за масова заблуда и манипулация! 8)

Като извънземните, всички са чували за тях, но никой не ги е виждал!

Ge7OverHere
01-06-2010, 18:20
неможеш да си сигурен

Serseri91
01-06-2010, 20:38
чисто теоретично .. няма такова животно като 4D .. излезте от филма ...

Тисто математически живеем в 11-измерен свят. Има дори 5Д видеозони. :)

11-измерен свят :shock: :shock: :shock:


Обесни :D :D



Имаше едно клипче което точно обясняваше всяко едно измерение.Провери в youtube.

doomkillerr
01-07-2010, 08:35
Имаше едно клипче което точно обясняваше всяко едно измерение.Провери в youtube.

Пак повтарям - това са изцяло теоретични неща!!! Нищо от тях не е доказано... 8)

Serseri91
01-07-2010, 08:47
Имаше едно клипче което точно обясняваше всяко едно измерение.Провери в youtube.

Пак повтарям - това са изцяло теоретични неща!!! Нищо от тях не е доказано... 8)

Да де, така е.Пък и аз не я приемам тази теория.4 измерения са си ми достатъчни на мен.