PDA

View Full Version : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 съвета



haritov
01-02-2010, 09:29
Като дойде зима,много от нас се разболяват,но идва проблема какви лекарства да изберем.
Пъвро трябва да се научим да разграничаваме синптомите.
Примерно болки в главата ,зачервено гърло,хрема са едни от симптомите от настинката.
Какво да направим в такъв момент?
Главната причина за това заболяване е студа,затова първо той трябва да бъде туширан.Както са казали хората ''клин клин избива''.
Няма да е зле да започнете една гореща терапия!
Например инхалации,чай една гореща баня и тн
Ако имате кашлица,няма да е зле да взимате мед със сенапено семе и да си правите нагревки по същия начин(това е бабешки начин както се казва)другия начин е сироп за кашлица,за хремата най-ефективни са какпките за нос,ако нямате и чай от лайка с 1 щипка сода върши работа.
Всеки знае за онези прахчета фервекс,тайлол хот и тн техният състав е 95% парацетамол и 5% подсладители,извода е,че и парацетамол върши същата работа,но излиза по-ефтино(вече е въпрос на предпочитание)
Но ако положението е по-сериозно може да се премине към антибиотик!

Такива са например роксистад,дуомохс,аугменти н и трите са много ефективни,но са за краен случай.

Другото често зимно заболяване е грипа.
Някои взимат антибиотици за него ама това лечение няма ефект срещу вируси!(антибиотиците действат само на бактерии)
В случая пак прибягваме до гореща терапия и лекарства от типа на парацетамол и ацетезизал и най-важното пазете се от студ!
Няма да е зле да взимате витамин Ц по 4 5 таблетки 3 пъти дневно.
И не се плашете от свинския грип,не е опасен!
Но ако имате съмнения относно нещо отидете на лекар да ви прегледа.


Но най-добрия начин да се предпазите от грипа е имунизацията 8-)

Harum_Scarum
01-02-2010, 09:49
Странно,аз пък си мислех,че най-добре е да идем на доктор :-D

daru6a1
01-02-2010, 10:27
Интересна и информативна тема .. :) Браво !

П.п. И аз мислех че се ходи на лекар в това положение :-D

clever
01-02-2010, 13:45
При настинки няма нужда да се ходи на лекар. :lol: Само ако имате много висока температура и кашляте като магаре-демек когато положението е тежко. 8-) :lol:

KumchoValcho
01-03-2010, 07:25
Лекар е казвал на сестра ми, че когато усети, че я хваща грип/настинка и т.н. трябва да спре да яде и да не яде, докато не й мине, така минавало мн по-бързо. Звучи странно, но го е обяснил, че по този начин организма се концентрира върху борбата с болеста, вместо в преработването на храната. :)

britzy
01-07-2010, 13:04
Оо хора ходете на лекар щото аз така изгълтах цяла аптека-и като отидох и кфо-усложнен синузит и един антибиотик 40лв и още хиляда работи-та за тва отивайте дори за най-малкото ;)

britzy
01-07-2010, 13:05
Лекар е казвал на сестра ми, че когато усети, че я хваща грип/настинка и т.н. трябва да спре да яде и да не яде, докато не й мине, така минавало мн по-бързо. Звучи странно, но го е обяснил, че по този начин организма се концентрира върху борбата с болеста, вместо в преработването на храната. :)
това е верно-но повече го практикуват тези йоги и всекфи такива(по-издръжливи) -но наистина е страшно ефикасно

djuki
01-07-2010, 21:27
-Главоболието може да е симптом и на грип и на още куп неща...
-ако имате кашлица най - добре отидите на лекар защото това може да се превърне в бронхит , пневмонии и тн...
-в онези прахчета има и витамин С , който подпомага имунната с-ма
-антибиотик без рецепта не можеш да купиш
- свинския грип е ОПАСЕН ако не бъде открит на време, а сами не можете да си поставите диагноза така че върнете на лекар .


Като цяло тази тема е пълна с глупости . Съжалявам много, но не съм съгласна също така имунизацията не винаги е най - добрия вариант! Лекуването у дома в много случай може да доведе до лоши последствия . Никога не е зле да се посъветваш с личния лекар не винаги едно зачервено гърло , главоболие и хрена значат, че имаш настинка . Можеш да имаш синузит .Това е само един пример има и още много . Внимавай те много !

haritov
01-07-2010, 22:08
-Главоболието може да е симптом и на грип и на още куп неща...
-ако имате кашлица най - добре отидите на лекар защото това може да се превърне в бронхит , пневмонии и тн...
-в онези прахчета има и витамин С , който подпомага имунната с-ма
-антибиотик без рецепта не можеш да купиш
- свинския грип е ОПАСЕН ако не бъде открит на време, а сами не можете да си поставите диагноза така че върнете на лекар .


Като цяло тази тема е пълна с глупости . Съжалявам много, но не съм съгласна също така имунизацията не винаги е най - добрия вариант! Лекуването у дома в много случай може да доведе до лоши последствия . Никога не е зле да се посъветваш с личния лекар не винаги едно зачервено гърло , главоболие и хрена значат, че имаш настинка . Можеш да имаш синузит .Това е само един пример има и още много . Внимавай те много !

Така не съм казал,че задължително трябва да се лекуват у дома!
Това са съвети защото примерно могат да изпаднат в ситуация когато заболяването се проявява след като е изтекла смяната на лекаря.
До другият ден все трябва да се направи нещо.
В дипломата ми имам отличен 6,ако искаш мога да ти я покажа.
Ако можеш да ми обясниш същността на пневмонията ще ти кажа браво!
Главоболието може да е симптом на миненгит,карценом,киста и сега какво да правим изледвания за кисти карценоми и още куп заболявания ли?.И ако имаш грип няма само да се отървеш с главоболие!
Когато се поставя диагноза се взимат предвит всички симптоми,като няма грипни симптоми освен едно главоболи защо да се сумняваме за грип?
КАКВА Е ВРЪЗКАТА СЪС ЗАЧЕРВЕНОТО ГЪРЛО (ПФАРИНГИТ) И СИНУЗИТ (ВЪЗПАЛЕНИЕ НА СИНУСИТЕ) НАДЯВАМ СЕ ЗНАЕШ КЪДЕ СЕ НАМИРАТ СИНУСИТЕ?
Аз пък си купих антибиотик без рецепта... :D
Ако прочетеш темата подробно ще видиш и за прахчетата.
А кашлицата може да се превърне в:конеоктивит (възпаление на конеоктивата)възпаление на тъпанчето,възпаление на естахиевата тръба,възпаление на лимфен възел,ангина,ринит,пхаринг т,ларингит,синузит и още много други...

кажи ми по-добър вариант от имунизацията!
Свинският грип е най-обикновен грип ама явно са те наплашили...

пп
понятието настинка идва от там че главната причина за заболяване на дихателната система е студа

като ти каже лекаря настинка ти става ясно
а такава диагноза настинка няма
ама ако аз ти кажа
rhinosinosispharingit какво ще разбереш?Едно голямо нищо!
пп2
знаеш ли каква е нормалната доза витамин C

ще ти кажа около 10 таблетки на ден ако в прахчетата има 10 таблетки ок просто си правят реклама по твоята логика трябва да ядем нескуик с калции
пп3
В този раздел не пускам мнения ако не съм 100% сигурен знаеш ли какво значи това?

пп4
НЕ СЪМ КАЗАЛ НЕ ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР ТОВА СА САМО СЪВЕТИ

пп5
АЙДЕ ПОСОЧИ МИ КЪДЕ ИЗЛЪГАХ ЩОТО НАЛИ ПИША ГЛУПОСТИ

ПП6
винаги е най-добре на лекар

Лично към теб

хал хабер си нямаш ама се правиш на умна

и а познай от един ринит(възпаление на носната кухина) как може да се възпали конеоктивата или да се пукне тъпанче?

djuki
01-08-2010, 08:20
-Главоболието може да е симптом и на грип и на още куп неща...
-ако имате кашлица най - добре отидите на лекар защото това може да се превърне в бронхит , пневмонии и тн...
-в онези прахчета има и витамин С , който подпомага имунната с-ма
-антибиотик без рецепта не можеш да купиш
- свинския грип е ОПАСЕН ако не бъде открит на време, а сами не можете да си поставите диагноза така че върнете на лекар .


Като цяло тази тема е пълна с глупости . Съжалявам много, но не съм съгласна също така имунизацията не винаги е най - добрия вариант! Лекуването у дома в много случай може да доведе до лоши последствия . Никога не е зле да се посъветваш с личния лекар не винаги едно зачервено гърло , главоболие и хрена значат, че имаш настинка . Можеш да имаш синузит .Това е само един пример има и още много . Внимавай те много !

Така не съм казал,че задължително трябва да се лекуват у дома!
Това са съвети защото примерно могат да изпаднат в ситуация когато заболяването се проявява след като е изтекла смяната на лекаря.
До другият ден все трябва да се направи нещо.
В дипломата ми имам отличен 6,ако искаш мога да ти я покажа.
Ако можеш да ми обясниш същността на пневмонията ще ти кажа браво!
Главоболието може да е симптом на миненгит,карценом,киста и сега какво да правим изледвания за кисти карценоми и още куп заболявания ли?.И ако имаш грип няма само да се отървеш с главоболие!
Когато се поставя диагноза се взимат предвит всички симптоми,като няма грипни симптоми освен едно главоболи защо да се сумняваме за грип?
КАКВА Е ВРЪЗКАТА СЪС ЗАЧЕРВЕНОТО ГЪРЛО (ПФАРИНГИТ) И СИНУЗИТ (ВЪЗПАЛЕНИЕ НА СИНУСИТЕ) НАДЯВАМ СЕ ЗНАЕШ КЪДЕ СЕ НАМИРАТ СИНУСИТЕ?
Аз пък си купих антибиотик без рецепта... :D
Ако прочетеш темата подробно ще видиш и за прахчетата.
А кашлицата може да се превърне в:конеоктивит (възпаление на конеоктивата)възпаление на тъпанчето,възпаление на естахиевата тръба,възпаление на лимфен възел,ангина,ринит,пхаринг т,ларингит,синузит и още много други...

кажи ми по-добър вариант от имунизацията!
Свинският грип е най-обикновен грип ама явно са те наплашили...

пп
понятието настинка идва от там че главната причина за заболяване на дихателната система е студа

като ти каже лекаря настинка ти става ясно
а такава диагноза настинка няма
ама ако аз ти кажа
rhinosinosispharingit какво ще разбереш?Едно голямо нищо!
пп2
знаеш ли каква е нормалната доза витамин C

ще ти кажа около 10 таблетки на ден ако в прахчетата има 10 таблетки ок просто си правят реклама по твоята логика трябва да ядем нескуик с калции



и а познай от един ринит(възпаление на носната кухина) как може да се възпали конеоктивата или да се пукне тъпанче?Грешката в темата ти основната е , че например в София виждаш ли някой ти е казал как да се лекуваш за какво ще ходиш на лекар да висиш 2 часа , защото поне при моята се виси толкова , като спокойно можеш да се лекуваш вкъщи . Хубаво днес си се размазал пий витамин С няма нищо лошо да си го пиеш попринцип особено през зимата , а също и да го приемаме чрез плодовете например .
Доста хора умират годишно от грип или някакви други простички заболявания , ако те не бъдат лекувани на време .Например боли те гърлото , имаш хрема ок прави си чайчета у дома вземи си едни комбинирани витамини и при първа възможност отиди при личния си лекар . Аз не съм наплашена от свинския грип , но хората , които умряха от него бяха такива , които се лекуваха сами у дома! За това говоря той не е опасен , ами е нормална болест като всяка друга , но за да не става по сериозна трябва да се лекува на време !
Антибиотик по закон не можеш да си купиш от аптека без рецепта това, че го продават е съвсем друг въпрос , не е правилно ! Пък и не винаги положението може да е толкова лошо че да трябва само да се тъпчеш с антибиотици. Те са за краен случай и след консултация със специалист.
Главоболието може да е симптом за всичко синузити , ринити , проблеми с очите , настинка , грип , натравяне и тн ....


Както и да е ... Единственото, което искам да кажа е при проблем потърсете лекар за да нямате проблеми ! Всяко взимаме на лекарства води до привикване към тях и в даден момент спират да действат ако се взимам постоянно .

haritov
01-08-2010, 09:42
Да така е лекарят е най-добрият вариант!НО НЕ КАЗВАЙ ЧЕ ПИША ГЛУПОСТИ!
Сега ще ти обесня защо лекарствата престават да действат:
Първият антибиотик е пеницилинът,открит е от гъбата пенецелин.
(в околната среда естествения враг на бактериите са гъбите)
Той широко спектърен лекува,грам положителни и грам отрицателни бактерии.В началото е бил почти непобедим антибиотик,но тъй като бактериите мутират бързо се приспособяват към него,и ето преди 20г
Започват да произвеждат ензима пеницилиназа който унищожава пенецелина и така той не им действа.Същото е и с другите антибиотици,затова постоянно се правят нови,химично подобрени.
(едиснтвената желана мутация е на бактерияте esherihia coli която започва да произвежда инсулин)


А за антибиотиците те не са за краен случай,може да се взимат профилактично дори,а тези които лекуват грип с антибиотик много ясно,че няма да се оправят.И ако знаеш как действат и какви видове са тогава казвай кога се взимат и дали са за краен случай...

Тия дето умряха от свиснки грип,имаха и други тежки заболявания,до един бяха така.

Имах един приятел болен от свински грип,ходеше си лекции даже отишъл на лекар чак на третия ден на заболяването...